לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2005, 08:56
  Dima.K Dima.K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
משמעות החיים

טוב, זה לקוח מהאתר הפרטי שלי ואת כל זה נאי כתבתי וכל הזכויות שמורות לי.

www.p-worlds.ls.la
(האתר כרגע לא עובד מבעיות טכניות אבל יחזור לפעול כרגיל עוד מספר ימים עם הרבה תוספות).

לכל מי שיש שאלות על הנושא מוזמן לפנות אלי בפרטי או בדואר:
dimakupesok@gmail.com

-האתר מבוסס על עובדות
-אין האתר בא לפגוע במישהו או במשהו

אנא ממכם! לא להגיב על הנשוא אם לא קראתם הכל או אם אינכם מתענינים בכך!
תגובות עניניות בלבד!!!

נתחיל בשאלה פשוטה - מהי קבלה? עם שאלה כזאתי קצת מסובך לעבוד ובמיוחד לענות

קבלה הינה שיטה בדוקה, שיטת הקבלה שפועלת דרך כתובי המקובלים

המקובלים הינם אנשים מיוחדים שעברו את המחסום, המחסום זהו הגבול בין העולם שלנו, העולם הפיזי לשאר העולמות הרוחניים. מקובלים הם אנשים שכתבו את הספרים של הקבלה שבהם מתארים רגשות שמרגישים ומספרים על כל מה שהם יכולים, דרך הכתובים שלהם שאנשים קוראים הקוראים מקבלים את אותן התחושות. מה זה קשור למשמעות בחיים? מאד קשור, כי בהתחלה צריך להבין מהי משמעות החיים וזה מה שנדבר עליו עכשיו

משמעות החיים

המשמעות של החיים כל כך פשוטה שאף אחד לא שם לב אליה, אחד אומר שזה להיות מכובד, שני אומר שזה להיות עשיר ושלישי שזה להיות מאושר. אבל לכל אלו יש קשר חזק שמקשר אותם למטרה אחת. עכישו ננסה להבין מהו הקשר, מה אנחנו מקבלים מכל מה שהוזכר למעלה? דבר פשוט שנקרא "תענוג", את התענוג אנחנו מקבלים מכל פעולה שנאחנו עושים בחיים שלנו, אם זה בכדי לקבל את התענוג עכשיו או מאוחר יותר, אני יודע שאתם ישובים ואומרים שאלו הן שטויות. אבל חשבו קצת. למה אמא שלכם טיפלה בכם בילדותכם? כי היא נהנתה מכך שאתה נהנה, היא נהנתה מכך שהיא נתנה לכם אפשרות לחיות ולא רק זה אלא שהיא טיפלה בכם, זהו אינסטינקט

בתנ"ך כתוב שבהתחלה ברא ה' את האור, אך אפילו אנשים לא מלומדים שבינינו מבינים שלא יכול להיות אור בלי מקור, ואם לא היה קיים דבר לפני האור חוץ מהבורא מה שאומר שהבורא הוא המקור, ולא של האור הפיזי כי דבר שאיננו רואים ויכולים להסביר לא יכול לתת סתם אור פיזי. האור היה אור חכמה, אור - מושג שנתנו למשהו טוב רק בגלל שאור הוא מאיר ועושה טוב. האור הוא פירוש לתענוג, מה שאומר שנבראנו כדי לקבל אותו

עכשיו באה השאלה למה נבראנו? ולמה עלינו לקבל את האור? בואו נתחיל עם כך שה' מושלם, אני בטוח שכולם יסכימו. אם אתם לא מאמינים במקרה אז אני בטוח שאתם לא חושבים שכל מה שאנחנו רואים נוצר בטעות מפיצוץ. לא נדבר על חיים בינתיים שגם זו חידה בפני עצמה, נדבר על חוקי הפיזיקה, אתם מאמינים שכל החוקים שבעצם גם קשורים אחד לשני נוצרו מפיצוץ אחד גדול? מה הסיכוי? אז זהו שאין אפילו סיכוי אחד. זה אותו הדבר, לא סליחה, זה בהרבה יותר מסובך אבל ניקח לדוגמא מחשב, אפילו שעון מכני! תפרקו אותו עד לבורג האחרון, תשימו בתוך שק ותנסו לנער, מה הסיכוי שהוא יווצר מחדש? בלי עירוב של כח עליון, רק אתם השקית והיד שמנערת אותה, אין סיכוי. ופה מדובר ביקום שלם ולא בשעון מכני. אני בטוח שאתם הסכמתם שקיים כח עליון, שאפשר לקרוא לכח הזה בורא כי ברא אותנו ואני בטוח שאתם מסכימים איתי שהוא מושלם. עכשיו בגלל שהוא מושלם מה שאומר במובן עצמו שהוא אינו צריך דבר, אם אינו צריך דבר אז למה ברא אותנו? כדי שנסבול? אבל הוא לא מקבל מכך כלום אז אין זה הגיוני, כדי שנקבל טוב? כן, כי הוא מושלם ורוצה לתת - רק מהעובדה שלא צריך כלום, הרי לא יכול להתקיים מלעשות כלום נכון? אז הדבר ההגיוני היחיד הוא שהוא ברא אותנו בשביל שנקבל ממנו משהו, ומה אם לא את האור שהוא ברא? זה עובדה רק מהסיבה שזה הדבר ההגיוני היחידי ואת שאר התשובות אי אפשר לקבל על הדעת

טוב, אני מסכים עם כך שברא אותי כדי שאהנה ואקבל טוב, אבל אם ככה אז למה אני סובל בחיים שלי??? הרי הוא מושלם ואם כך לא רק שהוא רוצה שאהנה אלא שרוצה גם שאהנה כמה שיותר. פה נכנסת הדוגמא הבאה, אני בטוח שחלק רב מהקוראים פה הלכו לעבוד ואני גם בטוח שקיבלו משכורת. אז כשמקבלים את המשכורת יש הרגשה מיוחדת כזאת, שאתם עבדתם בשבילה והנה היא אצלכם והיא שלכם רק מהעובדה שהרווחתם אותה, התענוג המיוחד הזה אפילו יותר גדול מהתענוג שמקבלים כשמתמשים בכסף הזה, ואני בטוח שלפחות 99 אחוז מפה באמת הרגישו ככה. מה שבעצם קורה זה שהבורא מוציא אותנו ממצב של גן עדן - שלימות שזה נחשב להנאה הכי גדולה כי היחס בין רצון לקבל ומה שמקבלים הוא 100% כי לא קיים רצון לקבל. אבל בגלל שהבורא מושלם והוא רוצה לתת לנו כמה שיותר תענוג הוא יוריד אותנו לרמה של גהנום שנסבול ונרגיש בודדים עד יתעורר בנו רצון לתקשר עם הבורא ונתחיל ללמוד איך העולם בנוי ונתחיל ללמוד איך מרגישים בעולמות האחרים ואז הוא יעזור לנו לעבור את המחסום שיש בין העולם שלנו, העולם הזה לבין העולמות הרוחניים

?גן עדן וגהנום - מצב או מקום

גם זה וגם זה לא יכול להיות מקום בשום אופן, מסיבה פשוטה. נתחיל עם הגהנום, שזהו מקום שמענישים ומענים אותך לפי מה שמספרים, מהגהנום אין דרך חזרה אתה עושה ואתה משלם. אבל בואו אני אתן לכם דוגמא, ההורים שלכם כשהייתם קטנים כשהם הענישו אתכם, האם עשו את זה כי הם נהנו מכך או כדי שתלמדו לפעם הבאה? אני אישית מסכים שאני אלמד לפעם הבאה.. וזה גם מה שעושה את הגהנום ללא הגיוני כיוון שהבורא מושלם ורוצה רק בטוב וחוץ מזה לא צריך כלום, מה שאומר שנקמה והנאה מלראות מישהו סובל לא תתן לו כלום ושזאת תופעה לא הגיונית

גן עדן? למה לא הגיוני? מסיבה פשוטה, למה לתת לבן אדם חיים פשוטים בגן עדן שיקבל תענוג אינסופי כשהוא יכול לקבל אפילו יותר אם הוא יסבול ואז ינסה ליצור קשר עם הבורא ואז יקבל תענוג כבונוס. שניהם לא אפשריים כמקום לכן אלו מצבים, כי הם מוזכרים בתנ"ך ולכן אסור פשוט להעיף אותם מהעולם, גהנום זהו ההפך מגם עדן וגן עדן זה שלימות כיוון ששם נמצא הבורא וכיוון שאין זה מקום זה יכול להיות אך ורק מצב - הבורא נמצא במצב שלימות. מה שאומר שגהנום זה אי שלימות מה שאנחנו עכשיו, יש לנו הרבה רצון לקבל, אם זה עושר, ואם זה כבוד או שליטה... תמיד אנחנו נרצה לכן אנחנו לא מושלמים בכלל ואף פעם לא היהי בן אדם מושלם מסיבה פשוטה שרק מהעובדה שהוא בן אדם הוא לא משולם מה שגם סותר את הדת הנוצרית שהם מאמינים שישו הוא אלוהים אבל רק מהעובדה שהוא אדם ובצורת אדם כבר סותרת את האפשרות שהוא אלוהים, אני לא אומר שהיה כמו שכתוב אני רק אומר שבזמן הזה שכתבו את זה מלא דברים לא ידעו, ידעתם שיש מצב כזה שבן אדם נמצא בין החיים ומוות? אז קראתי איפושהו שישו היה אדם רגיל שפשוט כשתלו אותו על הצלב הזה הוא פשוט התעלף אחר זמן מה כי הגוף יכול לעשות ככה שהנוזלים שלו ישמרו וכל המעאכות הלא חיוניות לחיים יושבתו לזמן מה, מה שגם אומר שהוא נראה כמו מת עד שאחרי 3 ימים הוא יוצא מהמצב הזה ואנשים שהיו מסביבו שלא ידעו והכירו את המצב שהיה בו חשבו שהוא קם לתחיה...

גלגול נשמות

עד עכשיו הבנו, שקיימים מצבים שונים ושקיים הבורא ו2 דברים עיקריים - רצון לקבל ורצון לתת ששניהם שונים אחד מהשני בכל כולם, לא יכולים להתקיים אחד בלי השני ונבראו ע"י הבורא

עכשיו כשהבנו את כל זה בואו נדבר על מה שקורה אחרי המוות.

התענוג נמדד לפי היחס.
יש 3 מצבים

ניקרא להם כך
-שלימות - מצב ג'
-סיפוק - מצב ב'
-תענוג - מצב א'

תענוג זה כאשר אתה מקבל הנאה, אך היא אננה ממלאת אותך עד הסוף, ז"א שאם נגיד אתה אוכל משו נהנה מכך אבל עדיין רוצה את זה זה נקרא מצב "תענוג" נקרא לו מצב א'. סיפוק זה מצב שבו אתה מתמלא הנאה עד הסוף, אינך חושק בכלום כי אתה מקבל את מלא ההנאה שאתה יכול... 100% מלא. שלימות זה חוסר רצון לקבל תענוג. אין לך את הרצון הזה פשוט וחלק לכן אין לך שום דרך להתענג חוץ מלעשות טוב לאחרים.
ואם ההנאה נמדדת לפי היחס אז מה ההנאה הכי גדולה אם לא שלימות? הרי זה 100% מלא כי אין שם את הרצון. לכן אם זה הכי טוב שיכול להיות ה' מנסה לתת לנו את זה. אבל לפני שה' נותן לנו אותו מיד יש דרך שבה הוא יוכל להכפיל את התענוג בהרבה לנו... בכך שהוא מוריד אותנו משלימות -הרי איך הכל נברא אם לא מהבורא עצמו, הרי אין דבר מלבדו, הוא חילק את עצמו למספר חלקים. חלק אחד הוא הפך לנשמה והוריד לעולם הזה-
ושם אותנו בעולם הזה, בעולם הפיזי שתואם את חוקי הפיזיקה.
פה אנחנו סובלים ומרגישים את החסרון... פה אנחנו רואים עד כמה זה רע להיות בודדים וחסרי ישועה... ואז אנחנו מנסים להגיע בעצמנו לבורא! ואז הוא נותן לנו שלימות. אז דקה, אם זה נכון? אז איך זה הגיוני שבני אדם מתים? הרי מזה הם לא מקבלים תענוג ואם הבורא מושלם, איך זה יתכן שהם לא מקבלים תענוג מכך? זה פשוט פרדוקס! תופעה בלתי אפשרית!! נכון! ולמרות שאף אחד לא חזר מהמתים וסיפר לנו יש הערכה, יותר נכון עובדה, הסבר יחיד שהוא ההגיוני ביותר וגם היחידי... גלגול נשמות. לתת עוד צ'אנסים לנשמות, עד כמה שהיא תצטרך. בחיים ראשונים היא עשתה חלק מהמסלול ובחיים השנים את החלק השני תמיד יש זמן, הבעיה היא הסבל שאנחנו חוים באותו הזמן. זה אותו הדבר כמו לגבי חורים שחורים, אף פעם לא ראו אותם כי יש להם כח משיכה עד כדי כך חזק שאפילו אור לא בורח מהם, אז אנחנו לא רואים אותם. איך גילו? הערכה נכונה! אם הכל נשאב פנימה מה זה עוד יכול להיות אם לא כח המשיכה. תשימו לב שזהו הסבר מאד הגיוני ואין דבר אחד פה ממה שאמרתי שלא הגיוני

?איך אני יודע שאני מוכן

ובכן, רק מהעובדה שאתה כבר מתענין בכך ומעונין ללמוד זאת מבשר טוב, אם התחלת ללמוד קבלה אבל אתה לא מעונין להמשיך בכך רק בגלל שזה לא מענין אותך או שאתה לא מרגיש שאתה צריך ללמוד זאת אומר שאתה לא תמשיך ולכן אין בכך שום סכנה. אם אתה מרגיש חובה, אתה מתענין בכך ואתה מרגיש שהנשמה שלך דורשת משהו יותר עליאי ולא דברים שפוטים שיש פה, שאתה רוצה לקבל את האור מהמקור מה שאומר שאתה מוכן ללמוד

האשכול מדבר על הנושא הקודם שלי אך ביותר פרטים.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר