לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מוזיקה > מסיבות ומוזיקה אלקטרונית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 16:02
צלמית המשתמש של Nash
  Nash Nash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.03
המלצה ציוד די ג'יי - הכל כאן.

פה אני יסביר לכם על הפלטת די ג'יי, כמה עולה, מה איכותי, מה לא בקיצור כל מה שדרוש בקניית פלטת די ג'יי.

הפלטה מורכבת מכמה חלקים:

1. מיקסר - המיקסר בעצם "מעברב" (שזה בעצם המיקס) את השירים ביחד במקום להחליף את השיר.

מה זאת אומרת? במסיבה, כשכולם רוקדים, במקום שאנשים יחכו שהשיר יגמר ויתחיל חדש, המציאו את המיקסר שיעברב את שני השירים יחד ובעצם יגרום לקהל לא להרגיש שבכלל העבירו שיר, בשביל זה כמובן צריך הרבה ניסיון ושליטה במיקסר.

כמה עולה מיקסר? ישנם מיקסרים שעולים 10,000 שקל וישנם שעולים רק 2,000 , כמובן שמדובר פה על איכות, מיקסר במחיר זול יחסית, יחזיק לך בקושי חצי שנה ואז הוא יצטרך טיפול במעבדה שעולה בסביבות ה 1,000 שקל שזה המון.
מה שאני מציע לך זה לחסוך כסף למיקסר, אומנם לא הכי יקר (המיקסרים היקרים בד"כ זה רק בגלל כל מיני צעצועים שיש לכם בתוכו כמו צג טלויזיה וכל מיני דברים שלא נחוצים במיוחד), במחיר בסביבות ה 5,000 - 7,000 - אלה המיקסים האיכותיים ביותר שמשתמשים בהם במסיבות, הכי מוכר ואיכותי הוא ה PIONEER DJM 600 שעולה בסביבות ה 6,000 שקל, ותאמין לי, זה שווה את הכסף, אין מיקסר שנשאר כ"כ הרבה זמן בלי להיחלד (מהבחינה של להתקלקלות).

2. קומפקט - זה בעצם המכשיר שמריץ את השיר, בד"כ במערכת יש שניים כדי למקסס את שני השירים יחד (אם קומפקט אחד זה בלתי אפשרי).

כמה עולה קומפקט? הקומפקטים הטובים והאייכותיים עולים בסביבות ה 2,000 - 3,000 שקל ליחידה.
כל שאר הקומפקטים אשר עולים מעל וממתחת כלל לא נחוצים, הקומפקטים הזולים יותר נהרסים בשבוע, לדוגמא: ה PIONEER CDJ 500 מה שנקרא הכישלון של פיוניר (החברה הטובה כיום בציוד הגברה), התאמנתי איתו בקיץ וזה היה במילה אחת בזיון, לא רק שכל הזמן קפץ הדיסק, הוא שרט לי את כל הדיסקים, והוא לא אמין בגרוש. בחיים אבל בחיים אל תקנה את ה- 500 או את ה-800 (שמבוסס על אותו סיפור בערך).
הקומפקט הכי מומלץ, הכי איכותי ועמיד הוא ה PIONEER CDJ 100, הקופקט הכי טוב שיש עד היום, עם שלושה אפקטים, ועדין לא ראיתי תקלה בו (ביותר מ-20 מקומות שתקלטתי איתו) פשוט הכי טוב, מכוון שיש עד היום.

האם כדאי לי לקנות את הקופטים החדשים יותר? אני בכלל לא הייתי מסתמך על זה, עדיף ללכת על בטוח, הקומפקטים החדשים אתה לא יודע אם יש לו פאקים, או כל מיני חסרונות, עדיף לך לקנות משהו שהוא לפחות שנה בשוק, ולראות הערות של הקומפקט.

3. אוזניות - האוזניות חלק מאוד חשוב במערכת, אם תלמד קצת על מערכת הדי ג'יי היית מסכים איתי.

כמה עולות אוזניות? אוזניות עולו בסביבות ה - 1,000 שקל, הבאמת איכותיות שהן: Sennheiser ו - Technics, ומה בעצם האוזניות האלה עושות, הן עושות מן ווקום על האוזן שלא נותן לשמוע את מה שקורה בחוץ וכתוצאה מכך אתה יכול לעשות את המיקס המושלם בלי שמישהו יפריע לך.

האם הן צריכות תיקון מידי פעם? כן, האוזניות הן רגישות מאוד ויכול להיות שהספוג נקרע או שהקפסולה נשברה, אז צריך לתקן אותם.
בד"כ אם אתה בנאדם לא הרסני במיוחד כל שנה פלוס מינוס אתה תצטרך לעשות תיקון, בסכום של 100 שקל, לא משהו נוראי.

4. רמקולים - רמקולים, כמובן תצטרך לשימוש ביתי או למסיבות ימי הולדת וכו' (אלא אם כן אתה רוצה לעשות מיקסים באוזניות).

כמה עולים רמקולים? רמקולים שנחשבים כאיכותיים פלוס מינוס עולים כ 1,500 - 2,500, כמובן שיותר מזה אתה לצטרך אלא אם אתה רוצה לפוצץ את הבית (שזה נחמד אגב =]).
החברות המומלצות הן Phonic ו Pro Tec הן כיום, נחשבות לאמינות.

5. מארז (קייס) - הקייס הוא אריזה ממתכת שבעצם מחזיקה את כל המערכת, עוזרת להעביר את הפלטה ממקום למקום, וכמובן עושה את הפלטה מסודרת יותר.

כמה קייס עולה? הקייס הכי טוב כיום עולה כ 1,300 שקל, הכי קל ונוח.

6. מערכת - מערכת דיסקים רגילה, לא צריכים משהו מפלצתי עולה סכום של כ- 1,500 שקל.

חישוב (במספרים ממוצעים):

5,000 - מיקסר
5,000 - שני קומפקטים
1,000 - אוזניות
2,000 - רמקולים
1,300 - קייס
1,500 - מערכת
____

15,800 שקל (כמובן שזה לא הכי מדוייק בעולם, ואפשר לקנות חלק דברים פחות איכותיים, חלק יותר תלוי במה אתם רוצים יותר).

ועוד הנחה של 10 אחוז (אם אתם מתחנפים קצת למוכר) שזה יוצא 14,220 שקל.

מסקנה - פלאטה היא בזבוז הרבה כסף, אך לפי דעתי הכסף שווה את זה, ולך תדע אולי תשלים את הסכום בעזרת הפלאטה.

מקווה שנהנתם ובהצלחה בקנייה,

ממני תום. =]

נערך לאחרונה ע"י Nash בתאריך 21-11-2004 בשעה 16:07.
חזרה לפורום
ישן 22-11-2004, 11:08
  sniffer sniffer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.02
קודם כל כל הכבוד על היוזמה המבורכת!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Nash שמתחילה ב "תסביר לי מה השטויות, המקצוען..."

לדעתי ההסברים מפורטים ביותר ומקצועים גם!אומנם אני רק חובבן בתחום אבל הייתי מוסיף אם יורשה לי:
כמובן דיג'יס בחלקם משתמשים גם בציוד נוסף:

*מחשב נייד(לפטופ):משמש בעיקר לנגינה ב-Live(עם תוכנת סינטיסייזר) או בהשמעה של רצועות שמע("טראקים") באמצעות תוכנה מתאימה.

*בקרים מסוגים שונים(Controllers):משמים למיקסוס,נגינה,כמכשיר סאמפלר ועוד.
הנה למשל דוגמה לבקר מתקדם מסוג BPM Studio הכולל רכיב חומרה ואת התוכנה הנפלאה BPM Studio Pro אשר דרך הבקר ניתן לשלוט על התוכנה הכוללת אופציות נוספות,כמובן רצועות השמע נשמרים במחשב עליו מותקנת התוכנה(לדעתי הוא הכי מתקדם):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

*התוכנה הנלוות כוללת אופציות עריכה,מיקסר שישה ערוצים,אופציות כמו בקומפקט בסיסי,סאמפלר וכו'...
ניתן להתרשם ממנה באתר הבא:
www.bpmstudio.com
בקרים מקצועיים נוספים הם D-vinyl 2020,Hercules Dj Console,PCDJ

*סינטיסייזר/אורגנית/מקלדת/מודולים:משמשים אמנים רבים שמנגנים ב-LIVE(למשל ההרכב "אינפקטד משרום) או לחילופין דיג'יס כדוגמת גבי וגס/מושיק:

*עזרים שונים:אקולייזרים,מכונות אפקטים,מכונות קצב וכו'(כמו למשל דיג'י ערן ברנע למי שמכיר-TLV/מטרוק):
www.sixstardj.com
http://www.halilit.com/shop/index.php?
אני אשמח אם מישהו יוסיף כל דבר או יתקן אותי!
חזרה לפורום
ישן 27-11-2004, 18:43
צלמית המשתמש של BaBaLu
  משתמש זכר BaBaLu BaBaLu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הרבה זמן לא ראיתי כל כך הרבה זבל בהודעה אחת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nash שמתחילה ב "ציוד די ג'יי - הכל כאן."

בחיים אבל בחיים אל תקנה את ה- 500 או את ה-800 (שמבוסס על אותו סיפור בערך).
כמה בולשיט תיהיה לי בריא, ה800 זה מכשיר שלא רואה אף מכשיר חוץ מה1000MK2, ואני אומר את זה כאחד שיש לו זוג פיוניר 800, והקומפקט מדהים, קורא גם דיסקים שרוטים (קצת) כמו מלך, בחיים לא קפץ לי עם שוווווום דיסק! אז לפני שאתה מקשקש תבדוק.
ה500 בהחלט קצת מבאס, אבל אם שומרים עליו טוב הוא לא כזה נורא, אתה כנראה עבדת על יחידה לא שמורה ודפוקה.

4. רמקולים - רמקולים, כמובן תצטרך לשימוש ביתי או למסיבות ימי הולדת וכו' (אלא אם כן אתה רוצה לעשות מיקסים באוזניות).
כמה עולים רמקולים? רמקולים שנחשבים כאיכותיים פלוס מינוס עולים כ 1,500 - 2,500, כמובן שיותר מזה אתה לצטרך אלא אם אתה רוצה לפוצץ את הבית (שזה נחמד אגב =]).
החברות המומלצות הן Phonic ו Pro Tec הן כיום, נחשבות לאמינות.

רמקולים טובים לא עולים 2500 שקל, עולים הרבה יותר. והכל כמובן ביחס להספק, לסוג האלמנטים, לגודל של הרמקול. ואיפה מגבר בכל הסיפור? מגבר טוב ואמין גם עולה הרבה כסף, כמובן שגם הוא צריך לספק לפחות 100 ואט RMS מעל מה שהרמקול יכול לפלוט.
שלא נדבר על רמקולים מוגברים, נגיד רמקול מוגבר 15 אינצ' 350 W RMS, עולה 3000 שקל, וזה החברות הפחות איכותיות. רמקול חדש עם אותו מפרט של JBL, עולה מינמום 5000 ש"ח.
למען הפרוטוקול, החברה שמייצרת את הרמקולים הכי טובים ואיכותיים היא JBL.

5. מארז (קייס) - הקייס הוא אריזה ממתכת שבעצם מחזיקה את כל המערכת, עוזרת להעביר את הפלטה ממקום למקום, וכמובן עושה את הפלטה מסודרת יותר.
כמה קייס עולה? הקייס הכי טוב כיום עולה כ 1,300 שקל, הכי קל ונוח.

קייס הוא לא ממתכת אלא מעץ, על חלק יש ציפוי ממתכת.
קייס איכותי הוא לא קייס קל, כי קייס קל נשבר בשניה (ראה הקייסים הזולים ג.מ. אריזות).

6. מערכת - מערכת דיסקים רגילה, לא צריכים משהו מפלצתי עולה סכום של כ- 1,500 שקל.
מה?!?!?!?!?!!?

חישוב (במספרים ממוצעים):
5,000 - מיקסר
5,000 - שני קומפקטים
1,000 - אוזניות
2,000 - רמקולים
1,300 - קייס
1,500 - מערכת

נתחיל מהמיקסר, מיקסר טוב יכול גם לעלות 2000 שקל (וסטקס למיניהם, פיוניר 300 ועוד רבים וטובים). וחוצמזה, לא כל מתחיל צריך לקנות את הפיוניר 600, הוא מיקסר בהחלט טוב, אמין מאוד ויכול להחזיק שנים. אבל למתחיל גם כל מיקסר בסיסי של שני ערוצים של ג'מיני הוא מצוין! אני התחלתי עם Gemini PMX-500.

קומפקטים... הדבר היחיד שכתבת נכון בחלק הזה. אסור ואני חוזר - אסור לקנות משהו יותר זול מהפיוניר 100 גם אם הוא נראה עם יותרפונקציות, הפיוניר 100 הכי מדויק (מהקומפקטים הבסיסיים) והכי אמין.
אוזניות - אין שום דבר רע בלהתחיל בסוני MDRV-700, שעולות 700 שקל ועושות את העבודה מצוין, גם הטכניקס לא רעות בכלל... לא חייבים ישר לקנות אוזניות ב1500 שקל של סנהייזר!
רמקולים - כבר אמרתי שכל מה שכתבת שם זה שטויות, המחירים שציינת לא ריאלים, בטח שלא לזוג רמקולים חזקים יחסית ובאיכות סבירה.
קייס - יש גם מצוינים ב850 שקל שעשוייים מעץ מלא (ארגזי טילטול באזור). לא חייבים לקנות מחווט מלא ב1300 שקל עם ציפוי מתכת. גם קייס רגיל עושה את העבודה.

ושוב, איזו מערכת?!?!

לסיכום, לפני שאתה כותב שטויות, תבדוק ה-כ-ל, חבל שתטעה אנשים.
מקווה שתלמד מטעויות.

חזרה לפורום
ישן 27-11-2004, 22:31
  club-man club-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל club-man
ציוד לדי ג'יי

גם אני חושב שאתה לא כ"כ מדוייק בהודעות שלך בקשר למכשירים מסויימים. ה-800 של פיוניר הוא מכשיר מעולה. ובקשר ל500....תלוי....יש את ה500 ויש 500 לימיטד- שיותר מוכר כ700....שלפי דעתי הוא אחלה מכשיר.

אבל נעזוב את זה... לעיקר:

הפלטה שאני ממליץ למתחילים בתקציב נמוך היא- מיקסר ברינגר - גג 900 שקל.
זוג פיוניר 100, שאמור לשלות מתחת ל5000 שקל לחדשים. אוזניות עד 800 שקל , לי יש של mdr-v700 והן מעולות. חוץ מזה אני לא יודע להמליץ על רמקולים/מגברים וציוד הגברה אחר.

למי שיש כסף ומוכן להשקיע...זה סיפור אחר...אני אוהב פטיפונים לדוגמה...טכניקס לפי דעתי עדיין הכי טובים...ה1200 הקלאסיים. מיקסר....אני יכול להבין את ההתלהבות מפיוניר אבל אנשים.....
allen & heath ...מה אפשר לומר? הרולס רויס של המיקסרים?
זאת חוויה! סאונד הכי טוב שיש , איכות הכי גבוהה שיש (מיוצרים באנגליה) ,וכמובן מחיר, אבל מפתיע שהוא לא בהרבה יותר גבוה משל פיוניר. הייתי מוסיף לפלטה גם קומפקטים -או פיוניר 1000 או דנון 5000...שניהם כלים למקצוענים.

*דווקה לפני שנתיים אם היית אומר לי שהפיוניר 100 מכשיר מעולה ועמיד ביותר לא כ"כ הייתי אמין לך כי אחרי חצי שנה של שימוש אינטנסיבי הגלגל נהיה מאוד משוחרר והמכשיר נהיה גם פחות מדוייק ואת זה אמרו לי מספר אנשים ...אחד מהם פשוט נהג לקנות זוג חדש כל כמה זמן. אבל מי יודע , הם אולי שינו משהו....על כל פנים, בשבילי זה כבר רק תחביב.

חזרה לפורום
ישן 18-07-2005, 20:28
  Dj Sahar Dj Sahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.05
תגובה:

לא בא לזלזל באמת כל הכבוד על היוזמה אבל נתונים לא נכונים וחבל להטעות סתם אנשים!
קודם כל על הפיונר 100 זה קומפקט הכי אמין בשוק זה נכון הוכיחו את זה ועד היום יש מועודונים שמתמשים בו אבל אני אישית לא ההיתי קונה אותו וזה כי הוא קומפקט"משעממם למדי בשבילי"אין אפקטים קצת לקשט את המיקס אין אפקט סקראץ אין MP3 למי שזה חשוב ועוד!
אם כבר היום שיצא הפיונר 200 ללכת עליו ואם עכשיו תשאלו אותי מה תיקח פיונר 200 או דנון 1000 אני יגיד עם יד על הלב דנון 1000!בפיונר 200 יש אותם אפקטים ורק 3 ובגלל זה אני מעדיף את הדנון 1000
לא שאפקטים זה הדבר הכי חשוב אבל חשוב שיהיה כדאי שיהיה קצת יצרתיות ועיניין!אני אוהב אפקטים כמו אפקט סקראץ ועוד,אני אוהב קומפקטים דיסקים קטנים ועוד!
מי שמחפש קומפקט זול אמין וטוב ומעניין עם אפקטים MP3 פיטץ טוב קטן והכל אז כדאי לקחת דנון 1000 וגם הוא במבצע פיצוץ שאסור לפספס!
לגבי מיקסרים מי אמר שחייב לקנות מיקסר של 10000 שקל ומי אמר שצריך לקנות גם ב-2000 לא לכולם יש כסף!
רמקולים של פוניק ממש לא נחשבים לדעתי איכות רמקולים של פרוטק אחלה רמקולים ורמה!
אם לא קונים רמקולים מוגברים אז מגבר של פוניק אחלה מגברים יש להם!
קייס נורמלי וטוב של ג.מ אריזות עולה 1170 שקל עם חיווט והכל.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר