לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 17:35
  nrgboy nrgboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.02
שלח הודעה דרך ICQ אל nrgboy שלח הודעה דרך MSN אל nrgboy
חוזה שכירות (בלתי מוגנת) ?

שלום רב.
אני שוכר דירה כרגע ,וברצוני לעזוב לפני תום תקופת השכירות.
בחוזה השכירות שלי נכתב סעיף מיוחד :
"במידה והשוכר יירצה לעזוב לפני תום המועד הנקוב בחוזה זה ,יוכל לבקש את אישור המשכירים למצוא שוכרים חלופיים ובמידה והמשכירים יאשרו את מועמדות המחליפים ,יוכלו השוכרים לסיים את מחוייבותם כלפי המשכירים".

הבנתי לפי הסעיף שאני מחוייב למצוא שוכר חלופי במקומי ,שאלתי היא לגבי התשלום.
המשכיר דורש כעת שאפרסם את המושכר במחיר גבוה ממה שאני משלם בפועל נכון להיום.
(הערתי - מעט מאד אנשים אם בכלל יסכימו לשלם את הסכום הנדרש "החדש" ע"י בעל הבית).
האם לפי הסעיף הנ"ל כמו שמופיע בחוזה ,אני חייב להסכים לתנאי בעל הבית ולעלות את המחיר אותו דורש בעל הבית או שהשוכרים החלופיים אמורים ע"פ הסעיף לשלם עד תום תקופת החוזה שלי לשלם אותו סכום כמוני ?

מקווה שאני מספיק ברור

תודה מראש

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2004, 04:59
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אם זה לא כתוב בחוזה, זה לא קיים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nrgboy שמתחילה ב "תודה על תגובתך !"

הדבר היחיד שכתוב בחוזה, זה שאתה יכול לשבור אותו אם מישהו אחר יסכים לשכור את הדירה מהמשכיר, ושהעסקה תהיה מקובלת על המשכיר, מכאן:

1. שלמשכיר בכל מקרה יש אפשרות שלא להסכים ל"המרה" בשוכר (מבחינתו: "כי לא בא לי...")
2. החוזה לא מזכיר שום דבר לגבי תנאי המשכיר השני שנגזרים מתנאי חוזה זה... (לפחות לפי החלק שציטטת)

אני אומר שוב: גם אם איכשהוא נגיע למסקנה שהתנאים צריכים להיות שווים, למשכיר עומדת זכות הסירוב לקבל שוכר חדש, ותן לי סיבה אחת טובה שהוא יסכים להתחיל דיונים עם שוכר אחר בעבור אותו סכום, כשאתה ממילא חייב לשלם לו כבר היום עד סוף התקופה, והוא יודע שאתה משלם כראוי? (שלא כמו הרבה שוכרי דירות כיום, בישראל, שלא עושים את זה?)

אני במקומו לא הייתי מוכן לכאב ראש הנוסף הזה, כנראה...

ישן 27-11-2004, 08:19
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בסופו של דבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nrgboy שמתחילה ב "חוזה שכירות (בלתי מוגנת) ?"

הצדדים רשאים להגיע בינהם לכל הסכמה במסגרת החוזה.
מאחר שמדובר בסעיף שהוא סטנדרטי באופן יחסי, אני מניח שבטרם החתימה על החוזה לא ליבנתם בינכם את הוראות הסעיף הספציפי עליו אתה שואל.

הוראות הסעיף הרלבנטי - משמעותן שהשוכר רשאי לצאת מן החוזה הקיים ובתנאי שיביא שוכר חלופי במקומו. מניסיון שני ועל-פי הנוהג הקיים, המשמעות היא שאדם רשאי למצוא שוכר חלופי - באותם תנאים שהציע החוזה שעליו חתם ולא בתנאים של חוזה אחר-חד, ובלבד שהשכירות החדשה מתייחסת לאותו פרק הזמן שקבע החוזה המקורי.
לטעמי, מטרת הסעיף היא לאפשר לשוכר להשתחרר מן החוזה בטרם תום התקופה, כאשר עומדת לו אפשרות סבירה למצוא שוכר חלופי שיסכים להיכנס במקומו. לפיכך, אך הגיוני שתנאי החוזה החדש יהיו זהים לזה המקורי.
יחד עם זאת, יש לומר שהוראות החוזה (שאת חלקן הבאת) אינן חד משמעיות דיין כדי ליתן פרשנות ברורה לעניין זה .
יצוין בנוסף כי שימי צודק: פרקטית, המשכיר תמיד יכול לומר לך שהשוכר החדש שמצאת כתחליף אינו מוצא חן בעיניו ובכך לסכל בכל דרך את עזיבתך את הדירה.

לסיכום, אתה רשאי להתרשם מהסעיף הבא בחוק השכירות והשאילה:

השוכר אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר
או להשכירו בשכירות-משנה, אלא בהסכמת המשכיר; אולם אם לא הסכים
המשכיר לעיסקה מטעמים בלתי סבירים או התנה את הסכמתו בתנאים בלתי
סבירים, יהיה -
(1) בשכירות מקרקעין - רשאי השוכר לעשות את העיסקה בלי הסכמתו
של המשכיר;
(2) בכל שכירות - רשאי בית המשפט להרשות את העיסקה בתנאים שייראו
לו; ובשכירות של מקרקעין רשאי בית המשפט לעשות כן על אף האמור
בחוזה השכירות.

אם אתה שואל אותי: אני חושב ששווה להתעקש עם בעלי הבית, שאין כל הצדק לדרישתם וכי עד תום תקופת השכירות שלך - אין לדרוש מן השוכר החדש סכום גבוה יותר !
אני בטוח שבעל הבית לא ירצה שאתה תגרום לו בעיות, כמו שאתה לא רוצה שהוא יגרום לך לבעיות
וברוח זו אני מציע שתנסו להגיע שניכם להסכמות...
ישן 01-12-2004, 10:23
  nrgboy nrgboy אינו מחובר  

תודה רבה על תגובתך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "בסופו של דבר"

אך לצערי העניין לא התקדם ,עדיין לא הצלחנו להגיע להבנות או הסכמות כלשהן בנוגע למחיר ,אנו עדיין בשלב של להתמקח עם בעל הבית ,מה שנקרא "בדרכי נעם" והמילה בית משפט עדיין לא הועלתה למרות שיצא לי להתייעץ עם מביני עניין.
בעל הבית עדיין עומד על סירובו וממשיך להתעקש על מחיר גבוה יותר ממה שאני משלם כיום עבור השכירות ,כמו כן בעל הבית כן מעוניין השכירות תהיה עד תום התקופה שלי (כיוון שזה יוצא בדיוק חודשי הקיץ ואז הביקוש גובר) ,אז לטענתי הוא רוצה מישהו שיהיה עד תום תקופת החוזה שלי אך בתנאים שלו - האם מותר לו ?

כמו כן ,במקרה והולכים למשפט ,האם עליי לבטל את הצ'קים שניתנו מראש ולעזוב את הדירה בתאריך רשמי ומאושר ע"י עורך דין ?

ישן 04-12-2004, 09:27
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מעצבן בהחלט
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nrgboy שמתחילה ב "בדיוק !"

בפתח הדברים, אני אומר שללא החוזה כולו - קשה לבדוק את הדברים באופן ראוי.
כמו-כן, הנכתב כאן הוא בגדר דעה אישית ובודאי שאינו תחליף לייעוץ משפטי נכון, ראוי שיישען על מירב העובות.

השאלה היא עד כמה אתה מוכן לקחת סיכון שבסופו של יום תצטרך להיכנס לעימות משפטי.

ראה, עקרונית, החוזה אומר שאתה יכול למצוא שוכר חלופי. המשמעות המובנת (לי, לך אבל לא לבעל הדירה) מסעיף זה בחוזה היא שהשוכר החדש ישלם את אותו הסכום.
דרישת בעת הבית שחל נשמעת לי קטנונית. יכול להיות שבית משפט יחשוב אחרת.

יש אפשרות לעשות מעשה אקטיבי ולכתוב מכתב ברוח הדברים הבאים:

להודיע לבעל הבית כי יש בכוונתך לעזוב את הדירה.
להודיע לבעל הבית כי בהתאם לחוזה עומדת לך האפשרות למצוא שוכר חלופי.
ברור שהסעיף בחוזה - משמעותו מציאת חוזה באותם תנאים של החוזה הקודם או לכל הפחות באותו המחיר, שאם לא כן - תסוכל כוונת הסעיף.
הודע לו שבכוונתך למצוא שוכר חלופי שיסכים לתנאי החוזה הנוכחי ושמכל מקום בכוונתך לעזוב את
הדירה לא יאוחר מיום X.

אם בעל הבית יסכים - מה טוב
אם ישתולל ויטען שאתה מפר חוזה - עלולה להתחיל בעיה...

הטענה שלך תהא, למעשה, כי כוונת הסעיף הרלבנטי ברורה בהתאם למה שאתה ואני מבינים.
תוכל לטעון בנוסף, שבעל הבית סירב לקבל את השוכר החלופי מטעמים לא מוצדקים של ניסיון לנצל את מצוקתך לצורך התעשרות שלא כדין ובניגוד למוסכם במסגרת החוזה.
ברור, לצורך העניין, שמבחינה כספית אם אתה נשאר או שאתה מביא שוכר חלופי - הוא מקבל את אותו הסכום ולכן לא נגרם לו כל נזק. הדרישה שלו היא ניסיון לעשות קופה על הדרך.

עכשיו יש לקחת בחשבון כמה דברים:
1. היה ולבעל הדירה בטחונות שלך - סביר שיעשה בהן שימוש ואז תצטרך לנקוט בפעולות משפטיות, כדי למנוע או לתבוע את כספך בחזרה.
היה וקיימים ביטחונות, תצטרך להוציא מכתב לבעל הדירה שאתה דורש לקבל את הבטחונות חזרה וכי אתה שומר לעצמך את הזכות לתבוע אותו בגין כל נזק שייגרם עקב שימוש בביטחונות אלו.

2. יכול להיות שבעל הדירה יגיע אתך לבית משפט בנושא = הוצאות וזמן.

מכל מקום, משלב זה ואילך - תעד את שיחותיך והתכתבויותיך על בעת הבית.
החל להוציא מסמכים בכתב.
תעד הפרות של החוזה מצד בעל הבית במהלך תקופת השכירות.

לאור העובדה, כי מדובר על פעולות שעלולות להיות להן השלכות משפטיות שונות - רצוי מאוד להיוועץ בעו"ד בתשלום.

בהצלחה
ישן 04-12-2004, 10:52
  nrgboy nrgboy אינו מחובר  

שוב , תודה רבה רבה לך על
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "מעצבן בהחלט"

התשובה הארוכה ומהסייעת בנוגע ל"תיק" המשפטי ההולך וקרב.
כרגע ,לפי ההתפתחויות האחרונות ,היה בדירה מחליף "פוטנציאלי" שלבעל הבית לא יכול להיות מה שנקרא התנגדות סבירה כדי לדחות אותו (בנאדם עובד ומשתכר יפה ,מסוגל לממן את שכר הדירה ללא קושי).
אותו מחליף הציע לי 450 דולר ,ולא יותר.
אני כמובן כבר מחומם מכל מה שעברנו עד עכשיו ,התקשרתי לבעל הבית ,ואכן לאחר מס' שיחות טלפון שבהן ממש הרגשתי כאילו אני רודף אחריו ,השגתי סוף סוף את הסכמתו העקרונית למחיר של 450 דולר לחודש.
אבל ...(תמיד יש אבל) ה"מחליף" איננו מעוניין בחוזה עד תום התקופה שלי (8 חודשים) אלא רוצה חוזה לשנה ,וכאן ,מה לעשות אין לי שום טיעון משפטי או אחר ,נגד זכות בעל הבית להעלות את שכר הדירה החל מתום 8 החודשים הקרובים ,ששם בעצם יסתיים החוזה שלי עם התנאים שלי.

וכך בעצם לצערי ,החיפוש מתחיל מחדש ,אבל הרבה יותר קשה ,כל שוכרי הדירות רוצים חוזה לפחות לשנה באותם תנאים ולא שבאמצע השנה ישונו להם תנאי החוזה.

בכל מקרה ,תודה רבה על כך שסייעת לי לעבור את הדרך ולהשיג בסופו של דבר את שכ"ד הרצוי ,לפחות ל-8 החודשים הקרובים.

תודה !!!

ישן 31-07-2005, 14:02
  meme9 meme9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
המלצה פינוי מדירה בכח הזרוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nrgboy שמתחילה ב "חוזה שכירות (בלתי מוגנת) ?"

כן, זה בדיוק מה שקורה לי עכשיו. אני גרה בבית הזה 3 שנים לפני מספר חודשים מישהו קנה 54 דירות בבנין שאני גרה ובתוכם הדירה שלי (אני לא יודעת אם הוא קנה גם אותה , הוא מעולם לא הראה לי שום מסמך שקשור בדירה זו.) שלמתי לאיש הזה 3 פעמים שכירות לפני כ-3 שבועות הוא החליט להתנכל לי ורוצה לפנות אותי מהיום להיום. אני לא חייבת לו שקל אחד, ואני עומדת בכל התחייבויותי ואין לו שום סיבה להוציא אותי מהדירה, ביקשתי ממנו פרק זמן שאוכל להעביר חשמל מים וקו טלפון כל אלה דורשים זמן . הקבלן הזה החליט שלא דיי לו בזה זהוא מפנה אותי מהיום להיום הוא גם פרץ לדירה שלי בלילה ודחף אותי לקח את המפתחות ןאמר לי עכשיו את יוצאת מפה . ועוד יותר החליט האדון שאני גם לא אגור בבנין . כמובן שאיש זה יצא מדירתי רק אחרי התערבות המשטרה. מה עושים לאיש כזה שפרץ לדירה שלי דרך מרפסת של שכן תוקף אותי ולוקח מפתח ??? האם מותר לו לעשות זאת? אין לו אפילו צו פינוי. החוזה שייש לי הוא מהקבלן הקודם והיה תקף עד ל - 14.04.05 מאז אין לי חוזה אחר גם הקבלן הנוכחי לא חתם איתי על חוזה שכירות . האם אני נקראת פולשת או שיש לי את הזכות להשאר עד 04.05??
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר