לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2005, 13:30
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "האם זה טוב שאומנות לחימה היא גם ספורט?"

דבר ראשון, כל פעם באים אנשים חדשים לפורום.
אז אם בנאדם רוצה להשתלב בדיונים שמעניינים אותו כל כמה חודשים זה בסדר לפתוח את אותו נושא.
חוץ מזה חוות דעת משתנות עם הזמן.
אז חוות הדעת שלי היא:
אומנות לחימה שהיא גם ספורט היא מלאה במחלוקות.
בסופו של דבר לפי דעתי, אומנות לחימה אמורה להגן עליך ברחוב.
זה לא משנה אם היא ספורט או לא.
אם באומנות הלחימה יש גם ספורט אני לא חושב שיש בזה רע, מכיוון שבסופו של דבר המאמן צריך לחלק את הספורט האולימפי והאימונים בנפרד.
אבל כפי שאמר אלקטרו באני, כאשר האומנות היא כולה ספורט, היא מאבדת מהטעם שלה.
מדריך טוב אמור ללמד את חניכיו איך להתגונן ולא איך לקבל נקודות.
אז אם הוא לא מלמד או שם דגש למשל על מכות לביצים, כי לא מקבלים על זה נקודות, אז זה די לוקה בחסר.
ברחוב אין חוקים, והמדריך צריך להכין את תלמידיו למקום ללא חוקים.
אומנם לא להכין אותם בקרבות שמתקיימות במכון (די מטומטם לעשות קרבות ללא חוקים בין המתאמנים), אבל לשנות את התפיסה שלהם בין קרב על המזרן לקרב ברחוב.
כי בסופו של דבר לא כל מכה שתתן לך נקודה בתחרות תהיה מכה יעילה נגד אדם חזק ברחוב.

ברור שלקחו אותו למיון הוא קיבל בעיטה בפנים יא חמור!
טאייקוונדו זו אומנות לחימה מאוד חזקה, אבל קשה לי להאמין שאנשים שמתאמנים רק באופן תחרותי יצליחו להתמודד מול מישהו שלמד איך להכין עצמו לרחוב כשהוא יתפוס כיסא וישבור למתאמן בטייקוואדנו גיסא על הראש!

בקשר לכך שהאימונים יותר טובים, חה חה.
מאיפה הבאת את השטויות האלו?
כל אומנות צריכה להתאים את האימונים שלה בשביל להכין את המתאמן לרמה מינימלית של כושר (מינימלי בהתאם לאומנות) בכדי שהוא יוכל לבצע את התרגילים בצורה הטובה ביותר.
אז יופי עובדים אצל אנשים שמתאמנים לתחרויות בצורה יותר קשה על כוח.
זה רק כוח.
ולהזכירך, אומנויות הלחימה מתבססות על החלש שמנצח את החזק
יום טוב.
חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 14:01
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
אני פשוט מסכים עם כל מילה שלך.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "דבר ראשון, כל פעם באים אנשים..."

אצלנו בטאיקוונדו אנחנו בכלל בקושי עושים אימונים לתחרויות, והמאמן שלי הסביר לנו שהתחריות לא חשובות לו בגרוש, העיקר שנדע איך להתמודד עם אנשים שמתקיפים אותנו ברחוב.
ואפילו, למרות שאני בטאיקוונדו ואפשר להגיד שאין עבודת קרקע, אנחנו גם מתאמנים עבודת קרקע, אנחנו לומדים בריחים, הפלות, וכמו כן הרבה תרגילי הגנה עצמית אחרים שנאסר איסור מוחלט לעשות אותם בתחרויות. המאמן שלי פשוט אומר לפני תרגיל שהוא מלמד אם מותר בתחרות ואם אסור, אבל הוא אמר שבקרב רחוב תעשו הכל כדי לפגוע ביריב שלכם, וכמה שיותר חזק, והכי טוב אם תמצאו איזה כסא או מוט ברזל לזרוק על מי שתוקף אתכם, כי הוא יעשה בדיוק אותו הדבר מבלי לחשוב פעמיים.
מלמדים אותנו שעדיף לסיים קרב רחוב כמה שיותר מהר עם בעיטה לביצים או לאיזור רגיש אחר.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 26-08-2005 בשעה 14:03.
חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 21:06
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
תגובה לבחור...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "האם זה טוב שאומנות לחימה היא גם ספורט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי natisa
אם זה משחק נגיעות אז למה באולמפיאדה לקחו אדם באלונקה אחרי שהוא חטף בעיטה מסובבת לפנים?

אפשר לחשוב.....מישהו הגיע לבית חולים!!!! תזעיקו את הנהלת האולימפידה!!!! תגיד....שכחת שמדובר באומנות לחימה!!! שאנשים באוקינווה למדו כדי להגן על שדות האורז שלהם או נזירי שאולין שרצו להגן על המקדשים שלהם!!!! תן לי לפוצץ לך את הבועה :
באומנות לחימה יש גם לחימה!!!! = אגרופים = בעיטות = אלימות = וכו..

אני יכול להגיד לך מיניסיון אישי שקיבלתי מכות ומרפקים במשחקי כדורסל וכדורגל בשכונה הרבה יותר מאשר כול קרב נגיעות!!
כן נגיעות!!! אל תדבר איתי על טאייקווןדו......שם אני לא יודע מה קורה....בקארטה לדעתי התחרויות הם בדיחה!
יש שם אנשים שמנצחים ב"קרבות" אם אתה רוצה לקרוא לזה ככה......כול הזמן......שים אותם בקרב אמיתי.....הם לא שורדים 10 שניות!!! למה זה ככה....אני לא בטוח......אבל זה פשוט ככה...
שוב לא כולם.......לפחות אלו שאני פגשתי.....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי natisa
ומי אמר לך שכל אומנות לחימה צריכה לפעול במציאות מאיפה הבאת את זה?

תשמע......אם אומנות לחימה לא אמורה לעבוד במציאות.....אז אני רק יכול לתאר לעצמי שדיברת על הפאן הרוחני שזה בסדר גמור!! למי שמחפש רק את זה......מי שלא אז לא......אני אישית מחפש את הצד הפרקטי.....
-----------------------
חזרה לפורום
ישן 27-08-2005, 22:07
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@

אני מתאמן בטאקוונדו ויש לי כמה דברים להגיד:
*באימונים אנחנו מתאמנים גם על תחרותי וגם על הגנה עצמית וכו' כך שמתאמן טוב יודע להבדיל בין השניים..... כמובן שבעיטה שאפשר לתת בתחרות יכולה להיות מאוד שימושית בקרב רחוב ללא חוקים(בתחרויות בטאקוונדו למתחרים יש מגנים כדי למנוע פציעות חמורות) אך בקרב רחוב למשל אפשר לעשות כל דבר כדי להגן על עצמך כמו הפלות + שבירות וכ' .... כמו שאמרו החומר העובר באימונים גם תלוי במאמן כי הוא זה שמלמד אותך להתגונן. כל מאמן שם דגש על משהו אחר אבל אני חושב שאם תבקש מהמאמן שלך להוסיף לאימונים הגנה עצמית \הגנות והתקפות מסוימות הוא לא יסרב כי בסך הכל הוא רוצה שהמתאמנים יצאו מרוצים מהאימונים......
*עכשיו למשהו אחר- בטאקוונדו יש בנוסף חלק שהוא תחרותי אי אפשר להגיד שזה רק ספורט או משהו דומה ממש לא כי הטאקוונדו התחרותי יצא מהטאקוונדו המסורתי לכן כל מי שלומד תחרותי חייב לדעת טאקוונדו מסורתי (זה לא שני דברים שונים) גם בשביל לעלות חגורות...
* האפקטיביות של המתאמן בקרב חופשי ללא חוקים(קרב רחוב למשל) תלויה מאוד במתאמן עצמו אם הוא מישהו שמה שמעניין אותו זה רק תחרותי וכשהוא מגיע לבית אחרי אימון הוא שוכח לגמרים מהדברים האחרים שנלמדו חוץ מהתחרותי הוא לא יהיה טוב בקרבות חופשיים . מתאמן טוב ורציני צריך להשקיע מחשבה ואימונים בבית על כל מה שנלמד באימון ולהיות פתוח עם זה לא לשחק אותה ראש קטן כאילו להגיד הגעתי לאימון התאמנתי חזרתי לבית -מנוחה אין יותר טאקוונדו , מגיעים לאימון מתאמנים מגיעים לבית -שוכחים מזה מי שככה מתייחס לטאקוונדו ובכלל לכל אומנות לחימה אחרת לא יתקדם בכלום.....

טוב כתבתי בנקודות ובקצרה אין לי כוח לכתוב עוד אני כבר עייף....... דרך אגב הודעה ראשונה שלי פה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר