לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2005, 04:07
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
תכנסו, ותנו דעתכם.

היום פגשתי ידיד שלא דיברתי איתו כבר המון זמן, התחלנו לדבר ומסתבר שהוא התחיל ללמוד קונג פו אצל שי-חי, שהמאסטר שלו היה ריצ'אד שלא מזמן דיברנו עליו באשכול אחר,אז בכל מקרה, הוא שאל אותי במה אני מתאמן, עניתי לו, טאיקוונדו, ואז הוא ענה לי " אה, זאת חרא אומנות." ואמרתי לו "סליחה, מה אמרת?!"
והוא חזר על זה שנית, שאלתי אותו למה הוא חושב שטאיקוונדו זו חרא אומנות והוא ענה לי "כי ככה המורה שלי אמר לי, הוא אמר שאני צריך לכבד לוחם שהוא לא לוחם קונג פו רק אם הוא עוסק באומנות לחימה כספורט",שאלתי אותו מה הקשר ואמרתי לו שהוא צריך לכבד כל אחד וכל אומנות, והוא אמר לי שלא, כי ככה הסנסאי שלו אמר לו. בסוף ניסיתי לצאת מהשיחה הזאת כי ידעתי ששום דבר לא ישכנע את דעתו של טיפש זה, אך פתאום הוא פרץ בשאלה: " רוצה לעשות קרב?!" ואמרתי לו שאין לי מה לחפש בקרב נגדו בגלל שאין לו אפילו טיפת כבוד, ולא בכבוד שלי לעשות בכלל קרב נגד הטירון הזה שלומד שבועיים וחושב שטאיקוונדו זו חרא אומנות, הוא חושב שהוא יכול לנצח אותי בקלות. הוא אמר לי ששי חי אמר לו שאם לומדים שנה קונג פו אז הרמה שלך תהיה ברמה של חגורה שחורה בכל אומנות אחרת. דבר זה עיצבן אותי מאוד!! אני עדיין משתגע!! אני מת לעשות נגדו קרב, רק כדי להשפיל אותו! אבל זה נוגד את חוקי הטאיקוונדו לכן לא הסכמתי.
תגידו, אתם חושבים שכל מה שהתלמיד הזה שלו אמר זה נכון? היה לי כבוד עצום למאסטר ריצ'ארד ולשי- חי, אבל אחרי ששמעתי את זה ואם זה נכון שהם לא מכבדים שום אומנות אחרת מלבד שלהם, אז אני מקווה שיסגרו את המכון שלהם ולא ישאר זכר ממנו.
חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 04:14

ועוד משהו על המאסטר " הגדול" שלו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "תכנסו, ותנו דעתכם."

הוא סיפר לי שפעם שי-חי הלך לראות מבחן של קראטה לחגורות שחורות והם עשו שם איזה טול, ואז אחד הבכירים אמר: " תראו, הוא מעתיק את התרגיל", ואחרי המבחן שי חי נתן לו מכות כל יום במשך חודש.
והקטע הוא, ממה שהבנתי מהתלמיד שלו, ששי חי הוא זה שסיפר להם את הסיפור, מה הוא ניסה להראות לתלמידים שלו?! שהוא הבנאדם הכי חזק בארץ?!

אני בכלל לא בטוח שכל זה נכון וזה גם לא נשמע לי מתאים לסנסאי בדרגה בכירה כמו שלו להתנהג כך, ואם הוא באמת התנהג כך אז הוא חושב שאנחנו חיים בסין העתיקה, וצריך להרוג את כל מי שמדבר עליך.
לפי מה שהבנתי הם פועלים על כללי מנזר שאולין, או כמה שיותר דומה, ואני בטוח שלא מלמדים שם את החניכים איך להיות רשעים, פשוט כך, התלמידים של שי חי לומדים להיות רשעים בעלי ביטחון מופרז!
חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 13:44
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05

אני לא מבין על מה הרוחות.
מגיע ילד מושתן, שלומד שבועיים וחושב שהוא מעולה כי הוא לומד שיטה מעולה.
שידבר, פשוט חייך תן לו מבט נחמד ותגיד לו "עם הזמן אתה תלמד ילד".
כל מתאמן מאומנות מסויימת יכול לנצח כל מתאמן מאומנות אחרת, תלוי במתאמן ובראיית הקרב שלו.
מה זה השטויות של קונג פו לוחמה מטווח קרוב?
לקונג פו גם יש בעיטות ואקרובטיקה, תלוי עם מה המאמן של השיטה שם דגש.
שאני אבין, המאמן אמר לך שצריך לכבד שיטות אחרות רק אם מתאמנים בהם למען הספורט?
או שהוא זיין לך את השכל, או שהמאמן שלהם באמת מאוהב בעצמו יותר מידי.

אני חושב שאם אתה באמת רוצה לנהל קרב נגדו תעשה את זה, אבל עם חברים אחרים בסביבה ככה שאם הוא יפסיד ויתחיל להשתולל יהיה מי שישלוט בו.
ת'כלס, אני לא רואה סיבה לזה.
אתה תוריד לו אחת לפנים והוא לא ייזכור מי הוא.
אבל נראה לי מיותר לגמרי.
עם הזמן ככל שהוא ילמד יותר, ויהיו לו קרבות ידידותיים עם אנשים משיטות אחרות הוא ייראה איך פתאום עושים לו בריח, פתאום ההגנה שלו לא עבדה כמו שצריך וכל זה, למרות מה שהסנסאיי שלו אמר לו!
איך זה ייתכן??

יום טוב
חזרה לפורום
ישן 28-08-2005, 01:24
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
רגע, רגע, רגע...

לפני שאתם דנים את שי חי ואת ריצ'רד האילו לחיי גלות, סגירת המכון שלהם ופרישות מהחברה לנצח על התנהגות בלתי נאותה, צריך לקחת בחשבון כמה דברים:

1. אי אפשר לדעת מה הוא אמר באמת, לא היית שם ולא נכחת בשיעור - גם אני לא - ועד שנשמע את זה באוזנינו לא שופטים.

2. כמו שאמרו יפה החבר של hwarang הוא מאוד מתלהב מהאומנות לחימה החדשה שהוא לומד ויכול להיות שהוא סתם קישקש דברים בפניך, הוא פשוט המציא כדי להאדיר את האומנות החדשה שלו, מעין דיסוננס קוגנטיבי - ניסיון להצדיק את הקבוצה שלך ולהעלות את קרנה גם אם היא לא באמת כזאת משהו.

3. יכול להיות שהדברים קיבלו אינטרפטציה לא נכונה אצל הבחור הצעיר - אולי המאמן אמר ש"אם תתאמנו במשך 3 חודשים רצוף כל יום את הקונג פו שלי, אז תהיו יותר חזקים מהירים וטובים אפילו מחניך טאי קוואן דו שמתאמן שנה פעם בשבוע..." (סתם משפט שקפץ לי לראש - והוא די מוציא את הטאי קוואן דו גדולים מכל הענין...) והבחור חשב שתוך שלושה חודשים הם יהיו יותר טובים מחגורה שחורה.

4. אין צורך להתרגז! בקרטה ישנם 5 חוקים עיקריים שנקראים חוקי הדוג'ו (דוג'ו קון) ואחד מהם הוא "היה נאמן לדרכך" וזה גם קו מנחה בכלל בתרבות היפנית בכלל ובאומנויות לחימה בפרט. אם אני הייתי מתרגז כל פעם שהיו אומרים על קרטה שהוא חרא כבר מזמן הייתי חוטף התקף לב מרוב עצבים. הוא לא מכיר וזו בעיה שלו והפסד שלו! "להתרגז משמעו להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים" אז למה אתה צריך להענש? אני די מרחם על כל המזלזלים מינהם - גם אני די זילזלתי באומנויות לחימה שונות כשהייתי קטן וחשבתי שקרטה זה הכי טוב, לכולם. אבל זה קישקוש, כל אומנות לחימה שבה המאמן הוא גם דמות חינוכית והשיטה נתמכת ע"י גורמים חיצוניים (כגון מאסטרים מיפן, סין, קוריאה, ברזיל או מסורתי ישראלי) ולא איזה "ז'וז'ו חלסטרה לחימות" (וסליחה אם באמת יש אומנות לחימה מהוגנת שנקראת ככה - באמת לא התכוונתי לפגוע...) היא טובה לאנשים שהיא מתאימה להם.

5. טוב שלא עשית איתו קרב, הוא עצבן אותך, הרטיח אותך וניסה אותך - אבל אתה יצאת לוחםפ דגול! נמנעת מקרב! כל הכבוד! קבל לחיצת יד וירטואלית שלי!!!

אז שבוע טוב לכולם
צור.
חזרה לפורום
ישן 28-08-2005, 01:42

תשמע.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי karateka שמתחילה ב "רגע, רגע, רגע..."

אמרת דברים נכונים.
אך לא אמרתי שכל זה בהכרח נכון, בגלל זה ביקשתי מהאנשים פה בפורום שהכירו טוב את מאסטר ריצ'ארד להגיב.
ויש עוד סיבה שלא הסכמתי לקרב חוץ מזה שזה נוגד את החוקים של האומנות לחימה, אותו אחד שהזמין אותי לקרב רצה שהוא יהיה בלי מגנים ובלי חוקים, ואני שאלתי למה, הרי אתה רוצה לעשות קרב אימון, הוא אמר לי שכן, אבל רק כדי להוכיח לי שהמכות שלו יותר חזקות, אז זאת עוד סיבה למה לא הסכמתי, מה אני צריך לעשות נגדו קרב כאילו הוא אויב שלי...
הוא אמר לי שגם מלמדים אותם כמו בכל אומנות אחרת קרב נגד סתם איזה ערס שבא אליך ברחוב, אבל לפי מה שהבנתי הם בכלל לא צריכים ללמוד את זה, בגלל שאלו שלומדים קונג פו ישלפו את הסכין לפני הערס, והם אלו שרוצים להתחיל בקרב, לא להימנע ממנו.
חזרה לפורום
ישן 03-09-2005, 15:41
  לוחם קונג פו לוחם קונג פו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
שכל תלמידי שי חי יקראו את זה!!1

לכל תלמידי קונג פו בכללי אבל ביחוד לשי חי!!!!....

אני גם הייית אצל שי חי אומנם רק חודש..וזה לא בגלל שנשברתי אלה בגלל שהרגשתי שאני לא לומד את הטכניקה טוב!!!...........ואני מקווה שעכשיו המבצ הישתפר אבל בכל מקרה כולם מקירים את הסיפורים על המאמן הדגול שי חי ועל כל הסיפורים של המכון ושל התלמידים שלא מרגישים כאב!!!

דבר ראשון זה שמרביצים לכם זה לא נחוץץ ואת האמת זה גם לא ממש יעזור לכם בקרב!!....(אני אישית ממש אהבתי את זה אבל אל משנה) אז אןי לכם מה לחשוב שאתם הכי טובים בגלל שאתם רגילים לכאב!!!.........וזה שהמורה שלכם לא מחדיר בכם את הכבוד ואת האחריות שאמורה להיות ללחום קונג פו או לכל לוחם סוג של אומנות לחימה זה חבל מאד!!!.....אבל יש לי משו לומר לכםם ....אנשים שאני מכיר נמצאים שם והם חושבים שהם בלתי מנוצחים ושהשיטה שלהם הכי טובה!!......אז ככה!!

אני לומד משו הרבה יותר טוב..........אני לומד את הבסיס של ברוס לי והוא כבר עשה מיזה סמאטוחה!!

השיטה הזאתי מלמדת לשבור את כל הקראטה,גודו,גוגיצו וכמובן כל שיטות הקונג פו כולל מששי חי מלמד..ואני לא מזלזל בשיטה ..אני רק אורמ לכם שאתם צרכים להיות מודעים לזה שאתם טובים אולי אפילו טובים מאד..אבל לא הכי טוביםם ואתם אפילו לא קרובים להיות הכי טובים!!....וגם הסנסאי שלכם הוא לא הכי טוב!!!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר