לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2005, 08:15
  משתמש אנונימי משתמש אנונימי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.04
עזרה מרגיש לא מוכן ל"חיים האמיתיים"

הודעה זו נכתבה באופן חד פעמי לשם משתמש זה בשם אנונימי בן 17 .
להלן ההודעה שהתבקשנו להעלות :

שלום
אני בן 17 ועולה לי"ב שנה אחרונה אומנם שמח אבל גם מבואס כי אחרי זה הצבא ואני לא מרגיש מוכן לכל הקטע הזה של צבא..ו"החיים האמיתים" ממש לא נראה לי כל העסק הזה אני מרגיש עוד ילד כזה (זה לא שאני מתכוון שאני לא אעשה צבא, אעשה צבא כמו גדול בחי'יר יעודי ! בתקווה לעוקץ)
נראה לי מאוד מוזר שפתאום אני אלך לצבא לשלוש שנים ואחרי זה עבודה או לימודים וכל זה מדכא אותי מאוד! למה? כי אני בן 17 ואני לא מרגיש כאילו בכל ה17 שנות חיים האלה יש לי משהו אחד להתפאר בו ואני יכול להגיד "תראו את זה אני עשיתי.."
גם מעולם לא היתה לי חברה לא התנשקתי בחיים עם בחורה..אין לי הרבה חברים.. בעצם אין לי כמעט בכלל אולי 3 -2 (תכלס יש לי הרבה אבל חברים אמיתים..3-2) ,אין לי הרבה חברים כי אני לא מתחבר לאנשים האלה בשכבה שלי כולם "גרובים" שאוהבים לעשות שטויות ולעשן נרגילה ואני לא סובל שטויות ונרגילה לא בא בחשבון בשבילי.
ונוסיף שאני גר בעיר שהאוכלוסיה בה שנואה עליי ברמות!!! ערסים וחוליגנים..עיר שפעם היתה פאר! היום פאר ביוב..וזה עוד יותר מאכזב.

בקיצור רציתי מאוד לפרוק את כל הקטע הזה ולשפוך את הלב ואשמח לתגובות..בענין הצבא והחיים האמיתים..וגם סתם עידודים אני מניח..
תודה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 08:53
  משתמש זכר Hilon Hilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Hilon
ידידי היקר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משתמש אנונימי שמתחילה ב "מרגיש לא מוכן ל"חיים האמיתיים""

הסר דאגה מלבך..., כמו שאמרת, אתה רק בן 17, הכל עדיין פתוח...
אני מכיר אנשים שלא ידעו מה זה בחורה עד גיל 21, ולא עשו משהו "משמעותי" בחיים שלהם וכו, והם מסתדרים מצויין.
גם אם עד הגיוס לא תספיק לעשות הרבה, כשתתחיל צבא אתה "תשלים" כבר את מה שעוד חסר, בין אם תרצה או לא הצבא הוא מורה חשוב לחיים.
אתה לא חייב למצוא תרופה לסרטן כדי להרגיש שעשית משהו בחיים, לא חסר דברים שאפשר לעשות וגורמים סיפוק לא פחות, כמו לתת לאשה מבוגרת לשבת באוטובוס וכו.
בעניין חברים, זה כבר אינדיוידואלי, יש אנשים שמחזיקים חוג חברים גדול, ויש שחיים מצויין גם עם 2-3 חברים טובים, (עדיף חבר אמת 1, על 10 מניאקים...).
האדם הוא זה שעושה את סביבתו, אם אתה יושב כל היום בבאסה לא תגיע רחוק, תקח את עצמך בידיים, תיזום, תצא יותר לעולם. הזדמנויות יוצרים...
שיהייה בהצלחה ותעדכן...
Hilon
ישן 26-08-2005, 19:58
צלמית המשתמש של Xay0n
  Xay0n Xay0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xay0n שלח הודעה דרך MSN אל Xay0n
חבר יקר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משתמש אנונימי שמתחילה ב "מרגיש לא מוכן ל"חיים האמיתיים""

אני באופן אישי מבין לליבך, איני מבין מדוע החלטת להשאר אנונימי כי אין בך מה להתבייש ועליך להראות לכולם מי אתה. גם אני ( שמח ) לומר שכן גם אני לא אהבתי את בית הספר ואת השכבה, גם אני לא הייתי מבין המקובלים או מבין אלו עם חברים. תמיד הרגשתי שאכן ההצלחה שלי עם בנות טובה יותר מבנים ( מבחינת חברות ודיבור ) אך שוב לא יצא לי להיות עם בחורה עדין ולא יצא לי לצאת למסיבות עם כולם או לצאת עם בחורות לבד. אני מניח שאנשים אחרים מהשכבה לא ראו בי כמישהו כמוהם או בנות ראו בי כמציאה, ואני אישית ועל כך אני מצטער לא לקחתי את היוזמה והרצון לנסות משהו.

מאז שהתחלתי ללמוד דברים שקשורים לביטוי עצמי ורוחניות והתמדה נכונה ראיתי דברים באופן שונה, יצאתי עם יותר בטחון, לא עניינו אותי הדברים הקטנים של להיות בעל 20 חברים, לצאת למסיבות אם אני לא רוצה, או להיות מקובל בקרב הבנות. באותו רגע שהבנתי את כל זה, ראיתי יותר שמחה בלבי, ראיתי יותר בנות נכנסות לחיים שלי, ראיתי יותר אנשים שיכולתי לתקשר איתם. אבל עדין לא רציתי את זה, רציתי משהו גדול יותר ובעל ערך.

הורי גרושים ועברתי לגור עם אבא שלי בגבעתיים, לא הכרתי אף אחד, לבד בחדר כמעט כל יום חוץ מכאשר התחלתי לעבוד. אני לא לומד יותר כך שחברים מהשכבה לא הייתה אפשרות להשיג. אבל כן השגתי דבר אחר טוב יותר מהכל, השגתי שלווה, השגתי ידע וחוכמה, השגתי תבונה.

אני הולך לעבודה ואני רואה אותי מתקשר כמעט עם כל בן אדם שמגיע לסניף, עם כל עובד אחר שאני מדבר בשמחה ואוהבים אותי ואני אותם, בנות שמסתכלות ורואות בי כמציאה. הכל כי הבנתי מה המטרה שלי, ולא יחסתי לך חשיבות. כאשר וויתרתי על זה ולא חשבתי על זה ולא עשיתי מזה עניין גדול אז הדברים החלו לרוץ לבד מבלי שעשיתי כלום, כיון שהייתי רגוע יותר ומבין יותר.

בנוגע לצבא, אינך צריך לעשות משהו גדול על מנת להיות חשוב, השאלה האמיתית היא, האם אתה מאמין שאתה חשוב לעצמך או לאחרים. אתה תמיד צריך להיות בשביל עצמך בראש ובראשונה ולחיות את החיים כפשוטים והכל למענך ולמען נשמתך. אל תסתכל אם אחרים גאים בך, אל תסתכל אם עשית משהו גדול לאחרים, תסתכל אך ורק אם אתה גאה בעצמך ואם אתה עשית משהו גדול בעיניך. ברגע שאתה תאהב את עצמך ותהיה גאה בעצמך, אחרים לא יוכלו לעשות דבר מה חוץ מלאהוב אותך גם.

הצבא זה עוד שלב בחיים, העולם בו אנו חיים מכיח אותנו לעשות צעדים שונים שלא תמיד מקובלים עלינו אך עלינו לעשותם כי אחרת נשלם בדרכים שאיננו רוצים, ידענו שמכשולים אלו יגיעו עוד לפני שהגענו לעולם והיינו מוכנים לעבור אותם ולכן אנו כאן בין החיים. אל תחשוב על העתיד ואל תחשוב על הצבא, תחשוב על ההווה, יש לך עוד שנה לחיות לפני הצבא והצבא גם כאשר יגיע יהיה רק עוד שלב כחלק ממך ואין לך על מה לפחד. בדיוק כמו הבית ספר שבו אתה לומד מדי יום במשך 12 שנה כך גם הצבא במשך שלושה שנים אתה תלמד, ותעבוד בו זמנית, שלב מעבר. ואחרי צבא יהיו לך אינספור שנים לעבוד ולחיות והכי חשוב ללמד אחרים.

אתה מבין את סרגל השלבים? אתה נוצר, מקבל מכולם הכל, מגיע לבית הספר מתחיל ללמוד ולהתקדם לבד, מגיע לתתיכון ומתחיל לעבוד בעצמך להשגים, מגיע לצבא ולומד ועובד בוא זמנית ואחרי זה נותרה לך רק עבודה טובה ומחייה ולימוד אחרים כמו שאתה למדת.

קבל כל שלב בחיים וכל דבר שאתה עושה והחיים שלך יהיו טובים יותר מכל דבר אחר רק אם תקבל אותם.

דרך צלחה רון.
ישן 26-08-2005, 22:34
צלמית המשתמש של Gongon780
  Gongon780 Gongon780 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
קודם כל תודה על התגובות

*אני כתבתי אנונימי..וכותב ממשתמש של חבר(כי שלחתי תגובות למנהלת אבל זה לוקח הרבה זמן :/ לא נורא תודה בכל אופן)

Hilon תודה רבה על העידוד ואני ינסה לנסות יותר דברים חדשים ולצת מהבאסה

וstardust
אממ..כן ניסיתי לנסות להתחבר לאנשים חדשים אבל גיליתי שגם הם לא מה שאני מחפש לחברים ובקשר..לקשר עם בנות ניסיתי להתחיל עם בנות ,בנות גילי וגם מתחת(שנה מתחת) לא התסדר..אבל לא נורא אני מאמין שמתי שהוא אני ימצא מישהי שמתאימה לי.. זה בטוח

וההרגשה הזאת נובעת אני חושב שבשנה האחרונה לא היה לי עיסק ממשי..פעם הייתי פעיל בכדור-יד וגם גדנ"ע והיה לי הרבה תעסוקה ושנה שעברה נסגר מועדון הגדנ"ע ובכדור-יד היה לי טקל עצבני עם המאמן שבגללו פרשתי(וגם כי חשבתי שכדי להשקיע בלימודים) ואז פתאום מחיים די "מלאים" עברתי לשיגרה משעממת שכמעט לא יצאתי מהבית..
והאם ההרשה הזאת חדשה? כן היא די חדשה בערך 4 חודשים כי ההינו אמורים לעבור דירה (דבר שהיה בשבילי עצום והתרגשתי ושמחתי מאוד לעזוב את המקום שאני לא אוהב יותר) אבל אז התברר שנעבור שנה הבא וניגזר עליי עוד שנה במקום הזה..ובבית ספר שאני כל כך שונא(אבל מה לעשות אשב שנה נוספת בפנים ואשתחרר.)
אבל גם..אז זה לא היה רציני אבל בחודש האחרון זה מממממששש רציני אני חושב על זה יום יום וזה מדכא רצח

ורון
Xay0n
תודה על תגובתך היא מאוד חיזקה אותי אני חושב שאתה מאוד צודק הכמה דברים במיוחד במשפט
"האם אתה מאמין שאתה חשוב לעצמך או לאחרים. אתה תמיד צריך להיות בשביל עצמך בראש ובראשונה ולחיות את החיים כפשוטים והכל למענך ולמען נשמתך"

משפט חזק ואחד החכמים ששמעתי בזמן האחרון..,ותראה זה לא שאני פוחד מהצבא אומנם אני טיפה חושש שזה יהיה כמו בבית ספר מבחינת אנשים..ז"א שהאנשים שאפגוש יהיו צבועים וכאלה..(כמה בשכבה שלי) אבל אאבור את זה גם כמו שאמרת זה שלב בחיים..אבל אני לא רוצה להרגיש פתאום בגיל 30 ולחשוב "אוי שייט איך בזבזתי את הילדות שלי בישיבה בבית .." ותבין זה לא שאני לא מנסה ליזום מנסה ועוד איך ..אבל זאת עיר די קטנה אז כולם די מכירים את כולם ואז נגיד אתה יוצא ועושה פאדיחה אז זה ידבוק בכך הרבה זמן(לא שאני דופק חשבון) ופה כל כך משעמם שיזכרו לך שנים..ולא מספיק זה גם כמה חברים די טובים שלי עזבו את העיר ואני מקנא בהם ועוד יותר מתבאס..
אבל נו אולי זו תקופה חולפת (בעזרת השם)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gongon780 בתאריך 26-08-2005 בשעה 22:38.
ישן 27-08-2005, 00:30
צלמית המשתמש של Xay0n
  Xay0n Xay0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xay0n שלח הודעה דרך MSN אל Xay0n
תודה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gongon780 שמתחילה ב "קודם כל תודה על התגובות"

אני מבין ללבך, דבר ראשון אני שמח שהבנת ולקחת את הזמן לקרוא הכל, אני אשמח לדעת גם היכן אתה גר אולי זה יעזור להתחבר אליך. ואם מדברים על מקום קטן שכולם מכירים את כולם והכל זוכרים..ץ. אני גר בישוב קטן שכמעט כולם בגיל שלי ( יצאתי בדור הנכון ממש ) ובבית ספר ענק שהכל ישובים ומכירים את כולם מן הסתם.

בוא נגיד הייתי ילד קשה חח, זרקתי כיסאות הייתי אלים, לא הייתי בעל חברים, אבל בתכלס השתניתי לטובה לגמרי 180 מעלות. זה לא עזר מבחינת חברים תהיה בטוח בזה, כי כולם זוכרים לי את זה והזכירו לי את זה כל יום. בשינוי ההתנהגות שלי הצלחתי לקחת מספר חברים לצד שלי ולהראות להם שהשתניתי אך ילדים תמיד ישארו ילדים.

תשמח שאתה מגיע לצבא ויוצא מבית הספר ותדע לעד, שצבא זה לא אותו דבר, כמו שאתה חושש להיות מבוגר פתאום תדע שגם אחרים, ולאט לאט הם נהיים חכמים יותר ומתבגרים יותר, ככה כולנו. אני בטוח שעוד תרצה להיות צעיר ואולי תצטער אבל לכל אחד יש על מה לצטער, אז במקום לחשוב על מה שלא עשית תחשוב על מה שכן ועל מה שכן תעשה.

צתגיע לצבא, כולם יגדלו בעוד שנה, המוח שלהם יתבגר, הם יהיו בוגרים, תכיר אנשים אחרים שלא מכירים אותך, תישן במקום אחר, תעבור תהליך מדהים. דרך אגב אני כמוך עוד שנה צבא.

זה מדהים אותי תאמת כמה הסיפור שלך דומה לשלי ולכן אני יותר נקשר לזה ורוצה לעזור לך .

בקשר לבנות, אם באמת ניסית ולא הצלחת, נסה לראות מה עשית ותחשוב אם אתה היית הבחורה האם היית רוצה את עצמך, נסה לחשוב על דרכים אחרות ללכת אליהן, גישה אחרת, יותר בטחון, יותר אהבה, יותר רצון.

מקווה שתצליח ותמיד אשמח לדבר איתך שוב האיסיקיו שלי תמיד פתוח מה שנקרא .

רון.
ישן 27-08-2005, 00:25
  J\G J\G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05

אתה רק בן 17, יש לך עוד מספיק זמן להספיק ולהשיג.
מלבד זה, תלוי איך אתה מסתכל על הישג.
אם אני מרצה את הורים שלי, והם חושבים שאני הילד הכי טוב שיכלו לבקש, זה הישג גדול.
אם יש לך חברים טובים (אני לא מאמין שיש הרבה אנשים עם יותר מ3-4 חברים טובים מאוד) והם אוהבים אותך, אתה אוהב אותם, ואתם תומכים אחד בשני זה הישג.
בקשר לבנות, כל דבר יגיע כשהוא יגיע.
אין שום חוק שקובע שעד גיל 20 למשל, צריכה להיות לך חברה.
אם תאזור בטחון, תהיה עצמך, אנשים ירגישו יותר בנוח איתך.
ואם הכוונות שלך להיות קרבי ולקחת פיקוד (תפקיד פיקודי) אני יכול להגיד לך שכמעט בטוח שזה יתרום לבטחון העצמי שלך.
בנאדם קרוב מאוד אלי היה עד גיל 18 ביישן מאוד, סגור.
לאחר שסיים צבא, עבר קורסים והעביר קורסים ובילה עם אנשים במשך כל היום הוא נהיה אדם אחר, פתוח וזורם.

אם אתה לא אוהב את העיר שלך, תסיים צבא, ותעבור.

ביינתיים, Take it easy live the moment.

"A photograph is usually looked at - seldom looked into."
-Ansel Adams.

ישן 27-08-2005, 09:07
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
מבין לליבך.

אבל נראה לי שבמקרה הזה הצבא יכול רק לעזור לך. צבא זה מסריח מהרבה סיבות, אין מה לעשות. אבל יש בו מלא צדדים חיוביים. אם תלך ליחידה קרבית אתה תכיר כל כך הרבה אנשים טובים וחברים שימשיכו להיות חברים שלך לכל החיים. אתה תכיר אנשים ממקומות שונים בארץ (לאו דווקא בעיר בה אתה חי), שאחרי שלושה שבועות רצופים באוהל אחד, אתם תכירו אחד את השני יותר ממה שהמשפחות שלכם מכירות.
בקיצור, תן לחיים לזרום ביחד איתך. תחשוב שאם לא מסתדרים במצב מסויים, תמיד אפשר לשנותו. אל תסתכל על החיים כעל מתכונת קבועה. וגם אם אתה כן תתיחס אל החיים ככה, תזכור שבסוף כולם עוברים את זה, וגם אתה תעבור.

הירוק בכל זאת עולה

ישן 01-09-2005, 20:44
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
עזרה וואו. אני, רק לפני 5 שנים.

בוא אני אסביר לך עד כמה המצב שלי אז היה דומה לשלך:

1. עד לגיל 17 וחצי - לא הייתה לי חברה רצינית באמת.
2. איבדתי את הבתולים שלי בגיל 19.
3. התגייסתי לחרוב (חי"ר ייעודי, גזרת שכם, מזרח וצפון).
4. בעניין העיר. אני גר בחדרה. חדרה. אני מניח שזה סיכם את העניין של העיר.
5. חברי אמיתיים, חברי אמת גם לי היו רק 2-3 (ואגב, לא אמורים להיות יותר. אלה האמיתיים).
6. גם אני הרגשתי שהכל גדול עליי.

רואה נקודות דמיון?

בוא נטפל בנקודה-נקודה, סבבה אגוזים?

1. לא הייתה לך חברה רצינית עדיין. אז? מה זה אומר עלייך? רוצה תשובה? כלום.
זה לא מעיד על האופי, יופי, טופי (לא יודע. זה מתחרז. חוץ מזה בא לי טופי. אנחנו סוטים מהנושא) שלך. זה לא מעיד על היחסים שלך עם בנות או אם הן רוצות אותך. זה רק אומר שאתה לוקח את החיים בקצב שלך. וככה צריך. אין מה למהר. אתה לא במירוץ.

2. סקס... אממ... ראה סעיף מספר 1.

3. חי"ר ייעודי. אהבתי נורא את השירות שלי. ואם הייתה לי אפשרות הייתי עושה אותו בשנית ואנילא צוחק. ואילולא תהפוכות הגורל - הייתי נשאר עדיין בצבא בקצונה בחי"ר ייעודי. המצחיק הוא שגם אני חששתי מהחי"ר הייעודי בגלל הסטיגמה (הממש לא נכונה) שהודבקה לו.

4. עיר? מה זה משנה איפה אתה גר ומי גר בה איתך? ומה? אם היית גר במודיעין היית אדם יותר איכותי? ומה קשורים הערסים? אתה חושב שהם מכירים אותך ואכפת להם ממך? ברור שלא. אז למה שלך יהיה אכפת מהם?

5. מכרים-ידידים יש בשפע. אבל חברי אמת, חברים שיהיו שם תמיד בשבילך, תמיד יתנו כתף לבכות עליה ויד לעזור - אלה הם החשובים. ואותם באמת יש לספור על יד אחת. כל אלא שיש להם יותר מהכמות הזאת (עם חריגה קטנה) אז הם צריכים לחשוב באמת אם כל החברים שלהם באמת כל כך טובים.

6. לעזעזל. הרגשתי שאפילו החולצה גדולה עליי. (ואז הבנתי שהחולצה באמת הייתה גדולה עליי. היא היתה של אחי הגדול. עזוב). (אמרתי עזוב). (דיי, עברנו את הנושא ההוא. בפעם אחרת, טוב?)
אבל החלטתי שאו שאני אנצח או שהחיים ינצחו. אני עוד לא יודע מי מנצח. אני רק יודע דבר אחד:

אני לא מתכוון לוותר - בלי מאבק!
ישן 09-09-2005, 19:41
  natalie007 natalie007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל natalie007
היי...תתעודד

יש לך שנה שלמה לנצל בתיכון(אם רק יכולתי לחזו שוב ללמוד בתיכון,הייתי משלמת בשביל שנה אחת)
לצערי,הכל קרה כ"כ מהר,וכבר אני 9 חודשים בצבא,הזמן ממש טס מבלי שתשים לב

לגבי החברים שלך,2-3 חברים,אתה תבי עם הזמן,אם עדיין לא הבנת,שהם החברים האמיתיים שלך שתמיד יהיו שם לצידך מתי שרק תרצה(גם כשלא תרצה!)
גם בצבא אתה תכיר המון אנשים,אין מצב שלא כי אתה עובר ממקום למקום ומכיר תוך כדי בין אם תרצה לבין אם לא
נכון,בהתחלה זה קשה להתרגל לזה עם המעבר מהמסגרת התיכונית למסגרת הצבאית אבל אתה תלמד להתסדר עם זה כמו כל דבר בחיים ואתה תראה שזה לא כזה נורא כי בצבא אתה צריך לשרוד ויהיו את החברים שלך מהגדוד שתהיה בו שיתמכו בך וישארו איתך בקשר גם אחרי הצבא

אז תתעודד מעט ותחשוב חיובי,נצל את השנה הזאת שנותרה לך ואתה תראה שיהיה טוב עם הזמן
תלמד להתגבר כי אחרי הכל זה חשוב לתקופה שתגיע אחרי הטקס סיום...

שיהיה בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר