לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 17:55
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מחר: כתב אישום נגד המ"פ החשוד בווידוא הריגה

מחר בצהריים יוגש כתב אישום נגד סרן ר', המ''פ החשוד בהריגת ילדה בת 14 ברפיח. דובר צה''ל אמר ל-NRG מעריב: ''אכן יוגש מחר כתב האישום''.

כפי שפורסם לראשונה ב-NRG מעריב, כתב האישום מתאר את תקרית הירי של המ''פ, אך אינו מאשים אותו בוידוא הריגה אלא בשימוש בלתי חוקי בנשק
ושיבוש הליכי משפט. נגד הקצין קיימים עדי תביעה רבים, ביניהם פקודיו ועדות מרכזית של חייל התצפית.

עו"ד שמואל שנפלד, פרקליטו של המ"פ החשוד בוידוא הריגה, אמר היום ל-Nfc, כי היה שמח אילו צה"ל היה דורש את הקליעים במסגרת התחקיר הצבאי שנערך בפרשה.

בינתיים נודע ממקורות פלשתינים, כי משפחתה של אל-המס הסכימה להוציא את הגופה מהקבר לצורך נתיחה שלאחר המוות, בהתאם לדרישת הפרקליטות הצבאית מלפני כמה ימים, לאחר שהעיתונאי יואב יצחק חשף כי צה"ל נמנע קודם לכן לדרוש את הקליעים. עם זאת, לא ניתן היה להשיג את תגובתה של עו"ד לאה צמל המייצגת את המשפחה. לפי שעה לא ברור האם צה"ל קיבל בקשה כזו בצינורות הרשמיים והאם יש בכך כדי להטות את כיוון החקירה.
בצה"ל לא קיים כיום נוהל מסודר לבקשת קליעים או לנתיחה שלאחר המוות, בכל מקרה של מוות שנוי במחלוקת (בצד הפלשתיני). במקרה הנדון, הסתמכו בצה"ל בעיקר על עדויות הפלשתינים בנוגע למספר הקליעים שנורו בנערה אימאן אל-המס (17-19). כמו כן, רוב העדויות בכתב האישום מבוססות על עדויות החיילים, בעוד שבצד הפלשתיני, יש לומר, לא אוזכרה כלל אופציית וידוא ההריגה (לפחות לא עד שהועלתה בצד הישראלי).

גורם צבאי בכיר אומר היום ל-Nfc, כי צה"ל יכול היה לחסוך עוגמת נפש למעורבים בפרשה, אילו היה דורש את הקליעים. אחת המחלוקות העיקריות כזכור נסובה סביב השאלה: לאיזה כלי נשק שייכים מרבית הכדורים שנורו באל-המס.
עו"ד שנפלד טוען מצדו, כי "כל הסיפור הזה התחיל מתוך מטרה של החיילים להפיל את המ"פ... ככל שאני מעיין בחומר הראיות, כך אני למד שאין בסיס לחשדות נגדו".

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=17-36-42

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 21-11-2004 בשעה 17:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2004, 18:31
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
אתה מסבך את העניינים, ידידי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "הרג חפים מפשע לא נכלל ב"שימוש בלתי חוקי בנשק""

כמו שאני מבין את הדברים, נמצא - ובצדק - שאין מקום להאשים אותו ברצח או בהריגה, מפני שהירי הראשוני על הילדה (שבו נטלו חלק גם חייליו), היה מוצדק לאור הנסיבות וההוראות. הבעיה היא עם מה שקרה אחרי שהילדה כבר "נוטרלה" ושכבה גוססת או מתה. או אז, על פי החשד (ואולי כתב האישום), הוא התקרב אליה וירה בה צרור מטווח קרוב. כיוון שאין בחוק השיפוט הצבאי סעיף שנקרא וידוא הריגה, הוא יואשם בשימוש בלתי חוקי בנשק (ואני תוהה: מה עם התנהגות שאינה הולמת קצין).
אני חושב שבשורה התחתונה אין בינינו ויכוח: אם אכן הקצין ביצע וידוא הריגה בגופתה של ילדה, הוא ראוי לעונש. הלא כן?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר