לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2005, 12:27
  ZIdesign ZIdesign אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
בעיה | המחשב לא נדלק כמו שצריך

אתמול קניתי את הנגן ה-iRiver H10 (נגן MP3)
לאחר חיבורו ומעקב אחר ההוראות, רציתי להעביר שירים, חיברתי את המכשיר (ולא בפעם הראשונה) והכל קפא, כלום לא זז.
עשיתי Reset, ופתאום, נורת המסך מהבהבת, המחשב עובד, אך שום דבר לא מופיע במסך, חיכיתי כ-5 דקות, (אולי הכל הסתדר) וכלום?! אין שום צפצופים.
כיביתי אותו, חיכיתי קצת, וניסיתי להדליק שוב, אבל... כלום אותו הדבר.
כיביתי אותו שוב, ניתקתי את המסך (כדי לראות אם זו בעיה במסך) אבל במסך הופיע סמל שהוא אינו מחובר למחשב, חיברתי את המסך למחשב והלכתי.
ביום לאחר מכן, ניסיתי להדליק (אולי בגלל שהוא התקרר אז הכל יהיה בסדר), הפעם המחשב כן עבד אך בזמן הדלקת המחשב (לפני מערכת ההפעלה) כאשר המחשב עשה סריקת חומרה של עצמו, הופיע ההודעה
Overclocking Failed
F1 - Setup
F2 - Default

לחצתי על F2 והגעתי אל מערכת ההפעלה כרגיל.
לעולם לא עשיתי אוברקלוקינג למחשב, ובמיוחד לא למחשב זה. גילו של המחשב הוא שנה בדיוק.
הבעיה לא נגרמה ע"י הנגן בגלל שזו אינו הפעם הראשונה אני מחבר אותו למחשב.

מפרט המחשב הוא:
P4 Presscott 3.0GHz
512 MB RAM
Radeon 9200SE
Windows XP SP2
Asus P4P800 SE (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN(
(נראה לי שאלו המרכיבים החשובים לפתרון הבעיה)

ייתכן שזה וירוס? בעיה של המעבד?

בבקשה תעזרו לי,
בתודה,
ZIdesign
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2005, 12:58
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ZIdesign שמתחילה ב "בעיה | המחשב לא נדלק כמו שצריך"

אני לא מבין בנגנים, אבל ייתכן והנגן צורך אנרגיה משקע ה-USB. אם הספק הוא ספק דפוק (ומי שמוכר פרסקוט, לא בוחל במכירת זבל, ולכן יש מצב...), ייתכן שהחשמל שצרך ההתקן היה הקש ששבר את גב הספק. כמו כן, ייתכן מצב של קצר. קשה לדעת...

דבר נוסף שיכול להיות זה פריקה של חשמל סטטי דרך שקע ה USB אל הלוח אם, מה שמאפס בד"כ את נתוני ה-BIOS ואז בפעם הבאה שהוא עולה הוא מאמין שהכל הושחת בגלל OC (גם OC גורם לעתים לתופעה של השחתת אמינות מידע ההגדרות השמור ב BIOS), ולכן הוא מאפס את עצמו מחדש. הגילוי שהנתונים לא תקינים מתבצע אחרי שהמחשב מודלק ולא מצליח להגיע לשלב העלייה הבסיסי, ורכיב ה BIOS רושם לעצמו את זה, כך שבהדלקה הבאה, הוא יודע שהוא צריך לנסות לחזור לקונפיגורציה שבה הלוח נמסר מהיצרן, לוודא שמה שלא הפריע זה הגדרה לא תואמת שהגדיר המשתמש ב-BIOS... (והסבר זה יסביר מדוע: א. המחשב קפא, ב. המחשב לא עלה אחרי זה, ג. אחרי כיבוי והדלקה מחדש, הוא פעל...)

ישן 26-08-2005, 15:17

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני לא מבין בנגנים, אבל ייתכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אני לא מבין בנגנים, אבל ייתכן והנגן צורך אנרגיה משקע ה-USB. אם הספק הוא ספק דפוק (ומי שמוכר פרסקוט, לא בוחל במכירת זבל, ולכן יש מצב...), ייתכן שהחשמל שצרך ההתקן היה הקש ששבר את גב הספק. כמו כן, ייתכן מצב של קצר. קשה לדעת...

דבר נוסף שיכול להיות זה פריקה של חשמל סטטי דרך שקע ה USB אל הלוח אם, מה שמאפס בד"כ את נתוני ה-BIOS ואז בפעם הבאה שהוא עולה הוא מאמין שהכל הושחת בגלל OC (גם OC גורם לעתים לתופעה של השחתת אמינות מידע ההגדרות השמור ב BIOS), ולכן הוא מאפס את עצמו מחדש. הגילוי שהנתונים לא תקינים מתבצע אחרי שהמחשב מודלק ולא מצליח להגיע לשלב העלייה הבסיסי, ורכיב ה BIOS רושם לעצמו את זה, כך שבהדלקה הבאה, הוא יודע שהוא צריך לנסות לחזור לקונפיגורציה שבה הלוח נמסר מהיצרן, לוודא שמה שלא הפריע זה הגדרה לא תואמת שהגדיר המשתמש ב-BIOS... (והסבר זה יסביר מדוע: א. המחשב קפא, ב. המחשב לא עלה אחרי זה, ג. אחרי כיבוי והדלקה מחדש, הוא פעל...)

איזה הסבר יותר נכון?
נראה לי שההסבר השני הגיוני יותר, אבל אני לא מבין בזה כל כך. יכול להיות שמקרה זה קרה בגלל שמכשיר הה מחובר גם למחשב וגם למטען?
איך אני יכול למנוע את המקרה הזה שלא יקרה שוב?
ישן 27-08-2005, 14:41

נראה לי שהסבר יותר הגיוני היה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ניסית לעזור לעצמך? ספק ניסית להחליף?"

ההסבר של שימי:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי

זה ההסבר היחידי שהסביר את כל התופעות שהיו לי...
אני לא חושב שזה קשור לספק, בגלל שיש לי עוד נגן, שהתחבר לאותו השקע עם אותה כמות מכשירים שמחוברים למחשב, ושום דבר לא קרה, בגלל זה אני חושב שההסבר של שימי יותר הגיוני...

עכשיו איך אני מונע פריקת חשמל סטטי לשקע ה-USB?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר