לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2005, 19:39
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
מה ההבדל בין שמאלני יהודי או ערבי?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אתה סתם משמיץ . אין דבר כזה"

רק אתמול דיברת, בצדק, נגד גזענות והיום אתה עושה הפרדה גיזעית?
במשאלי העם הערבים זכאים להצביע כמו היהודים כי הם שווי זכויות.
אבל כשהם מבצעים פיגועים הם לא שווי זכויות? אי אפשר לקרוא להם שמאלנים?
אם הם לא שמאלנים אז מה הם? ימנים?
או שהמצאת מימד שלישי...
בבחירות בין פרס ונתניהו הקולות שלהם נחשבו בדיוק כמו הקולות של היהודים. וכמובן כולם ניתנו שמאלה.
אבל כשהם פוגעים במדינה הם לא שמאלנים כי הם לא יהודים...
אז תחליט:
הם שווים ליהודים או לא?
במה הם שונים ממך? אתה לא חושב שהם בני אדם כמוני וכמוך?
אז למה אתה שולל מהם את הכבוד להיות שמאלני ממש כמוך?
אני למשל לא מכחיש שאיוב קרא הוא ימני, למרות שהוא לא יהודי. אני אפילו גאה בזה.
אז למה אתה מתבייש בערבים שעושים פיגועים ושולל מהם את בחירתם להיות שמאלנים
ותאמין לי שהם עושים זאת מבחירה. כי אף אחד לא מונע מהם להיות ימנים כמו איוב קרא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 10:26
  jumbo jumbo אינו מחובר  

ברור, ברור שיש לא אמרתי שלא
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "ולמה לא ימין . אני לא גיזעני בוא נשחק במשחק שלך :)"

איוב קרא, למשל, הוא איש ימין.
עסאד עסאד הוא איש ימין.
הם לא שונים מאפי איתם או מאריה אלדד ותמיד מצדדים באינטרסים היהודים וכנגד האויב הערבי.

לעומתם יש את חברי הכנסת שהם מגדירים את עצמם שמאל קיצוני ותמיד מצדדים באינטרס של האויב כנגד היהודים. בניהם: עזמי בשארה, אחמד טיבי. טאלב א סאנא, בארכה מחו'ל וכו'.
אם אתה טוען שהח"כים הנ"ל הם ימין אז בוא נודיע על כך לזהבה גלאון.
לא יתכן שהיא ישנה באותה מיטה עם בוגדים...

ושלישית: אם הם ימין, מדוע לעולם לא התלהבו להכנס לקואליציה עם המפד"ל והאיחוד הלאומי?
ומדוע שנאו שינאת מוות את כהנא?
ואם הם ימין, מדוע הם תמיד מצביעים כמו מרץ ולא כמו אריה אלדד?

תזכורת: בבחירות של 1996 הצביעו 98% מהבוחרים הערביים לשמעון פרס.
מוזר. אנשי הימין הצביעו עבור מחולל אסון אוסלו?
ישן 29-08-2005, 11:27
  jumbo jumbo אינו מחובר  

בוא נשאל שאלה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "התנדבתי להיות הדובר של ג'מבו :-)"

כיצד זה שמי שתמיד חש זהות אינטרסים ותמימות דעים עם היהודיים כנגד האויב הפלשתיני, כדוגמת איוב קרא, הוא ממקם את עצמו במישור הפוליטי עם אביגדור ליברמן, אפי איתם ואריה אלדד. כלומר, תמיד, תמיד בימין. למה איוב קרא מעולם לא הצביע אידאולוגית עם השמאל?
וכיצד זה שמי שחש זהות אינטרסים ותמימות דעים עם האויב ולא מסתיר את תאוותו לחיסול היישות הציונית, כדוגמת: טיבי, בשארה, מחו'ל, דהאמשה האשם מחמיד ודומיהם, הם תמיד תמיד תמיד במישור הפוליטי עם "השמאל היהודי".
אני לא מדבר על בניית מגרשי כדורגל או שימור החוגלות בנגב הצפוני. אני מדבר במישור המדיני והאידאולוגי
במישור האידאולוגי, הח"כים הערביים, שואפי חיסול המדינה, תמיד מתייצבים לצד השמאל הקיצוני היהודי. תמיד.
מדוע שלא יתייצבו לעיתים לצד אריה אלדד? מה מושך את שונאינו הנ"ל בזהבה גלאון. אבל תמיד?
מה המשותף בין שואפי כליונינו לבין יוסי שריד, אבל תמיד?

ועוד שאלה:
מדוע הציבור היהודי כולו מתפלג בין המרכז דרך הימין המתון ועד הימין הקיצוני, או, מהמרכז דרך השמאל המתון ועד לשמאל הקיצוני.
מדוע הציבור הערבי, אינו זכאי להכנס לקטגוריות הנ"ל?
עד היום הייתי בטוח שערבי נברא, כמו יהודי, בצלם.
וגם פוליטית.
ישן 29-08-2005, 11:47
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
השאלה לא פשוטה, כשם שהמציאות לא פשוטה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "בוא נשאל שאלה פשוטה"

בוא נתחיל מזה שלא הכל נע על הציר הפשטני של שמאל-ימין, שגם הוא למעשה מתפצל לכמה צירים. למשל לא כל שמאל-ימין כלכלי מקביל בהכרח לשמאל-ימין פוליטי. ושוב, אתה מוזמן למשל לשאול את ori על השקפותיו הכלכליות לדוגמה (הייתי יכול לספר לך מה הן, אבל אני לא הדובר שלו :-)
)
בחלוקה מאוד גסה, מאוד לא מדעית ומאוד מאוד פשטנית, הייתי מחלק את ערביי ישראל לשתי קבוצות: האחת היא של אלה שרואים עצמם אזרחים נאמנים של מדינת ישראל, והם מצביעים ברובם למפלגות השמאל הציוני, כמו העבודה ומרץ, אבל גם לליכוד, שינוי, ש"ס ועוד.
הקבוצה השנייה היא של ערבים-ישראלים אנטי-ציונים, שהצבעתם אינה נגזרת מאותו שמאל-ימין הנ"ל. הם מצביעים בעיקר למפלגות הערביות, שלמרבה הצער הופכות באוריינטציה שלהן ליותר ויותר לאומניות ופרו-פלסטיניות. לא כל אחת מהמפלגות האלה היא מפלגת "שמאל" במובן שעליו דיברתי למעלה. רק"ח היתה פעם כזו, אבל גם זה כבר שייך לימים עברו. (אם ori יסכים לחבוש לרגע את הכובע המזרחן, ולו לצורך דיון אקדמי, הוא ייטיב לנתח אותן הרבה יותר טוב ממני).
אין עוררין על כך שהמפלגות הללו נוטות להצביע עם גוש השמאל - לא בהכרח מאהבת מרדכי אלא כי אם משנאת המן.
ואגב פיקנטי: הפוליטיקה כבר זיווגה זיווגים בלתי אפשריים כמו הצבעות של מפלגות ערביות יחד עם מפלגות ימין בנושאים מסויימים.

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

ישן 29-08-2005, 11:59
  jumbo jumbo אינו מחובר  

אין לי עוררין על כלום ממה שכתבת
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "השאלה לא פשוטה, כשם שהמציאות לא פשוטה"

אכן צדקת שהיו מקרים שהערבים הצטרפו לגוש הימין.
ולכן הקדמתי ואמרתי: אני לא מדבר על בניית מגרשי כדורגל או שימור החוגלות בנגב הצפוני. אני מדבר במישור המדיני והאידאולוגי.
באמץ וביושר כתבת את המשפט: אין עוררין על כך שהמפלגות הללו נוטות להצביע עם גוש השמאל - לא בהכרח מאהבת מרדכי אלא כי אם משנאת המן.
היה לי קשה להחליט על השאלה אבל אנסה: מדוע, לדעתך, שינאת המן מאלצת אותם להצביע עם השמאל?
זה לא אומר משהו על השמאל?
ואם אויבך נוטה, משינאת המן (קרי - שינאת הציונים יהודים) לעבור לשמאל האם לא היה ראוי שיהודי פטריוט, כמו דקדק, יעבור למחנה המנוגד לזה שהאויב בחר?
קרי - לימין...

נערך לאחרונה ע"י jumbo בתאריך 29-08-2005 בשעה 12:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:08

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר