לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2004, 21:27
  beraha beraha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.02
שאלה איך לתת שתי כתובות אי-פי לכרטיס

שלום לכולם.

יש לי שני מחשבים שמחוברים בינהם ברשת באמצעות האב. במחשב אחד יש XP ובשני 98.
אל ההאב מתחבר מודם כבלים לספק בזק בינ"ל.
מסתבר שלבזק בינל ולכבלים יש "פטנט" שאני מקבל מהם IP באופן אוטומטי דרך שרת DHCP מיד עם הכנסת כבל הרשת, ללא צורך בחייגן. (כפי שנדרש אצל שאר הספקים כגון ברק, אינטרנט זהב וכו')

למעשה יש להם מעין ראוטר, שששולח לי ישר לכל תחנה כתובת IP חוקית ונפרדת ( 81.218XX.XX). נחמד לא?

כלומר - כל מחשב אצלי ברשת מקבל ישירות מבזק בינ"ל IP נפרד, למרות שמדובר במודם אחד ובחשבון אחד. תאורטית וגם מעשית, אני יכול לעשות פינג ממחשב אחד לשני, וגם לגשת למשאבים ממחשב אחד לשני תוך שימוש בשני הכתובות שאני מקבל מבזק בינלאומי באמצעות שרת ה - DHCP שלהם. כמובן, ששיטה זו אינה רצויה הן מחמת אבטחת מידע והן מאחר ולמעשה שני המחשבים מתקשרים ביניהם באמצעות האינטרנט, ברוחב הפס של האינטרנט ולא ברשת המקומית.

(זה כמו לנסוע מתל אביב להרצליה דרך ניו-יורק )

אני מעוניין לקנפג את כרטיס הרשת בכל אחד מהמחשבים כך שהוא גם יקבל באופן אוטומטי את ה-IP החיצוני מהשרת של בזק בינל לצורך גלישה באינטרנט, וגם יהיה לו IP פנימי לדוגמא (10.0.0.1) לצורך תקשורת פנימית עם המחשב השני ברשת אשר מחובר לאותו האב.

השאלה שלי אם זה אפשרי.

בעבר, כאשר היה לי חשבון ADSL והשתמשתי באלקטל משודרג, הוא שימש לי למעשה כראוטר, וכך היה לי גם רשת פנימית וגם האלקטל ניתב את כתובת האינטרנט החיצונית האחת והיחידה אל כל אחת מהתחנות. כיום למעשה, הראוטר "יושב" אצל ספק האינטרנט עצמו, והוא שולח לי "למרבה ההפתעה" כתובות IP "חוקיות ונפרדות" לכל אחת מהתחנות שמחוברות להאב. אבל בכך - למעשה אני נאלץ לנטרל את הרשת הפנימית.

אז חברים - מה הפיתרון? כמובן ללא תוספת ראוטר נוסף אצלי.

אשמח לתשובה מפורטת.

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר