לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2005, 13:31
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למה..."

בראש ובראשונה כיוון שהייתי רוצה לקבל תגובה מחיילים שהיו שם בשטח - בימית ובכפר דרום.

לפי מה שאני קורא כאן בפורום אין התלהמות ובדר"כ בשאלות שנוגעות לאירועים שבהם היו מעורבים חיילים לפני זמן רב (ולעיתים רב מאד) נמצא מישהו שהיה נוכח באותו אירוע או שיש לו ידע ממקור ראשון.

מכל מה שאני זוכר מהפינוי בימית (כולל ההתבצרות של צחי הנגבי באנדרטה) היו מעורבים חיילי צה"ל בהתמודדות מול מתיישבים ו"מחזקים" שהתמודדו מולם באמצעים שהיו יכולים לגרום לפגיעות חמורות מאד לחיילים - כולל זריקת צמיגים בוערים ובלוקים על החיילים שעלו בסולמות.

אם אעביר את השאלה לפורום פוליטיקה ואקטואליה אקבל הרבה תגובות מתלהמות, ורוב הסיכויים שלא יגיעו תגובות מאנשי השטח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 08:13
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "פינוי כפר דרום לעומת פינוי ימית - דיון"

לא יאמן, עברו כמה ימים והיה כלא היה.

למי ששכח, בשבועיים שעברו בוצע פינוי של ישובים, בפעם השניה בתולדות המדינה, צה"ל השתתף בפינוי בסד"כ חסר תקדים שדמה בהיקפו לגיוס למלחמה כוללת. אזרחי המדינה התעמתו עם הצבא (לא רק עם המשטרה ...) דבר שגם הוא לא שכיח במקומותינו, וזהו, יוק ?

מזכיר את רמת הדיון שרווחה בציבור בעקבות מלחמת המפרץ הראשונה .....

אותי באופן אישי זה מאד מעניין, במיוחד ההשוואה בין שני האירועים הטראומטיים האלה, ששניהם התאפיינו בנבואות אפוקליפטיות, והסתיימו כמו כל מקרה טראומה בשקט ציבורי מהדהד. ולא סתם שרבבתי פה את מלחמת המפרץ הראשונה, כנראה שבמקרים בהם אנו כציבור מרגישים שהפסדנו במערכה, או שיש לנו סיבה להתבייש, אנחנו פשוט מתעלמים ממה שהיה וממשיכים הלאה, עד לשיחה על ספת הפסיכיאטר.
ישן 29-08-2005, 09:58
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
כמה דברים שלא מצאו חן בעיניי .. ואני יוצא מתוך הנחה שאני מבין אותך באופן רהוט וברור
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]לא יאמן, עברו כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
במיוחד ההשוואה בין שני האירועים הטראומטיים האלה
ששניהם התאפיינו בנבואות אפוקליפטיות, והסתיימו כמו כל מקרה טראומה בשקט ציבורי מהדהד.
כנראה שבמקרים בהם אנו כציבור מרגישים שהפסדנו במערכה, או שיש לנו סיבה להתבייש,.

אין כאן שום ארוע טרואמתי... בטוח שלא ללובש מדים שנשלח לבצע משימה .. מי כמוך יודע רגשות אין להם מקום לדיון בכול הקשור לחיילים ואנשי בטחון בכול משימה שלא תהיה
נבואות אפוקלפטיות ..? יתכן ואתה צודק .. אבל קרו שם מקרים חמורים ביותר לדעתי .. שגרמו ואני בטוח לאותם אנשים שעסקו במלאכת קודש לתהות .. מי האוייב האמיתי הפלסטינים או אותם אנשים שניסו פשוט לרצוח ולפגוע בהם...?!
ואני מצטער שאין לי מילה אחרת זה מה שבדיוק קרה ..
כאזרח אני באופן אישי מרגיש שלא הפסדנו בשום מערכה .. צה"ל ומ"י יצאו נשגבים וטהורים מכול העניין ואת זה עם הקושי שבעניין אני אומר לך באמת ממקור ראשון
להתבייש ..? מנסיון אישי במה אני מתבייש ...
נתקלתי באדם תושב המקום שהכרנו שם עוד מתקופת הסדיר שעשה הוא ועוד מ"ס חברים את המוות לכוחות צה"ל במקום וזה כלל נאצה , אלימות , ביזוי הדגל והמדים ..ועוד דברים רבים אחרים ..אז בו אני מתבייש ובמה שהוא יצג ומייצג ..
אין ספק שמדובר בכפיות טובה לשמה .. ו 2 לוחמים שהכרתי יכולים להעיד על זה רק חבל שהם לא יכולים לדבר מכיוון שהם "הזדכו על עצמם" לפני הרבה מאוד שנים
לא מכיר ולא הכרתי חייל אחד או איש בטחון אחד שחזר ואמר שהוא מתבייש בעצמו ..
ובנוגע לימית ..
לדעתי כפר דרום הינה תוצר ישיר של הפקת לקחים מארועי ימית ..ולכן השוואה בין השתיים לא עולה לי כרגע

ישן 29-08-2005, 10:21
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
את ימית אני לא מכיר,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "פינוי כפר דרום לעומת פינוי ימית - דיון"

אבל בגוש קטיף הייתי בתור קצין סיקור ותיעוד (מיל.).
לא ממש כיף לי לדבר על מה שהיה שם, אבל אני כן יכול לומר שצריך לציין להפתעה את רמת האלימות הנמוכה להפליא מצד תושבי המקום ומתגבריהם (למרות התמונות, ולמרות הקללות שגם אני ספגתי. כמות האלימות שם הייתה מזערית, והוונדליזם בינוני ומטה). וילדים גם הסתובבו וחילקו לחיילים שתיה וחטיפים בנווה דקלים - ואפילו בלי לומר מילה על סירוב פקודה. לגנאי מיוחד אני צריך לציין עיתונאי מידיעות אחרונות, שהפך מקרה אחד ל"עשרות", ואת העיתונאי האלמוני במעריב שבישר ב-18 באוגוסט על "עשרות בתים" שהוצתו ב-17 בנווה דקלים, כשדובר בבית אחד בדיוק (ועוד קצת למחרתו, אבל זה לא קשור).

הנה התמונות שצילמתי בנווה דקלים, קטיף ועצמונה:
http://tinyurl.com/d3ngj
(יש להקיש על התמונה, וכדי לעבור אלבום - יש להקיש על הלינק "3 albums" שנמצא למעלה משמאל אחרי שמקישים על התמונה).
ישן 29-08-2005, 14:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "עברית פשוטה"

U-367 היית שם או שאתה ניזון מהתקשורת ?

קודמך היה שם ומדווח משטח, אני יודע ממקור ראשון שלא היתה שם אלימות קיצונית, ולמעשה כולם מסכימים שפרט לאירוע של גג ביהכנ"ס בכפר דרום ההתנגדות היתה ברמה של קללות, פנצ'רים ודחיפות.

גם באירוע כפר דרום האלימות החלה למעשה רק בשלב הנסיון לעלות לגג ע"י סולמות, עד אז היתה התנגדות "קנטרנית" - שימוש במראות לסנוור, זריקת "פצצות צבע", דחיפת המכולות עם השוטרים למניעת הנחתתם על הגג וכו'. האירוע הסלים בשלב הטיפוס על הסולמות וגם אז היה שימוש באמצעים שכללו שפיכת שמן וחול על השוטרים, שפיכת צבע (שלמעשה היה המים הצבועים שהצטברו על הגג מירי המכתז"ית) וכד'.

להזכיר לכולנו, בימית היתה אלימות קיצונית הרבה יותר, כולל שימוש בקרשים מסומרים להכאת החיילים, השלכת צמיגים בוערים ובלוקים על ראשי החיילים ועוד.

לאחר אירוע כפר דרום היו מאות עצורים, כשנגד חלקם מוגשים בימים אלה כתבי אישום בגין נסיון לפגיעה בשוטרים ופציעת שוטרים, לא זכור לי שהיו מעצרים כאלה בימי ימית (תקנו אותי אם אני טועה).

אני מצטרף לקודמי לגבי נושא פציעת השוטרים - השוטרים שהגיעו לביה"ח או שטופלו בשטח טופלו על פציעות קלות מאד-מאד. אפילו נושא השלכת החומצה התברר כבלון עיתונאי.
ישן 29-08-2005, 21:13
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

אני מרגיש שהפואנטה כאן מפוספת לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]U-367 היית שם או שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
U-367 היית שם או שאתה ניזון מהתקשורת ?

קודמך היה שם ומדווח משטח, אני יודע ממקור ראשון שלא היתה שם אלימות קיצונית, ולמעשה
כולם מסכימים שפרט לאירוע של גג ביהכנ"ס בכפר דרום ההתנגדות היתה ברמה של קללות, פנצ'רים ודחיפות.

גם באירוע כפר דרום האלימות החלה למעשה רק בשלב הנסיון לעלות לגג ע"י סולמות, עד , זריקת "פצצות צבע", דחיפת הסולמות וגם אז היה שימוש באמצעים שכללו שפיכת שמן וחול על השוטרים, שפיכת צבע (שלמעשה היה המים הצבועים שהצטברו על הגג מירי המכתז"ית) וכד'.

להזכיר לכולנו, בימית היתה אלימות קיצונית הרבה יותר, כולל שימוש בקרשים מסומרים להכאת החיילים, השלכת צמיגים בוערים ובלוקים על ראשי החיילים ועוד.
.

-איפה הייתי ומה עשיתי ..זה לא הנושא כרגע
-אף אחד לא שלל את קודמי שטען את מה שטען אני אומר שהיה הרבה יותר מפצוע אחד שנחבל מבקבוק מזכוכית .. ולזה לדעתי הוא מתכוון
- כולכם או רובכם מסכימים ..יופי ..אז אני לא
- בנוגע לשאר האלימות שציינת בכפר דרום ואני מתייחס לכול נושא הפינוי כולל צפון שומרון
שפיכת צבע .. בהחלט לא יכולה לפגוע בעניים ולא יכולה לעוור את הנפגע ..
כול מיני כימקלים למניהם שנשפכו שם כגון חומר לשטיפת כלים לא יכול לגרום לאלרגיות למניהם בעיקר בעור .. ואל תקדימו את המאוחר אף אחד לא יודע מה בדיוק נשפך עליהם שם ואיזה סוג של חומר .. מה שבטוח נזק נגרם ואלה לא סיפורים
דחיפת הסולמות אילולא הייתה צולחת למתבצרים לא יכלה לגרום לפגיעה קשה זוהי סתם הזייה שלי ואני מדבר על שיתוק ופגיעות אחרות לאו דווקא מוות ..
חייל שכמעט נשרף למוות בצפון השומרון ..לא היה ולא נברא
ועוד אחד שחטף נשק מצוערים של בה"ד 1 גם לא נברא ..פרי יוזמתו של רס"ן שמועתי
לא חסרים דוגמאות נוספות .. וחלאס לטייח
הייתה אלימות ואפילו אלימות קשה שנועדה לפגוע ישירות בכוחות הבטחון ..
לא יודע מה הייתם אומרים אם היינו קוברים איזה איש בטחון במהומות האלו ..

ישן 31-08-2005, 23:45
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

לא קורא בשום מקום ולא מאמין לאף אחד
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "כדאי לקרוא במוסף ידיעות האחרון על היחידה למו"מ"

הדיון הזה יצא לי מכול החורים
לא מאמין שיש כאן אנשים שמוגדרים כמומחים ואנשי בטחון בעבר ובהווה שטוענים שאלימות הייתה אבל היא מניחה את הדעת .. שטויות במיץ
כנראה שלא מובן לכם ידידיי אנשי המקצוע שכול חלאה שהעז להרים יד על החייל ולא משנה עם פצע אותו או לא הוא בגדר טרור יהודי פוטנציילי עבור החטיבה היהודית וצה"ל בפרט
ואגב .. צוות מו"מ אכן הורכב בפיקודו של אחד מהקצינים היותר מעולים שהכרתי בצה"ל אבל הוא נועד למקרה של טרור נטו בפינוי
על מי שאתה מדבר.. אני יודע שאלו אנשי מ"י ויתקנו אותי קציני התיעוד והסיקור למקרה שאני טועה
דבר נוסף
שלא תסיק מסקנות מוטעות .. לא תקפתי אותך אישית חלילה .. הנושא הזה של האלימות נגד החיילים מוציא אותי מדעתי בכול פעם שאני חושב על זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר