לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2005, 07:52
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
שעת סיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CYANIDE_ASSASSIN שמתחילה ב "זהו את החיילים"

ב-84 ביקרתי עם משפחתי בסקנדינביה ופגשנו בהלסינקי יהודי חביב ושרוט להפליא בשם "קרש קרשים" (אני לא יודע איך היתה הפינית שלו אבל העברית לא היתה משהו) הוא סבל מקלסטרופוביה ומכר כל מיני פיצ'יפקס מהוואן שלו. בכל אופן הוא סיפר כי (כאן הזיכרון שלי קצת כושל) הוא או אביו היו החייל היחידי ששירת בצבא הנאצי מאחר ששירת בקרב אותם חבר'ה המוצגים בתמונה. כמובן שנראה לי שהוא קצת הגזים ובוודאי היו אי אילו יהודים שהסתתרו בלוע הארי בצורות כאלה ואחרות.

(אני מקווה שלא הזכרתי את זה בדיון קודם פה)

דרך אגב ראיתם את הגודל של הטוטנקופף שציירו להם על הקסדה, זה נראה כאילו התפקיד שלהם היה לשמש פתיונות לחיילי בנות הברית בעוד הפלוגות הגרמניות באזור נחות בשקט. שלא לדבר על זה שבתמונה אפשר לראות שכבר אז היה להם נוקיה מהדגמים הקטנים והחדשים, אף אחד לא לימד שום דבר על דממת אלחוט? - שוב מוכיח מה היה תפקידם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 12:38
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
זה תלוי בהגדרה מי היה יהודי.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי WaR-PiG שמתחילה ב "קראתי כתבה על זה"

אזרח גרמניה ממוצא יהודי שראה את עצמו כגרמני לכול דבר ולא ראה את עצמו כיהודי הוא נחשב כיהודי? היו אגודות מאין אנטישמיות בגרמניה שבהם היו יהודים והיו היו מהתנגדים הגדולים לחדירת "האוסט יודן" יהודי מזרח ארופה הכוונה לרוסיה ופולין. זה היה נכון בעיקר במלחמת העולם 1 ובזמן רפובלירת ווימר פחות בתקופה הנאצית.
ובזמן מלחמת העולם 1 היה מדען יהודי-גרמני שזכה בפרס נובל בשנת 1905 שפיתח את הנשק הכימי והביאו לשימוש מבצעי לא ראה את עצמו כיהודי. ולאחר תבוסת גרמניה הוא אמר ש70% ממנו הלכו לעולמם.
בזמן הפיתוח של הנשק אישתו שהייתה מדענית גם התנגדה לעבודת בעלה אבל הוא דחה אותה ולבסוף היא שמה קץ לחיה.
ישן 29-08-2005, 15:19
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "יצא לי לקרוא את הספר."

רציתי לציין משהו לגבי אריך פון מנשטיין,אני מביא את הציטוט הבא מהאנציקלופדיה על הוורמאכט שיש ברשותי(האנציקלופדיה היא ברוסית מאת קונסטנטין סלזקי),זאת פסקה שמתייחסת למוצאו של גנרל פילדמרשל אריך פון מנשטיין .
"אחיינו של פאול פון הידנבורג , ובנו של גנרל הארטילריה אדוארד פון לווינסקי , אומץ על ידי קרוב משפחה חסר ילדים גנרל לויטננט גיאורג פון מנשטיין , ולקח את שם משפחתו".

בואו רק ניזכר שאוברסטגרופנפיהרר אס.אס (דרגה המקבילה לגנרל קולונל בצבא אם אני לא טועה) היידריך,אחד ממתכנני הפיתרון הסופי,היה בעצמו נכד של כנר יהודי שקיבל על עצמו את הנצרות.
לכן אם אני לא טועה מתישהו היטלר אמר עליו"תמיד נוכל לסמוך על היידריך", כי היידריך שהיה לו מה להסתיר ניסה להיות יותר נאצי מהנאצים.

ישן 29-08-2005, 16:25

את מה שאני יודע על פון מנשטיין.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "רציתי לציין משהו לגבי אריך..."

לקוח התוכנית של דיסקברי הגנרלים של היטלר - פון משטיין.
שם לא הזיכרו כול פון מהלונסקי לוונסקי -לווין - לוי שם יהודי.
כמו כן בספר על סנלינגראד של אנטני ביוור - היה כתוב בהתחלה על פון מנשטיין שטען שיש לו דם יהודי.
(בדיחה שלו על חוק הגזע של היטלר שהוא לימד את כלבו לצדיע במוהל יד.)
כמו כן לפי התוכנית של דיסקברי בשנת 1935 הוא ניסה לפטור שני קצינים גרמנים שהיו קרובי משפחה שלו. בקשר להידריך יש הרבה שמועות עליו ומי שאמר את הציטוט שהיידריך יכול לעשות טוב בגלל שיש לו מה להסתיר היה הימלר.

נ.ב האנצקולפדיה שלך ברוסית מעניינת בארץ אין משהו דומה למיטב ידעתי.
ישן 29-08-2005, 18:40
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אוי כמה שאתה צודק !!!"

מלחמת הצוללות?
הספר שלי מאת גרוסאדמירל דוניץ נקרא "10 שנים ו20 יום"...אבל הוא ברוסית,אז יכול להיות שבעיברית יש לו שם אחר או משהו.
ואל תשכחו את "זיכרונותיו של גנרל גרמני" מאת האחד והיחיד גנרל היינץ גודריאן. יש לי איפשהו גם "זהירות טנק"(אכטונג פאנזר).
הצלחתי לא מזמן להשיג ספר שכולל מכלול של יומנים אישיים של קציני אס.אס בכירים,ספר שווה קריאה.
אומנם כל הספרים שציינתי יש לי ברוסית......בביתי יש לי ולאבי גם הוא חובב היסטוריה צבאית וטקטיקה , ספריה שלמה ,וכמה ארונות של ספרים על גרמניה,חיל האוויר,שיריון,אס.אס-גסטפו,אבוור.
ו95% מזה ברוסית...
אין כמעט בעיברית....חוץ מסטלינגרד,מלחמת האזרחים בספרד,אוגוסט 1914 ועוד כמה.

אכן המבחר ברוסית הוא עשיר ומגוון.

ישן 29-08-2005, 18:25

שכחתי.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ארהרד מילש, סגנו של גרינג"

מסכים - לגרינג היו כמה חברים (תחת פיקודו שההיו מוצא יהודי והוא הצליח לפטור אותם מהסעיף "הארי")
סתם משהו של אולי הכי קשור.
אני קרוא כרגע את הספר בתוככי הרייך השלישי זכרונות מעת אלבר שפאר הוצאת בוסטן 1979.
שם הוא מתאר עד כמה בלתי יעיל היה השלטון וכמה הוא היה צריך להלחם במסגרת תפקידו כשר החימוש על כול דבר.
פשוט קשה להבין איך הם הצליחו להחזיק מעמד כמעט שש שנים?(את הצלחות הראשוניות יחסית קל להסביר אבל את החזקת המעמד מאוד קשה)
הרוסים איבדו במלחמה קרוב 13 מליון חיילים.(לא כולל אזרחים) ואילו הגרמנים בכול שנות המלחמה איבדו רק 6 מליון חיילים ואזרחים. איך הם יצאו מין המלחמה עם מספר נמוך יחסית של נפגעים ושהם נלחמים במספר רב שחזיתות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:02

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר