לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2005, 01:05
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
קדימה להסכם קבע....(הראש השמאלני ממשיך לעבוד במלוא הקיטור)...

הראש היהודי שמאלני ממשיך לעבוד במלוא הקיטור, ולפניכם התוצאות!

מאת: דרור שטרנשוס, פירסומאי, מראשי יוזמת ז'נב
ישראל חייבת להתחיל מיד במו"מ להסכם קבע עם הפלסטינים והכרזה הדדית על סוף הסכסוך. זהו אינטרס ישראלי חיוני גם אם הצד השני לא יוכל לממש את ההסכם. הסכם שכזה אינו רק הסכמה בין הישראלים לפלסטינים אלא גם הפסקת המלחמה הפנימית בשאלה איפה ישראל מתחילה ונגמרת.

http://news.walla.co.il/?w=/77/770245/@opinion

אני לא שונא את המתנחלים. מעולם לא שנאתי אותם ולא ראיתי בהם אויב, ואני מקווה שגם הם לא ראו בי אויב. אני בעד פיוס והידברות וכל הדברים הנחמדים האלה, אבל מילים יפות לא יעזרו כאן. כולנו יודעים שהמאבק הבא בדרך, והוא יהיה על גבולות המדינה. כל השאר הוא מכבסת מילים. אני לא מאמין בלהתחבר ולריב, ואחר כך עוד פעם להתחבר ועוד פעם לריב. זה רק מחליש. נקניק מסריח לא אוכלים פרוסה אחר פרוסה, אלא בביס אחד. הכרעות רבות עומדות לפנינו בימים אלה - האם ישראל תהיה מדינה דתית, או דמוקרטית, ועוד כהנה וכהנה - אבל כרגע ההכרעה החשובה ביותר היא איפה ישראל נגמרת.

ישראל זקוקה להכרעה. הישראלים, על מגוון דעותיהם, צריכים להחליט ולדעת מהם גבולות המדינה שלנו ומהו הפתרון הנכון והרצוי לנו בסכסוך הישראלי פלסטיני, על כל בעיותיו, כולל ירושלים והפליטים. דחיית ההחלטה מנציחה את הוויכוח הפנימי המר. אי ההכרעה מלבה את סכסוך הדמים עם הפלסטינים. והכי גרוע, הזמן עובד לרעתנו: היום נשיג הכרעה פחות טובה מזו שיכולנו להשיג בסוף 1967. ובעוד 20 שנה נסכים על פחות ממה שניתן להשיג עתה.

רוב מכריע של הישראלים יודע לתאר היום את מתווה הפתרון הצפוי עם הפלסטינים: גבולות 67 (בתקווה להחלפת שטחים מסוימת), חלוקת ירושלים, אי הסכמה לזכות השיבה. או במילים "מקצועיות": מודל יוזמת ז'נבה פחות או יותר. אולם רבים מידי בקרב הרוב הזה לא מאמינים בקיומו של פרטנר בצד הפלסטיני, או חושבים שאם יש כזה, הרי שהוא לא יוכל לקיים את הסיכומים שיושגו, אם יושגו. הישראלים מסתמכים על ניסיון העבר הקרוב, כפי שנתפס אצלם ועל דברי מנהיגנו הנכשלים, כמו למשל, אהוד ברק.

חשוב ללמוד מהניסיון, אסור לחזור על אותם שגיאות. אבל אסור גם שניסיון לא מוצלח ישתק אותנו וימנע מאתנו להמשיך למטרה. אני מאמין בקיומו של פרטנר בצד הפלסטיני, אני שומע את קולותיהם של מנהיגי הרשות הפלסטינית ומזהה צלילים הרבה יותר "פרטנריים" מאשר אצל המנהיגים שלנו.

ישראל חייבת להתחיל מיד במשא ומתן להסכם קבע עם הפלסטינים והכרזה הדדית על סוף הסכסוך. זהו אינטרס ישראלי חיוני גם אם הצד השני לא יוכל לממש את ההסכם. הסכם שכזה הוא לא רק הסכמה בין הישראלים לפלסטינים אלא גם יבטיח, בכל מקרה, הכרה של העולם בגבולותיה של ישראל - והעולם חשוב.

מעבר לכך, הסכם בין ישראל לפלסטין יפסיק את המלחמה הפנימית בתוכנו בשאלה איפה ישראל מתחילה ואיפה היא נגמרת. כך שגם שיקול הדעת של הפסימיסטים בינינו, שלא מאמינים ביכולתו של הפרטנר בצד הפלסטיני, מלמד שניסיון כנה ואמיתי נוסף להגיע להסכם קבע עם הפלסטינים הוא אינטרס ישראלי חיוני. גם אם בסוף נאלץ להמשיך ולהלחם (ואני מאמין ומקווה שלא כך יהיה) לפחות נדע בדיוק מאיפה אנו נלחמים ועל מה.

מול אופציית הסכם הקבע המוצעת כאן עומדות עוד שתי אלטרנטיבות שכדאי להתייחס אליהן: הראשונה, של הימין הקיצוני וספיחיו, המאמינים ב"לנצח תאכל חרב". דרך זו לעולם לא תביא שלום. לא עם הסביבה ולא בתוכנו. לעומת זאת, דרך משיחית זו תביא אותנו לחורבן. האלטרנטיבה השנייה, של קואליציה רחבה מהימין ועד השמאל, דוגלת בדרך החד צדדית: ישראל נותנת/ עוזבת/ נסוגה/ מפנה, כל אחד לפי תפיסתו, חלק ואולי אפילו מירב מן השטחים ללא תמורה, או עם ציפייה לטוב מאותם אלה שלא מאמינים בהם כפרטנר.

דרך חד צדדית זו מעניקה תחושה של התקדמות גם אצלנו וגם בעולם, ויש לה פוטנציאל לספק שקט זמני, מין סוג של "נצא ונראה מה יהיה". חשוב שנבין שמה שיהיה הוא דחייה של המשא ומתן להסכם לאותו זמן שבו כבר לא יהיו בידנו השטחים כקלף מיקוח. שכן, אין פתרון בלי משא ומתן והסכם. דרך זו תגרום לנו להתחיל את המשא ומתן בלי השטח. מה ניתן אז? את זכות השיבה? אולי האופציה החד צדדית עדיפה מלא לעשות כלום. אולם אין ספק שהיא פוגעת באינטרסים הישראלים הניתנים להשגה באופציית הסכם הקבע.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 29-08-2005 בשעה 01:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2005, 15:04
  עקורה עקורה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.05
לא, יקרים שלי,לא..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קדימה להסכם קבע....(הראש השמאלני ממשיך לעבוד במלוא הקיטור)..."

אתם, אינכם מבינים,
תראו..
אנחנו לא נלחמים אחד בשני..אנחנו צריכים להיות ביחד, לעבוד ביחד, לתפקד ביחד..
אה2ת אחים, שמעתם??

תאהבו אותנו, אנחנו אוהבים אתכם..

האויב?? יודעים מי הוא??

זה הם, הערבים ימח שמם, בהם תוציאו את כל האנרגיות הנהדרות שיש לכם, שעד עכשיו, תסלחו לי, איפה הי'יתם?? הפגנה אחת לא הצלחתם להרים..
כוח?? אנרגיות?? אמונה?? רצון??? כל זה טמון בימין..

אוי, לא..סליחה, אנחנו אחים! ביחד ננצח((: את מי?? את הערבים, הרוצחים,חיות אדם! (תבחרו להנאתכם..)

ישן 29-08-2005, 15:29
  עקורה עקורה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.05
אמנם המשפטים שלך נשמעים גבוהים ויפים, אבל הם פסולים לחלוטין.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "איפוא אתם הייתם עם כל איומי הסרק שלכם"

אנחנו, הציבור שלנו, מאמין אמונה אמיתית בכל אשר הוא עושה, אבל כאשר השילטון הוא הדקקטור, הוא המחליט, אין ביכולתנו אלא להפגין ולהתנגד..לא ככה חביבתי???

אני בחי'ים, אבל בחי'ים לא אצליח להבין את האטימות שלכם,
איך רודן אחד גדול, הצליח להשתלט לכם על הראש, על עצם היותכם י'הודים..

מותר כאן להגיד את כל מה שאני מאמינה בו..??

אני מאמינה ששרון הוא לא י'הודי, הוא מהערב רב..כואב לי הלב עליכם אחי'י, כואב לי לראות אתכם מתבלבלים, כואב כואב כואב..

ה' הושיע המלך יעננו..בעזרת ה' נעשה ונצליח(:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר