לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2005, 19:42
  הליקופטר הליקופטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "ועוד איך"

זה מאד אינדוידואלי.. לכל אחד הדברים שונים והוא שם לב לדברים שונים.. חוץ מזה שאם אתה עם מפקדים שונים זה יכול להיות שונה לגמרי. (למשל לנו היו מפקדים נוראיים והשעות מנוחה היו הרבה יותר קשות מהפעילות מחוץ לבסיס- כי פשוט טרטרו אותנו בסדרי הגעה בלי סוף) לי למשל היה די קל ביום הראשון כי תאכלס לא עשינו הרבה והספרינטים לא זכורים לי כקשים במיוחד (הקבוצה הראשונה שלי הייתה די חלשה)
היה לי קשה בשקים באסון ובמסע האחרון שהחזקתי כי ידעתי שזה הסוף

בקשר למסע הראשון הוא הרבה פחות מ6 קילומטרים. (הוא בערך קילומטר וחצי עד שניים בכל כיוון על חול ים) מגיעים לנקודה בה חונה גיפ' ועליו סטיקליטים ומסתובבים. אנחנו עשינו את זה עם קסדות (שלושה ימים לא הורדנו אותם מלבד באוהל) זה מסע עם אלונקות (תמיד גם כשהולכים לאימון רגיל קחו אלונקה)
בזמן המסע עודדתי אחרים אז המפקד שאל אם קל לי, אמרתי שאני בסדר גמור אז הוא שאל אם אני יכול לסחוב לבד ת'אלונקה (אמרתי שלא כי זה שוקל 120 קילו) אז הוא אמר בסדר ושאל אם אני יכול לקחת ג'ריקן ואלונקה ואמרתי שכן אז שמתי גריקן ונכנסתי מתחת לאלונקה ואז הוא אמר שאני נשאר באלונקה כל המסע.. זה הוסיף לי לדעתי הרבה נקודות.
. מאד מאד חשוב לדאוג שהחגור יהיה נוח ( זה שווה לקחת זמן מנוחה כדי להתאים אותו, זה לא מסובך אבל מאד חשוב.. נורא חבל לי שעשיתי את זה רק ביום הרביעי (האמת שזה ממש לא אכפת לי עכשיו חח))

המסע השני קצת יותר ארוך ואישית (עם המון יבלות) היה לי יותר קשה בו. כי המפקד רץ כל הדרך והינו צריכים להיות מטר מאחרויו

אבל תאכלס זה לא מהגיבושים הקשים פיזית.. בהצלחה!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2005, 19:12
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
תשובות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Alonb_d שמתחילה ב "יש לי שתי שאלות : 1. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סופר איתי
ותגיד...
איך היחס מהמפקדים בכללי??
דורסני או כאילו תומך?

אמ...לי באופן אישי היו מפקדים מאוד מאוד נחמדים, אבל אין ספק שזה תלוי במפקדים שיהיו לך.
באופן כללי הם לא דורסנים...מאוד פאסיביים אפשר להגיד.
לנו באופן אישי היו מפקדים מאוד נחמדים, שבאחת המשימות כשהצלחנו סוף סוף התחלנו למחוא כפיים.
המפקדים רק אחרי כמה שניות נזכרו שזה גיבוש, והפסיקו אותנו.

בקשר לאסון טבע, על פי מה שאני זוכר את האסון טבע עולים בעקרון עם שקים.
להקיף נקודה מסויימת בקצה הצוקון, ולחזור למטה. תרגיל מאוד קשה...בערך כמה שעות.
הטריק הוא שאתה יכול להפסיק מתי שבא לך על מנת לשתות, כמובן שזה יפגע בך.
ישן 30-08-2005, 20:37

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אפשר"

אני אומר לך בוודאות שבשלושת הימים הראשונים לא הורדנו קסדות ( כנראה בכל קבוצה זה אחרת)
כולם הלכו עם ראש גבוה וקל ורק אנחנו התכופפנו עם הקסדות חח)

אגב אין דבר יותר טוב מצ'ופרים בגיבוש.. זה מעלה לך את המורל כל הדברים מהבית.
החברה ממש ישמחו אם תחלק איתם (אני הוצאתי כמה חבילות באפלות בדיוק כשכולם סיימו להגיש את הסוציו' והם נחטפו.. הכי שוס זה אנארג'י בר)

ובזמן האימונים מותר לך אפילו לקחת ג'לי אנרגיה או משקאות אנרגטיים למינהם (אבל המפקדים יכולים לראות את זה בעין לא יפה והחברים להרגיש שזה לא פייר)
אני הבאתי פירות יבשים אבל לא היה בזה שום צורך כי כל הזמן מגישים לחם אחיד פרוס עם ממרח קקאו פרווה שנותן לך מספיק אנרגיה
ישן 31-08-2005, 17:35
  oplo oplo אינו מחובר  

אני לא בדיוק זוכר את הימים
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי סופר איתי שמתחילה ב "מתי יש הרצאות אחי??"

נדמה לי שביום השני יש. וגם ביום השלישי.

בהרצאה הראשונה, נתנו לנו לבחור מכמה נושאים אני זוכר שהיה משו על מלחמת לבנון, מבצע ענבי זעם..אני באופן אישי בחרתי הרצאה על טילי נ"ט. (נושא שאני פחות או יותר בקיא בו).

ובהרצאה השנייה אמרו לנו להעלות שלושה נשואים מהראש, להגיד אותם למפקדים, והמפקדים יבחרו אחד מהם.

בכל אופן חברים יש לי כמה מילים להגיד לכם.

בתור אחד שהיה בגיבושים ובמיונים רבים אני מוכרח להגיד, זה נכון שטוב לחלום ואפילו חובה לשאוף לטוב ביותר, אך אין מה לעשות ורובנו לא נתקבל ליחידות המובחרות ביותר. אני לא אומר לכם לא להשקיע, בוודאי תשקיעו מאה אחוז! אל תוותרו, אל תשברו! אבל אם לא תתקבלו אל תהיו שבוזים. (אני יודע שאני הייתי) אבל זה לא יתן לכם כלום, אני זוכר שאני חזרתי מגיבוש 669 שבוז, מי שעזר לי לעבור את זה היו כמה חברי פורום שאמרו באמת דברים חכמים. (אם אני לא טועה אחד מהם היה U-367)
לעולם אל תסתכלו אחורה. במדיה ונכשלתם אל תבכו, תרימו את הראש ותתמודדו עם הכישלון.
רק מי שנכשל פעם יוכל להעריך את הניצחון וההצלחה.
יש עוד המון יחידות טובות בצה"ל. למעשה גם שירות בגדודים הוא שירות מעולה שיתרום המון למדינה.
הצבא "הגדול" לא בנוי על היחידות המיוחדות. הצבא הוא גוף מורכב מאוד (אני יודע שאני רק מלש"ב מושתן) ללא הגדודים לא יהיה צבא, ללא היחידות המיוחדות הצבא גם כנראה לא יתפקד כראוי.

תנו את הכל! בסופו של דבר תגיעו למקום שאת צריכים להיות בו!

בהצלחה!!!
ישן 01-09-2005, 00:35
  oplo oplo אינו מחובר  

חברים תודה על המחמאות:)
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי סופר איתי שמתחילה ב "אם מישהו שיודע ויכול להוסיף על עוד..."

זה ממש נחמד לשמוע מילה טובה. באמת שאני עוזר מכל הלב על מנת שכמה שיותר אנשים יצליחו!

בכל אופן בקשר להרצאות.
אתה צודק חלקית, יש חלק אחד בהרצאות שנותנים לך בו דפים ומשם אתה צריך לסכם את החומר בעל פה ולהרצות עליו, וכמו שאמרתי - יש הרצאה אחת שאתה בעצמך ממציא נושאים מהראש. ללא כל חומר.

הא ונזכרתי בעוד משהו על הגיבוש, יש גם קטע של לפרק ולהרכיב נשק. לקבוצה שלי נתנו לפרק M16 עד כמה שאני זוכר, לא להלחץ! להסתכל בדיוק כמו שהמפקדים מדגימים...סך הכל זה מאוד פשוט!. אני יכול להגיד לכם טיפ חשוב *לא להלחץ. זה מה שיעזור לכם בפירוק הנשק לדעתי.
עוד משהו שנזכרתי בו הרגע - נתנו לנו משימה לסרטט בחול מפה של ארץ ישראל, עם כמה שיותר נקודות גאפוגרפיות עליה. (אז אני ממליץ ללמוד קצת את המפה...בין אם המשימה תהיה או לא, בטח שזה לא יזיק)

יהיו עוד משימות לדחוף בול עץ מנקודה לנקודה ועוד כל מיני שאני כבר לא זוכר.

אם יש עוד שאלות אני אשמח.

*האור מציון!! תודה לך אחי, אני מאחל לך בהצלחה בגיבוש אפילו שדחו לך! יהיה בסדר.
ישן 01-09-2005, 14:02
  oplo oplo אינו מחובר  

את האמת אני לא זוכר במדוייק.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סופר איתי שמתחילה ב "אחי באופן טבעי..."

אני כן זוכר שמדובר בבול עץ מאודל גדול וכבד, שהקבוצה אמורה להעבירו ממקום למקום תחת כל מיני חוקים שמהפקדים מחליטים עליהם כמו, שלא יגע בקרקע וכו' וכו'. בעקרון תחשוב, תנסה להנהיג את הקבוצה. אבל רק אם אתה באמת חושבת שיש לך את הפתרון, אם אין לך פשוט תשתוק
יש עוד משימה על מי שאני זוכר בזחילה אתה אמור להעביר ציוד ממקום למקום (גם באופן קבוצתי) בלי שהציוד יגע בקרקע. המטרה של כל המשימות הללו, היא לבדוק כושר מנהיגות.
מדי פעם הם יחליטו על מישהו אחד שרק הוא מדבר וכולם שותקים ומקשיבים לו.

בקשר למפה, נקודות גאוגרפיות כגון הרים גדולים, ים כנרת, ים המלח, הרי יהודה וכו' וכו'.
זה מה שאני חושב שהיתה הכוונה, למרות שאני זוכר שציינתי את ירושלים ותל אביב. רמת הגולן וכו'.

ישן 10-09-2005, 21:21

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alonb_d שמתחילה ב "גיבוש מטכ"ל הקרוב - עידכון"

בקשר לקושי בגיבוש, הגיבוש הוא באמת לא מהבאמת קשים פיזית. ובקשר לאי וודאות בכל הגיבושים יש את זה (דווקא בגיבוש מטכל יש סדר יום די ברור) (קטע די משביז זה שאתה מתאמן איזה 5 שעות וחושב שכבר בטח אחה"צ ואז נזכר שקמת בארבע ורק איזה 10 עכשיו ויש יום שלם עוד- אבל אל תדאגו הכל עובר )
פיזית גיבושי היחטיות קשים יותר ושלדג ושייטת. ומנטלית טייס יותר קשה. תאכלס אומרים שבין גיבושי יום הסיירות שלדג הכי קשה.

אגב בגיבוש שלנו השמועה אמרה שהבן של מפקד סיירת מטכ"ל פרש ביום הראשון עם נקע או משהו דומה.

עכשיו בקשר למקלחות, הקטע בקשר לזה שמתקלחים רק ביום האחרון נכון לגיבוש טיס.
בגיבוש מטכל יש מקלחות פתוחות ואם יש לך חמש דקות ואתה רוצה מותר להתקלח. הענין הוא שאתה בדרך כלל עסוק מדי או עייף מדי אבל זה מאד מאד חשוב להיות נקי, זה גם עושה ברגשה טובה וגם עוזר מאד נגד שפשפות ויבלות. אז שווה לוותר על עשר דקות שינה.
בלילות הראשונים (עד השלישי) רק אני ועוד בחור אחד התקלחנו. זה מין ביתן קטן עם קורות עץ עם מרווחים גדולים בינהם בתור רצפה. יש ברז אליו מובלים צינור קר וצינור חם (הצינורות החמים היו קרועים מתוך הקיר והיה רק מים קרים) זה הייתה אחת החוויות היותר קרירות שעברתי (אגב זה קיצר את זמן המקלחת שלי לאיזה עשרים שניות) אבל זה כיף לאללה.

עוד סיפור, אחרי המקלחת עליתי על מכנסי חאקי וסוצ'ר ארוך בצבע ירוק, זרקתי על הכתף את הרובה והלכתי לאפסנאי ( שמן מנאייק שהיה בטוח שהוא מלך הגיבוש וניסה לטרטר בלי סוף-אף אחד לא באמת הקשיב לו) קיצר, באתי אליו וביקשתי כובע (שלי היה בגודל של ספל תה) אז הוא אומר לי "כן המפקד!!"
לא הבנתי מה לעזאזל קורה אז האפסנאי שואל "מה אתה לא איש מילואים?!" "לא." אז בטח אחד המפקדים בגיבוש נכון?!" "לא, אני מלש"ב" הבחור נהיה ירוק יותר מהמדים שלי וצעק עליי לחזור לאוהל. זה די שיפר לי את מצב הרוח.

אז החברה המון בהצלחה, ובתקווה העוברים לשלדג יתגייסו איתי
ישן 15-09-2005, 19:19

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי סופר איתי שמתחילה ב "2 שאלות..."

1. הענין בגיבוש הוא לא כושר.
הכלל התאוריה שלי היא שכשמחלקים פעם שניה לקבוצות עושים את זה פחות או יותר שלכולם יהיה כושר שווה וככה בודקים אנשים בסביבה בה כולם שווים ואין אחד שכמעט ולא צריך להתאמץ כדי לסיים ראשון ככה שאם אתה איזה אלוף אתיופיה במרתון או סתם גומר אלפיים באיזה עשר דקות זה לא ממש משנה

לי אישית בקבוצה הראשונה מבחינת הכושר היה ממש קל וסיימתי במקומות הראשונים יחסית בקלות ולעומת זאת בקבוצה השניה החברה היו פשוט מטורפים והייתי צריך להזיע דם כדי להתברג בין הראשונים (וזה בדיוק מה שהם רוצים לבדוק מי מצליח ג שקשה ובכלל כושר זה ממש לא הדבר הראשון שבודקים - יש להם פרמטרים הרבה יותר חשובים- אבל ברור שצריך להיות בכושר סביר כדי שביחידה יוכלו לפתח לך את הכושר)

2. לי גם המליצו על טייץ אז לקחתי שני זוגות וגם תחתונים. בסוף הטייץ נשארו עמוק בתיק ולא ראו אור יום בוינגייט - יש גם הרבה אנשים שלא נוח להם בטייץ אז אם לא ניסיתם תיקחו איתכם גם תחתונים ליתר ביטחון.

ובקשר לשפשפות אם תשמרו על המפשעה יבשה ונקיה אין סיבה שיהיו לכם שפשפות (לכן חשוב להתקלח ומאד כדי לקחת מגבונים לחים ולנגב ת'מפשעה אחרי פעילות ואז לנגב עם איזה סמרטוט) - לי לא היו שפשפות.
ישן 17-09-2005, 17:53
  סופר איתי סופר איתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.05
חיפשתי בפורום ומצאתי תגובה שתעזור לכולנו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alonb_d שמתחילה ב "גיבוש מטכ"ל הקרוב - עידכון"

גם למתגבשי שייטת שיצאו איתנו לגיבוש...

זה טיפ שניתן מחבר בפורום לקראת גיבוש מטכ"ל הקודם... :
"אז ככה...
אל תנסה לברר מה יהיה בגיבוש זה רק מקשה.
באופן כללי תהיה עצמך ותהיה נחמד.
אל תהיה מאלה שנדבקים ונלחמים על תשומת לב לא מחפשים כאלה, תעשה את העבודה בצניעות בחדות ובהצלחה תוך כדי שאתה עוזר ונחמד אבל לא יותר מידי.
אתה צריך לבלוט וללחום - כמה שיותר מתחת לאלונקה כל הזמן קדימה , עוזר כשצריך ומבקש לעזור ולא סוחב תבנאדם.
לא להשבר בנקודת שבירה שהן :חצי הגיבוש שמערבבים את הקבוצות ובמסע סיום שאומרים שנשאר עוד מלא אבל בעצם עוד רגע אוטובוסים.
אל תהיה מצ'וקמק תהיה זקוף ורגוע, תשטוף פנים, תחליף גרביים וכל הטיפולים למינהם זה עוזר המון.
טיפים: בן גיי, סדינים וציפית מהבית - הרגשה של בית, להתחבר לחברה טובים, לחשוב עם מי רוצה לוחם במטכל לשרת ולהלחם לצידו.
בקיצור תהיה מושלם ולא מזויף .
בהצלחה לא סתם זה אחד הגיבושים (אם לא הכי) הקשים שקיימים בארץ ובעולם.
מתוך 350 נכנסים כ30 למטכל מהם רק 60 אחוז מסיימים מסלול.
ולסיום אפילו אם אומרים שלא התקבלת (והם לא משקרים) תמשיך עד הסוף ותסיים כי זה פותח לך שרשרת אופציות וקרו מקרים מעולם (מעטים) שאנשים עשו סויץ' ושינו את הגורל."

מקווה שאהבתם..!
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:29

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר