לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2005, 22:08
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מידע גוגל, אימפריית הרשע החדשה.

מאמר מאת קפטן אינטרנט http://www.haaretz.co.il/captain/pa...0&itemNo=618933

אימפריית הרשע החדשה.

מאת גארי ריבלין

מעמדה של גוגל כחברה הממזרית והגאונית של עמק הסיליקון מידרדר. בתעשיית ההיי-טק כבר אומרים בגלוי שהיא מסוכנת לא פחות ממיקרוסופט בשיא כוחה.

במשך שנים ארוכות חיכו בעמק הסיליקון לחברה שתהיה חזקה יותר ממיקרוסופט. המתחרה המבוקשת - גוגל - זוכה בשנתיים האחרונות להצלחה אדירה, אבל במקום לאמץ לחיקם חזק מאי פעם את החברה שפעם כולם אהבו לאהוב, רבים בעמק הסיליקון מוטרדים כעת מגודלה ומעוצמתה. הם חוששים שהיתרונות שהפכו את מנוע החיפוש של גוגל לתופעה, מרחיקים אותו מתרבות הסטארט-אפ שבה צמח - ואפילו הופכים את החברה לאיום על שאר התעשייה.

שנה לאחר שגוגל הנפיקה את מניותיה בבורסה, עובדיה מגלים בדרך הקשה איך מרגישים מנצחים בתרבות שמורגלת לטפח את האנדרדוג. כשמשקיעים, יזמים ומתכנתים מתאספים בימים אלה בעמק הסיליקון, הם מוצאים עצמם רוטנים על כל דבר שקורה בגוגל. המלה יהירות מוזכרת לעתים קרובות. הידיעה שהתפרסמה בשבוע שעבר, ולפיה גוגל מתכוונת למכור עוד 14 מיליון מניות ולהוסיף 4 מיליארדי דולרים לתזרים המזומנים שלה - 3 מיליארד דולר כיום - רק הוסיפה שמן למדורה.

"אני בהחלט מרגיש שיש עוינות", אומר מקס לווצ'ין, מקים שירות התשלומים באינטרנט "פייפאל", שנקנה על ידי eBay. "עכשיו הם כבר חברה גדולה, ועושים דברים שאנשים לא ציפו שיעשו".
עד לפני זמן לא רב היתה גוגל חברת המחשבים הקטנה והאהודה שלא יכולה לשגות. כעת חלק מהעובדים בעמק הסיליקון מתחילים להשוות בינה לבין מיקרוסופט, החברה השנואה ביותר בעמק.
ביל גייטס שם לב לקווי הדמיון בין גוגל לחברה שלו. בראיון שהתפרסם באחרונה במגזין "פורצ'ן" אמר גייטס שגוגל "דומה יותר למיקרוסופט מכל חברה אחרת שהתחרתה בנו".
ההצלחה של גוגל כבר דירבנה את מיקרוסופט לפתח מנוע חיפוש משלה. אבל גוגל גייסה המוני מתכנתים שעובדים על שורה של פרויקטים, ואם אלה יצליחו, ייתכן שגוגל תדיח את מיקרוסופט ממעמדה הרם, שהיא מחזיקה בו בכוח מאז תחילת שנות ה-80.
כמובן, בעבר כבר צצו טוענים לכתר בעמק הסיליקון. נטסקייפ, שהונפקה בבורסה לפני 10 שנים, קיוותה להביס את מיקרוסופט עם דפדפן הנוויגייטור שלה - אבל נוצחה במאבק. אף שגוגל מתקדמת בינתיים מהצלחה להצלחה, מי שעוקב אחרי החברה מקרוב מזהיר שהיא אינה בלתי מנוצחת; מחיר מניה מנופח ושאיפה להתמודד במגזרים רבים מדי בו בזמן, או יהירות פשוטה, עלולים להפיל אותה. אחרי ככלות הכל, גם מיקרוסופט סבלה מבעיות משפטיות.

סטיוון לורי, שעבד במיקרוסופט בשנים 1993-1999, אומר שהדמיון בין גוגל למיקרוסופט ברור. "זו אותה גישה של 'לחשוב בגדול'", הוא אומר. "אפשר לקרוא לזה יהירות, אבל זו תחושה דומה, שהם יכולים לעשות הכל ולהיכנס לכל תחום ולשלוט בו".

ג'ו קראוס, שהקים בשנות ה-90 את מנוע החיפוש אקסייט, מציע שיעור קטן בהיסטוריה כדי להבין את ההקשר שבו פועלת גוגל. לדבריו, בשנות ה-90 נתפשה יבמ בעמק הסיליקון כ"ענק עדין" שקל לעבוד אתו, בעוד מיקרוסופט נחשבה ל"חברה תחרותית ומאיימת שרוצה להשתלט על כמה שיותר תחומים, ומעסיקה מוחות שיכולים ליישם ביעילות כל רעיון".
לדעת קראוס, כעת "מיקרוסופט נהפכת ליבמ וגוגל - למיקרוסופט". ממש כפי שמיקרוסופט נתפשה במשך השנים כמתחרה אגרסיווית שיכולה לשלם משכורות עתק למתכנתים מבריקים, חברות סטארט-אפ בעמק הסיליקון טוענות שבכל פעם שהן מנסות לגייס מתכנת מוכשר, הוא כבר שוקל הצעה שקיבל מגוגל.

"גוגל גורמת יותר נזק לחדשנות בעמק הסיליקון מאשר הנזק שגרמה מיקרוסופט", אומר ריד הופמן, מקים מיזמים באינטרנט, "בעיקר מפני שהם מגייסים המון אנשים מוכשרים, ומשום שהם עובדים על כל כך הרבה פרויקטים שונים. קשה יותר לחברות סטארט-אפ לעשות עכשיו דברים מעניינים". לדבריו, גוגל גרמה לניפוח משכורות המתכנתים בעמק הסיליקון ב-25%-50%. מתכנת מבוקש יכול כיום להרוויח יותר מ-150 אלף דולר בשנה.

דייוויד דרמונד, סגן נשיא לפיתוח בגוגל, מודה שהחברה גילתה "תחרותיות רבה" בגיוס מתכנתים, אבל מוסיף: "אנחנו מאוד רגישים לאופן שבו אנחנו נתפשים. אנחנו חושבים שהמערכת האקולוגית בעמק הסיליקון חיונית להצלחה של גוגל".

גוגל גם מקשה על חברות סטראט-אפ לגייס משקיעים. במחצית השנייה של שנות ה-90 התלוננו יזמים תכופות שמיקרוסופט צצה בכל שיחה עם משקיעים, וכיום הם אומרים דברים דומים על גוגל. "כשאני נפגש עם יזמים או מדבר עם מישהו על שותפות, בסופו של דבר עולה השאלה, 'למה גוגל לא יכולים לעשות את מה שאתה עושה?'", אומר קרייג דונטו, מייסד ומנכ"ל אתר החיפוש אודל. "התשובה היא, 'הם יכולים, וכנראה הם חושבים על זה, אבל הם לא יכולים לעשות הכל בהצלחה'", אומר דונטו. "או, לכל הפחות, אני מקווה שהם לא יכולים".
גוגל כבר הוסיפה שירותי דואר אלקטרוני, מפות, חדשות וניהול תמונות דיגיטליות. בשבוע שעבר היא שיחררה גרסה משודרגת לתוכנת החיפוש הפנימי שלה והוציאה תוכנת מסרים מיידיים משלה. והתוכנית של החברה להנפקת מניות נוספת מזינה את השמועות שהיא מתכוונת להיכנס לשווקים נוספים - משירותים למשתמשי טלפונים ניידים ועד לשירות תשלומים באינטרנט. עוד ברשימה: מערכת טלפוניה באינטרנט וכמה מוצרים שיתחרו ישירות במיקרוסופט, ובהם דפדפן של גוגל ותוכנה שתתחרה בחבילת אופיס.
"אם התחושה היא שאנחנו בודקים הרבה תחומים שונים, שחלקם לא קשורים ישירות לתחום המרכזי שלנו, מנוע החיפוש, זה נכון", אומר דרמונד. "זה חלק מהדי-אן-אי שלנו, להיות חדשניים כל הזמן ולבדוק הרבה תחומים שונים".

"גוגל נמצאת בנקודה המכרעת שבה היא מתחילה להתנהג כמו חברה מבוססת, והתרבות בעמק הסיליקון היא תרבות של מרד", אומר בתגובה גוטם גודוואני, מייסד ומנכ"ל אתר התעסוקה "סימפלי היירד".

מיקרוסופט, כמובן, שולטת בעולם מערכות ההפעלה, ובשוק גדול כמעט פי ארבעה מזה של גוגל. לעומת זאת, מעבר למנוע חיפוש חדש הוא דבר פשוט וקל, וחברה חדשה עשויה להצליח לעשות לגוגל את מה שגוגל עשתה לכמה ממנועי החיפוש הראשונים, ובהם אלטה-ויסטה ואקסייט.
כרגע גוגל מנסה להשתלט על התחום הנחשק ביותר: יצירת פלטפורמה שתהיה פופולרית כמו מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, כך שמתכנתים יכתבו למענה תוכנות ואתרי אינטרנט יציעו שירותים מתאימים - כדי שאתר הבית של גוגל ייהפך לחלק בלתי נפרד מהמחשב הביתי.

"בזמנו אמרו שמיקרוסופט היא אימפריית הרשע, במיוחד בעמק הסיליקון", אומר בריאן לנט, נשיא "מדיו סיסטמס", חברת סטארט-אפ שעובדת על אפשרות חיפוש באינטרנט בעזרת טלפונים ניידים. "גוגל היא אימפריית הרשע החדשה, מפני שהיא בעמדת כוח ושליטה. יש להם פוטנציאל לשליטה מונופוליסטית בגישה למידע".
לנט, שעבד עם מקימי גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג', כששלושתם היו דוקטורנטים באוניברסיטת סטנפורד, עזר להפגיש בין ברין ופייג' לאחד המשקיעים הראשונים בחברה. "אני מחבב ומעריך את החבר'ה מגוגל", אומר לנט. "אבל נראה לי שהמטרה הסופית שלהם היא לנהל את העולם".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2005, 08:36
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

צריך לעשות על זה שיעורי חובה בביצפר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Elad Angel שמתחילה ב "מי אלה עמק הסיליקון?!"

עמק הסיליקון הוא כינוי לחלק הדרומי של איזור המפרץ בסן פרנציסקו בצפון קליפורניה שבארצות הברית. הכינוי (נטבע בשנת 1971 על-ידי העיתונאי דון סי. הופלר) התייחס במקורו לריכוז של יצרניות שבבי סיליקון באיזור, אך הפך בהמשך למטאפורה לריכוז עסקי טכנולוגיה עילית באופן כללי. האיזור כולל את החלק הצפוני של עמק סנטה קלרה והקהילות הסמוכות ומשתרע בערך מאיזור מנלו פרק בחצי האי של סן פרנציסקו ועד סן חוזה.

איזור מפרץ סן פרנציסקו היה במשך שנים אתר מרכזי לפרוייקטים של הצי האמריקני ומאוחר יותר נאס"א ובעקבותיו התרכזו באיזור מספר חברות שסיפקו שירותים לחברות ממשלתיות אלו. בעקבות תוכנית למשיכת עבודה לאזור שניזומה באוניברסיטת סטנפורד הגיעו למקום וויליאם היולט ודיוויד פקרד, מייסדי היולט-פקרד, שהפכה לחברה הראשונה שלא הייתה ספקית של נאס"א או הצי באיזור.

בעקבות פעולה זו באה בשנת 1951 הקמת פרק המחקר של סטנפורד, שהחכירה שטחי משרד בעלות נמוכה. זו משכה את ויליאם שוקלי, ממציאי המוליך למחצה. מספר מהנדסים שעזבו את חברתו הקימו את חברת Fairchild Semiconductor. תהליכי פיצול דומים הביאו בשנים הבאות ליצירת מספר חברות מוליכים-למחצה כמו AMD, אינטל, National Semiconductor ו-Signetics, עד שבאמצע שנות השבעים שפע האיזור יצרניות מוליכים-למחצה.
כיום שוכנות באיזור אלפי חברות טכנולוגיה עילית, וביניהן: אדובי, AMD, אפל, Electronic Arts ,HP.

מקור http://he.wikipedia.org/wiki/עמק_הסיליקון

ישן 31-08-2005, 08:50
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

אתה צודק בהחלט
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה אכפת לי מהכלכלה של החברה?..."

אגב, זה מה שגורם להרבה מומחים לטעון שגוגל היא בועה שהולכת להתפוצץ מאוד בקרוב http://www.google.com/search?q=%D7%...5%D7% A2%D7%94 (כן, זה חיפוש של גוגל... מצחיק אה?)

ובאמת, לא כל המוצרים שלהם כל כך "מעולים"... כלומר, הם עובדים מצויין אבל: המסנג'ר החדש למשל, זו תוכנה קטנה ובסיסית שלא מכילה כלום. יש אנשים שאוהבים פשטות, אבל עם כל הכבוד, זה לא מדגדג את זנב הMSN מסנג'ר/ICQ לייט; ניסית את החיפוש של MSN בזמן האחרון? הוא הולך ומתקרב לדבר האמיתי; דואל של 2.5G? זה כבר לא חידוש כזה גדול... כל פורטל מעפן בארץ, כמו וואלה או נענע, מציע הרבה יותר, ובלי ג'יבריש ;

אז למה אנשים כל כך נמשכים אליה? בגלל שכבר נאמר פה ושם. יש להם הילה כלשהי, ועד היום היא הייתה בצד שנאבק ב$M ובחברות הענק, והיה נעים להזדהות איתה. תוסיף לזה את הפשטות שמאפיינת את דף הבית שלה, ואת הממשקים של שאר התוכנות, ותקבל קלף מנצח.
אלא שכל זה הולך להגמר. אם לא היום, תוך שנים ספורות. הבועה הולכת להתפוצץ, אם הם לא יוציאו בקרוב מאוד תוכנה ששווה כסף, שהרבה אנשים גם ישלמו עליה, ושגם תהייה מונופול, קו הסיום ברור מאוד.

ישן 01-09-2005, 08:25
צלמית המשתמש של BugY
  BugY BugY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אימפרית הרשע? לא צריך להגזים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "גוגל, אימפריית הרשע החדשה."

גם מיקרוסופט לא הייתה מעולם "אימפרית רשע".
לא מעורבים במלחמה הזאת רגשות, מדובר בתאוות בצע בסיסית של חברות הענק...

היו צריכים לחשוב על זה קודם, אם רוצים תוכנה שתתחרה במיקרוסופט, היא צריכה להיות דומה לה.
היא צריכה לנסות להתפרש על כמה שיותר תחומים, ולאמץ (להשתלט) על כמה שיותר חברות.
רק כך יכולה להיות תחרות אמיתית.

לדעתי האישית? כן ירבו תוכנות כמו גוגל/מיקרוסופט כך יטב לצרכנים.
לא תהיה חברה אחת ששולטת, אלא המון חברות שמנסות להתחרות אחת בשניה.
כך שנקבל יותר מוצרים, מוצרים יותר מקוריים וחדשניים, מחירים מוזלים וכו'... הכל כתוצאה מהתחרות.

ישן 04-09-2005, 08:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

באותו עניין, כמה יציאות רכות של מנכל מיקרוסופט, סטיב באלמר:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "גוגל, אימפריית הרשע החדשה."

מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר הבטיח כי "יחסל" את גוגל, ענקית החיפוש באינטרנט, בנאום תוכחה עמוס גסויות. לדבריו, גוגל רדפה אחר בכיר במיקרוסופט כמו "עדת זאבים" - כך נכתב במסמכים שהוגשו במסגרת הקרב המשפטי המר בין שתי החברות. עדותו של עובד מיקרוסופט לשעבר בבית המשפט סיפקה ציטוטים עסיסים מאת סטיב באלמר ותיאורים של מה בדיוק הוא הולך לעשות לגוגל ולאריק שמידט

מקור: חיים ברשת, נענע http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=201706

הלהט סביב משפטה של מיקרוסופט נגד גוגל סביב העסקתו של המהנדס הסיני קאי-פו לי, מגיע כעת לשיאים חדשים, עם חשיפתו ביום ו' של מסמך המתמלל את דבריו של אחר מהעדים במשפט, דיווחו של הבלוגר ג'ון באטל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/92005/Article/Article_Paragraph_931374.jpg]

כיסא? זה בקושי היה שרפרף (סטיב בלאמר)

מארק לוקובסקי, לשעבר בכיר במיקרוסופט שעבר בנובמבר 2004 לעבוד בגוגל, העיד בשבועה מעל דוכן העדים וסיפר על תגובתו של הבוס, סטיב באלמר, על מעברו לחברה המתחרה:

"לפני שהצטרפתי לגוגל, קבעתי פגישה ל-11 בנובמבר 2004 עם מנכ"ל מיקרוסופט סטיב בלאמר, כדי לשוחח איתו על הפרישה המתוכננת...בשלב כלשהו בשיחה באלמר אמר "רק תגיד לי שזו לא גוגל". אמרתי לו שזו אכן גוגל.

בשלב הזה מר באלמר הרים כיסא וזרק אותו לאורך החדר עד שפגע בשולחן שעמד במשרד. באלמר אמר: 'אריק שמידט המזדיין הזה הוא חתיכת נקבה. אני הולך לקבור את הבנאדם. עשיתי זאת בעבר ואני אעשה זאת שוב. אני הולך להרוג את גוגל'"..

(כנראה הכוונה ב"עשיתי זאת בעבר", לתקופה שבה מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, עבד בחברת סאן מיקרוסיסטמס וכמנכ"ל Novell).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/92005/Article/Article_Paragraph_931375.jpg]

למי קראת נקבה? (אריק שמידט)

דברים אלו של לוקובסקי נאמרו במסגרת המשפט שמנהלת מיקרוסופט נגד עובדה לשעבר, המהנדס הסיני הבכיר, ד"ר קאי-פו לי, ונגד גוגל ששכרה בחודש יולי את שרותיו. לטענת מיקרוסופט, ברגע שד"ר לי עבר ממיקרוסופט לעבוד בגוגל, הוא הפר את הסכם הסודיות עליו היה חתום.

גוגל מצידה טוענת כי תפקידו החדש של ד"ר לי שונה מתפקידו במיקרוסופט ולפיכך אין בהעסקתו הפרה של הסכם סודיות. כמו כן, טוענת גוגל כי מיקרוסופט מנהלת מסע הפחדה נגד עובדיה לבל יעברו לעבוד בגוגל ועדותו של לוקובסקי מוכיחה זאת.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/92005/Article/Article_Paragraph_931376.jpg]

ואני רק רוצה להקים את מדינת גוגל בסין (קאי-פו לי)

בתגובה לעדותו של לוקובסקי פירסם סטיב באלמר הודעה בה הוא מכחיש על הדברים: "התיאור של מארק לוקובסקי את הפגישה שלנו בנובמבר האחרון הוא הגזמה פרועה ביחס למה שהתרחש. ההחלטה של מארק לעזוב היתה מאכזבת ואני דחקתי בו בחוזקה לשנות את דעתו. אבל ההצגה שלו של הדברים שהתנהלו באותה פגישה אינם מדויקים".

אגב, ביום ו' גם פורסמו מסמכים נוספים שיכולים דווקא להכריע לטובתה של מיקרוסופט. החברה הציגה 7 אימיילים שנשלחו בין קאי-פו לי לבין גוגל , עוד בתקופה שעבד במיקרוסופט. במכתבים אלו לי הציע את עצמו לעבודה בגוגל והציג את עצמו כמישהו שעובד במיקורוסופט בתחומים הדומים לתחומים של גוגל. כמו כן, מיקרוסופט טוענת שהוא גם נתן לגוגל שמות של מומחים נוספים שכדאי לה לגייס.
השלכה על השוק הסיני
קאי-פו לי עבר לעבוד בגוגל בכדי שיהיה שותף בפיתוח עסקיה של גוגל בסין. מעבר להשלכת המשפט הנוכחי על הקרירה העתידית של ד"ר לי, יש למשפט זה השלכות רחבות יותר על ההתפשטות העתידית של שתי החברות בשוק הסיני, אחד השווקים החמים ביותר בעולם כיום.

בשלב זו עדיין תקפה
החלטתו הזמנית של בית המשפט למנוע מד"ר לי לעבוד בגוגל בתחומים שדומים לתחומים שעסק בהם במקום עבודתו הקודם. מיקרוסופט מקווה כי בית המשפט יהפוך את ההחלטה הזמנית הזו לקבועה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 04-09-2005 בשעה 08:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר