לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2005, 12:39
  emanuel emanuel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל emanuel
תקשיב
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "סליחה שאני אומר לך את זה, אבל..."

קודם כל כשאמרתה שזה פועל באינטרנט אקספלואר(לא מחייב שזה לא תקני עדיף לבדוק) אני מתכוון אמרתה שכנראה יש אירוע onpaste באינטרנט אקספלואר, מה זה באינטרנט אקספלור??
אין דבר כזה או שיש מאורע, או שאין מאורע, ואם יש מאורע, יש שני אפשריות או תקני או לא תקני,
ואם זה לא תקני זה לא מחייב שלא יעבוד בפייר פוקס ונטסקייפ ועוד דפדפנים כאלה.
בקשר לonblur וonfocus אמרתי מה זה ,בשביל שתבין שזה לא קשור בגרוש, מישהו בה מעתיק טקסט ענק אחרי זה הוא לא יכול להמשיך לעשות כלום (יש את ה return false) ובשביל שיעבוד (הוא יוכל למחוק או לעשות משהו) או צריך לצאת מהטופס או להכנס אליו.
ולכן onblur וonfocus זה לא קשור מה שכן זה onpaste ואירוע כלשהוא שקשור למקשיים
ממליץ לך לעשות דף חדש ולהעתיק את הקוד שרשמתי ולהוריד את המספר ל5 ותנסה להדביק אחרי זה משהו יותר גדול מ5 תווים ואז תבין יותר על מה מדובר ולמה אין קשר לonblur וonfocus.
וזה התשובה לשני השאלות שלך.

נערך לאחרונה ע"י emanuel בתאריך 31-08-2005 בשעה 12:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2005, 12:55
  emanuel emanuel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל emanuel
מסכים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "לא מקפידים על תקני רק כדי..."

אבל מה ההבדל אם הקוד תקני ובין אם הקוד לא תקני ופועל בכל דפדפן???
אין הבדל, ואם יש אז בשביל מה יש תקן חוץ מזה שזה יעבוד בכל הדפדפנים???
ובקשר לonblur אמרתי לך מה לעשות ואז תגיד לי מה עדיף לעשות טוב?
(אחרי שתיצור עמוד אם הקוד שרשמתי)
ואז תגיד מה עדיף onblur או אולי onpaste או אולי אירוע שקשור למקש.
ואני במקומך היתי לפחות מתנצל!
ואם אני זוכר נכון javascript נועדה ליצירת ממשק משתמש ליצירת דפים דינמאים ולעשות שהדף יהיה תגובתי יותר מה שאין כשמשתמשים רק בhtml ושפת צד שרת כלשהיא.
אז בonblur זה לא נקרא תגובתי אבל בonpaste כן כי הוא עשה הדבק אז האירוע מופעל כנ"ל לגבי אירוע מקש כי הוא לחץ על מקש כדי לעשות הדבקה אבל עדיף onpaste.

נערך לאחרונה ע"י emanuel בתאריך 31-08-2005 בשעה 12:59.
ישן 31-08-2005, 12:55
צלמית המשתמש של S - Designer
  משתמש זכר S - Designer S - Designer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
פשוט תפעיל את הבדיקה מתי ששולחים את הטופס...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emanuel שמתחילה ב "הגבלת תווים בtextarea"

ככה:
קוד:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html> <head> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-8-i" /> <title>Untitled Document</title> <script type="text/javascript"> function aaa() { var a=true; if(document.bla.ll.value.length>300) { a=false; alert("ארוך מידי"); } return a; } </script> </head> <body> <form name="bla" action="http://www.nana.co.il" onsubmit="return aaa();"> <textarea cols="20" rows="5" name="ll"></textarea> <input type="submit" value="בדוק ושלח" /> </form> </body> </html>

נערך לאחרונה ע"י S - Designer בתאריך 31-08-2005 בשעה 12:58.
ישן 31-08-2005, 13:26
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי S - Designer שמתחילה ב "מה זה משנה?"

כי בהרבה מאד מקרים אתה מוכרח לעבוד כמה שיותר כדי שהמשתמש יתאמץ כמה שפחות, בגלל שיש לך (לבעל האתר) אינטרס להגביר את הסיכויים שהלקוח לא ימצא סיבה לצאת במהירות מהאתר, לכן משקיעים זמן וכסף במבנה של הטופס, כדי שמצד אחד יוכלו למלא פרטים חיוניים במהירות (למשל בטופס שכתבתי אתמול מיקמתי למעלה את השם משתמש, סיסמא, אימייל וקוד נגד הרשמה רובוטית, ומתחת לזה מתחתי קו [HR] שמתחתי מסודרים - גם בצורה קריאה ונוחה הפרטים הפחות חיוניים). וכשהמשתמש שולח את הטופס, מקבל הודעת שגיאה, ושוב צריך למלא הכל מחדש אחרי שהוא בזבז כבר זמן, הוא פשוט מעדיף להשתמש במקש הקסם (ctrl F4) מאשר שוב לנסות למלא את הטופס מחדש, ושוב להתאכזב, לכן אני משתדל שכשהטופס מגיע בשני לתיקון, ההגדרות הקודמות נשארות. ולמרות המורכבות שיש לעיתים במיוחד ברשימות בחירה, להכל יש פתרון, והמאמץ והכסף שווים את זה.
ישן 31-08-2005, 13:49
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי emanuel שמתחילה ב "אתה מדבר"

שכחת שאתה נמצא בפורום פרש... לא סתם מקפידים פה על איכות ?!

בהחלט, במה שאני בונה עכשיו דרוש הרבה השקעה, מחשבה, זמן וכסף (טוב, כסף זה כמובן לא הבעיה שלי, אלא להיפך...), המבנה של התפריט/ניווט (ויש כמה תפריטים, ראשי, משני ולעיתים נוסף - וגם זה שזה חולק לכמה תפריטים גם מכוון במיוחד בשביל לגרום לגולש להשאר באתר יותר זמן ולמצוא בקלות מה שיותר חשוב).

בטפסים עצמם בכלל יש בעיה, כי מצד אחד הלקוח שלי מאד רוצה שכל משתמש יהיה חייב להרשם, מצד שני אני יודע שזה ימנע ממנו הרבה משתמשים, לכן צריך להכנסי מחשבה מה כדאי לתת בחינם, מה לחייב הרשמה או/ו תשלום. איך לגרום לגולש להשקיע 3 שניות בהרשמה, ואיך לדאוג שההרשמה באמת תהיה קצרה וכמה שפחות מעיקה.

יש לי גם את הבעיה של אימות כתובת אימייל, מצד אחד אני רוצה שגולש יוכל מיד לאחר שניות ספורות של הרשמה להשתמש בשירותים שדורשים הרשמה, מצד שני אני רוצה לאמת כל כתובת, כי זה גורם למס' בעיות לא רצויות (כמו מיילים חוזרים למערכת ועוד), לעת עתה נראה לי שאתן להרשם אבל יהיו חייבים לאמת את המייל שיקבלו בתוך מס' מסויים של ימים

קיצקוץ, חשוב להשקיע מחשבה בכל דבר, ולמרות שאתה כרגע בונה משהו לעצמך, קטן ולא חשוב, עדיין, אם תתדרש לזה בעתיד, יהיה לך את הנסיון לו תשקיע בזה כבר עכשיו.

[איזה מגילה כתבתי... לא שמתי לב]
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר