לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2005, 20:10
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
גדוד 605 הוקם בתחילת שנות ה-80.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ומה בקשר לגדוד 605 ("מחץ")?"

בתקופת ששת הימים, מלחמת ההתשה ויום כיפור היו יחידות הנדסיות שנקראו "הנדסה משוריינת" ושוייכו לחיל השיריון. הם אלה שבנו את קו בר-לב ואיישו רבים ממוצביו (דוד שלי נהרג באחד המוצבים במלחמת ההתשה - זאת הסיבה ששמו מצויין הן באנדרטת חיל השיריון בלטרון ובאנדרטת חיל ההנדסה בחולדה).
מעבר לכך היו יחידות הנדסה פיקודיות (כמו היום) וגדוד הנדסה סדיר אחד בלבד - 601.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 22:26
  bootzki bootzki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.09
גדוד 605 - האמת מפי מ"פ ותיק בגדוד
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "גדוד 605 + גדוד 630"

הגדוד הוקם בשנת 1967 ע"י סא"ל אבי זוהר - האדם חי עד היום. הוא היה המג"ד הראשון בין השנים 1967-1970. הגדוד היה הראשון במערך הצליחה. היה מורכב תחילה משתי פלוגות בלבד - א' וב'. הפלוגות עסקו בגישור קל, העברת חי"ר ע"ג סירות גומי וגישור כבד - גשרי ביילי. עם הזמן, החלו להיכנס אמצעים חדשים לגדוד, כגון הדוברה, הגלילים והתמס"חים. באותה העת הגדוד היה גם שומר על כשירות מבצעית וגם מאמן מילואים. היה מערך הדרכה בגדוד רק בשביל המילואים. תחילה הכניס לכשירות גדוד מילואים ראשון והוא 630, אחריו 634. כך בעצם הורכב אגד הצליחה: גדוד 605 בסדיר וגדודי 630,634 במילואים. סה"כ 3 גדודים כמו שאתם מבינים.
במהלך השנים הראשונות התאמן בקישון, בכינרת ואחר כך בזיקים, שם הוקם ביה"ס לצליחה.במהלך השנים הראשונות המבצע המפורסם ביותר בו השתתף היה מבצע כראמה. בין השאר ביצע פעולות של העברת חי"ר לטובת פעולות מיוחדות ופעולות תגמול כנגד מצרים.
במלחמת יום הכיפורים הגדוד לא הצליח להגיע באסד"כ מלא לתעלה מכל מיני סיבות: גם פצועים רבים וגם תקלות טכניות בגשרים. סה"כ הגיעו לתעלה 4 דוברות מתוך 13 שהיו בגדוד, בפיקוד הקמב"ץ - סרן יהודה חודידה ז"ל. הוא נהרג בהפצצה בזמן השקת הדוברות. על כך נקרא גשר הדוברות "גשר יהודה". מי שהשלים את מלאכת הצליחה ומימש אותה היו אכן גדודי 630 ו-634 שהביאו את שאר הגשרים.
מי שרוצה לדעת את הכל על הגדוד, אם זה לפני גיוס או בזמן שירות, שיפנה אלי. כתבתי את ספר הגדוד לפני כשנה, אותו תוכלו למצוא היום בגדוד.בה מתוארת כל ההיסטוריה מההקמה ועד 2009, כולל ראיונות עם כל 21 המג"דים. עוד מעט יהיה 22.
דרך אגב, עוד משהו שגוי שראיתי פה: הגדוד הפך לגדוד הנדסה משוריין בשנת 1978, זו גם השנה בה עבר למחנה דבורה (חומה). זו גם השנה בה נוצר הסמל של הגדוד, כפי שהוא כיום.
ישן 24-11-2004, 18:58
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
יוסיפון צודק!
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מוהנדס בכיר שמתחילה ב "יוסיפון, עד כמה שאתה בקיא בנושאים ביטחוניים"

עם כל הכבוד, ההגדרה הכי נכונה איך להגיע למחס"ר היא "ללכת ישר עד שנגמר המסלול".
בחי"ר הולכים עד סוף המסלול ומתחלקים למסייעת ורובאית - כל אחת עם המחלקות הייעודיות שלה.
בהנדסה קרבית מגיעים לסוף המסלול, חלק הולכים לפלוגות המבצעיות ויש גם כאלה (די מעט אבל לא נעסוק במספרים) שמגיעים למחסר ששייכת (לפחות בזמני) לפלוגת מפקדה.
בזמני לפחות לא כל מי שהגיע למחס"ר היה בדיוק חייל "עילית" אלא יותר כאלו שלא רצו במבצעיות.
ולגבי ידע על הנדסה: מגנוני מלכוד על מ-29 מכיר? ועל מ-11? ולהניח פ. על מ-11? מ-12 עם הזרועות מכיר? הרמת? הנחת? אני מכיר אז אני יודע על מה אני מדבר (לפחות נכון לפני 10-12 שנה)
ישן 29-07-2005, 20:50
  מוהנדס מוהנדס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
המחס"ר של הנדסה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי naffym שמתחילה ב "הנדסה קרבית"

בכל גדוד הנדסה יש מחלקת סיור ובשמה הצבאי:מחס"ר
תפקידה בעיקרון ללכת לפני גדוד ההנדסה ולאתר מיכשולים שמוצבים לפני הכח הפורץ
יש תירגולות שמתורגלות בזמן האימונים.
כמו כן המחס"ר בד"כ כח ממונע על גבי אמרים סיור כלומר הפתוחים בזמן האימונים עוסקים המון
המון מאוד בניווטים.
בד"כ המחס"ר מכונה בגדודים כ"הבייבי של הסמג"ד" (ככה כונה בגדוד שלי בכל אופן) משום שזכו למן
כל מיני פריבילגיות שונות.
בכל אופן לי מוכר המחס"ר של גדוד להב למי שמכיר והוזכר פה באשכול.
בתקופת העימות הנוכחי הכן הוא הוכתר במקום הראשון כיחידה המחסלת של מחבלים ברצועת עזה
הם עוסקים כיום בהרבה מארבים,פיצוץ מיבנים ופעולות חי"ר וסיור רבות,ממש עבודה קשה וטובה.
גודל היחידה לא גדול אבל לא אפרט פה את מספר החיילים אבל כמו שנאמר הגודל לא קובע...
אפשר להגיע למחס"ר רק לאחר סיום המסלול בד"כ בוחרים את החיילים שאמורים להתאים ביותר למשימות אלו.
מי שמכיר בעבר את פיצוץ התיאומים בעזה הוא בוצע על ידי מחס"ר להב או לדוגמא תעוזתו של מ"מ המחס"ר בעבר שבחדירת מחבל לבית משפחה בגדה(לא זכור לי בדיוק איפה אך את השם של המ"מ אני יודע) הוא פרץ לבית ראשון וחיסל את המחבל פנים מול פנים ויש עוד המון פעולות.
אם יש עוד שאלות אתם מוזמנים לשאול
ישן 29-07-2005, 21:32
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
תודה על הסקירה, יש לי עוד מספר שאלות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מוהנדס שמתחילה ב "המחס"ר של הנדסה"

בנוגע לפעילות בחיל בכל מיני תחומים:
  • האם רק יהל"ם מוסמכים לטפל במטעני אויב או שגם לגדודים יש הסמכה לסלק מטעני חבלה (למשל: עם בארט או עם D-9)?
  • הסבר על תחום הצמ"ה בחיל - המסלול, ההכשרה, הפעילות השוטפת, מילואים. מה רמת המקצוענות של מפעילי הצמ"ה הישראלים (גם בהשוואה למפעילים באזרחות ולמפעילים בצבאות זרים)?
  • יחידות הנדסה פיקודיות - מי ומה?
  • מי בחיל אחראי על הפעלת כלים כגון טנקי גישור, יעה אופני, מפלסות, מנופים ע"ג משאיות, מחפרים ממוגנים ("באגר")?
  • בזמן אינתיפדת אל אקצה השתמשו הרבה ב D-9 לפעילות של יחידות מיוחדות. האם ביהל"ם יש לוחמים שעוברים גם הכשרת צמ"ה או שפשוט מסתמכים על מאגר מפעילי הצמ"ה הרגיל של החיל?
  • למה אתר עמותת "פלס" לא מועדכן ומלא בחסרים?
  • למה צה"ל לא עושה יותר יחסי ציבור להנדסה קרבית, למרות שמגיע להם להם הרבה יותר?
אלה הרבה שאלות, אבל אני די סקרן ביחס לכל התחום הזה. אם יש משהו שאסור לענות עליו בגלל ב"ש, עדיף לא לענות עליו. תודה מראש על התשובות.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 29-07-2005, 22:08

אני אשתדל לענות.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תודה על הסקירה, יש לי עוד מספר שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
בנוגע לפעילות בחיל בכל מיני תחומים:

• האם רק יהל"ם מוסמכים לטפל במטעני אויב או שגם לגדודים יש הסמכה לסלק מטעני חבלה (למשל: עם בארט או עם D-9)? - כל פלס עובר הכשרת סילוק מטענים בסיסית. במצב מלחמה כוללת הכל כשר.
  • הסבר על תחום הצמ"ה בחיל - המסלול, ההכשרה, הפעילות השוטפת, מילואים. מה רמת המקצוענות של מפעילי הצמ"ה הישראלים (גם בהשוואה למפעילים באזרחות ולמפעילים בצבאות זרים)? - קורס מפעיל צמ"ה בבהל"צ, ויאללה לעבודה. בת'כלס בעבודה השוטפת צוברים ניסיון וידע פרקטי אמיתי ממפעילים ותיקים. במילואים הם מפעילי צמ"ה, רבים מהם השתתפו בפעילויות צמ"ה שונות בשטחים (כולל הריסות בתים).
  • יחידות הנדסה פיקודיות - מי ומה? - יחידת הנדסה פיקודית מתעסקת בגיזרת הפיקוד. בזמני שיגרה רוב העיסוק הוא בבינוי וביצורים ובעיתות מלחמה יש ליחידת ההנדסה הפיקודית יכולת לחימה.
  • מי בחיל אחראי על הפעלת כלים כגון טנקי גישור, יעה אופני, מפלסות, מנופים ע"ג משאיות, מחפרים ממוגנים ("באגר")? - את טנקי הגישור מפעילים שיריונרים שעשו הסבה לטנקי גישור ועברו לחיל ההנדסה. את כל השאר מפעילי צמ"ה (לגבי מנופים אין לי מושג).
  • בזמן אינתיפדת אל אקצה השתמשו הרבה ב D-9 לפעילות של יחידות מיוחדות. האם ביהל"ם יש לוחמים שעוברים גם הכשרת צמ"ה או שפשוט מסתמכים על מאגר מפעילי הצמ"ה הרגיל של החיל? - אין תחליף למפעיל צמ"ה עם ניסיון. ליהלו"ם אין לוחמים שעברו הכשרת צמ"ה למיטב ידיעתי.
  • למה אתר עמותת "פלס" לא מועדכן ומלא בחסרים? - את השאלה אתה צריך להפנות אליהם.
  • למה צה"ל לא עושה יותר יחסי ציבור להנדסה קרבית, למרות שמגיע להם להם הרבה יותר? - תפנה לדובר צה"ל, או לחיל עצמו. הם יכולים לתת לך תשובה מוסמכת. כעיקרון, אני מסכים שחיל ההנדסה אינו מקבל מספיק יחסי ציבור, עד שרבים אינם מכירים את חשיבותו ויכולותיו ותפקידיו ובכלל זה מתגייסים טריים.
אלה הרבה שאלות, אבל אני די סקרן ביחס לכל התחום הזה. אם יש משהו שאסור לענות עליו בגלל ב"ש, עדיף לא לענות עליו. תודה מראש על התשובות.

GEORGE S. PATTON

ישן 29-07-2005, 22:38

תודה על התשובות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי solisto שמתחילה ב "אני אשתדל לענות."

חידוד כמה נקודות:
  • מה רמת המקצוענות של מפעילי הצמ"ה הישראלים (גם בהשוואה למפעילים באזרחות ולמפעילים בצבאות זרים)? במספר כתבות שקראתי על המבצעים הגדולים של חה"ן עולה שלמבצעים החשובים באמת לוקחים את המילואימניקים והותיקים, כנראה בגלל הניסיון. ידוע לי שהקורס הבסיסי על הצמ"ה הוא 7 שבועות, מה שנראה לי קצת מעט בשביל לתפעל בולדוזר כבד, בייחוד את ה D9R שלפי האתר של קטרפילר מצויד במערכת בקרה ממוחשבת, הפעלת הדחפור ברוטינות ניתנות לתכנות, אופטימזציה של פעולת הכף ועוד.
  • מאחר שתפקיד יחידות ההנדסה הפיקודיות הוא יותר "עורפי" אני מניח שהם מאוישות בעיקר על ידי מילואימניקים ופחות ע"י סדירניקים. זה נכון?
  • מאיזה שנה יש דחפורים ממוגנים בחיל? ברוב התמונות של מפעילי הצמ"ה ממלחמת יום הכיפורים רואים את הדחפורים ללא מיגון בכלל, רובם אפילו עם קבינה פתוחה (!). צריך הרבה אומץ לנהוג בדבר כזה תחת אש כבדה. אני יודע שמתישהו בשנות ה 80 הגיעו ה D9L שרובם זכו למיגון רציני.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 30-07-2005, 01:39

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תודה על התשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
חידוד כמה נקודות:

• מה רמת המקצוענות של מפעילי הצמ"ה הישראלים (גם בהשוואה למפעילים באזרחות ולמפעילים בצבאות זרים)? במספר כתבות שקראתי על המבצעים הגדולים של חה"ן עולה שלמבצעים החשובים באמת לוקחים את המילואימניקים והותיקים, כנראה בגלל הניסיון. ידוע לי שהקורס הבסיסי על הצמ"ה הוא 7 שבועות, מה שנראה לי קצת מעט בשביל לתפעל בולדוזר כבד, בייחוד את ה D9R שלפי האתר של קטרפילר מצויד במערכת בקרה ממוחשבת, הפעלת הדחפור ברוטינות ניתנות לתכנות, אופטימזציה של פעולת הכף ועוד. - הקורס הבסיסי נמשך 7 שבועות, לגבי מערכות וכדומה אין לי מושג.
  • מאחר שתפקיד יחידות ההנדסה הפיקודיות הוא יותר "עורפי" אני מניח שהם מאוישות בעיקר על ידי מילואימניקים ופחות ע"י סדירניקים. זה נכון? - ישנם מפעילי צמ"ה סדירים שאינם קרביים (פרוייקט "נערי רפול" מכשיר גם מפעילי צמ")
  • מאיזה שנה יש דחפורים ממוגנים בחיל? ברוב התמונות של מפעילי הצמ"ה ממלחמת יום הכיפורים רואים את הדחפורים ללא מיגון בכלל, רובם אפילו עם קבינה פתוחה (!). צריך הרבה אומץ לנהוג בדבר כזה תחת אש כבדה. אני יודע שמתישהו בשנות ה 80 הגיעו ה D9L שרובם זכו למיגון רציני. - כמדומני מסביבות מלחמת לבנון.

GEORGE S. PATTON

ישן 31-07-2005, 00:27

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "o.k"

ציטוט:
אם היית שואל לפני תחילת האינטפדה, היתי ממליץ לצה"ל לעבוד רק עם צמ"ה שכור( וזה בערך מה שהצבא עשה). כעת אפשר להגיד שחל שיפור משמעותי, אך אלה המשתוים למפעילים האזרחים הם בדרך כלל אנשי הקבע (שלב 10).

לכן למבצעים כמו "חומת מגן" לקחו את המילאומיניקים?
אם אני לא טועה, את המוקטעה הרסו הסדירניקים מהצמ"ה של גדוד אסף.

ציטוט:
הצבא קונה את הכלים הפשוטים ביותר ללא מחשבים מיותרים וקישקושים אחרים, אפילו ללא רדיו.

הנה המפרט של ה D9T (דומה ל R למעט החלפת מנוע ל C18 ACERT), שבא עם הרבה שכלולים. מפרט באתר של קטרפילר

ציטוט:
מפלסות ובגרים מופעלים על ידי פלוגות הצמ"ה, טג"ש על ידי הרובאיות. מנופים על ידי חימוש או פיקוד העורף.

בתשובה אחרת נאמר שטג"ש מופעלים ע"י שריונרים שעשו הסבה. יעה אופני 966G ובאגרים מופעלים ע"י מילואים/קבע או גם סדירניקים?

ציטוט:
אין לי מושג מתי הכלים המשורינים נכנסו, אבל לפני עשור רק 15% מה-D9 בפלוגות היו ממוגנים, שלא לדבר על שאר הכלים.

אני מניח שהיום רוב הכלים המשוריינים. אני יודע שכבר בתחילת שנות התשעים היה ניתן לראות דחפורי D9L ממוגנים. היום יש בעיקר D9R ממוגנים, כאשר מידי פעם ניתן עוד לראות D9N ממוגן. בבתי האוסף יש תמונה של D9H ממוגן, אבל לא רשום מאיזה שנה זו. בתמונות ממבצע שלום הגליל ניתן עדיין לראות הרבה כלים ללא ממוגנים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 31-07-2005, 19:53

תודה על התשובות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "ראשית היום כל הכלים שראיתי היו ממוגנים חוץ מהמפלסות"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(טג"שים בתרגיל בשיזפון, מקור: רויטרס או AP)

אגב, נראה לי שתתעניין במאמרים והכתבות הבאות, ואולי גם תוכל להעיר עליהם:
"כומתות כסופות" מאבטחים את תושבי גוש קטיף. מקור: רוטירס או AP.

למיטב ידיעתי, אלה כרגע המקורות הטובים ביותר על החיל בעברית שקיימים באינטרנט (למעט אולי אתר העמותה "פלס").

דחפור D9R מדוגם בתוספת מיגון "כלוב", LIC 2005. צילם: ג'הוון (מפורום זה).
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 16-05-2008, 12:39
  Somri76 Somri76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Somri76 שלח הודעה דרך MSN אל Somri76
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מוהנדס שמתחילה ב "המחס"ר של הנדסה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מוהנדס
בכל גדוד הנדסה יש מחלקת סיור ובשמה הצבאי:מחס"ר
תפקידה בעיקרון ללכת לפני גדוד ההנדסה ולאתר מיכשולים שמוצבים לפני הכח הפורץ
יש תירגולות שמתורגלות בזמן האימונים.
כמו כן המחס"ר בד"כ כח ממונע על גבי אמרים סיור כלומר הפתוחים בזמן האימונים עוסקים המון
המון מאוד בניווטים.
בד"כ המחס"ר מכונה בגדודים כ"הבייבי של הסמג"ד" (ככה כונה בגדוד שלי בכל אופן) משום שזכו למן
כל מיני פריבילגיות שונות.
בכל אופן לי מוכר המחס"ר של גדוד להב למי שמכיר והוזכר פה באשכול.
בתקופת העימות הנוכחי הכן הוא הוכתר במקום הראשון כיחידה המחסלת של מחבלים ברצועת עזה
הם עוסקים כיום בהרבה מארבים,פיצוץ מיבנים ופעולות חי"ר וסיור רבות,ממש עבודה קשה וטובה.
גודל היחידה לא גדול אבל לא אפרט פה את מספר החיילים אבל כמו שנאמר הגודל לא קובע...
אפשר להגיע למחס"ר רק לאחר סיום המסלול בד"כ בוחרים את החיילים שאמורים להתאים ביותר למשימות אלו.
מי שמכיר בעבר את פיצוץ התיאומים בעזה הוא בוצע על ידי מחס"ר להב או לדוגמא תעוזתו של מ"מ המחס"ר בעבר שבחדירת מחבל לבית משפחה בגדה(לא זכור לי בדיוק איפה אך את השם של המ"מ אני יודע) הוא פרץ לבית ראשון וחיסל את המחבל פנים מול פנים ויש עוד המון פעולות.
אם יש עוד שאלות אתם מוזמנים לשאול

אני יודע על מי אתה מדבר אך לא חושב שזה יפה יהיה לחשוף את שמו מה שכן הוא היה המ"פ שלי בטירונות ואין לי ספק ואני יכול לומר במאת האחוזים שהבנאדם פשוט משכמו ומעלה הוא ממש לוחם טוב ערכי מוסרי ועם המון רבאק..אני כרגע בקורס חובשים קרביים אבל השיקול שלי היה לעזוב או לא היה רק בגללו כי להפסיד בנאדם כזה זה חבל הייתי יוצא איתו לכל פעילות מבצעית במידה וצריך
ישן 29-07-2005, 21:57
  מוהנדס מוהנדס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.05
מה שידוע לי

אז ככה לפי מה שידוע לי:
בנוגע למטעני אויב לא רק יהל"ם עוסק בפיעלות זאת לגדודי החיל יש סמכות לסילוק נפלים כמו כל קצין
בצה"ל אבל ידוע שיש "עצמים" חשודים הכן יורים עליהם ממרחק כדי לבדוק מה מקורם כמו כן לדוגמא
ברצועת עזה כפי שהופיע בתקשורת לאחרונה פועלים חבלני מג"ב שבעצם הם חבלני משטרה.
תחום הצמ"ה בחיל מאוד מקצועני לטעמי אנשים שם בזמן פעילות עוסקים ממש במלאכת קודש תוך סיכון נפשם למרות שהכלי עצמו ממוגן מאוד,לצמ"ה ניתן לצאת במהלך הטירונות וזאת כעיקרון הצמ"ה הלא קרבית
וזה מתקשר ליחידת הנדסה הפיקודיות שקיימות בכל פיקוד ועיקר משימת הקמת ביצורים ופעילויות
עורפיות אחרות,דרך נוספת זה בסיום הטירונות לצאת לקורס צמ"ה הרציני שבסיומו משובצים הלוחמים לגדודים,במהלך הקורס עוברים הכשרה על מירב הכלים בחייל וזה כולל קבלת רישיון שיכול לשמש גם באזרחות, בפעילות השוטפת בגדודים עוסקים כמו שהוזכר בעבר בכל פעולת חדירת צה"ל לעזה או לגדה
ישנם כלי צ"מה רבים שהולכים בראש הטור משום המיגון הרב שקיים עליהם עוסקים בפעולות חישוף שדות ועוד. השוואה לצבאות אחרות לא ידועה לי.
רוב הכלים שהיזכרת כמו טנקי גישור מפלסות ועוד מופעלים על ידיי מילואימניקים יוצאי חיל ההנדסה שלפני שיחרורם עוברים קורסים בנושא ועם הישחרור מסופחים ליחדות אלו, ויש את חיל החימוש שלו יש משאיות עם מנופים ועוד כלים כאילו שדרושים לשם פעילותו השוטפת.
בקשר לאתר עמותת "פלס" http://www.handasa.org.il/ לא ידוע לי בדיוק איך הוא עובד שלחתי אליהם כמה מיילים בנושא אין קול ואין עונה,אולי דרך פורום זה ייעשה מעשה כל שהוא
בעבר בזמן שירותי הסדיר נאמר לנו על ידי מפקדים שונים ששם יחידות הנדסה לא מוזכר רבות באמצעי התקשורת לאחר פעולות לאו דווקא ברצועה עוד לפני זה בזמן לבנון לדוגמא היה נאמר רבות שעצם מיקום של מוהנדסים על הגבול זה יוצר רושם לאויב שיש כוונות מלחמה,לא יודע כמה זה נכון אבל זה היה בעבר
כמו כן אולי אין מספיק אנשים מפורסמים יוצאי החייל שיוצרים לחייל תדמית ופרסומת רבה יותר וזאת אחת הבעיות שמלשב"ים רבים לא יודעים מה קורה בחייל ומה שידוע להם זה סטיגמות מלפני 10 ו-15 שנה על החייל שקיימות גם היום.
פשוט לדעתי לחברות המובילות במשק יותר נוח לאמץ יחידות "מובילות" בצבא ויותר "מוכרות" על ידי הציבור ובקשר ליחסי הציבור שצה"ל עצמו עושה אולי כדי לפנות לדוברת צה"ל(נשאה לי בימינו דוברת) ולשאול אותה.
ישן 29-07-2005, 23:37
  ABSman ABSman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05

מחס"ר גדחה"נ כשמה כן היא - מחלקת סיור גדוד הנדסה
תפקידי המחס"ר מקבילים לתפקידי פלס"ר במישורים רבים, מבחינת הסיור, תצפיות, איסוף מודיעין שטח, ניתוב כוחות, הובלת כוחות ועוד
בנוסף למחס"ר גדחה"נ ישנם תפקידים יעודיים של חה"נ שאותם לא נפרט כאן
אכן הגעה למחס"ר תהיה בסוף מסלול חה"נ / קורס מש"קים / קורס קצינים וכן לוחמים וותיקים איכותיים המתאימים ליחידה
כמו כל יחידת סיור חלק מההכשרה יהיה במו"ס ובנוסף הכשרות ייעודיות לחה"נ
המחס,רים נחשבים ליחידות איכות ברמה הגדודית ולמעלה מזה
כמו לכל יחידת סיור [ובהמשך לאשכול שדן בנושא] תפקוד היחדיה יהיה בהתאם להפעלתה ע"י הרמה הממונה, במידה והמג"ד יודע ומבין מה ניתן להפיק מהיחידה - כך תהיה הפעלתה ותרומתה
יש הבדל משמעותי בין תפקידי מחס"ר גדחה"נ בלחימה בעימות הנוכחי ובין תפקידי היחידה במלחמה בגבול מול מדינות אויב, אך גם בנושא זה לא ארחיב
לסיכום לוחמי המחס"ר הינם לוחמי חי"ר ברמה גבוהה, פלסים ברמה גבוהה ואנשי סיור ברמה [התלוייה באימונים המקוצצים...]
לא אחזור על דברי קודמי בנוגע לפעילות מחס"ר 601, אך אתן לדוגמה את מחס"ר אחד מגדודי המילואים של חה"נ שבחומת מגן היה בג'נין וכל אחד מלוחמי המחס"ר קיבל תעודה כזו או אחרת לשים בארון / לתלייה על הקיר
המחס"ר הזה במשך השנים פעל בשטחים והחזיק שיאי בינגו גם מול יחידות סדירות, ופעולות רבות ומגגוונות שאין זה המקום להרחיב
ואם נגענו בחומת מגן, אנשי הצמ"ה של אותו הגדוד קבלו צל"ש יחידתי על לחימתם ותפקודם בג'נין
ישן 31-12-2007, 21:48
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אתה מכיר אולי פרטים על הארוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
אתה מכיר אולי פרטים על הארוע בשל"ג? כי אפילו מיקומו המדויק, שלא לדבר על תאריך, מוטלים בספק. הגירסא ה"קנונית" מדברת על ביירות, אך מישהו שהיה ב-601 כמה שנים אחרי זה טוען שזה קרה באיזה כפר על כביש החוף. עוד שאלה, זה איך 601 הגיעו לאזור, כי כמה שידוע לי הם היו עם עינן.
לא מכיר פרטים רשמיים. רק את המיתוס על פיני דגן

ולמה בחרו להשתמש בצפ"ש במרון א-ראס? לא היה סיוע אויירי זמין?
פעולה קרקעית קרבית + ניסוי של איזה השפעה יש לצפ"ש באיזור בנוי. תחשוב לרגע אם פורסים צפ"ש ברחוב הראשי במ.פ בלאטה.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 26-12-2007, 01:08
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
תגובה של מוהנדס משוחרר טרי !!!

מחס"ר = מחלקת הסיור של הגדוד
כמו שרבים לפני אמרו יש להם הכשרה כמו חיילי הרובאית
אך כמובן שהם מקבלים יותר משימות ואמצעי לחימה טובים יותר כי מדובר בחיילים "היותר טובים" כביכול בגדוד כלומר כל אחד מהלוחמים האלה בראיה מבצעית מבחינת המ'מ שלהם (שזה תפקיד שני) והמגד יכול להיות מפקד בפוטנציה כלומר חיילי םשמגדילים ראש מבחינה מבצעית ואיכותים שניתן להגיע איתם לרמת מקצועית גבוה מאוד (אך מרוצנם מעדיפים להשאר חיילים ולא מפקדים וכו')
בנוסף לוחמי מחס"ר בגדודי הנדסה לא עושים מטלות כגון בססיות מטבחים רס"ר וכל הדברים הבררה שלוחמי הרובאית עושים ..
ואין מה להשוואות בינם לבין פלס"ר יעוד שונה פשוט

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:58

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר