לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2005, 16:17
  7149 7149 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
פיגוע שלום. החלטתי לצאת מהארון.

שלום,
אני חדש כאן לאחר כשנתיים כמבקר פאסיבי, והחלטתי לצאת מהארון.
פורום מדהים יש לכם, ואשמח להשתתף בו באופן אקטיבי אם כי מאוד מאוד מאוד זהיר ומהוסס.

תחומי ההתמחות שלי הם:
-גופי מודיעין אויב (סוריה, ירדן ומצרים. אכן לא כל הגופים הללו אויבים, אבל הם בקטגוריה..)
-איך רואים אותנו גורמי המודיעין הערביים (הפוך על הפוך)

תחומי הסקרנות שלי הם:
-נעדרי חיל האוויר ממלחמת יום הכיפורים
-שרידי מטוסים ישראליים מאותה מלחמה, הן בשטחנו ובעיקר בשטח האויב.

אני עורך כרגע סרטון שאעלה לשרת מאוחר יותר, ובו קטע וידאו המתעד הפלת פאנטום ישראלי על ידי אס.איי.2 מאותה מלחמה. כשאעלה אותו, אשמח לקבל תגובות, שכן יש שם משהו מוזר מאוד.

לגבי כפל הלשון, פשוט נחה עלי המוזה היום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2005, 17:54
  7149 7149 אינו מחובר  

תודה על קבלת הפנים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "שלום. החלטתי לצאת מהארון."

שירתתי בתת יחידה של חיל המודיעין. המספר איננו קשור ליחידה זו או ליחידה אחרת.
שירתתי שם עד לפני מספר שנים, ומאז אני עוקב מרחוק ודואג להתעדכן לגבי פרטים מחבר'ה שעדיין נמצאים שם, וממאגרי מידע, אמצעי תקשורת בערבית, ומקורות שונים שאינם מסווגים.

בהזדמנות זו, ברכות לאנשי קוואת אלאמן אלעאם, אלמח'אבראת, ואלאסטתלאע (Muhabarat wa'istitlaa) אשר שוזפים עיניהם בצמא ובתאבתנות בכל המתפרסם בעיקר בעיתונות ובתקשורת הישראלית, וגם באתרי האינטרנט השונים.

בשל סיבות של בעיות פנימיות של המשטר הסורי, 90% מהתקציבים של גופי המודיעין שלהם הולכים על בטחון פנים, ורק 10% במקסימום הולכים על איסוף מידע חיצוני על ישראל למשל.
יש שם כמה וכמה גופי מודיעין, אשר תפקידם לאסוף מידע על התארגנויות חתרניות בתוככי סוריה, על אויבי המשטר הפוטנציאליים, ובעיקר על גופי המודיעין האחרים הפועלים מטעם הממשלה.
זה היתרון הגדול שיש לנו, כחברה מערבית ודמוקרטית, על פניהם.

יתרון נוסף, שמתחיל משום מה לדעוך בשנים האחרונות הוא היתרון האנושי. ברור שאנשי 8200, מתקדמים ומתוחכמים בהרבה מאנשי הטכנולוגיה המקבילים במדינות האויב. וגם המידע הנאסף רמתו בהתאם. אוכל לטעון שאני מסיק זאת ממספר חברות הסטרטאפ שהוקמו על ידי יוצאי יחידה זו, בהשוואה למספר חברות הסארטאפ שהוקמו על ידי יוצאי גופי המודיעין הסוריים..

המחשוב, הטכנולוגיה ובעיקר יכולת ניתוח המידע ועיבודו בצד השני מאוד מוגבלים. לעתים הם כל כך טועים בהערכות שלהם שזה מביך אפילו אותנו. מצד שני, גם לנו לא חסרים מחדלים בתחום עיבוד המידע וזיהוי כוונות האויב, ועל כך יעיד כל מי שלחם ב-73'.
יכולת ההצלבה שלהם השתפרה מאוד בשנים האחרונות, בין השאר כתוצאה מסיוע שקיבלו מאנשי מעצמה שהתפרקה, אבל עדיין רב המרחק. דרך אגב, הם תופסים מאיתנו קאליברים.

עיקר המידע מגיע אליהם ממקורות גלויים: העיתונות הישראלית, הרדיו, ערוצי הטלוויזיה שאפשר לקלוט דרך אנטנות ובעיקר לווין, וכמובן האינטרנט, מהווים את זרוע איסוף המידע המרכזית.

אם למישהו פה יש מקלט שמאפשר להאזין לתשדורות של המשטרה, מוניות, מטוסים וכו', שיידע שיש מי שעושה את זה גם, ואף זוכה לאכול חומוס משובח בין המשמרות...
אם יבוא לכם להשתעשע ולשחק אותה אנשי מודיעין, קחו את המקלט הזה, חברו אותו למצית של הרכב, וסעו לאיזור הר אביטל \ קוניטרה. היכן שנמצא "קופי ענאן"-מקמו את עצמכם והתחילו לסרוק את התדרים המתקבלים. אתם עתידים לקלוט מידע ממש מרתק בתחום התג"מ.
זה דבר מאוד פשוט, וכאשר תעשו זאת, בייחוד כאשר אתם מכירים את צה"ל ודרכי הפעולה שלו, נסו להאזין לרשתות הקשר הצהליות. אותן בעיות שאתם תיתקלו בהן, הן הבעיות שגם הצד השני נתקל בהן...

יחידות 504 ו-8200 (אם הן קיימות בכלל) זוכות להמון הערכה בצד השני, ומוזכרות לא אחת באמצעי התקשורת הגלויים שם. לפי הכתבות בעיתונים ובמאמרי המערכת שלהם, 80% מאוכלוסית העולם הערבי עובדת עבור המוסד, והנותרים ככל הנראה עובדים עבור השבאק (כך במקור) או עבור יחידות אחרות של המודיעין הישראלי. הישג הרתעתי לא רע בכלל.

לגבי המצרים, אינני מדבר מידיעה אלא מתוך הערכה אישית, אבל רובם של החבר'ה שעתידים להיכנס בקרוב לציר פילדלפי, אינם שוטרי מקוף לשעבר במחוז איסמאעיליה.

אני מנסה לעבד את קטע הוידאו, אבל רמת הידע שלי בעריכת וידאו זהה לזו של הבחור הערבי (הפטריוט יש לומר) שאת סרטו הורדתי דרך האימיול, וזו לא מחמאה. אם יש פה מישהו בעל יכולות עריכה, שיפנה ואשמח לשלוח לו את הקטע הזה כדי שיעבד אותו (40 מגה לפני ניפוי הקטעים הרלוונטיים). בינתיים אנסה להעלות תמונות סטילס.

ערכתי את ההודעה הזו מספר פעמים כדי שתהיה הכי "פרווה" שאפשר, כדי למנוע בעיות מיותרות. אם יש נוהל כאן לגבי כתיבת הודעות בעלות פוטנציאל בעייתי, אנא הפנו אותי אליו כדי שאפעל לפיו.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 01-09-2005 בשעה 18:16. סיבה: מצטער, נאלצתי למחוק פרטים עקב טעות שלי
ישן 01-09-2005, 19:04
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ראשית .. מהרחבא מהעלם ת-מוחברת .. תחום העניין שלך בהחלט מעניין
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "תודה על קבלת הפנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 7149
.בהזדמנות זו, ברכות לאנשי קוואת אלאמן אלעאם, אלמח'אבראת, ואלאסטתלאע
בשל סיבות של בעיות פנימיות של המשטר הסורי, 90% מהתקציבים של גופי המודיעין שלהם הולכים על בטחון פנים, ורק 10% במקסימום הולכים על איסוף מידע חיצוני על ישראל למשל.
יש שם כמה וכמה גופי מודיעין, אשר תפקידם לאסוף מידע על התארגנויות חתרניות בתוככי סוריה, על אויבי המשטר הפוטנציאליים, ובעיקר על גופי המודיעין האחרים הפועלים מטעם הממשלה.
זה היתרון הגדול שיש לנו, כחברה מערבית ודמוקרטית, על פניהם.
יכולת ההצלבה שלהם השתפרה מאוד בשנים האחרונות, בין השאר כתוצאה מסיוע שקיבלו מאנשי מעצמה שהתפרקה, אבל עדיין רב המרחק. דרך אגב, הם תופסים מאיתנו קאליברים.
עיקר המידע מגיע אליהם ממקורות גלויים: העיתונות הישראלית, הרדיו, ערוצי הטלוויזיה שאפשר לקלוט דרך אנטנות ובעיקר לווין, וכמובן האינטרנט, מהווים את זרוע איסוף המידע המרכזית.
יחידות 504 ו-8200 (אם הן קיימות בכלל) זוכות להמון הערכה בצד השני, ומוזכרות לא אחת באמצעי התקשורת הגלויים שם. לפי הכתבות בעיתונים ובמאמרי המערכת שלהם, 80% מאוכלוסית העולם הערבי עובדת עבור המוסד, והנותרים ככל הנראה עובדים עבור השבאק (כך במקור) או עבור יחידות אחרות של המודיעין הישראלי. הישג הרתעתי לא רע בכלל.
לגבי המצרים, אינני מדבר מידיעה אלא מתוך הערכה אישית, אבל רובם של החבר'ה שעתידים להיכנס בקרוב לציר פילדלפי, אינם שוטרי מקוף לשעבר במחוז איסמאעיליה.
.

-ומסתבר שצריך הרבה מעבר בשירות בחיל מודיעין בכדי לדעת ולהכיר את האוייב שבגבולות
כול מה שכתבת על הסורים לא מדוייק
-לאף אחד עדיין לא ברור מה הנזק שעשתה "המעצמה שהתפרקה " וזה עדיין בגדר הערכה ולא מדע מדוייק
-עוד מקור מודיעיני שלא ציינת משום מה
- עוד נתון שקבעת בנוגע לשירות במוסד\שב"כ אינו נכון
- מסירת פילדפי היא בגדר אסון בטחוני \ מודיעני לנו הישראלים
מעבר לזה
ברון הבא ובהצלחה

ישן 02-09-2005, 04:26
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
גם אני מצטרף למברכים.... אבל....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "שלום. החלטתי לצאת מהארון."

מוזר - אתה "מבקר פסיבי כשנתיים" ואתה תוהה כדברייך "....אם יש כאן נוהל לכתיבת הודעות בעייתיות...". הייתי מצפה שלאחר שנתיים - איש מודיעין כמוך ידע להעריך מה מקובל כאן.

הניתוח שלך של הדברים - כך דעתי - שטחי מאד. אפילו בתחום הטריויאלי הבלתי חסוי לחלוטין.
אתה למשל מביא את דוגמת אנשי 8200 ומגבה את טיעונך לעליונותם ב... מספר הסארטאפים של יוצאי היחידה לעומת מספר הסטארטאפים של יוצאי יחידות דומות בסוריה...." - האם אתה רציני ???? - אני מקווה שגופי המודיעין שהשתייכת אליהם מנתחים את האויב בכלים הרבה יותר הגיוניים מזה....!!!

פתחית סטארטאפים הינה נגזרת של הרבה מאד מרכיבים חברתיים וכלכליים. יש משטרים שמעודדים יזמות ויש כאלה שאינם. יש כלכלות שמהוות שוק טוב לספיגת מוצרים חדשים טכנולוגיות חדישות ויש כאלה שאינן, יש מדינות המעודדות כלכלית פתיחת חברות ויש שלא - ואין זה משנה אם יצא אינשטיין מיחידה זו או אחרת של המודיעין או פלח - "חושם"...

לפני שנים אחדות עבדו אצלי כמה יוצאי יחידות כאלה. לא היו טפשים כלל (שכן לא היו מתקבלים אצלי...!) אבל גם גאוני דור לא היו... הבלון המנופח והיוהרתי התנפץ לכל אחד מהם. היו להם רעיונות למכביר - רובם בלתי ישימים שכן לא הבינו כיצד עושים סקר שוק נכון, כיצד משווקים, כיצד מפתחים מוצרבטחוני ומערכת צבאית בשוק תחרותי ללא תקציב צהל"י ולמטרות רווח.. ברוב המקרים ירו מהמותן. יש בהם פיקחים, יש שהצליחו יש שנכשלו לגמרי - אבל בגרות מהיחידה לכשעצמה אינה מצביעה על עליונות בשוק הבוגר יותר.

ואני חייב לומר לך שתאורך את המקלט המחובר למצית..... והאזנה ל... נהגי המוניות ומטוסים.... הפתיע אותי.... האם האזנת פעם ל"מקורות המודיעין" הללו....? - גם האזנה ליחידות צה"ל באופן הזה שתארת אין להגזים בחשיבותה - ערכה גדול אולם מוגבל לצרכים טקטיים ופחות לאסטראטגיים... שוב אני מקווה שבצידנו מעריכים מצבים בפיקחות רבה יותר.

ברוך הבא איש....
ישן 02-09-2005, 06:17
  7149 7149 אינו מחובר  

תודה על הפידבק
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "גם אני מצטרף למברכים.... אבל...."

תודה על הפידבק..
לגבי אנשי 8200, אין גאוני שיווק שם, מהסיבה שבשירות הצבאי שלהם הם לא זקוקים לכישורים שכאלה. חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות, כמו בכל תחום בחיים.
אין כל אפשרות לכתוב כאן, או בכל פורום אחר שסיווגו פחות מ-כחול, מה שבאמת מעניין ומרתק, כך שממילא הכל יהיה פרווה ושטחי, לעומת מה שהיו מבקרי הפורום רוצים לקרוא.
במקסימום, אני יכול לכתוב בין השורות וגם זה בעירפול. כך עשיתי גם בהודעתי הראשונה. אם תקרא בין השורות שוב, ייתכן ותוכל לגלות דברים מעניינים יותר. וייתכן שלא :-)
לכתוב לגבי אמצעי הסיגינט, הויזינט והיומינט (אם יש כאלה) בהם משתמשים גורמי המודיעין הסוריים, מצריים, ירדנים אני לא מתכונן.

שוב, תודה על הפידבק.
ישן 03-09-2005, 19:09
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אין בעד מה ידיד....
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "תודה על הפידבק"

לא התכוונתי רק ליכולות השווק של אנשי היחידה.

התכוונתי לכלל הכישורים שלהם. כמו כל התפלגות כישורית בכל קבוצה יש טובים ויש פחות. מה שהתכוונתי לומר שאנו, כחברה (חטף תחת הריש...) עושים לעיתים האלהה (מלשון "אלוהים") מוגזמת מאד לאנשים הללו. גם מבחינה טכנית גרידא.

התכוונתי לומר (וכך גם אמרתי) שהנחותייך על כושורים ויכולת כפונקציה של... סטארטאפים..... הינם טעות רצינית בהערכה.... לא כך מודדים שום יכולת רצינית. קיויתי שחבריך (שהיו) מנתחים יכולות ומצבים באופן רציני יותר..... - אני אומר הדברים ברוח טובה ולא ברוח קנטרנית ולועגת !

לא ביקשתי את התיחסותך לכל סוגי ה-INT של הצבאות השכנים. ברור לי שלא זה המקום לתאורים כאלה.

ומה שנוגע לבין השורות ? - נו טוף..... - אין תגובה....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר