לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2005, 19:50
  פאלינדרום פאלינדרום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.03
וקצת נסיון לרצינות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Idan13 שמתחילה ב "מאיפה היקום?"

התשובה ההגיונית ביותר (והיחידה) ששמעתי למקור כל החומר ביקום הוא אכן, אלוקים ברא.

המדע (למיטב ידיעתי) לא יודע לענות (עדיין) על שאלה זו, חוץ מכמה השערות מעניינות (כמו לדוגמה, נוצרו שני יקומים של חומר ואנטי חומר).

לגבי תחילת היקום, התיאוריה המקובלת כיום היא תיאוריית ה"מפץ הגדול". תעשה חיפוש בפורום, אני בטוח שתמצא תשובה. אני בעצמי עוד לא לקחתי קורסים כאלה מתקדמים... ואני לא כל כך אוהב מדע פופלרי, אז אני לא אבלבל לך את המוח.

עריכה: היווצרות חלקיקים מסויימים בריק היא עובדה קיימת היום במדע, אשר נצפית ע"י תורת השדות הקוונטית.

נערך לאחרונה ע"י פאלינדרום בתאריך 03-09-2005 בשעה 19:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2005, 20:02

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי BingoX שמתחילה ב "האם חומר ואנטיחומר זה יקום..."

התיאוריה שציינתי מניחה שנוצרו שני יקומים, אחד של חומר ואחד של אנטי חומר. אני לא יודע עד כמה היא נתפסת ברצינות, כפי שכבר אמרתי, עדיין לא עשיתי אף קורס בנושא.

וכן, למיטב ידיעתי הצלחנו ליצור כבר חלקיקים בודדים של אנטי חומר. הבעיה עם אנטי חומר היא די גדולה- ברגע שאנטי בא במגע עם חומר מסוג כלשהו, מתרחש תהליך מאוד לא נעים לכל מי שנמצא בסביבה המכונה "אניהילציה"- חומר ואנטי חומר נהפכים לאנרגיה. ודי הרבה אנרגיה, לצורך העניין.
אמנם ישנן כמה שיטות לאגירת אנטי חומר בעזרת כלובים של שדות אלקטרומגנטיים, כל העניין, לפי מה שהבנתי, מאוד רעוע ולא בטיחותי נכון להיום.
ישן 03-09-2005, 21:32

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יפה מאוד, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
כדי שהתיאוריה תהיה בעלת משמעות חייב להיות קשר בין שני היקומים - אחרת, ניאלץ

להעיף את היקום השני במסגרת תער אוקאם. איך הם מתכננים לעבור בין יקומים? דרך
חורי-תולעת של חורים שחורים ו"חורים לבנים"?
הזוי.

אני באמת לא יודע. ציינתי שלא עשיתי אף קורס בנושא, ולכן אני מעדיף לא להגיד כלום. ואנחנו הרי לא חייבים לעבור למקום כלשהו כדי לדעת על קיומו. חוץ מזה, אני לא יודע בקשר לחורי תולעת. אולי יום אחד נגלה שזה לא כזה הזוי?

ציטוט:

את כמות האנרגיה במשתחררת באנהילציה ניתן לחשב בקלות, בעזרת נוסחת איינשטיין
המפורסמת (מדי?) : E=mc^2

כמובן, אבל זה לא היה רלוונטי לשאלה. הגעתי למסקנה שמרוב שהקשר הזה מוכר, אני מעדיף לא להשתמש בו בקונטקסט של "מסה מומרת לאנרגיה" (על אף נכונות ההקשר במקרה זה, כמובן) כדי לא להעמיק את התפיסה המוטעית שזו משמעותה היחידה של הנוסחה.

ציטוט:
ולגבי אחסון אנטי-חומר: הטכנולוגיה קיימת עשרות שנים. אולי היא בלתי-בטוחה לאחסון
של טונות של אנטי-חומר, אבל עדיין לא היה לנו אסון אצל CERN בסגנון צ'רנוביל

עדיין לא, ובעזרת השם גם לא יהיה. עוד לא ראיתי את תוכניות המתקן לאחסון, ולכן לאמר יותר מאשר "שמעתי מאנשי מקצוע שהיא אינה מספיק בטוחה לאחסון רציני" אני לא אעשה.

שבוע טוב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר