לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2005, 05:39
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
כתבה סיפורו של מחשב + לקחים ותמונות

לפני זמן מה התבקשתי ע"י ידידה לתת לה מפרט למחשב שיהווה תחנת עבודה לעבודות שרטוט + סרוור מאחר והיא החליטה להיות עסק עצמאי ולעבוד מהבית.

כמובן שבשמחה נעניתי לבקשה ובניתי עבורה את המפרט הבא:

לוח אם – Asus A8N-E

מעבד – AMD64 3000

זיכרון – 2*512MB Kingston CL2.5 PC3200

כרטיס מסך – ELSA ATI FireGL V3200 שהנו כרטיס מסך מקצועי שתומך בשתי יציאות DVI לעבודה עם שני מסכים במקביל

מסכים – 2* SONY SDM-S94 מסכי "19

כוננים קשיחים – שני Seagate 160BG SATA להתקנה בסידור RAID 1.

כוננים אופטיים – Pioneer DVR-109 DVD R/W, LiteOn DVD SOHO-16P9S DVD ROM

מארז – Antec Sonata 2

לוח מקשים ועכבר – סט Logitech Cordless Desktop LX500

אחרי שהסברתי לה למה בחרתי בחלקים שבחרתי היא ביקשה ממני להרכיב את המחשב ולהתקין את התוכנות השונות עבורה, וכמובן שהסכמתי. אילו רק ידעתי...

בהתחלה הכל נראה תקין, הזמנתי את כל החלקים בחנות מחשבים במורד הרחוב, וחיכיתי בסבלנות 3 ימים שהנו הזמן הרגיל שאני בד"כ מחכה לקבלת החלקים.

בבואי לחנות לאסוף את החלקים התבשרתי שהכרטיס מסך "מתעכב" ואין לחנות זמן הגעה משוער עדיין מהספק, מאחר והכרטיס הזה הנו הזמנה מיוחדת...

אחרי שבועיים נוספים, כשלחנות לא הייתה תשובה מהספק, התקשרתי לחנות אינטרנט מהגדולות באוסטרליה וביררתי איתם האם יש להם אפשרות להשיג את הכרטיס, ואחרי שהמתנתי על הקו שהם יתקשרו לספק שלהם נאמר לי שהכרטיס במלאי.

מייד ביטלתי את הזמנה בחנות השכונתית ושמתי הזמנה בחנות אינטרנט (ממנה קניתי אינספור פעמים ותמיד הייתי מבסוט).

מצב ההזמנה שלי באינטרנט לא השתנה במשך כמה ימים, אז החלטתי להיות סבלני... אחרי שבועיים יצרתי קשר עם החנות ונאמר לי שאין להם זמן הגעה משוער...

מאחר ואני ישראלי עם פתיל קצר, החלטתי לכתוב א-מייל לייצרן הכרטיס, ELSA, ולבקש את עזרתם..

תוך פחות מ 24 שעות, קיבלתי אי-מייל חזרה מהיבואן באוסטרליה (כשרואים בתוכו את תגובת הייצרן אליו שאומרת ליבואן לפתור את הבעיה מייד!) שהכרטיס לא נמצא במלאי באוסטרליה, אבל משלוח יגיע ביום שישי של אותו שבוע, ואם אני רוצה הם ישלחו אותי לחנות בה אוכל לקנות את הכרטיס.

בנימוס השבתי שאני שמח שהבעיה עומדת להפתר ושאני מעדיף להשאר עם ההזמנה הפתוחה שלי עם חנות האינטרנט.

ביום שני של השבוע שאחרי הזמן בו המשלוח היה צפוי להגיע לאוסטרליה אני מקבל אי-מייל מהחנות אינטרנט עם הצעת מחיר לכרטיס המבוקש. אני משיב להם שיש לי הזמנה פתוחה איתם ואני מצפה לקבל את הכרטיס בקרוב.

אחרי עוד כמה ימים שבהם מצב ההזמנה שלי לא משתנה (אנחנו כבר 3.5 שבועות להזמנה מהחנות אינטרנט, ו 6 שבועות מההזמנה המקורית), יצרתי שוב קשר עם היבואן וביקשתי ממנו לפתור את הבעיה עם החנות אינטרנט כדי שאני אוכל סוף סוף לקבל את הכרטיס...

יום לאחר מכן, מודיעים לי מהחנות אינטרנט שהם יכולים להשיג לי את הכרטיס, אבל המחיר גבוהה יותר מהמחיר המקורי בהזמנה. הסכמתי למחיר וסוף סוף אחרי עוד 3 ימים הכרטיס נשלח אלי...

שלא תחשבו שבזמן הזה ישבתי והמתנתי... בינתיים הרכבתי את המחשב עם כרטיס מסך Radeon X300SE שיש לי על המדף כדי לנסות לתת לידידה שלי את המחשב להתחיל לעבוד גם אם לא למלוא הפוטנציאל...

אחרי הרכבת המחשב אני מקבל צפצופים ארוכים ללא הפסקה (עוד לפני שלב BIOS), מה שמצביע בד"כ על בעיית ספק כח.

מייד הספק כח החלופי יורד מהמדף לבדיקה ואני מוצא שהבעיה איננה ספק כח... כמובן שהתחלתי בבדיקה של כל שאר הרכיבים ללא הצלחה .

המחשב מפורק והלוח נשלח לתיקון... 3 שבועות לוקח ליבואן של Asus באוסטרליה לבדוק את הלוח ולשלוח לי לוח-אם חלופי.

עם קבלת הלוח, המחשב מורכב וסוף סוף אני יכול להתחיל את ההתקנה. אני קורא את ההוראות בחוברת המצורפת ללוח-אם, באדיקות מוודא שאני עושה הכל כמתואר בחוברת מבחינת ההגדרות ב BIOS, מסמן שאני רוצה את הבקר RAID פעיל לשני הדיסקים הקשיחים המחוברים, ומבצע הדלקה מחדש. (המחשב מתוכנן לעבוד במערך RAID 1).

אני אוסיף כאן למי שלא יודע כחומר רקע, שהלוחות אם הראשונים עם בקרי SATA דרשו התקנה של דרייברים מדיסקט פלופי לפני שהבקר SATA יכל לזהות את הדיסקים הקשיחים. בלוחות המבוססים על צ'יפסט של nVidia כונני ה SATA מזוהים ב BIOS ללא דרייבר חיצוני.

למה אני מספר לכם את כל זה? מפני שציפיתי (בחוצפתי?) שבקר ה RAID גם הוא יהיה חופשי מדרייברים נוספים...

כמובן שהופתעתי לרעה כאשר מע' ההפעלה מתחילה לעלות ואני רואה את שני הכוננים הקשיחים בנפרד... מייד הבנתי שאני דילגתי על משהו...

הדיסק שהגיע עם הלוח נלקח למחשב אחר (הרי אם הייתי בונה את המחשב החדש לעצמי כמחשב ראשון לא הייתי יכול לבצע את השלב הזה) ואני מוצא הוראות נוספות על הדיסק בנוגע לבניית מערך ה RAID. בהוראות נכתב שיש ליצור דיסקט פלופי עם הדרייברים המתאימים... כמו כן היו הוראות נוספות לשלב ביניים לפני התקנת מע' ההפעלה, שהנו שלב קריטי אם המערך מיועד להיות BOOT...

מאחר ולמחשב במפרט המקורי לא היה כונן דיסקטים, נאלצתי לחפור במלאי חלקי חילוף שלי לחפש כונן דיסקטים ישן, וכשמצאתי אחד, הכנתי דיסקט עם הדרייברים המתאימים, חיברתי את הפלופי למחשב החדש והתחלתי שוב...

הפעם הכל נראה תקין, והתקנת המע' הפעלה עברה חלק. לאחר התקנת הדרייברים לרכיבים השונים החלטתי להתקין את הפיירוול של nVidia שהנו פיירול ברמת החומרה על הלוח.

אחרי ההדלקה מחדש, חיברתי את כבל הרשת לכרטיס רשת על הלוח, והמחשב חטף מסך כחול וקרס...

נסיונות נוספים כולם הסתיימו עם אותה תוצאה...

עכשיו, אחרי כמה נסיונות, המחשב עלה פתאום ללא זיהוי של מערך ה RAID... אחרי כיבוי והדלקה מחדש, נכנסתי למע' בניית המערך והגדרתי את המערך RAID מחדש.

המחשב סירב לעלות, כולל מצב Safe Mode...

נאלצתי להתחיל מההתחלה... הפעם לא התקנתי את הפיירוול של nVidia והמחשב עובד נפלא... גם הכרטיס מסך של ELSA הגיע וההתקנה שלו עברה חלק ועכשיו, יותר מ 8 שבועות מההזמנה המקורית המחשב מוכן למסירה...

לקחים
1. אם בוחרים בחומרה מיוחדת שאיננה נפוצה, לקחת בחשבון זמני המתנה ארוכים
2. יצרן רציני לוקח עניינים לידיים כשהיבואנים והחנויות עושים בעיות
3. מערכי RAID בצ'יפסטים ל AMD אינם בשלים עדיין להתקנה פשוטה

תמונות
מבט כללי על המחשב לפני התקנת "מנהרת הרוח" שמגיעה עם המארז Antec SONATA 2, שימו לב לשני הדיסקים הקשיחים למערך ה RAID ממוקמים לשליפה מהירה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הכרטיס מסך של ELSA

המארז עם ה"מנהרת רוח" מותקנת, לפני סגירה של המארז

דריברים ל RAID במנהל התקנים

תוכנת ניהול ה RAID של nVidia מזהה את המערך

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 04-09-2005 בשעה 05:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2005, 11:14
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
רק שתדע, לוחות של DFI רק לאחרונה נחשבים לטובים.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "גם אני קורבן של ה ASUS"

בזמן הפנטיום 3 הם היו נשרפים כמו נרות בחנוכה, שאל את שימי...
כנ"ל ABIT...

אסוס היא חברה מעולה עם שם מצויין, אם באמת מדובר בסדרה דפוקה, ולא בלוח אחד שנדפק (אולי חטף מכה בדרכו לארץ), אז קורה, אין מה לעשות, יש לחברה עוד לוחות.

להזכירך, לג'יגהבייט היה לוח מסויים שהמאוורר של הגשר הצפוני שלו הפסיק לעבוד בין שעה 2 ל5, משהו כזה סמית פירסם פה את הסיפור הזה, תריץ חיפוש למצוא עוד פרטים.

לכל חברה יש דגמים עם בעיות, זה קורה. באסוס זה פשוט הרבה יותר נדיר, הרבה יותר נדיר.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 05-09-2005, 02:24
  erez20 erez20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.03
שלח הודעה דרך ICQ אל erez20 שלח הודעה דרך MSN אל erez20 שלח הודעה דרך Yahoo אל erez20
אני לא מסכים...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "רק שתדע, לוחות של DFI רק לאחרונה נחשבים לטובים."

עם כל זה (וזה ממש נכון) שאי אפשר להגיד הרבה על לוח רק על פי החברה שמייצרת אותו וחשוב מאוד לדעת איזה דגם זה (לרוב החברות יש גם דגמים מחפירים וגם מעולים) אני חושב שתהילת העולם של ASUS פסה חלפה לה מהעולם וכרגע הם מוכרים בעיקר בזכות השם הטוב שיצא להם לוחות מזוועים במחירים מופקעים (כמו אינטל במעבדים).
עוף טופיק: יש לי תיאוריה בה כל החברות עושות את זה. כלומר משקיעות הרבה במחקר ופיתוח עד להשגת דעת קהל טובה ואז מתרווחות לאיזה שנה של רווחים עם חומרה לא מושקעת ותגי מחיר שמתאימים לדעת הקהל ולא למוצר. וכך חוזר חלילה משקיעים שוב במחקר ופיתוח עד להשבת השם הטוב ואז שוב רווחים בלי השקעה...
ישן 04-09-2005, 11:07
  Discojunkey Discojunkey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אם תוכל בבקשה לפרט יותר..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "סיפורו של מחשב + לקחים ותמונות"

גם אני מתכוון לבנות לעצמי תחנת עבודה בייתית במהלך חודש אוקטובר, יישומי העבודה שלי הם בעיקר גרפיים (פטוטשופ וכל שאר התוכנות מה ADOBE CREATIV SUITE) כולל עבודה בווידאו בעיקר באפטר-אפקטס וקצת תלת במאיה....
כרגע אני בונה על מעבד AMD 64X2 3800, כרטיס מסך מקצועי מסדרת QUADRO או FIREGL, ו-1 GB זיכרון... שאת כל הרכיבים הללו אני שוקל להביא מארצות הברית.
חוצמזה בארץ אני אקנה כנראה לוח ג'יגה בייט GA-K8N ULTRA-9 מארז ANTEC SONTA II ושאר צורבים ודיסקים קשיחים...
יש לי כמה שאלות:
1. האם כדאי להתאמץ ולהביא חלקים מארה"ב כפי שפירטתי קודם?
2. איך ולמה בחרת דווקא את הכרטיס מסך הנ"ל ELSA FIREGL 3200
3. האם מישהו מבין או מכיר את הכרטיסים המקצועיים כדי לתת סקירה קלה על היכולות והחשיבות?
4. איפה ביצעת את ההזמנה באינטרנט והרכישה בארץ?
5. ואם תוכל פירוט מחירים לפריטים שקנית?

TNX
ישן 04-09-2005, 15:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אני ממש לא מבין את אסוס...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "סיפורו של מחשב + לקחים ותמונות"

קניתי לוח אם יד שנייה אסוס בשקע A, ומעבד סמפרון, ובגלל בעיות תאימות הייתי חייב לעדכו את הביוס, בכדי שהמעבד יזוהה כראוי.

אני חשבתי שאני בשנת 2005, לכן אין לי פלופי באף אחד מהמחשבים בבית...(אבל מה לעשות?, אסוס חשבו אחרת)....

למה לא לתת אפשרות לעשות עידכון דרך מערכת הפעלה? או לפחות מכונן אופטי? במזל שמרתי איזה כונן פלופי זרוק מספר שנים בארון, דיסקט כמובן לא מצאתי, ונאלצתי לקנות...

יש סיבה שיצרן כמו אסוס מקשה כל כך בעדכון ביוס?!

*דרך אגב, זה לא סוף הסיפור. מכיוון שאסוס מתעקשים בכוח להשאר מאחור, ואין להם כלי נוח לעדכון ביוס(אשר מוצא את הגרסא המעודכנת ביותר המתאימה ללוח שלך באופן אוטומטי), הייתי צריך להוריד את הגרסא באופן ידני. וכך עשיתי.... רק מה כאשר באתי לעדכן התבשרתי שגרסת העידכון לא מתאימה...
***עוד בעייה של אסוס 6 דגמי לוחות עם שם כמעט זהה(מה אי אפשר לתת שמות קצת יותר בולטים לכל לוח)?!

חשבתי שטעיתי בדגם, ונסיתי גרסאות ביוס אחרות ללא הצלחה...

הייתי על סף יאוש.... החלטתי לנסות לעדכן ביוס עם גרסא לא הכי חדשה, איזה פלא סוף סוף זה עבד.

*ואז התחלתי לחשוב אולי חייבים לעדכן את הביוס לפי הסדר(ואין אפשרות לקפוץ בגרסאות), ניסיתי שוב לעדכן את הגירסא הכי חדשה, וזה שוב אמר שהגירסא לא מתאימה ללוח שברשותי...

****ואני שואל איך יצרן גדול ורציני כמו אסוס לא בודק את עדכוני הביוס שלו לפני שהם משוחררים?!

בקיצור, נסיון רע עם לוחות אסוס

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-09-2005 בשעה 15:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר