לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2005, 20:45
  COSMIX COSMIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.02
מידע הודעה על פרישה מפורומי "סקופים" ו"אקטואליה"

בשלהי שנת 2001, פרשה חבורת מנהלים מרוטרנט והקימה את פרש. מעבר לויכוחים בנושאים אישיים עם רוטר, היה רצונם העז להקים פורום אחר. פורום שבו לא יחסמו גולשים לפי גחמותיו של בעל הבית ושלוחיו, שלא ימחקו בו הודעות שמנוגדות לדעותיו של בעל הפורום ושתהיה הרגשה אמיתית של קהילה. השם "פרש" נבחר כדי לשדר את הרעננות הזאת – ובמשך השנים עזבו רבים את רוטר הצטרפו לפרש ואכן בנו קהילה פעילה.

אבל כנראה שדברים טובים אינם מחזיקים לעד. פרש בת ארבע, והיא כבר לא רעננה. למעשה אותם דפוסים הרסניים שאפיינו את רוטר באותה הימים הם אלה שכעת שולטים בפורומים של האקטואליה והחדשות של פרש.

גולשים נחסמים לפי גחמות. חלקם ממש נרדפים בצורה בוטה. בהם טובי החברים בפורום מאלה שעזרו להביאו עד הלום. גם כאשר אינם נחסמים הם מאוימים בפרטי או בפרהסיה, תוך מתן הרגשה שכל רגע שבו הם ממשיכים – חסד נעשה אתם. הודעות – אמנם על פי רוב אינן נמחקות (למרות שגם זה החל לקרות) – אבל ננעלות בצורה מגמתית וקפריזית. חופש הכתיבה תם מעולמם של פורומי האקטואליה בפרש. קשה כבר לנחש מה יהיה הטריגר להשתלחות הניהולית הבאה.

אין טעם להסתיר לאן מופנית האצבע. גם כאן ה"בעלבית" עושה כרצונו – ולצידו מספר מנהלים שגם הם עושים כרצונו. הדוגמה שהוא נותן היא לכתיבה קנטרנית, "ירידה" על כל מי שיש לו דעה אחרת, ומלחמה אובססיבית על "זכות המילה האחרונה" – ואותה מחקים גם "גדודיו". התוצאה היא אשכולות אינסופיים שבהם בעל הבית מנהל את הדוקרב שלו – ואיש אינו מתקרב יותר לאשכול.

כללים שונים ומשונים שהתחדשו או נוספו הפכו את הכתיבה ל"מסוכנת". איסור ה"הכללה" – שאולי מבוסס על הגיון מסוים - הפך לכלי לנגח את כל מי שלא הוסיף שבע עשרה הסתייגויות לפני שימוש בשמות קיבוציים כמו "חרדים" או "מתנחלים", "שמאלנים" או "ימנים". האיסור המובן והחיובי על השוואה לנאצים הפך לפלפול שבו שרשור לוגי, או לא כל כך לוגי, של רעיון שמביא אותך להשוואה לנאצים – מהווה עילה להשתלחות גסה.

אין פה עכשיו ניסיון לצאת בהאשמות. הדברים גם לא נכתבים לצורך פתיחת דיון. הכתובת הייתה על הקיר, ואנחנו הזהרנו חזור והזהר. זהו סיכום עצוב של המצב כמו שאנחנו רואים אותו. אולי איננו צודקים – אבל כך אנחנו מרגישים.

והמסקנה – לא טוב לנו בפורומי האקטואליה של פרש, ואין שום סיבה לסבול בקהילה אינטרנטית. לכן החלטנו, כל החתומים מטה – לחפש לנו בית חדש. בית שבו נוכל ליישם את אותה רוח שהייתה הדגל סביבו התכנסנו בפרש לפני ארבע שנים. "בית לא עוזבים" אומרת הקלישאה. אבל לצערנו זה כבר לא ביתנו.

ובאנו על החתום (בסדר א"ב)

bat100
charly
COSMIX
culululu
dkdkd
dododo
EventHorizon
ilane
kukURIku
Madcow
mikel
NOTA
Old
Segmany
Shofar
Spinoza
SplendidTourch
Tarzis
TIMTUM
Zigi
ZIGZAG
בז 69
ביג ג'ו
כלב טוב
דנגע
הדסי
העכבר ששתק
זעמן
חתול-רחוב
מרקו פולו
משוטטת_פה
קופדנוטס
תוהו ובוהו

נערך לאחרונה ע"י COSMIX בתאריך 04-09-2005 בשעה 20:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2005, 07:16
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
טעית בקשר לעניין הזה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תהנה בהייד פארק, למרות שאני לא מבין מה כל כך מעניין"

אני דווקא קראתי כל הזמן בפורום סקופים וחדשות ובפורום פוליטיקה, אבל אני כבר לא מביע דיעה שם ולא נהנה אפילו לכתוב הודעה כמו שפעם כתבתי כי בסוף אני יודע שיצא לי איזה ילד טיפש ויתחיל להשתולל ועוד כמה מפגרים על תגובות לא ענייניות או אנשים שבגלל מתחילים להגיב לתוכן הבן אדם ולא לתוכן ההודעה, טוב אתה יודע בדיוק למה אני מתכוון ואני לא צריך להרחיב על זה יותר מידיי בעניין הזה .
אתה יודע שאני דווקא אוהב להחליף דעות וגם להשתתף ולכתוב ארוכות בעניינים אחדים, אבל כבר ירד לי החשק מהעניין הזה .
אני אבל אני כבר לא כותב שם מסיבות שהן פירטו ואני גם מודע להם ומכיר אותם מקרוב - וגם אתה - וזה לא עניין של משמאלני וימני כי מבחינתי בסוף כולם בני אדם וככל שדנים יותר מגיעים להבנה יותר עמוקה על איך הצד השני חושב ואיך אפשר לחיות ביחד ולהתאים את המצב הקיים כך שיהיה הכי טוב לכולם .

פאדי

ישן 05-09-2005, 23:05

חבל שאנשים עושים לך בדיוק כמו שאת עושה להם
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "חבל שהם מאפשרים להציק ולהטריד גולשים כל עוד לא מקללים"

דווקא צריכים לעשות יותר !
אז את המשפט שלך תהפכי, תתחילי להתייחס לדברים כפי שאת מבקשת שיתיחסו אולי תרגישי אז בשינוי...
בכלל את באה כל פעם עם שריטות חדשות !
היו היה היתה טופי שאוהבת סקס פרוע
היו היה טופי עם התמונות שלה - או שזה היה קודם
היו היה טופי עם הסיפורים שלה - שחלקם אמיתיים אז
היו היה טופי שכבר מלאך !
היו היה טופי מתחילה להיות פוליטקיה בלי להבין חצי דבר בעניין
היו היה טופי רבה עם כל מי שלא מסכים "ביבי ביבי , טיזי טיזי! "
היו היה טופי באשכול אחד של העזיבה אומרת יאללה תעזבו נמאסת או משהו, באחר היא כותבת- אתם לא חושבים שאפשר לסדר איזה משהו בשלישי ...... לא ממש מעניין אבל יש לך סתירות פנימיות חבל על הזמן .

ובכל דבר את עקשנית מציקה ומעצבנת כל פעם מחדש ! בפוליטיקה מי בכלל מבין יותר ממך פחחחח
אז לפני שתתחילי להישמע כמו מרים הבתולה תסתכלי קודם עצמך !

סיימתי את טיעוניי בעניין

אהה אגב כן כן אני ערבי יאללה KILLLLL

ישן 05-09-2005, 23:55

מממממ תגידי אני לא ממש בא לריב פה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "ח"

ואני כבר לא ממש כותב פה הרבה בגלל אותן סיבות שכיום עוזבים בגללם אנשים אלה ואני מבין את זה טוב מאוד !

עכשיו את אמרת ש"חבל שמאפשרים להציק ולהטריד גולשים כל עוד לא מקללים" נכון ?

טוב אז התגובה שלך היתה כזו :

כותרת של : ח ( אני מדמיין לעצמי שזה חלק מ חחחחחח שזה אמור להביע על צחוק ) - למרות שלא כתבתי איזה בדיחה שם !

חלק ראשון: אמרת שאי אפשר לסדר את זה מי שלא נראה לא שילך ...
תסלחי לי אבל את התלוננת על זה בהודעה הקודמת שלך אז יש פה סתירה משהו ?

חלק שני: הודאה כשנכנסתי לא ממש הבנתי בפוליטיקה למרות שתמיד הייתי ימנית - ואני אפסיק פה לשנייה, איך אפשר לא להבין בפוליטיקה וגם להיות ימני ?! למישהו יש הסבר ? נולדים עם זה תגידו ? -
נמשיך עם החלק השני , אחרי שאת ימנית מלידה וקראת בפורוקם פוליקטיקה ו"למדת" מהם המון אז פתאום איכשהו לטופי יש אובססיה לביבי ! רק ביבי יכול רק ביבי עושה רק הוא פותח את הים רק הוא מעלים את המטוס רק הוא יכול להציל את הארצות הברית מההוריקן ועוד ועוד ואת כותבת שם כאילו שאת עוסקת בפוליטיקה מילדות, אפילו בגלגול הקודם , אולי את קוראת עתידות ? נראה לי שביבי לא חושב שהוא יכול לעשות את כל מה שאת חושבת שהוא יעשה !

טוב לא משנה בוא נמשיך עם עוד חלקים ,

חלק שלישי שבהתחלה לא הסתדרת עם הסגנון של הפורום אבל התאמת את עצמך אליו !
טוב ככל שידוע לי את נמצאת במקום שנוח לך ואת אוהבת אותו וזה לא הולך בהפוכה !!
את גם יכולה להתאים את עצמך לחיות בתא של שני מטר מרובע אם תצטרכי אבל זה גם מה שאת רוצה ?! ואת עוד אומרת דבר כזה !

חלק רביעי :
נכון אין רע באנשים שמתפתחים ולומדים הרי כל החיים הם בית ספר שתמיד לומדים ממנו , רק שבמקרה שלך נדמה לי שכדאי שתחליפי בית ספר ! כי את לא סגורה עם עצמך מה את רוצה בכלל מה את עושה בכלל , ולפני שאת אפילו משכנעת את עצמך אני מתווכת על זה כמו מוות עם אחרים ! משהו לא בסדר בקטע הזה לא?!

היו היה טופי , אבל היתה טופי אחת ! אבל מה קרה לטופי ? אני מבין שיש עליות וירידות בחיים , אני מבין שמקרה קטן בחיים יכול לשנות הרבה מאוד ובתקווה לטובה, אבל את האמת את כבר נראית כמו הבורסה עם עליות וירידות ועליות וירידות ובחדות כזו שאת מפילה את כל השוק !

חלק חמישי :
בכל אופן זכותך לדעתך זכותי לדעתי , איך שלא הפכתי את החלק הזה לא הבנתי ! מה זכותי לדעתי וזכותך לדעתך !? מה יש בהם ? מה מי בזכותי לדעתי ולמה לא בזכותי לדעתך ? איזה מין משפט זה ?

חלק שישי:
אולי אנחנו לא מסתדרים אבל לי אישית אין בעיה עם זה

את האמת גם לי אין בעיה עם זה דווקא לטובה, הרי פעם ניסיתי להבין מה את רוצה לעשות , פעם בכלל ריחמתי על אלה שתמיד ירדו עלייך בגלל העבר , הבעיה היא שאת לא השתנית את עדיין מתחבטת בין העבר ההווה והעתיד ואת נאחזת בכל הכיוונים והאוניה פשוט טובעת !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:16

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר