לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2005, 04:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה הכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "טבעה ספינה של חיל הים לפני זמן קצר"

אני שוב מבקש להעתיק כתבות ותמונות לכאן, לאתרי חדשות יש נטייה למחוק חומר ישן ולא מעניין ואז האשכול הופך למשהו לא ברור.
ציטוט:

סירת חיל הים טבעה באילת. אין נפגעים
יום שני, 5 בספטמבר 2005, 0:06 מאת: מערכת וואלה!

סירה מהירה מדגם "נחשול" טבעה לאחר שמים חדרו לתוכה בשל תקלה טכנית. 7 אנשי הצוות חולצו ללא פגע

סירה מהירה של חיל הים מדגם "נחשול" טבעה אמש במפרץ אילת בשל תקלה טכנית, ככל הנראה לאחר שפגעה בעצם זר ומים חדרו לתוכה.

שבעת אנשי הצוות חולצו ללא פגע. גוררת נשלחה כדי לגרור את הסירה אל החוף.

וקצת בקשר לעריכת חדשות. שימו לב באיזו שעה עלתה הידיעה לאתר. לאתרי החדשות יש בעיה: הם תמיד רוצים להיות הראשונים לפרסם. התאווה להיות ראשון מתגשת עם האינטרס להיישאר מעניין ומדוייק. לכן כשיש ידיעה שמגיעה מדובר-צה"ל אל כל העיתונאים בארץ, כדי לעלות יותר מהר מביאים אותה כלשונה (כמעט מילה במילה) ומוסיפים צילום איליסטורציה. בגלל המהירות הצילום לא חייב להיות מדוייק.
לטובת הידיעה ייתכן שינסו להביא עוד מידע ולעדכן אותה. אבל לטובת התצלום? האם בכלל יש תצלום זמין של נחשול? מה מצב זכויות היוצרים שלו? כמה כבר גולשים שרואים את התמונה מבחינים בין שלדג, דבורה ונחשול? למה להתאמץ?
אם לכם זה מפריע אז תדאגו ליצור קשר עם המערכת של האתר הרלוונטי ותודיעו להם. בד"כ אחרי המכתב השני הם משנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2005, 05:01
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה הכתבה מYNET
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "טבעה ספינה של חיל הים לפני זמן קצר"

YNET

ציטוט:

תקלה נדירה: ספינה צבאית טבעה במפרץ אילת

הספינה, מסוג "נחשול", טבעה בים סוף לאחר שמים חדרו לסיפונה. מדובר בספינה קטנה מהדבור עליה מורכבים אמצעי לחימה פשוטים. שבעת אנשי הצוות הבחינו במים רבים המציפים את הספינה וקפצו אל המים. ספינה שהוזעקה למקום אספה אותם והביא אותם לחוף ללא פגע
חנן גרינברג

תאונה נדירה בחיל הים: ספינה מסוג נחשול טבעה הערב (יום א') במפרץ אילת לאחר שמים החלו לחדור לסיפונה מסיבה שאינה ברורה. שבעת אנשי הצוות חולצו ללא פגע. בחיל הים החלו לבדוק את נסיבות התאונה הנדירה.
האירוע התרחש הערב בעת סיור ביטחון שוטף של הספינה ואנשי צוותה. הנחשול הוא כלי שיט שפועל בזירת ים סוף. הוא תוכנן בעיקר בדרום אפריקה על פי אפיון של חיל הים ולפני מספר שנים הצטרף לספינות הדבורים, המבצעות פעילות ביטחון שוטף במפרץ אילת.
מדובר בספינה קטנה מהדבור עליה מורכבים אמצעי לחימה פשוטים יותר מאלו שעל הדבור (שני מקלעי מא"ג, נשקים אישיים, מערכות גילוי, מערכות ניווט לוויניים, מערכות ראיית לילה וזרקור, ומהירותה עד 40 קשר), אולם מהירותה הגדולה מאפשרת לאנשי צוותה להתמודד עם כלים מהירים, כגון אופנועי ים, המנסים לחדור אל המים הטריטוריאליים של ישראל.
מפרטים ראשונים של התאונה עולה שאנשי הצוות הבחינו במים רבים המציפים את הספינה ובשלב מסוים החליטו לנטוש אותה. שבעת אנשי הצוות, בראשם קצין, קפצו אל המים וספינה שהוזעקה למקום אספה אותם והביא אותם לחוף ללא פגע.
במקביל הוזנקה גוררת של חיל הים במטרה לגרור את הספינה אל החוף ולאבחן כיצד אירעה התקלה הנדירה.

שמתי לב לתגובה הזאת:
ציטוט:
מפקד הנחשול יהיה מח"י
כבר היה מפקד סירת ברטראם, שטבע בפתח הנמל ובסוף נהיה מח"י טמבל.
למפקד הנחשול שהטביע את הכלי של עצמו, יש לך סגולות טובות להיות מח"י.
קצין ים

מישהו יודע על מה הוא מדבר? מפקד יתוש שנהיה מח"י?

ישן 05-09-2005, 21:36
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני שואל ברצינות!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "יתרון מרכזי של קטמרן"

מסוקים שטסים מעל לשטח ימי מחוייבים בהתקנת מצופי חרום, שלרוב אינם מנופחים ודורשים נפח ואחזקה מועטים.

הנה כמה דוגמאות:

שימו לב למצופים על גבי המגלש:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולאחר ניפוח חרום
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עכשיו נגיד שמסדרים "בננה" כזו בין גופי הקטמרן, ועוד שתיים מהצדדים - ואז במצב חרום - מנפחים אותם ומונעים שטביעה של הכלי.

סה"כ מדובר בכלי קל, ולא בספינה גדולה. גם מבנה הסירה עוזר - יש לו נקודת תמיכה במרכז!

בצילים אחרות - אם אפשר לשמור מסוק גדול כמו ה-SEA KING (בערך בגודל של יסעור) - אז גם גיגית כזו ניתן להציל!

ישן 05-09-2005, 11:29
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
מפקד חיל הים האלוף אברהם בן שושן
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הכתבה מYNET"

טוב, הוא לא ממש היה סקיפר של יתוש וגם לא של ברטרם. אברהם בן שושן היה סגן מפקד צוללת (נדמה לי התנין הראשונה -מדגם S) והיה אמור לקבל את הפיקוד יום או יומיים אחרי המקרה המצער של התאונה (טביעת ספינת משמר קטנה מדגם ברטרם). זה היה אחרי מלחמת ששת הימים (לא זוכר את התאריך) אברהם בן שושן אז סגן מפקד צוללת (אות צוללן עם רקע אדום בגלל הפעולה של התנין באלכסנדריה- במלחמת ששת הימים) הוציא את הברטרם (אחת סירות משמר קטנות שהיו מסופחות אז לשייטת הצוללות ) להפלגת ניסוי קצרה (Sea Trial), הסירה התנגשה בסלעים של חוף שמן והצוות נטש (לפי הסיפורים אחרי בן שושן). בעקבות האירוע הושהה בן שושן מפיקוד על צוללת ועזב את שייטת הצוללות.הוא עבר לשייטת הסטילים שם עשה קריירה שניה ומוצלחת ביותר. הוא היה מפקד (גם שלי) קורס חובלים, מפקד מעולה בשייטת הסטילים, מפקד זירת ים תיכון. הוא פיקד על חיל הים בשנות ה-80 וכשהשתחרר היה מנכ"ל משרד העבודה (והרווחה?). ותיקי שייטת הצוללות מספרים שהיה קצין טוב. אברהם בן שושן אם אתה קורא אז תדע שזוכרים אותך לטובה, אוהבים אותך ומאחלים לך בריאות טובה (צריך להיות ב~ בן 70 ).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר