לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2004, 21:31
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גבולות חופש הביטוי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב ""רב" מטומטם"

רב המקבל שכר מקופה ציבורית אסור לו להביע דעתו ("מומחי ההלכה" מיד יכתירוה כפסק הלכה...).
כאשר רייכמן (כשהוא מתראיין כמנכ"ל תאגיד כלכלי ציבורי גדול) מביע דעתו על ה"כיבוש" ומפעל ההתנחלות ומשווה לסרטן, זו התבטאות לגיטמית של סמולן מצוי... שזכאי להנות מחופש השיסוי. אך כשרב המשמש בתפקיד ציבורי מצטרף לעמדה הקוראת להחרמה ("לנהוג בחלב תנובה כפי שההלכה מתייחסת לחלב עכו"ם...), הוא הופך ההלכה לקרדום פוליטי....
זו צביעות והתחסדות!!

לדעתי מועצת יש"ע טעתה בקריאתה לחרם על תנובה והיתה צריכה להסתפק בגינוי חריף כלפי ההתבטאות של רייכמן. מה שלא אמור למנוע החרמה על בסיס אישי (להבדיל מקריאה של גוף ציבורי ייצוגי/נבחר), עד לקבלת התנצלות בנושא.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2004, 22:50
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
כי כל חרם פוליטי מרגיז אותי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "למה בעצם?"

אני מוכן לקבל ואפילו להשתתף בחרם על רקע צרכני (פרשת הסיליקון למשל). אני יכול להבין חרם פרטי: אם אדם חש פגוע על-ידי חברה מסויימת ומחרים אותה באופן אישי על דעת עצמו. למשל: בעבר נמנעתי באופן אישי מקניית נקניקים של מפעל מסויים, כי חשתי שהפרסומת המעצבנת שלהם היא עלבון לאינטליגנציה וזילזול בצרכן. כיום אני עושה אותו דבר לגבי יוגורט מסויים...
אבל - לא מקובל עלי נסיון לגרור אחרים לחרם על רקע פוליטי, ובכך למעשה לפגוע בפרנסתם של אנשים רק בגלל שאתה מתנגד לדרכם הפוליטית. כך במקרה של הנסיון של גוש שלום להחרים את תוצרת השטחים ובכך לפגוע בפרנסתם של אנשים הגונים ושומרי חוק, רק בגלל שהם מתגוררים מעבר לקו הירוק. וכך גם במקרה של החרם הנוכחי, שהוא פסול בעיני גם בגלל שיש כאן נסיון לפגוע בפרנסתם של אנשים, עובדי תנובה, בגלל התבטאויות פוליטיות של מנכ"ל החברה.
ישן 28-11-2004, 00:30
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לידיעתך ...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מה זה עממי וספונטני..."

החרם התחיל מזה שגברת בגוש עציון אמרה למוכר שהיא לא קונה תנובה , המוכר גירד בפדחת ושאל אותה למה , והיא סיפרה לו על ה"מסרטן" החדש . אז הוא הלך למרכולתניק אחר ודיבר איתו על זה וכך החל החרם משתי חנויות מכולת בגוש עציון . אח"כ הוא התפשט למקומות אחרים ביש"ע ולירושלים ורק אז מועצת יש"ע (שגם היא גוף וולנטרי המייצג את האזרחים שם ) לקחה על זה חסות.
על השאר בנוגע לזה שהאדון לא שיסה את הציבור במתנחלים בתור פלוני רייכמן אלא בתור מנכ"ל תנובה.. על זה אין לך מה להגיד...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-11-2004, 22:34
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
100% - קיבלת, אומנם איני מכיר באופן אישי את כבוד הרב אך אחד מתפקידי רב הוא ממש כשמו:
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "זה כל מה שיש לך להוסיף לאשכול?! ומשהו על הרב דרוקמן?"

לריב (!) עם הציבור כדי להחזירם לדרך הישר.
במקרה הנ"ל אני חושב שהוא ממלא את תפקידו כראוי.
אין ביהדות הפרדה בין ההלכה לפוליטיקה - בטוח שלא כאשר מדובר על ארץ ישראל.
משלמים לו כסף עבור תפקידו והוא ממלא אותו בצורה מלאה -
מעניין אם אותם "יפי נפש" היו יוצאים נגד רב באותו מעמד המביע דעה הפוכה...

וספציפית בקשר לחרם:
מה ידיעות קופצים?
מה חרם נגדי?
שאר יצרני המזון חושבים שחרם נגדי יועיל? - בבקשה, אהלן וסהלן:
אני חושב שהם יופתעו לגלות שלא רק בהתנחלויות לא יקנו מהם אלא גם במרכז הארץ:
ואגב כך יבוצע הסקר המקיף ביותר (אפילו יותר ממשאל עם) בקשר לטרנספר.
ראש הממשלה חושש מסקר כזה, אבל אם תנובה וכל מי שיצטרף לחרם הנגדי חושבים אחרת - הם מוזמנים לחוות את תוצאות הסקר בצורה כלכלית.
ידיעות חושבים שכך אפשר ללבות את ההסתה נגד המתנחלים אך הם יגלו אט אט שהקליינטים שלהם פוחתים והולכים בהתאם לתוצאות הסקר...

ולסיום:
אני במקומו של מנכ"ל גנובה, הייתי חושב על 2 אפשרויות לזמן הקרוב:
1. (הקלה) - להתנצל ולגמור עניין.
2. (האגו ניצח) - להשקיע בגבינות קשות (הן מחזיקות הרבה יותר זמן - השאר פשוט יחמיצו וחבל...)!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר