לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2005, 14:07
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
הצופן התנכ"י- הסתייגויות

ראיתי לפני כמה זמן תוכנית באחד מערוצי המדיע על הצופן התנכ"י, אשר כולל תיאורים של עשרות אירועים ואנשים חשובים בהיסטוריה האנושית- כמובן שמאות ואלפי שנים לאחר שנכתב התנ"ך.
אישית לא פתחתי ספר תנ"ך כדי לחפש את הקודים בעצמי, אז כרגע אין לי ברירה אלה לסמוך על מפיקי התוכנית ועל המידע שהם הציגו (ואם מישהו יכול לאשר/לשלול את הנושא- בשמחה).

יש לי 2 הסתייגויות עיקריות מכל העניין הזה, במידה והצופן אכן קיים:
1. התנ"ך נכתב ע"י בני אדם אלו ואחרים, ולכן יש להניח שכל צופן שיש בו נכתב ע"י אותם בני אדם- ולא משנה אם את המידע לגבי אותם אירועים ודמויות שהוצפן הם קיבלו מרוח שמימית, חייזרים, וכו'.
נשמע תמוה שמבין כל האנשים שנחשפו לקוד הזה (כלומר האנשים שכתבו את התנ"ך, ואלה שהיו קשורים בו), אף אחד לא ניסה להשאיר התרעה מסויימת לדורות הבאים- לדוגמא מפני השואה ואירועים רעים נוספים. מדובר הרי ביצר טבעי של האדם.

2 (והחשובה יותר). ההסתברות שמילים ומשפטים הגיוניים ובעלי תוכן יימצאו במקרה במקבץ טקסט היא כמובן אפסית. לכן, אם יש קוד- הוא הושם שם בכוונה, ולא נמצא שם כתוצר לוואי של הטסקט שנכתב.
אם כך- הרי שזה מרמז על האפשרות שכל הטקסט התנכ"י, עם הסיפורים והדברים שבו- הוא לא אלה עטיפה יפה לאותו קוד. ואם הוא משמש כעטיפה בלבד- אז אין שום סיבה שטקסט יהיה נכון.
הרי אם תיקחו טקסט מסויים ותנסו לחפש בו תבניות חוזרות- אולי יתקבלו מילים הגיוניות פה ושם, ועם קצת מאמץ אולי גם משמעות מסויימת. אבל אם טקסט נבנה מראש רק לצורך התבניות שבו- הרי שלמילים עצמן אין שום משמעות.

אני לא אדם מאמין ולכן אני לא מקבל מראש את כל הדברים שנכתבים בתנ"ך כמובן מאליו. פשוט ניסיתי לחשוב איך הבעיות שהעליתי מתיישבות מבחינת הדת (כי הרי הדת היהודית קיבלה עליה את התנ"ך, ולכן עליה להתייחס לכל תבנית שבו- רק שבמקרה הזה [לפי הבעיות שהצגתי] התבניות סותרות תפיסות בסיסיות אחרות ביהדות).
כמובן יש אפשרות שאין בכלל קוד כזה, שסתם קישקשו שטויות בתוכנית (גם להם קורה) וכתבתי את כל זה לחינם

בנוסף, אם מישהו יכול להפנות לאתר (עברית או אנגלית) שכולל פסוקים ופרקים כאלה עם הדרכה איך למצוא את התבנית- זה יהיה מעולה. להבנתי דרוש אומנם מחשב כדי למצוא את התבניות, אבל מוח אנושי יכול לעקוב אחריהן בספר, לא?

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 28-10-2005 בשעה 14:14.
חזרה לפורום
ישן 28-10-2005, 14:14
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אני מאמינה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "הצופן התנכ"י- הסתייגויות"

אתה מדבר על ספרי הנביאים והכתובים...
כי התורה נאמרה ע"י הקב"ה, ונכתבה מילה במילה ע"י משה..- הכל מפי ה'..אז כל הצפנים ממש לא תמוהים
מי שאמר לך את השטויות האלו , שהדברים נכתבו על פי מאמריהם של חייזרים או חוצנים אחרים, הוא לא מבין כלום, והוא טועה..כך לפי דעתי..

עכשיו ספרי הנביאים אכן נכתבו ע"י בני אדם , אבל לפי איזה בסיס..לפי הנבואות שנתקבלו ע"י הקב"ה..לפי האימרות שנאמרו לנביא מפי ה'..זה מה שנרשם בספרי הנביאים..

עכשיו לגבי הצפנים..אתה כנראה לא מבין נכון..ה"קודים" שהם רואים זה לפי תוכנת מחשב..יש לי ספר של צפנים..שמראים שם למשל: לוקחים קטע ורואים שאחרי כל 9 אותיות יש אות מסויימת, וכן הלאה..צירוף האותיות..מוביל למשפטים הרומזים על דבר מסויים שקרה בהיסטוריה, כמו למשל רצח רבין..
אם היה לידי סורק עכשיו הייתי מעלה פה עמוד אחד בשביל להראות לך..
כך שאין מצב שמשנים משפטים בתנ"ך על מנת לאמת לך היסטוריה מסויימת..

שבת שלום.

חזרה לפורום
ישן 28-10-2005, 15:06
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "קראתי את הדיון שבלינק"

קודם כל, כן. אני מתייחס אל תבניות כאל בולשיט באופן כללי. הסטטיסטיקה מוכיחה שאפשר למצוא כל אוסף מילים שתרצה, בכל רצף טקסט הגיוני, בתנאי שיהיה מספיק גדול.

שנית, אתה בטח מבין את הבעייתיות שבחיפוש רצף של מילים על פי אירועי עבר. הבעייה היא שאתה קובע את הרצף, ומן הסתם, אם אדם אחר היה מחפש רצף אחר, הוא גם היה מוצא/לא-מוצא אותו (זה לא רלוונטי בכלל אם כן או לא) אבל אם נניח, נחפש ונמצא רצף של מילים בעלות משמעות (בלי שנגדיר את הרצף מראש!) בדילוג מסויים, ובעלות משמעות עתידית, גם אני אתחיל להאמין

שלישית, המשפט "גנן גידל דגן בגן" אם לא הבנת, הוא רק דוגמא/מטפאורה/דימוי/הנפצה/ווטאבר. לא ממש התכוונתי למציאת המשפט הזה. אם תרצה אתן לך לדוגמא משפט יותר מעמיק. קבל:
ציטוט:
"דטרמיניזם חלש דווקא מתיישב היטב עם אחת ההצגות של המכניקה הקוונטית, הצגת העולמות המרובים"

(מתוך "האייל הקורא" הדבר הכי פלצני שמצאתי )

חזרה לפורום
ישן 28-10-2005, 15:12
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
אבל זה בדיוק הקטע
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "קודם כל, כן. אני מתייחס אל..."

שהביטויים לא נמצאים (וגם לא מחפשים אותם) במרווחים עצומים לאורך התנ"ך כולו, אלא במספר שורות מצומצמות.

"הסטטיסטיקה מוכיחה שאפשר למצוא כל אוסף מילים שתרצה, בכל רצף טקסט הגיוני, בתנאי שיהיה מספיק גדול" איזו סטטיסטיקה בדיוק? איפה ההוכחה? אם בדקו ומצאו- אז מן הסתם גילו יחס (סטטיסטי ולא קבוע כמובן) בין גודל הביטוי שרוצים למצוא, לבין גודל הטקסט, לבין תחום האפשרויות (במקרה הספציפי הזה- כמה אותיות יש בשפה, וכמה מילים).

אני בספק אם חישוב כזה הוא אכן אפשרי, ועוד יותר בספק אם הוא נעשה אי פעם. נא לא לכתוב סתם.

אם מה שאתה טוען הוא נכון, אז הדוגמא של "דגן גידל..." היא בהחלט קבילה- אוסף של מילים שנותן משמעות מסוימת, אבל בלי ערך היסטורי. אין בידי אף אחד מאיתנו את התוכנה הדרושה, אבל אישית לא נראה לי שתמצא את צירוף האותיות הנ"ל במרווח סביר. כנ"ל לגבי "המשפט הפלצני".

אני לא מנסה לטעון בעד או נגד קיומו של קוד כזה, רק מנסה להעלות כמה בעיות תיאורטיות שעלו לי, ולהבין איך הדת אמורה לפתור אותן (הבנתי שהתשובה הנפוצה היא "ה' הכתיב את הניסוח ולא בן אדם ולכן קוד כזה אפשרי).

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 28-10-2005 בשעה 15:21.
חזרה לפורום
ישן 29-10-2005, 20:12
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בוא ואסביר לך משהו.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "לא טענתי שאתה מחרטט"

כמו שאתה שם לב, אני מסתובב בפורום הזה עם צל"ש על השם, והא לא בא לי מהיותי כופר ח"ו, אלא בדיוק להיפך. למרות זאת, ואולי אפילו בגלל זה, אני ממש לא מקבל את כל שיטת "דילוגי האותיות". למה? כי הדבר גורם לזילות התורה. במקום לקרוא את מה שכתוב בה בצורה ישרה וברורה, לדעת שזו התורה שקיבלנו על הר סיני מהקב"ה, במעמד של שש מאות אלף איש (רק הגברים) ושנשמר מאז ללא שום שינויים, יש כאלה שמעדיפים להשתמש במניפולציות תוכנה וקשקושי מילים כדי למצוא את מה שבא להם. עכשיו תשאל, מה רע בזה? מה שרע זה שאנשים עם קצת שכל בקודקוד מגלים מיד שזה בולשיט, ומכיוון שמכניסים להם לראש שזה חלק מהתורה, מיד הם שמים לצחוק את כל התורה. זאת ועוד; לא מצאנו אף אחד מגדולי הדורות הקודמים שדיבר/השתמש/רמז על שיטה זו (ורק אל תגיד לי שלא היה להם מחשב) ואם היה בה מן האמת, מן הסתם מישהו היה טורח לגלות לנו את זה כבר אז. אמנם ידוע ש "שבעים פנים לתורה" ויש בתורה הרבה רמזים טמונים, ואפילו בדילוגי אותיות, אבל לא מהסוג שמוצאים אשפי תוכנות הדילוג.

ביקשת הוכחות? חיפוש קצר בגוגל העלה את התוצאות הבאות, שמוכיחות את מה שאני אומר:

מוצג מס' 1:

רציתי להעתיק את המאמר לפה, אבל הוא יותר מדי ארוך. קרא בעיון את מה שכתוב שם, ותגיד לי אם זה לא בדיוק מה שאמרתי http://www.tapuz.co.il/blog/viewent...?entryid=513418

הנה קטע רלוונטי מתוכו:

ציטוט:
... אם לוקחים טקסט גדול דיו, אפשר למצוא כל דבר מוצפן ברצפים של דילוג אותיות. הכול מבינים את זה. טענתו של תומך השיטה (דרוזנין) היא שמה שלא תמצא בשום ספר חוץ מבתנ``ך, הוא מידע מדוייק מאוד המוצפן במובהקות סטטיסטית. כל הצפנה משמעותית כאן בעלת מובהקות מתמטית.
זה לב הטיעון של דרוזנין. מקיי משתעשע במשחקי מילים, כל אחד מהממצאים של דרוזנין נבחן בידי אחד המתמטיקאים הגדולים ביותר בכל העולם. ריפס מסכים שהסטטיסטיקה אמינה. אך כשמקיי בחן את ממצאיי דרוזנין הוא חשב שמצא בהם ליקוי. ריפס הוא מתמטיקאי מבריק אבל אינו מומחה בסטטיסטיקה. זה מדע שונה לגמרי. כדי שהסטטיסטיקאים יאשרו נתון יש לעמוד בהליך מחמיר מאוד. יש להעניק מובהקות סטטיסטית לסוג של ממצא כזה בתנ"ך, חשוב מאוד להגדיר מראש את הדבר שעליך למצוא כדי להצליח. יש להגדיר את האופן שבו מנתחים את תוצאות הניסוי.
בלי ניסוי רשמי כזה, המספרים חסרי משמעות, אין להם כל ערך סטטיסטי. כלומר כדי להשיג מובהקות צריך להגדיר מראש מה מחפשים בדיוק. לא כך דרוזנין עובד. הוא הגדיר שם כמו יצחק רבין, אבל לא הגדיר מראש את מה שלדעתו ייחשב כנתון משמעותי. הוא לא הגדיר למשל, ``רוצח אשר ירצח``. חוסר הדיוק הזה בהגדרה מגביר מאוד את סיכוייו למצוא משהו שנראה משמעותי. הוא מכניס את המילה ומחפש דברים מעניינים. אין לו בעצם הנחה מראש על מה שיתקבל. הוא פשוט מחפש משהו מעניין. והביטוי הזה ``משהו מעניין`` אינו מדוייק דיו מבחינה מדעית כדי לקבוע את ההסתברות שלו.

מוצג 2:

ביטול תורה בהבלים.

ההרצאה האחרונה, שניתנה ע"י כותב שורות אלו, חרגה מהנושא המוצהר של יום-העיון. היא דנה בעיסוק הנפוץ זה כמה שנים במוסדות מחקר בישראל, הנקרא "דילוגים בתנ"ך". זהו הנושא המיסטי היחיד שאוניברסיטאות בארץ, לרבות הטכניון בחיפה, אינם מנערים את חוצנם ממנו, אולי מתוך דרך-ארץ לאנשי-הדת העוסקים בו. בעבודת-מחקר שנעשו בידי אנשי הטכניון והאוניברסיטאות, בעזרת המחשבים הגדולים של מוסדות אלה, נתגלו במקרא "מילים מוצפנות" רבות בשיטת הדילוגים. המילה בסטיליא, למשל, נתגלתה בספר בראשית, כשהיא משתרעת מפרק ל"ט ועד פרק מ"ד ברווחים של 8671 אותיות בין אות לאות. בדומה לכך נתגלו מילים כמו ינקי, דודל, מלך שודיא, גוסטב ועוד ועוד. חישוב הסתברותי פשוט
מוכיח כי אין שום משמעות בממצאים המבדחים האלה, ובודאי שאינם מעידים על כוונות נסתרות מצד מי ש"טמן" אותם בטקסט, כביכול. בזמנו התפרסם מאמר גדול של שני חוקרי הטכניון, שתוכנו הגיע גם לעיתונות היומית, על גילוי השמות "אדם" ו"חוה" כשהם מוצפנים באותה שיטה בפרקי ספר
בראשית הדנים במקום קבורת האבות והאמהות. הדבר אמור להוכיח כי צודקת המסורת, האומרת שגם אדם וחוה קבורים במערת המכפלה. לאמיתו של דבר קל להיווכח, בעזרת המחשב, כי כל מילה בת שלוש אותיות ניתן למצוא, בשיטת הדילוגים, בכל אחד מפרקי התנ"ך, אבל פרסום החישובים ההסתברותיים
הנוגעים לשיטת הדילוגים לא הביאו להפסקת העיסוק בנושא. נראה היה שהדרך היחידה לצנן את התלהבותם של חוקרי הדילוגים היא למצוא מידע מוצפן באותה שיטה גם בטקסטים אחרים. הטקסט שנבחר לצורך זה היה הפרק הראשון בעבודתם של חוקרי הטכניון עצמם. אפילו בטקסט כה
קטן )1840 אותיות, לעומת 78000 אותיות שבספר בראשית נתגלו הרבה מאד ממצאים מפתיעים, החורגים למעשה לגמרי מכללי ההסתברות ! ההסבר הוא פשוט: הסיכוי למציאת מילה נתונה מראש, ארוכה למדי, הוא אמנם קטן, אבל אם אינך קובע מראש מהי המילה שאתה מחפש, אלא מנסה מילים שונות, או סורק בעין את פלט המחשב כדי לאתר בו מילים "משמעותיות", הסיכוי גדל כמובן שבעתיים. כך, למשל, אם החוקרים חיפשו בספר בראשית מילה נרדפת לבית-סוהר, בת 7 אותיות (הסיכוי: 0.31) יתכן שניסו קודם, ללא הצלחה, למצוא את המילים "אלקטראז" או "קאלאבוש", ורק אחר-כך הגיעו ל"בסטיליא". בפני משתתפי יום-העיון הוקרן שקף המציג את הפרק הראשון במאמרם של
אנשי הטכניון, והמרצה הצביע על הממצא המדהים ביותר בטקסט הזה: שלוש המילים - בטול, תורה, בהבלים - נראו בו בעליל, כולן בדילוג זהה, של 37 אותיות בין אות לאות ! הסיכוי למציאת מילה נתונה בת 6 אותיות בטקסט כה מצומצם הוא 0.006 בלבד ! הוסף על כך את העובדה שכל שלוש
המילים מופיעות באותו דילוג, ושגודל הדילוג שווה לערך הגימטרי של המילה "הבל" - ותגיע בהכרח למסקנה כי יד נעלמה הנחתה את מחברי המאמר בעת כתיבתו...

בחיפוש בגוגל יש הרבה הפנייות לאתרים אנטי דתיים, ולמרות שהייתי יכול להביא משם קטעים רלוונטים שסותרים את זה מכל וכל, לא עשיתי זאת, כדי לא לתת פתחון פה לאתרים כאלו, אלא אך ורק לכאלו שעוסקים באמת בצד המדעי של העניין, ולא בעלי נטייה לכאן או לשם.

חזרה לפורום
ישן 11-05-2006, 22:57
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
באותו נושא אני רוצה להגיד משהו...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אם קראת את השתלשלות האשכול,..."

כל אלה שחוזים שהמשיך יבוא בקרוב רק מרחיק את ביאת המשיח...
המשיח יבוא כשיגיע הזמן לא כשנגיד לו לבוא...

דבר קצת לא קשור:

ג תָּשֵׁב אֱנוֹשׁ עַד דַּכָּא, וַתֹּאמֶר, שׁוּבוּ בְנֵי אָדָם:
ד כִּי אֶלֶף שָׁנִים בְּעֵינֶיךָ כְּיוֹם אֶתְמוֹל כִּי יַעֲבֹר, וְאַשְׁמוּרָה בַלָּיְלָה:
ה זְרַמְתָּם שֵׁנָה יִהְיוּ, בַּבֹּקֶר כֶּחָצִיר יַחֲלֹף:
ו בַּבֹּקֶר יָצִיץ, וְחָלָף, לָעֶרֶב יְמוֹלֵל וְיָבֵשׁ:

קצת לא קשור אבל ניצלתי את האשכול הזה להביע את דעתי...
ה' אין לו בעיה של זמן לפי הפסוק אם הוא רוצה שיחזרו בתשובה זמן הוא לא הפקטור אצלו...

אנשים אל תנבאו את ביאת המשיח שמה היא תדחה יותר...
תנו לזמן לעשות את שלו ולנו לעשות את שלנו...

חזרה לפורום
ישן 28-12-2005, 00:09
צלמית המשתמש של Mad_Tiger
  משתמש זכר Mad_Tiger Mad_Tiger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.02

בס"ד

אין לי ממש כח לקרוא את כל התגובות אז יכול להיות שאני אחזור על דברים שכבר אמרו.
דילוגי אותיות זה דבר קצת בעי'יתי, אם תחשוב קצת תראה שזה הגיוני מאוד שגם בספר טלפונים תמצא מילים שקשורות לדברים שקרו, אם ימצאו מילים בדילוג, שקשורות לסיפור בתורה שהן מופיעות בו, אז זה כבר יכול להיות דבר רציני. דבר שני, גם אם זה נכון, זה לא משנה כלום ביחס לאיך שהתנהגנו עד היום, התורה היא לא כלי למילים שאולי רמוזות בה. אין לי מושג איך הגעת לזה, שאם יש בה רמזים, אז התוכן שלה כבר לא חשוב. התורה הי'יתה ותמיד תהי'ה דרך החי'ים של עם ישרא-ל, ודבר לא ישנה את זה.

ה"אנשים" שכתבו את התורה, כלומר משה רבינו, שכתב את כל התורה הקדושה מילה במילה מ"פיו" של הקב"ה, ויהושע בן-נון (שחלק אומרים שכתב את הפסוקים האחרונים של התורה, ויש כאלה שאומרים שמשה רבינו ע"ה כתב אותם בבכי), לא בטוח שידעו על הרמזים הללו, ובלי קשר, גם אם ידעו, לכ אחד יש בחירה חופשית, מאותה סיבה למשל אסור ללכת למגדת עתידות (ומהסיבה שאין מזל לישראל).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
I'm not going to not live because of the fear of what could happen" - Laird Hamilton"

חזרה לפורום
ישן 17-03-2006, 18:03
צלמית המשתמש של agever
  agever agever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.06
זה בלבולי שכל

ממש לפני חודש אני נורא התעניינתי בצופן התנכי בגלל שחברי הדתי החל לספר לי ל כך סיפורים.
אני בן אדם שלא מאמין לא באלוהים ולא בכלום,אבל זה סקרן אותי,אני שבוע שלם השקעתי על חפושים ובירוריםמ על הצופן,גם באתר"הידברות" ובעוד הרבה אתרים דתיים.
כמובן שבדקתי גם אתרים אחרים,ובסופו של הדבר כשראיתי תוצאות הבנתי שזה בלבולי שכל כי מצאו מלא נבואות של רציחות מנהיגים בכל העולם בספרים עבים כמו:"מובי דיק",מלחמה ושלום"....
מתמטיקאי אחד אמר שבכל ספר שהוא ארוך מספיק ניתן למצוא "נבואות"
למעשה יש תוכנה שאתה שם שם קטע מספר והוא ינסה למצוא את "הנבואה" שאמרת לו למצוא ממש כמו בצופן התנכי.
תאמינו לי או לא אבל אני חיפשתי מלא עד שהתפוצץ לי הראש
חזרה לפורום
ישן 12-05-2006, 23:34
צלמית המשתמש של danielco2
  danielco2 danielco2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
אישית לא פתחתי ספר תנ"ך כדי לחפש את הקודים בעצמי, אז כרגע אין לי ברירה אלה לסמוך על מפיקי התוכנית ועל המידע שהם הציגו (ואם מישהו יכול לאשר/לשלול את הנושא- בשמחה).

גם אם תפתח ספר תנ"ך, לא תמצא את זה שם. בגלל זה קוראים לזה "צופן".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
1. התנ"ך נכתב ע"י בני אדם אלו ואחרים, ולכן יש להניח שכל צופן שיש בו נכתב ע"י אותם בני אדם- ולא משנה אם את המידע לגבי אותם אירועים ודמויות שהוצפן הם קיבלו מרוח שמימית, חייזרים, וכו'.
נשמע תמוה שמבין כל האנשים שנחשפו לקוד הזה (כלומר האנשים שכתבו את התנ"ך, ואלה שהיו קשורים בו), אף אחד לא ניסה להשאיר התרעה מסויימת לדורות הבאים- לדוגמא מפני השואה ואירועים רעים נוספים. מדובר הרי ביצר טבעי של האדם.

תלוי את מי אתה שואל. בקרב המאמינים, התורה דווקא לא נכתבה בידי אדם.

ובכל אופן, העניין כאן הוא לא ההתרעה, אלא הדיוק שיש בכך. לא רק כתוב, לדוגמא, שרבין ימות, אלא שיירצח באמצעות 3 כדורי רובה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx

אני לא אדם מאמין ולכן אני לא מקבל מראש את כל הדברים שנכתבים בתנ"ך כמובן מאליו. פשוט ניסיתי לחשוב איך הבעיות שהעליתי מתיישבות מבחינת הדת (כי הרי הדת היהודית קיבלה עליה את התנ"ך, ולכן עליה להתייחס לכל תבנית שבו- רק שבמקרה הזה [לפי הבעיות שהצגתי] התבניות סותרות תפיסות בסיסיות אחרות ביהדות).

זה לא סותר כלום, אתה פשוט נהנה לחשוב שיש כאן סתירה, כדי לחזק את עמדתך כנגד האמונה בדת.

חזרה לפורום
ישן 09-10-2006, 23:09
  sasha_jos sasha_jos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.06
בקשר להודעה שלך

אז ככה קודם כל שלום לך .
קוראים לי סשה בת 18
גם אני ראיתי את הצופן התנכי בדיוק לפני חמש דקות סיימתי לצפות בו ..
מצאתי כתבה בה"ארץ" שמדברת על הנושא עכשיו לי נראה שלא תצליחי בכלל לפהנח שמות בספרי תנך כי זה ממש אבל ממש מורכב מכל מיני נוסחאות של שכיחות ומתמטיקה שנראה לי שרק אותו פרופסו מצליח להבין אבל בכל מיקרה זה מאוד מסקרן ולדעתי תנך זו האמת היחידה שיש לנו לעם היהודי.. עם כל הבעייתיות של המשפט עדיין.. לדעתי אין פה מיקריות בצופן הזה ומתישהו מישהו היה צריך לעלות על השיטה הזו וכן זה היה אמור לקרות עכשיו ובטח גם זה כתוב בתנך .. ככה ש... קטונתי מלדעת ויש לנו רק פיסת מידע ממש קטנה שגם בה עדיין קשה לנו להשתמש וכן מפחיד לחשוב על זה שאתה לא מבין כלום ומת מסקרנות ...

הינה
קישור
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...l?itemNo=261448
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר