לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2004, 18:38
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
הידיעה מערוץ 7
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הפלסטיני שניגן בכינור עשה זאת מיוזמתו"

עיתון הארץ פירסם לפני כשבוע ידיעה שהגיעה אליו מנשות ארגון 'מחסום ווטש' ובה נטען כי חיילי צה"ל המשרתים במחסום בית איבא הסמוך לשכם, הכריחו ערבי שעמד במחסום להוציא את כינורו מן הנרתיק ולנגן בו.

הידיעה אשר גם לוותה בתמונות ובסרט וידאו אשר נשות הארגון צילמו, עוררה סערה בארץ וגורמים רבים האשימו בעקבותיה את חיילי צה"ל בהתנהגות בלתי מוסרית. יש לציין כי רבים מכותבי המאמרים שהתייחסו לידיעה הזאת הדגישו את הדמיון, לכאורה, למה שעשו הנאצים ליהודים.

מתחקיר שערך בעקבות הפירסום אלוף פיקוד המרכז, אלוף משה קפלינסקי, עולה כי לא היו דברים מעולם. במסקנות הדו"ח שפורסמו הערב (ג') נכתב כי הערבי התחיל לנגן בכינור מיוזמתו. הערבי התבקש אך ורק לפתוח את נרתיק הכינור על מנת לבדוק את תכולתו ולא דרשו ממנו להתחיל לנגן בו. כמו כן, שניות לאחר שהתחיל לנגן מנעו החיילים מהערבי להמשיך בכך.

מצה"ל נמסר כי ישנן שתי עדויות כתובות של חברות בארגון 'מחסום ווטש' אשר תומכות במסקנות התחקיר.

http://www.a7.org/news.php?id=95847
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2004, 19:17

עוד פרטים - מ-ynet
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הידיעה מערוץ 7"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הפלסטיני שנראה מנגן בכינור במחסום בית איבא לא התבקש לנגן על-ידי החיילים, כך עולה מתחקיר שנמסר הערב (יום ג') לידי אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי.

בשבוע שעבר פורסם כי ויסאם תיים, תושב השטחים, הגיע למחסום בית איבא הסמוך לשכם. הטענה היתה כי החיילים חייבו את הפלסטיני לנגן בכינור.

בעקבות הפרסומים החל מח"ט שומרון, אלוף-משנה יובל, בתחקיר האירוע. בתחקיר התברר שכאשר הגיע הפלסטיני למחסום הוא נתבקש לפתוח את הנרתיק של כלי הנגינה, על מנת לבדוק בכליו, אך איש לא ביקש מהפלסטיני לנגן - כך לפי התחקיר. לאחר שפתח את נרתיק הכינור, הוא הוציא את כלי הנגינה והחל לנגן. מספר דקות לאחר מכן הגיע למקום קצין ממפקדת התיאום והקישור והורה לפלסטיני להפסיק לנגן.

אלוף פיקוד המרכז קיבל את ממצאי התחקיר וקבע: "לא הייתה כל כוונה לחוסר כבוד וזלזול בפלסטינים". בתחקיר מופיעות גם עדויות של שתי נשות "מחסום ווטש", המבקרות דרך קבע במחסומי צה"ל. הנשים אישרו בעדותן כי שהפלסטיני לא התבקש לנגן. גם קלטת של האירוע תמכה בממצאים.

מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יובל, אמר ל-ynet: "תיחקרנו את כל המעורבים במחסום, חיילים, קצין מפקדת התיאום והקישור, מפקד המחסום, שוטרת משטרה צבאית שהיתה במקום, ונשות ווטש. התברר בסופו של דבר כי הפלסטיני התבקש להוציא את הכינור, לא לנגן בו. הוא ניגן מיוזמתו.

"קצין מפקדת התיאום והקישור שהיה במקום הפסיק אותו ואמר לו להחזיר את הכינור בחזרה לתיק. אלוף-משנה יובל ציין כי מהרגע שהחל הפלסטיני לנגן, ועד שקצין המת"ק קלט מה קורה, חלפו כ-10 שניות". עוד הוסיף אלוף-משנה יובל: "המפתח לכל העניין היה נשות מחסום ווטש, שצילמו את מה שקרה, ולא דיווחו על האירוע כדבר חריג. הן גם העידו כי לא נאמר לפלסטיני לנגן".

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 30-11-2004 בשעה 19:19.
ישן 01-12-2004, 16:04
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
איך אתה יודע ? אתה מכיר אותו ?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הערבי הזה לא היה מפוצץ אוטובוס"

גם הערבייה הזקנה המסכנה עם הרגל פלטינה לא תפוצץ את החיילות שיעזרו לה בבידוק, נכון ? וכשהמאבטח בכניסה לקולנוע בודק לך את התיק, זה לא פגיעה חמורה בפרטיות שלך, השפלה, וחשד בלתי מוצדק בך ? כשחציתי את הגבול לסיני, ילד בן 16 עם גיטרה, דרשו ממני השוטרים לנגן בגיטרה. לא הרגשתי מושפל, לא עלו לי תמונות מ"רשימת שינדלר". פרטתי כמה אקורדים... הם מחאו כפיים ואני נרגעתי שנתנו לי לעבור, כי היו לי כמה וודקות במזוודה. אולי הייתי צריך באותו רגע לגשת לנשות מחסום ווטץ', ולהגיד שדן רוזנסקי יכול להצהיר בשמי שאין לי שום דבר להבריח ?

כשאני קורא את ההודעות שלך, אני מתחיל להבין למה מתכוונים כאן כשמדברים על "סמולנים"
ישן 01-12-2004, 10:17
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
בסיפור הזה- מישהו פעל בזדון ובכוונה להכפיש את חיילי צה"ל והמדינה .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הפלסטיני שניגן בכינור עשה זאת מיוזמתו"

הוא הפיל ברשתו את אמצעי התקשורת שחלק מהם נפלו ברצון ובהתלהבות לרשת זו (עיין ערך מאיר שלו)
עם ההשוואה שהיתה מופרכת אז ועל אחת כמה וכמה מופרכת עתה עם "מה שעשו לנו הנאצים".

ועתה, אחרי הפסטיבל שארך כמעט שבוע ימים, יורדת הידיעה בקול ענות חלושה כאשר אף אחד לא מכה על חטא.
והשאלה היא אם העיתונות ה"חוקרת" תחקור מי היה זה שהדליף את השקר הזה בזדון מה היתה כוונתו ומאיפה הוא מגיע ואיך קרה שהעיתונות בלעה את השקר. מי ירים את הכפפה, אם בכלל?
תחקיר כזה חשוב, משום שהוא מוכיח כמה קל להפיל את העיתונות, להכפיש את צה"ל , לעורר את מפלצת השואה ולסחרר את כל המדינה על כלום.
ישן 01-12-2004, 10:26

הכנר דוחה את גרסת צה"ל
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "בסיפור הזה- מישהו פעל בזדון ובכוונה להכפיש את חיילי צה"ל והמדינה ."

חקירת הצבא, בתגובה לפרסום ב"הארץ" על הכנר הפלשתינאי ויסאם תיים, שהוכרח לנגן בכינורו לפני חיילי המחסום לפני כשבוע, מעלה כי חיילי צה"ל במחסום לא אילצו אותו לנגן. אולם, תיים דחה אתמול את גירסת צה"ל ואמר: "אני לא הצעתי להם לנגן. הם ביקשו ממני לנגן". גם מתנדבת ארגון מחסום-ווטש, שעל עדותה מתבסס, בין השאר, התחקיר אמרה אתמול ל"הארץ" כי כלל לא שמעה את השיחה שנערכה בין החיילים לבין תיים וכי אין לה סיבה להאמין לגירסת צה"ל על פני גירסת תיים.

על פי התחקיר הצבאי, שנערך על ידי מפקד החטיבה המרחבית בשומרון, אל"מ יובל בזק, תיים הגיע למחסום בית איבא כשהוא נושא נרתיק של כינור. החיילים במחסום ביקשו ממנולפתוח את הנרתיק, במטרה לוודא כי לא מוסתר בו מטען חבלה. בצה"ל אמרו אמש כי בשלב זה הוא החל לנגן בכינור "על דעתו" ומבלי שהתבקש לעשות כן. אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי, אימץ את מסקנות התחקיר, וקבע כי באירוע "לא היתה כל כוונה לזלזל או להביע חוסר כבוד לפלשתינאים".

התחקיר מעלה כי האירוע כולו נמשך זמן קצר בלבד, עד שקצין ממינהלת התיאום והקישור של צה"ל, ששהה במקום, ניגש אל הפלשתינאי והורה לו לחדול מהנגינה. בצה"ל הבהירו אמש כי הפרטים שהתבררו בתחקיר מגובים גם בעדויות שמסרו פעילות בארגון "מחסום ווטש", ששהו במקום באותו הזמן והם עולים בקנה אחד עם צילומי האירוע שפורסמו ב"הארץ" והופצו באינטרנט. מקורות צבאיים אמרו כי נשות "מחסום ווטש" מתלוננות לפני צה"ל "כדבר שבשגרה" על כל אירוע חריג במחסומים ו"אם היה דבר-מה חריג באירוע הזה - הן היו מדווחות עליו מיד ולא היינו נדרשים להמתין לפרסום בעיתון".

אולם תיים דוחה את גירסת צה"ל. תיים בן ה-28, תושב מחנה פרעה שבצפון השומרון, לומד מוסיקה בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת אל נג'ח. "אני לא הצעתי להם לנגן", אמר אמש ל"הארץ", "הם ביקשו ממני לפתוח את הנרתיק ולראות את הכלי וזה היה בסדר, מבחינתי. אבל אחרי זה הוא ביקש ממני לנגן. לא אני הצעתי לנגן. זה לא נשמע הגיוני. הם ביקשו ממני לנגן משהו עצוב, בגלל המצב רוח שלהם. הרגשתי מושפל. אני הזדהיתי תמיד עם היהודים שסבלו באירופה ואחרי זה הם באו ועושים לנו כאן אותו דבר".

בתגובה לטענה שהנגינה בכינור נועדה לוודא שכלי הנגינה אינו מכיל חומר נפץ, אמר תיים :"זה לא הגיוני שהם חשדו שיש בכינור חומר נפץ. אם היו חושדים, הם היו דורשים ממני להתרחק מפחד שאני אתפוצץ אתו. אני לא מבין למה הם אילצו אותי לנגן. רוב החיילים במחסום מכירים אותי, כיוון שאני עובר שם פעמיים בשבוע. הבעיות מתעוררות כשמגיעים חיילים חדשים".

תחקיר צה"ל הסתמך, בין השאר, על גירסתה של מתנדבת מחסום ווטש, רחל בר-אור, שהיתה נוכחת במחסום, לצדה של הורית הרמן-פלד שהנציחה את תיים במצלמתה. בר-אור אמרה אתמול ל"הארץ" כי גירסתה נמסרה לפני שידעה כי הכנר הפלשתינאי מכחיש כי התנדב לנגן. "לפני שקראתי את עדותו של הכנר הפלשתינאי שפורסמה שלשום ב"ידיעות אחרונות", הייתי מוכנה להאמין לגירסתו של החייל במחסום. משהתברר לי שהפלשתינאי מכחיש, אין לי סיבה להעדיף את גירסת החייל".

לדבריה, היא ושאר חברותיה שהיו במחסום לא שמעו את השיחה בין החייל במחסום לבין הכנר שקדמה לנגינתו. בר-אור ציינה כי השיחה התנהלה בערבית, שפה זרה לכל המתנדבות. היא הוסיפה כי "השאלה מי יזם את הנגינה נראית לי אווילית ושולית, לנוכח מעשי הזוועה שהיינו עדות להם באותו יום, בניצוחו של מפקד מחסום סדיסט שהשפיל אנשים וצרח עליהם".

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0
ישן 01-12-2004, 12:17
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בוא אני אעשה לך קצת סדר בבלאגן
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אני מאוד מקווה שלא..."

קיים מחסום. המחסום נועד למנוע הברחת אמצעי לחימה/מחבלים לשטח מדינת ישראל.
ישנו קמפיין של שונאי ישראל, ישראלים וזרים נגד מדינת ישראל במטרה (בשלב הראשון) לגרום לנסיגת ישראל משטחי יש"ע. אחד הטיעונים בקמפיין הזה הוא שהמחסומים גורמים לסבל מיותר לפלשתינים. המהדרין מאשימים את החיילים בקלגסות(ביטוי שטווח האסוציאציה שלו מגיע לחיילים הנאצים). לאור כך מסתובבים בשטחי המחסומים אי-אלו פעילים, לרוב ישראלים במימון אירופי, שמחפשים את מקרי ה"קלגסות" כדי להעבירם לנציגי התקשורת הזרה, ומסתבר שגם הישראלית שהם תומכים וותיקים באותו קמפיין. מן הסתם הפעילים/פעילות מצויידים במצלמות, ציוד הקלטה ובהרבה מוטיבציה אנטי-ציונית. לכן כשמגיע פלשתיני עם כינור למחסום אין פלא שמישהוא מצלם. הוא לא התחיל לצלם אז, ולא סיים לצלם אז אלא שאל נציגי התקשורת הועברו רק 10 השניות שיצרו את האסוציאציה הרצויה.
אני מניח שהפלשתיני עשה זאת כדי לקצר את הבדיקה, והפעילות העידו אחרת כי הן לא תודרכו בעוד מועד(בינתיים, כך הבנתי הם כבר שוב "מאמינות לכנר). ולמה הכנר משקר? א. הוא פלשתיני, וזאת מסורת. ב. מישהו כבר הסביר לו מה להגיד.
עכשיו השאלה מתי, אם בכלל, תחלחל המציאות הזאת למוח השמאלני. למה כל המקרים הקודמים(ה"טבח" בג'נין הוא דוגמא טובה) עוד לא לימדו אתכם מי הם האנשים האלה..........
ישן 01-12-2004, 12:45
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה הוא הבלגן
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "בוא אני אעשה לך קצת סדר בבלאגן"

קיים מחסום. המחסום נועד למנוע הברחת אמצעי לחימה/מחבלים לשטח מדינת ישראל. - עד כאן אין כל חלוקי דעות
ישנו קמפיין של אוהבי ישראל, ישראלים ( אינני יודע מהן מגמותיהם של הזרים-יש זרים ויש זרים. ישנם זרים שלכאורה היום בעדנו, בתנאי שבבוא היום נתחסל ונתחיל להאמין בישו) שבעד מדינת ישראל הפועלים להפסקת הכיבוש ובמצב הנוכחי אין ברירה אלא לפנות חלק קטנטן מהמתנחלים הנמצאים על אדמות שנכבשו ב- 1967.

הטיעונים בקמפיין הזה הוא שהמחסומים גורמים לסבל מיותר לפלשתינים וניתן לפעול בצורה שונה תוך כדי מלוי התפקיד של מניעת חדירת מחבלים וכלי הרצח שלהם למדינת ישראל. קיימים גם מקרים (בודדים) שחלק מסוים מהחיילים פועלים בצורה שאינה ראויה וגורמים לסבל, השפלה שלא לדבר על פגיעות גופניות. (השמוש בבטוי קלגסות כולל האסוציאציות שלך - הן בעיתך שלך ושלך בלבד)

על מנת להבטיח התנהגות הולמת מגיעים אל המחסומים אנשים שאיכפת להם, המקווים שעצם נוכחותם בשטח והפניית שלטונות צה"ל אל המקרים החריגים, תצמצם עד למניעת תופעות מבישות אלו, שאינן מוסיפות כבוד לא לצה"ל ולא למדינת ישראל.
מי שמשתמש בנתונים אלו להכפשת שם ישראל בעולם - מועל בתפקידו ובדרך אותה הוא מנסה ליצג. המוטיבציה של הפעילים נובעת מתוך פעילותם הציונית, למען מדינת ישראל וקיומה לדורות, ללא נטל הכיבוש.

למה הכנר משקר? א. הוא פלשתיני, וזאת מסורת. ב. מישהו כבר הסביר לו מה להגיד.
למה חייל צה"ל משקר? זה הפך לנורמה, שגם הרמטכ"ל העיר בגינה, משהו (אולי ממפקדיו הזוטרים (אף על פי שגם בכירים חטאו בשקר) הורה לו כיצד לנהוג ומה לדוו"ח

"דין נצרים כדין תל-אביב" (אריאל שרון)+עאראפת. הראשון הכיר בטעותו השני הלך לעולמו

"עד סוף 2005 לא יהיו יהודים בעזה" (אריאל שרון)- מהפה של אריק לאלוהים. עכשיו לאחר הברית החדשה הקשר יהיה ישיר יותר.

עכשיו, מה לדעתכם יהיה עתידה של ת"א? - ת"א יחד עם כל מדינת ישראל, תפרח תשגשג ותצא מה"ברוך" שהכניס אותנו הכבוש.

ישן 01-12-2004, 11:43
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
אני קורא את התגובות באשכול הזה,

ולא יודע אם לצחוק או להתפקע מצחוק. ממש מרגש כיצד כולם נתלים בסיכוי שזה עורבא פרח וממהרים לגנות את כל ה"סמולנים" האלה שישר קופצים לגנות את צבא הגנה לישראל (הצבא המוסרי בעולם).
רבותיי, דברים כאלה וגם גרועים יותר קורים בצבא על בסיס קבוע. רוב החיילים מודעים לכוחה המזיק של המצלמה, ולכן לא יעזו לעשות דברים כאלה בנוכחותה. אבל שלא יהיה ספק: גם אם רב החיילים עושים עבודה מקצועית, יש עדיין לא מעט תפוחים רקובים שממיטים קלון על כולם. זה בסדר לגנות את זה וזה בסדר לגנות את זה. השיח עשוי רק לשפר את המצב ואולי גם לחנך את החיילים שהתנהגות כזו פסולה, ולא רק כשיש מצלמות בסביבה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר