לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2006, 13:16
  Nin_Modern Nin_Modern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
תודה רבה, סקירה מצויינת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אהה..."

בעקבות הקריאה עלו לי עוד מס' שאלות בתחום איומי הנ"ט ובתחומים אחרים:

1. קיימים פיתרונות לאיומים כמו פצצות ברזל כדוג' MK-82 ופצצות מצרר כמו CBU-87 ו CBU-97 (אני מניח שכבר קיימים דברים מתקדמים יותר, אני פשוט לא מעודכן)?
ולגבי תותחי 30 או 20 מ"מ שנמצאים בדר"כ על גבי מטוסים, מסוקים ונגמ"שים, הם מהווים איום כיום לנוכח השיפור במיגון ופיתוח סוגי מיגון שונים? ואם כן, איך מתגוננים מפניהם?

2. האם קיימות מערכות הגנה לסוללות נ"מ כנגד טילים? השאלה בעיקר מתייחסת לטילים כדוג' ה AGM-88 SIDEARM אבל גם לטילים בעלי מערכות הנחיה אחרות.

3. לא מזמן קראתי בספר שעסק בפיתוחים שונים של התעשיות הצבאיות בישראל מהקמתן עד לתקופה שבא נכתב הספר (תחילת שנות ה 90), בספר נכתב שפותחה מערכת נ"ט מבוססת חודרנים קינטיים שמשוגרים מתותחי 60 מ"מ. צורפה תמונה של תותח כזה המותקן על גבי ברדלס.
יש לך אולי מידע על המערכת או מערכות דומות שמתייחסות ליעילות המערכת בהשוואה לשאר אמצעי הנ"ט, קוטר החודרן, טווחו...?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2006, 13:59
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהה...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "תודה רבה, סקירה מצויינת"

השאלות ששאלת שונות מאד אחת מהשניה וכל אחת עוסקת בתחום אחר (שהוא עולם ומלואו בפני עצמו) ,אז בקצרה -

לגבי 1 - האמצעים שציינת אינם האיום המרכזי על רק"מ ושריון ויותר מכך , הם מהווים BRUTE FORCE שיהיה יקר מאד לפתח לו מיגון (הן אקטיבי והן פסיבי).
פצצות מונחות לייזר עושות שימוש במציין החושף את כוונות התוקף ומאפשר לרק"מ לבצע פעולות הגנתיות , לגבי מצררים - רק"מים רבים מרחיבים את מעטפת המיגון לצריח ע"י שכבות מיגון ריאקטיבי וכו' העשויים לתת מענה לחלק מתחמושות המצרר (לא כנגד המתקדמות דוגמת ה SKEET).
דווקא כנגד ש"כ פשוטה אין פיתוחים ברמת הרק"מ הבודד והפתרון הוא יותר תו"לי ומערכתי (הכפפת נ"מ לדרג הנפרש , תנועה חיילית בצירים נסתרים ובמרווחים וכו').
כנ"ל לגבי יעפי צליפה - הפתרון מתרכז בהגנה על הכוח המתמרן (ע"י ציוות טילי כתף וכו').

לגבי 2 - סוללות נ"מ , טק"א ותחנות מכ"מ (בקיצור קורנים) היא תורה בפני עצמה, לדעתי עסקו גם בכך לא מעט בפורום.
קיימים מודים שונים המקנים הגנה לקורן ופה מדובר בלוחמה אלקטרונית עתירת תקציב ותחכום בין מגן לתוקף , אבל זה מצדיק נושא לאשכול נפרד (וארוך).

לגבי 3 - חודרן קינטי קיים בווריאציות רבות (החל מהסטנדרטי כפגז APFSDS לטנק וכלה ב CKEM)
התייחסתי מעט ליתרונות והחסרונות של תחמושת זו בסקירת הנ"ט שלי, אם יש שאלות יותר ספציפיות מעבר למה שפורט שם, אתה מוזמן לשאול.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר