לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2006, 17:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מהו הנשק שבעזרתו החיזבלה חודר את טנקי המרכבה ?"

טילי נ"ט ומטענים

ירי אגף ומאחור

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2006, 17:42
  cat2010 cat2010 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל cat2010
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מהו הנשק שבעזרתו החיזבלה חודר את טנקי המרכבה ?"

הי,הי, הגזמתם בפראות, אמנם לקורנט יכולות חדירה של כ1600+ מ"מ (ניסויים רוסיים) וכ1200 ע"פ צה"ל, אך הוא אינו מצוי בידי החיזבאללה, אלא בידי סוריה. כנ"ל המטיס.
לחיזבאללה יש:
מטול רקטות "לאו"
RPG-7
ולא אפרט, אך יש גם RPG 7 VR שממש,אבל ממש הפתיע אותנו בתקרית מסויימת בצפון. זה RPG עם חדירות של כ700+ מ"מ שמפצח יפה מטווחים של עד חצי קילומטר כל טנק.
סאגר דור-א'
פאגוט דור-ב'
מילאן דור-ב'
טאו דור-ב'
המחשה של מה שיכול לעשות RPG, גם למרכבה (אלא שיש להם אינפוזיית פטריוטיות מוגזמת ואופורית בוריד בבקשה אל תתחילו עם הבולשיט של "מרכבה הטנק הטוב בעולם"):
http://www.defense-update.com/featu.../rpg-threat.htm

נערך לאחרונה ע"י cat2010 בתאריך 03-08-2006 בשעה 17:54.
ישן 03-08-2006, 17:53

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ומה נראה לך, שסוריה לא תעביר קורנטים (מס' מסויים אפילו)"

האמן לי שאם סוריה תעביר קורנטים לחיזבאללה, בהנחה שהם ישתמשו בהם ביום, כי אני מניח שבלילה הם לא מאומנים מספיק, אתה תשמע על יותר מ "טנק מרכבה 2 שעלה על מטען גחון של 300 ק"ג והתפוצץ". יהיו פגיעות גם במרכבות 4 ויותר הרוגים. זה לא טיל שצריך לצחוק עליו. הוא עולה ביכולותיו על הגיל. אמנם לא על מערכות של יחידות מסויימות אחרות, אך עדיין חודר מרכבה (כמובן בירי שפוגע, ולא מחליק או משהו, כמו שיכול לקרות לכל טיל בעולם).
למשל, ה C 802 הסיני שאיראן ייצרה גירסה משלו לבדה, והעבירה לשימוש חיזבאללה והם ירו אותו על הסער 5 והכניסו את הגאווה של חיל הים בחזרה עמוק לתוך הארון, יכל להטביע את הספ]ינה, אילולא פרט קטן שכמעט אף אחד לא פירסם . . .
---נמחק ע"י עידו---
אמנם אין צורך לזלזל בחיזבאללה, אך אם מצוי ברשותם קורנט, הרי שמצבנו בכי רע.
אני עדיין מאמין שיגיעו טילים לתל אביב, כי נסראללה הוא המנהיג הכי חכם בסביבה ושומר את הקלפים באמת קרוב אליו ובהחלט יכול להיות שיש לו טילי זילזאל 2 נוספים שהוא שומר לנו לסוף המערכה רק כדי להגיד "מימשתי את כל האיומים וההפתעות מול הציונים - תריעו לי!".
מודיעין אף פעם לא יודע את כל התמונה. אף פעם.
וזה אגב מה שאנחנו מתכננים לשפר במרכבה, לחפות מה שחושבים, אך מזכירים בדיוק את מה שדיברתי עליו כרגע.
http://www.defense-update.com/featu...ure-merkava.htm

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 03-08-2006 בשעה 18:25.
ישן 03-08-2006, 18:06
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהה...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "האמן לי שאם סוריה תעביר..."

לא הייתי אומר שהקורנט עולה ביכולותיו על ה"גיל" (לפחות לא ברוב התחומים) - ה"גיל" הוא טיל "שגר ושכח" בעל מסלול תקיפה עילית ואילו הקורנט הוא דור ב' LOS, עם כל המשתמע מכך.
נכון להיום, זוית התקיפה של הגיל מפצה על חדירותו המופחתת (כ 950 ע"פ מקורות זרים) לעומת הקורנט והעובדה שהוא "שגר ושכח" עם SOFT LAUNCH וגרסאות MITL וטווח מוגדל שמות אותו בליגה אחרת לגמרי מהקורנט.

לגבי "מטיס" - בתדרוכי צה"ל נמסר לעיתונות במפורש כי נורו ונמצאו טילי "מטיס" בגזרה.
לגבי קורנט - אני לא ראיתי מקור רשמי שמסר שאכן נעשה שימוש בו בעימות הנוכחי, אגב היצרן הרוסי בעצמו טוען כי חדירות הקורנט היא בין 1000-1200 מ"מ:
http://www.shipunov.com/eng/atgw/kornet.htm

RPG29/RPG7VR חדר אברמס בעירק ואין לזלזל כלל ביכולותיו - בניסוןיי חדירות שנעשו בברה"מ הרש"ק הנ"ל השיג חדירות טובה מזו של ה"קורנט" בחלק ממצבי הירי.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 03-08-2006, 20:27
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
אתה מדבר מהשערה או מידיעה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "האמן לי שאם סוריה תעביר..."

ולגבי השוואה (בסיסית) בין הגיל לקורנט, ראה כאן.

____
מלבד זאת, אתה כותב "ולא אפרט" ומייד ממשיך ומפרט על הPG7-VR... אתה יכול להניח שרבים מיושבי הפורום מכירים אותו. והקביעה שלך שהוא "עד חצי קילומטר מפצח כל טנק" איננה ברורה:
1. טווח של רקטה המבוססת על מטען חלול משפיע על הדיוק, כידוע, ולא על יכולת החדירה.
2. הPG7VR, תוצרת רוסיה, נורה ממטול RPG סטדרטי לגמרי (בניגוד לRPG29 האיראני), מה שאומר שהטווח היעיל שלו קטן בהרבה מחצי קילומטר (מבחינת הסתברות פגיעה; וזה כמובן בשימוש בטלסקופ הייעודי שלו ולא בטלסקופ הרגיל של הRPG).
3. אי אפשר לפרט ממש את יכולות המיגון של מרכבה 4, אבל קשה לומר על רקטה שהחדירות הרשמית שלה היא 77 ס"מ (לאחר המיגון הריאקטיבי) שהיא "מפצחת כל טנק".

אגב כבר הרבה זמן אנחנו יודעים על הPG7VR שיש בידי סוריה, כך שזה לא היה צריך להפתיע אף אחד אם החיזבאללה קיבל קצת גם ממנו.

תמונה: (הPG7VR הוא הרקטה העליונה מבין השתיים)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 03-08-2006 בשעה 20:32.
ישן 03-08-2006, 20:24
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
להזכירך ש 1600 מ"מ = 160 ס"מ חושבני שצריך להוריד 0
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "הי,הי, הגזמתם בפראות, אמנם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cat2010
הי,הי, הגזמתם בפראות, אמנם לקורנט יכולות חדירה של כ1600+ מ"מ (ניסויים רוסיים) וכ1200 ע"פ צה"ל, אך הוא אינו מצוי בידי החיזבאללה, אלא בידי סוריה. כנ"ל המטיס.
לחיזבאללה יש:
מטול רקטות "לאו"
RPG-7
ולא אפרט, אך יש גם RPG 7 VR שממש,אבל ממש הפתיע אותנו בתקרית מסויימת בצפון. זה RPG עם חדירות של כ700+ מ"מ שמפצח יפה מטווחים של עד חצי קילומטר כל טנק.
סאגר דור-א'
פאגוט דור-ב'
מילאן דור-ב'
טאו דור-ב'
המחשה של מה שיכול לעשות RPG, גם למרכבה (אלא שיש להם אינפוזיית פטריוטיות מוגזמת ואופורית בוריד בבקשה אל תתחילו עם הבולשיט של "מרכבה הטנק הטוב בעולם"):
http://www.defense-update.com/featu.../rpg-threat.htm

ישן 03-08-2006, 19:42
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי roeis01 שמתחילה ב "אתם חושבים שהם מתעדכנים אצלנו בפורום?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roeis01
הרי אם חיזבלונים נכנסים אפשר לראות אותם באדמיניסטרטור של האתר -
שהם נכנסו מרשת לבנונית או אירנית אפילו.

אני מניח מצד שני שאיכשהו אפשר לחסום תעבורה של האינטרנט לארץ מלבנון.
(נכתב בתגובה למחיקות של עידו403 להערות הצודקות פה ).

דרוש קצת (הרבה) ידע בתקשורת מחשבים שלא אתה או האדמינים תדעו מאיפה "אני" /"הם" גולשים לאתר
אני לא מדבר על סתם פרוקסי

ותיהיהו בטוח שהחיזבלונים גולשים באתר זה ואחרים ורק מחכים שאיזה דביל יפלוט משהו שיעזור להם להכניס לנו מתחת לחגורה.
אז שימו לב ותפעילו שיקול דעת.

נערך לאחרונה ע"י xnir בתאריך 03-08-2006 בשעה 19:46.
ישן 03-08-2006, 21:13

מה אתם מנסים לעשות ממני צחוק?!

ההודעה נערכה בטון רגוע יותר, אתכם הסליחה. שונא בבל"ת של אנשים בלי כל רקע בנושא שמדברים דברים חסרי ביסוס.
תצאו מהשוק.
אני הראשון כאן שישמור על בטחון שדה, ומהיחידים שעסקו בנושא בצבא(לא ייעודי אבל כהיבט נוסף) ושלא חיים בסרט שכל המדינה שלנו מסווגת וצה"ל קדוש, אלא שיש דברים שהם סודיים, ויש דברים שהאויב כבר יודע. תפסיקו לקפוץ כל שנייה בטחון שדה בטחון שדה. זה פורסם בתפוצה כ ל ל א ר צ י ת !
תקראו טוב טוב את מה שפורסם בכל הארץ בעיתון הארץ, ותרגיעו את השפה.
נרגעתי. מעצבן שמי שיודע - מדבר מעט ומי שלא- מדבר יותר מדיי.
הכל רשום על המנוף החזק שהטיל פגע בו ועל הספינה המונגולית הענקית שאליה נורה הטיל השני שפיספס את הסער 5. מה בדיוק סודי כאן ? זה לא ברור שטיל שיכל להטביע ספינת סוחר כנראה פגע או הוסט בנתיבו ולא פגע ישירות בסטי"ל,אתם מזלזלים באויב. נראה לכם שהחיזבאללה מפגרים, ולהם אין מוומחי מודיעין ימי יותר טובים משלנו שיכלו להבין את זה?! יש! עכשיו תצעקו ב"ש ב"ש . . .
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/743590.html

נערך לאחרונה ע"י cat2010 בתאריך 03-08-2006 בשעה 21:25.
ישן 03-08-2006, 21:17
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "מה אתם מנסים לעשות ממני צחוק?!"

ציטוט:
תצאו מהשוק ! ! !
אני הראשון כאן שישמור על בטחון שדה, ומהיחידים שעסקו בנושא בצבא(לא ייעודי אבל כהיבט נוסף) ושלא חיים בסרט שכל המדינה שלנו מסווגת וצה"ל קדוש, אלא שיש דברים שהם סודיים, ויש דברים שהאויב כבר יודע. תפסיקו לקפוץ כל שנייה בטחון שדה בטחון שדה. זה פורסם בתפוצה כ ל ל א ר צ י ת ! ! !
תקראו טוב טוב את מה שפורסם בכל הארץ בעיתון הארץ, ותסתמו את הפה!
נרגעתי. מעצבן שמי שיודע - מדבר מעט ומי שלא- מדבר יותר מדיי. עכשיו תצעקו ב"ש ב"ש . . .
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/743590.html

"מעצבן שמי שיודע - מדבר מעט ומי שלא- מדבר יותר מדיי. עכשיו תצעקו ב"ש ב"ש"

בנתיים אתה מדבר המון המון.

אני לא התיחסתי לדבריך כי אין לי מושג בנושא
רק ציינתי בהמשך למה שאמר אחד היוזרים את ידיעותי בנושא תקשורת מחשבים.

את התפרצויות הזעם האלו שמור לחיזבלונים ולא לנו.

נערך לאחרונה ע"י xnir בתאריך 03-08-2006 בשעה 21:21.
ישן 03-08-2006, 22:20

עידו403 - לא שהייתי בפוסטים אחרים אבל אם אתה אומר שדיברו על זה, כנראה שגם אחרים חשבו כמוני.

עמי 60, "הגם אתה בני"? אתה תצחק כשתפתח את הלינק. וזה עוד לפני חיפוש ב YNET וכאלה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A2%D7%A8_5

SOG, תגיד לי, מה נסגר אחי?! למעלה אני אומר לך שטיל שני הטביע ספינת סוחר וראיתי איפשהו באינטרנט תמונה של החנית עולה בלהבות עם עשן כאילו היא מיכלית נפט (מישהו ימצא אולי את התמונה?) ואתה חושב שלא היה כלום? תקרא:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=738909&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0

עוד תגובות?
נ.ב - ניסו להטביע לנו עוד ספינה, לא זכור לי שגם את זה מישהו פירסם:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...chArticle.jhtml

מישהו יודע איזו מרכבה ספגה את הטיל הבוקר שנהרגו בה 3 חברה?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3285780,00.html

נערך לאחרונה ע"י cat2010 בתאריך 03-08-2006 בשעה 22:39.
ישן 04-08-2006, 10:25
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
אכן אתה צודק ,ואני עדיין לא התרגלתי שיש נושאים שאינם סודיים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "עידו403 - לא שהייתי בפוסטים..."

ציטוט:
עידו403 - לא שהייתי בפוסטים אחרים אבל אם אתה אומר שדיברו על זה, כנראה שגם אחרים חשבו כמוני.

עמי 60, "הגם אתה בני"? אתה תצחק כשתפתח את הלינק. וזה עוד לפני חיפוש ב YNET וכאלה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A2%D7%A8_5

SOG, תגיד לי, מה נסגר אחי?! למעלה אני אומר לך שטיל שני הטביע ספינת סוחר וראיתי איפשהו באינטרנט תמונה של החנית עולה בלהבות עם עשן כאילו היא מיכלית נפט (מישהו ימצא אולי את התמונה?) ואתה חושב שלא היה כלום? תקרא:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=738909&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0

עוד תגובות?
נ.ב - ניסו להטביע לנו עוד ספינה, לא זכור לי שגם את זה מישהו פירסם:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...chArticle.jhtml

מישהו יודע איזו מרכבה ספגה את הטיל הבוקר שנהרגו בה 3 חברה?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3285780,00.html

ישן 04-08-2006, 01:36
  Big_Kahuna Big_Kahuna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.04

אני שמח שנפתח הפתיל הזה כי לא רציתי לפתוח עוד אחד באותו נושא.

יש לי שאלה, למביני העניין -

אי אפשר לבנות טנק שחסין מפני הכל - זה ברור. הידע שלי בתחום הטילים הוא אפסי, אבל תהיתי אם כל המיגון הזה שמוסיפים לטנקים משפיע בכלל. במבט ראשון זו שאלה מטומטמת, שהתשובה עליה כביכול ברורה - יותר פלדה, שריון יותר עבה, יותר הגנה. אבל, האם העובדות בשטח מוכיחות את זה?
יש לי תחושה שיש פה חברה שיודעים הרבה יותר לגבי מה שקורה כרגע בשטח ממה שמשחררים לתקשורת. אבל לצערנו, מספרים רק כשטנק עלה על מטען והועף באוויר, ולא שמרכבה סימן ארבה חטף טיל נ"ט ובזכות הפרופיל הנמוך והצריח השטוח הטיל החליק ופספס. אני מקווה שהמשפט האחרון הבהיר את השאלה שלי יותר...
במסגרת מה שמותר לספר, ובלי לעבור על בטחון שדה, האם העובדות בשטח מראות שכל תוספת המיגון עושה את שלה, והטנקים החדשים יותר עומדים בפגיעות שבעבר היו משמעותיות יותר, או שכמו שזה נראה מהתקשורת, כל טיל שטנק חוטף - פוגע משמעותית?
מקווה שהבהרתי את עצמי.

אגב, יש אתר שאוכל למצוא בו מידע על טילים מהסוג שהוזכרו פה?

תודה רבה
ישן 04-08-2006, 10:21
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Big_Kahuna שמתחילה ב "אני שמח שנפתח הפתיל הזה כי לא..."

לפי מה שותיקי לבנון פה בפורום אומרים חיזבאללה לא משגר טיל יחיד על כל טנק אלא יורה מטח של טילים מכמה עמדות שונות.

זו הייתה גם הגישה של המצרים ב-73'. הסאגר היה ידוע כבעל 30% פגיעה ולכן פשוט דאגו שהיחס בין המשגרים לטנקים יהיה 1 ל-4 ולפחות מבחינה סטטיסטית הבטחת פגיעה בטנק.

כיום אחוזי הפגיעה של הטיל הבודד הם גבוהים מאוד ולכן השאלה היא האם הטיל יחדור את המיגון או לא. עדיין למארב של מספר מפעילי טילי נ"ט יש סבירות גדולה לחדור בסופו של דבר את הטנק ואם זכורים לך הצילומים מיום הקרב שנערך בצפון לפני חצי שנה (עם נסיון החטיפה הכושל ברג'ר) אז בטח שמת לב שהסימן 2 שם חטף שבע פגיעות טילים ברצף.

בטוח שהשריון הנוסף משפר את השרידות אבל כשמדובר במספר רב של טילים ובמצב שבו לכוונים של הטיל יש את היתרון של לבחור את העיתוי ואת הכיוון שממנו תבוא המתקפה לא תמיד יש לטנק סיכוי סטטיסטי לשרוד.
ישן 04-08-2006, 12:48

פיגוע

תגידו הייתה כבר פגיעה במרכבה סימן 4 ?! כי לא שמעתי על זה עדיין, או שהייתה ולא שמעתי עליה אישית?

Big_Kahuna (ביצה גדולה ... חח, מאיפה הבאת את זה?! חח):
כנגד עובי מסויים של שיריון, תמיד יהיה את המזל שיקרה משהו למפעיל תוך כדי הטיסה, עד דור ב', והוא ישגה בהפעלת המשגר והטיל יאבד את מעופו, כי לא רק השיריון של הטנק יכול להגיד לך עד כמה הוא פגיע, גם סוג הטיל שאותו יורים עליו:

נקודות תורפה ומגבלות של טילי נ"ט(ממה שאני זוכר מההדרכות שלי לפחות):

1. כל טילי הנ"ט עד דור ב', שיש לכל מדינות ערב מסביב, דורשים קו ראייה בין המשגר (הכוונת שבמשגר) ובין מטרתם. הסתתרות או הפרעה לקו ראייה זה ימנעו ממפעיל הטיל לעקוב ביעילות אחרי המטרה. ניתן לנסות לכן, לתפוס מחסה או מסתור ותוך כדי כך גם להסתתר מאחורי עשן.

2. קיימת השפעה פסיכולוגית רבה על חי"ר המפעיל טיל נ"ט כשהוא חשוף. אני מדבר בעיקר על הסאגר (הנישא), מילאן ופאגוט. ירי (של זרחן נפיץ לדוגמה), בכיוון הכללי של המפעיל, גם אם לךא אותר במדוייק, עשוי לגרום לו להוריד את הראש או לאבד את הטיל לגמרי (במקרה של סאגר דור א') ןלהחטיא את המטרה במערכות אחרות.

3. ירי טילי נ"ט תוך כדי תנועה:
בטילי הנ"ט הקרקעיים אין אפשרות לרכוש מטרות כאשר המשגר בתנועה.אם נלך לתרחיש קיצוני של מערכות שיש לצבא סוריה, נגלה שלא ניתן לירות, איפוא, טילים מ B.M.P או מ B.R.D.M או מ T-55 AMV(בעל יכולות לירות טילי AT-10 שזה בעצם בשמו האחר BASTION-M).

4. ירי טילי נ"ט בשעות החשיכה או הלילה:
אפשר לירות טילי נ"ט בלילה גם ללא כוונות טרמיות ייעודיות למשגרים(בדיוק כמו שאפשר לירות ב M-24 צלפים בלי כוונת אקילה, או החדשה הזאת, שכחתי את שמה).עם זאת, הירי הוא מוגבל. בתנאים בהם המטרה נראית לעין או ע"י אור ירח או תאורה, ניתן, מן הסתם - לפגוע בה.

נערך לאחרונה ע"י cat2010 בתאריך 04-08-2006 בשעה 12:50.
ישן 04-08-2006, 13:45

מידע

*אני לא הייתי "מודרך", אני הייתי המדריך.

לידע כללי והרחבה על לוחמת טילי נ"ט:

אמל"ח בעל דיוק רב, (טילים מדור-ב' בעיקר) מאפשר פגיעה ממרחק גדול יחסית(עד כ 3.8 ק"מ) ברק"מ בשטח ובחיילים המצויים במרחבים מוגנים במוצבים - נכנסים ופוגעים במוצב דרך חרכי התצפית(!).
רוב הטילים, למעט ה "TOW"הינם קלים לניוד ואינם מצריכים תשתית, אין צורך בעמדות קבועות.ככלל מצויידים הטילים בראש קרב נ"ט(חלול), אך נעשו כבר בעבר שימוש בראש קרבי נ"א(נגד אדם - בצורת רסס כדוריות מאולתר) וברש"ק טאנדם(שני רש"קים אחד אחרי השני) המגביר את הפגיעה במטרות אדם. טילים אלה יורים רק בכינון ישיר ולפיכך , ירי זה מצריך קשר עין עם המטרה, לכן לא מאיים אמל"ח זה על המרחב הפנימי של המוצבים, גם כאשר אינם ממוגנים.
אגב, הסאגר, כמה שהוא נחשב מאעפן כיום, ישנו גם בתצורת דור ב' ומורכב על נגמשי B.R.D.M 2.

נערך לאחרונה ע"י cat2010 בתאריך 04-08-2006 בשעה 13:50.
ישן 05-08-2006, 15:32
  the flying duchman the flying duchman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל the flying duchman שלח הודעה דרך MSN אל the flying duchman
בתור טנקיסט על סימני 4
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי cat2010 שמתחילה ב "טוב, אז אם כבר מרכבה 4 נפגעה..."

שמשרת בצפון עכשיו, אני יודע טיפה מה הולך שם. בעיקרון המיגון הנוכחי של טנקי המרכבה (עכשיו כשכל טנקי ה 6ב הם ז"ל) (הידוע גם בתור מיגון לבנון/ מיגון דור ד) הוא בלתי חדיר כמעט להכל. נקודת התורפה של חיבור תובה צריח היא הבעיתית עדין, אבל כל עוד מפקד הטנק והצוות דואגים שלא לעשות שטויות (לחשוב טיפה לאן נוסעים ולודא שאין שם מטען, לסוע במדפים סגורים) הסבירות שהצוות יפגע מטילים יורדת פלאים. עד עכשיו כל ההרוגים בטנקי הסימן 4 מתו בגלל שגיאות שלהם או של מפקדי הטנק. המיגון של הטנקים הוא יעיל מאד כנגד כמעט כל איום נ.ט שיש לחיזבאללה ולסורים להציע, אבל אין מיגון כנגד חוסר זהירות.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:23

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר