לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2006, 21:59
  pbp pbp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
כנראה שלא RPG פגע בו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "מה יהיה עם ירי הנ"ט הזה?"

היום ראש אמ"ץ אמר שנתקלו בנ"ט חדש בזירה - המטיס.
המטיס הוא לא הכי טוב אבל נחשב לנ"ט טוב מאוד.
לגבי הטנק, אני לא בטוח מה פגע בו, שמעתי גם ש3 קורנטים פגעו בו ואם זה נכון קורנט זה לא טיל פשוט בכלל.
אגב, על הטנק עצמו לא מותקנות כל המערכות (ואני לא אפרט) כי פשוט אין כסף, תמיד אמרו לנו שיתקינו את זה בשעת מלחמה אבל אני מתערב שאף מערכת לא הותקנה.

אגב, זו בדיוק תו"ל ה"קרב הקרוב" לסורים אין כסף לקנות טנקים וכו' אז הם משקיעים בנ"ט, מציפים את גזרת הלחימה בנ"ט ותוצאות ניכרות בשטח. במקום להשקיע בטנק שעולה 10 מליון דולר לחתיכה משקיעים בנ"ט שעולה 200 אלף דולר לחתיכה.

נערך לאחרונה ע"י pbp בתאריך 24-07-2006 בשעה 22:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2006, 23:42
  SOG SOG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
מתי אנשים ילמדו שזו מלחמה?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "אני כועס על חוסר המוכנות של צה"ל"

ושבמלחמה יש הרוגים...

נמאס לי כבר מכל המומחים על דעת עצמם המחליטים מתי ואיפה היו "קורבנות שווא".

איפה המפקדים שמכירים את לבנון? הם מכירים את הלבנון והחיזבאללה של לפני 6 שנים (במקרה הטוב) ותסכים איתי שמאז השתנו דבר או שניים בשטח.

האם אגוז שכחו את היעוד שלהם? אני הייתי מחכה קצת עם אימרות כל כך חד משמעיות, במיוחד לאור העובדה שאתה רק שומע על ההרוגים ולא על ההצלחות. כמובן שזה עדיין לא מונע ממך לגלגל את לשונך החוצה ולהשתלח בלוחמים שרק עכשיו איבדו 5 מחבריהם ואין להם מחשבות שניות לגבי החזרה לתופת.

תן ללוחמים ולצבא לעשות את עבודתם, אני בטוח שכל אחד הוא גנרל נהדר מאוחרי צג המחשב.

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 24-07-2006 בשעה 23:48.
ישן 24-07-2006, 23:55
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
לא הבנת אותי,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "מתי אנשים ילמדו שזו מלחמה?"

[אני רק מחכה כבר שיגייסו את יחידת המילואים שלי.
ואני יודע טוב מאוד על בשרי מה זה הרוגים ופצועים.]

וברור שבמלחמה ישנם פצועים והרוגים, אבל להגיע להרוגים האלו בעקבות טעויות מבצעיות קרטיות!
אני בקשר עם חברים באגוז וביחידות אחרות, ומשיחות איתם היו הרבה פאשלות וטעויות שנעשו בימים הראשונים שעלו לנו בחיים של לוחמים(טעויות ברמה המערכתית וברמת הפיקוד הבכיר).

וכן, אנחנו, בתור הציבור שכן משרת במילואים, צריכים לצעוק, ולהרים קול כדי שהמפקדים שלמעלה יבינו שמשהו פה לא היה בסדר. ומחר או מחרתיים, אתה תצטרך לסכן את החיים שלך בלבנון, תרצה להיות בטוח שמקבלים החלטות נכונות.
אז כן, מותר להעביר ביקורת

המערכת היתה צריכה את ה"שוק" הזה בשביל להבין במה ובמי היא נלחמת. וחבל מאוד שהשוק הזה עלה לנו בחיי כל כך הרבה לוחמים. אני ציפיתי מהפיקוד לצפות את רמת המוכנות ורוח הלחימה של החזבאללה. הם לא ציפו.

נערך לאחרונה ע"י haplo בתאריך 25-07-2006 בשעה 00:00.
ישן 24-07-2006, 23:49
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
זה נכון בהתקפה על ראג'ר אבל נראה לי שצה"ל הבין שמדובר במלחמה כוללת (מבחינת הטקטיקה)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "דוקא בסוג הלחימה הנוכחית הסיכוי שטנק יספוג יותר מכמות התחמושת שבמערכת..."

תפסיקו לספר לכולם ששכחנו איך נלחמים בלבנון כי נסוגנו לפני 6 שנים. (לבני, לא לקחת אישית אני מאחד תגוסות לשרשור)
המלחמה הנוכחית לא דומה למלחמת ההתשה בלבנון.
היא בהחלט לא דומה למלחמה בעזה או בשכם.

זאת מלחמה כוללת. שעולים לכבוש יעד פלוגתי של החיזבאלה שיושבת בו מחלקת חי"ר ובגבעות מסביב פלוגת מסייעת כולל נ"ט חדישים אז עולים לפחות בכוח גדודי. לא טנק אחד, לא חמישה, שלושים.

לכן הסיכוי לחטוף יותר מטיל אחד לטנק הוא נמוך והטרופי יכול היה להיות פיתרון יעיל.

טנק לא מסתובב לבד או אפילו בזוג באזור "מוכה טילים" בדיוק כמו שחיל האויר לא ישלח זוג או רביעייה לטייל באזור כזה. תורת לחימה כזאת היתה נכונה (אולי!) לקרב ההגנה שצה"ל ניהל ברצועת הבטחון אך היא לחלוטין לא רלוונטית למצב הנוכחי.

ישן 25-07-2006, 08:46
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
ולמי שרוצה בקצרה את המידע הרלוונטי,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "קורנט חודר 1.2 מטר פלדת RHA..."

הרי תמצות (לא על בסיס השרשורים הללו) :

1. Metis-M (או: AT-13)
טווח מקסימלי: כ1,500 מ' (ביום ובלילה) אותם עובר הטיל ב9 שניות.

יכולת חדירה: כ90 ס"מ שריון (לאחר מיגון ריאקטיבי).
צוות תפעול: שני אנשים.

1. Kornet-E (או: AT-14)
טיל נ"ט דור ב', מונחה בעזרת לייזר.

טווח מקסימלי: כ5,500 מ', אותם עובר הטיל ב21 שניות.
יכולת ירי בלילה בעזרת אמר"ל (תרמי) - עד לטווח של כ3.5 ק"מ.
יכולת חדירה: עד 120 ס"מ שריון (לאחר מיגון ריאקטיבי).
צוות תפעול: שני אנשים.

________

בעניין זה, כדאי לשים לב קודם כל שהקורנט מהווה איום ברמה אחרת לגמרי מאשר המאטיס, אם כי בתנאים אופטימליים (מבחינת היורים) התוצאות עשויות להיות דומות.

עוד כדאי לשים לב שבכל מקרה לא מדובר בטילים דור ג' ("שגר ושכח"), מה שאומר שדרוש קו ראיה בין המשגר למטרה, וקשר העין עם המטרה צריך להישמר עד הפגיעה בה; במקרה של הפרעה לקשר העין, דיוק הפגיעה של הטיל פוחת. כתוצאה ממגבלה זאת מלמדים בצה"ל כמה דרכי שיבוש והתחמקות מטילים מסוג זה (ואינני יודע אם אפשר לציין אותן או לא), אך בכל מקרה בירי מטווח קרוב (קילומטר למשל), טקטיקות השיבוש הפיזי לא מסוגלות לעזור.

כמו כן, אין כל ספק שמקור המטיס והקורנט הוא בצבא סוריה, כולל טקטיקת ההפעלה של "הקרב הקרוב".

_______

אגב, שימו לב מה מותקן על הנקפדו"ן הזה: (למרות שזה לא יעזור יותר מדי נגד הדגמים המתקדמים של דור ב').

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.gettyimages.com/xc/71508885.jpg?v=1&c=MS_GINS&k=2&d=08A8BA3C818346D07BEEC5708E1A3872]

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 25-07-2006 בשעה 08:50.
ישן 25-07-2006, 17:38
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
וכיוון שראיתי עכשיו שבקישורים אין עיסוק ספציפי במטיס ובקורנט,
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "קורנט ומטיס"

נוסיף תמונות (מלבד אלו שבאינטרנט), שמן הסתם מוכרות לחלקנו.

מטיס:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קורנט:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

______
אמנם יכולת החדירה של הקורנט במצב רגיל גבוהה יותר, אך יש לזכור שאופן הפגיעה של הספייק מתוחכם בהרבה, והדבר מודגש במיוחד בגרסת המסוק - ER - כפי שמופיע בתרשים שהבאת, אך גם בגרסת היבשה (MR\LR, ובעברית "גיל"), ולכן בפועל במצבים רבים תהיה פגיעת הספייק אפקטיבית יותר, מלבד זאת שהטווח של הספייק גדול במקצת מהקורנט (אם כי הוא איטי ממנו, בהפרש קטן, דבר שמפוצה ממילא על ידי עצמאות הספייק לאחר השיגור).
המטיס והקורנט, כמובן, מצויידים ברש"ק מסוג טאנדם.

______
אגב, שימו לב לתמונה הבאה מתערוכת סלוניקי 2005, בה רואים קורנט מותקן על האמר יווני:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i20.photobucket.com/albums/b250/GREEK-AIRBORNE/ENOPLES%20DYNAMEIS/KORNET_E.jpg]

כמובן שאם רוצים לפגוע במטרה אסור להאמר לזוז בכל משך הזמן שבין השיגור לפגיעה, דבר שדי מפחית את השרידות שלו, בדומה לBRDM2-סאגר הסורי ושאר הרכבים שעליהם הרכיבו טילי נ"ט דור ב'.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 25-07-2006 בשעה 17:51.
ישן 25-07-2006, 08:03
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
הבעיה היא לאו דוקא במראות
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

אלא באיך שהם מגיעים לציבור. אני מסכים איתך לחלוטין שתמונה זו וכל הסדרה שממנה היא באה אינה מתאימה כלל לפרסום בתקופת מלחמה - וביחוד לאור מה שיש לשניים מהמצולמים על הכותפות.
הבעיה היא בגישה הבלתי מוגבלת שניתנת לאמצעי התקשורת לאזורי הלחימה. מדהים היה לראות אתמול בחדשות את הצלמים עטיםעל מפני הפצועים והללו נאלצים לסלק אותם מהדרך בדחיפות ובצעקות. אם יש דבר אחד שצריך ללמוד מהנסיון האמריקאי במלחמת המפרץ II הוא אופן ארגון התקשורת בזמן מלחמה ובאיזורי מבצעים. כרגע נראה שבצפון ישנו מרוץ "תפוס ככל יכולתך" של אמצעי התקושרת. עם כל הכבוד לדמוקרטיה ולזרימה חופשית של מידע, בזמן מלחמה יש לארגן את התקשורת בהתאם. אינני יודע מי אמור להיות אחראי על כך (דו"צ, הפיקודים, מפקדי האוגדות), אבל לתקשורת לא אמורה להיות גישה בלתי אמצעית ובלתי מפוקחת אל מראות כאלה. מקומן של תמונות מסוג זה הוא בספרי ההיסטוריה ולא בעמודי הכותרת של עיתוני היום.
ישן 25-07-2006, 08:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "הבעיה היא לאו דוקא במראות"

ההתנהגות של הקצין הבוכה לגיטימית (אוהבים אותך א)
וגם ההתנהגות של הצלמים לגיטימית. כל זמן שלא הוגדר להם אחרת.
אין דרך למנוע את הצילום של מה שנעשה בחוץ. אפשר לדאוג שהצלמים לא יצליחו לצלם את הבכי.
מותר לקצין לבכות, אבל הוא חייב לשים לב מי רואה אותו. כמו שהוא לא הירשה לעצמו לבכות תוך כדי קרב (כי זה הפריע ללחימה) הוא היה צריך למנוע מעצמו את הבכי כל זמן שהוא נצפה ע"י צלמים. אפשר, לדוגמא, לבכות בתוך הצריח.

ישן 25-07-2006, 08:57
  דש"א גולני מיל' דש"א גולני מיל' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
שאלה האם לא תם זמנו של הטנק?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "מה יהיה עם ירי הנ"ט הזה?"

אומנם לא הייתי איש שריון ולכן שאלתי אינה "מקצועית", אבל אולי בשדה הקרב המודרני תם זמנו של הטנק?
בזירת קרב רוויה טילי נ"ט, הן מחוליות ציידים על הקרקע והן מכלי טיס. בזירת קרב בה מוגבל חופש התמרון ע"י מיקוש מסיבי אולי עבר זמנו של הטנק? אני לא מתכוון רק לזירה כמו בלבנון היום אלא בכלל, ראו את תועלת יחידות השריון העירקיות במלחמת המפרץ. (משהו יודע אם היו שם קרבו שריון קלאסים או שהשריון האמרקאי פגש רק שרידים עשנים בדרכו?)
צריך לזכור שלעיתים הבנה מסוג זה מגיע בשלב מאוחר והדוגמה הבולטת לזה היא הנסיונות הנואשים, והתקוות שלא התממשו להפעלת חיל פרשים במלחמת העולם הראשונה (נוכח הביצורים וכלי הנשק מהירי הירי), והנסיון הפולני הטיפשי להפעלת חיל פרשים במלחמת העולם השניה (מול השריון הגרמני). לעיתים אמצעים מסויימים מגיעים לשיא שכלולם בדיוק כשתם זמנם, לדוגמה אוניות המערכה המפוארות של מלחמת העולם השניה, שבכל זירה בה הופעלו נושאות מטוסים פשוט איבדו את משמעותם (וצללו לים במהירות עם אלפי אנשים).
אולי הטנק יכול לשמש כאמצעי סיוע מקרוב לחי"ר (ארטילריה קרובה) ולא דרג מסתער, או בתפקיד אחר בשונה מתורת הלחימה שנוהגת כיום, כשם שנושאות המטוסים לא ביטלו את האוניות הגדולות אלא הפכו אותם מכלי לחימה עיקרי, לכלי אבטחה וליווי לכח הנושאות.

ישן 25-07-2006, 09:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

חבל לי לנעול את כל האשכול רק בגלל השאלה שלך
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי דש"א גולני מיל' שמתחילה ב "האם לא תם זמנו של הטנק?"

יש כמה וכמה אשכולות שעוסקים בדיוק בשאלה הזו. תוכל להמשיך את הדיון באחד מהם.
והתשובה הקצרה שכבר השבנו באשכול הזה: אם הטנקים מופעלים נכון הם יכולים לתת מענה. בצורת ההפעלה הנוכחית הם רק ימשיכו להיפגע.

ישן 25-07-2006, 19:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "טנקים זה פאסה. זה כל הסיפור."

כבר יש עשרות דיונים על נחיצותו של הטנק בשדה הקרב המודרני. תוכל להמשיך את הדיון שם.
תריץ חיפוש על השם |גורדון| ותגלה כמה אשכולות. אם אני זוכר נכון אפילו הגבת בהם.
שים לב שהטנק לא נועד רק כדי לכבוש שטח אלא גם כדי לשלוט בו.

ישן 25-07-2006, 20:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Loozi שמתחילה ב "לא מבין למה אתם מתחילים להפנות למקומות אחרים ואומריםשזה סטייה מהנושא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Loozi
לא יהיה כבר על מה לדבר...

זהו שיהיה על מה לדבר. על הנושא של האשכול הזה התמודדות עם שטח רווי נ"ט.
לדיונים על נחציות הטנק או על נגמ"ש לחימה יש כבר אשכולות אחרים. אם רוצים להתמקד בנושא מסויים ולמצות את המידע בו אין טעם להתפזר.

ישן 03-08-2006, 00:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי moishezuhmir שמתחילה ב "מעניין אותי לדעת מאיפה אתם מקבלי את כל המידע הזה"

צה"ל עושה את העבודה ומאשר לפרסום את המידע. מה שמפורסם כאן מפורסם באישור הצנזור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר