לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 13-01-2005, 18:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
"נמרה"

מדי פעם צצים דיווחים על החלטת לייצר או לוותר על ה"נמרה". יש בזה משהו קונקרטי? (במגבלות ב"ש)

ARMORED WARFARE: Israel Drops Stryker for Merkava APC
January 11, 2005: Israel has decided not to buy American Stryker wheeled armored vehicles for two of its infantry brigades. Instead, it has designed a new armored personnel carrier (APC) based on the chassis of older Merkava I and II series tanks. These tanks are being retired, and one such Merkava I is being turned into a prototype of the new “Nemerah” (“Tigress&#8221 vehicle. This APC has the thick armor of the Merkava, but the turret is removed and a remotely controlled (from inside the vehicle) heavy machine-gun would be added. The Merkava lends itself to this kind of modification, because the engine is mounted in the front and there is already a door in the back of the vehicle. The Israelis liked the speed of the Stryker, but they apparently feel they will still be fighting in urban areas, against Palestinian terrorists, in the next ten years. There, the Nemerah has an edge, because of its thicker armor. Out in the open, the Stryker has the edge. If the Israelis cannot afford to build the Nenerah, they will add armor to their existing supply of M-113 APCs.


http://www.strategypage.com//fyeo/h...arget=HTARM.HTM
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 14-01-2005, 10:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
לא נכון!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "עד שיהיה אסון נוסף"

כרגע נעשים בשטח ניסויים בשדרוגים שונים של הM113 ובנמרה.
הניסויים כבר נמצאים בשלבים מתקדמים יחסית ותך פרק זמן לא ארוך (במושגים של מערכת גדולה כמו צה"ל) תתחילו לראות את הנמרות והשידרוגים לM113 בשטח.
בבסיסים מסויימים כבר אפשר לראות אותם.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 18-01-2005, 19:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל
 
חבר מתאריך: 16.02.04
הודעות: 5,518
לא הוא לא.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "אבל מתאים ללחומה עירונית"

הסטרייקר *פחות לא מתאים* ללחימה עירונית מה-M-113. אבל בפועל, המיגון שלו עדיין רחוק מלהספיק בסביבות רוויות איום, שבהן גם טנקים אינם בלתי-פגיעים.
היתרון המשמעותי שיש לו הוא התותח וזוויות ההגבהה שלו, שמאפשרות לו לפגוע ביעילות גם בקומות גבוהות יחסית מטווח קצר, כשלטנק זוויות מוגבלות בהרבה. כלי נוסף שיכול לשמש (ושימש בעבר) בתפקיד מקביל הוא הוולקן לדורותיו. אבל הוא לא ממוגן כמעט כלל.
הסטרייקר הוא לכל היותר פשרה מוצלחת (ויכול להיות שלאמריקאים, במתאר הפרישה המהירה מבית מדרשו של שינסקי (דימ.) זה מתאים. אבל עבורנו, המחיר שלו גבוה ביחס לתמורה, והדבר היחיד, כמדומה, שיצדיק את קנייתו הוא אם לא נוכל לגייס שום שקלים בשביל נגמ"ש ממוגן יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 12-02-2005, 02:40
  Elad E Elad E אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.05
הודעות: 2,074
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

אני שמח מאוד שצה"ל ויתר על הסטרייקר.

מצאתי באינטרנט אתר שמסביר שההאמרים והמשאיות סדרת M-9XX שהצבא והנחתים האמריקאיים מפעילים בעיראק לצורכי ליווי שיירות ובט"ש אינם מתאימים לתנאי הלחימה שם ושיש להכניס בחזרה את ה-M-113 הותיק ללחימה בעיראק כדי לספק הגנה טובה יותר לחיילים שם.

מאחר ובמאי 04 הוכח שללחימה של צה"ל בשטחים דרוש כלי ממוגן וכבד בהרבה מהברדלס המזדקן ברור שהמחליף שלו לא צריך להיות נגמ"ש אופני קל ויקר כמו הסטרייקר האמריקאי שמאז פריסתו הראשונה בעיראק בסוף 2004 הופיעו לא מעט תמונות של סטרייקרים שרופים מוטלים במבואות הערים בעיראק.
האמריקאים לא הפנימו את הלקח שצה"ל והצבא הרוסי בצ'צ'ניה למדו ולכן הם מתלהבים מפתרונות פלא. בדיוק אותה הרפתקה שאליה נסחפו בסוף שנות השבעים עת הוציאו במשרד הבטחון האמריקאי סכומי עתק לצורך פיתוחו של נגמ"ש הברדלי.
על הנייר הברדלי היה הכלי המושלם לכל משימה- מצוייד במערכת ספקטרוניקס, בעל צריח עם תותח בושמאסטר25מ"מ M252, מקלע מקביל, מערכת בק"ש יום/לילה לכל תנאי מזג אוויר, מדוכות עשן, מיגון מודולורי וכוורת לשני טילי טאו (בגרסת ה- LINEBACKER מותקן משגר המכיל שני טילי סטינגר נגד מטוסים).
הבעיה - הברדלי שהפך ממחליף לברדלס לטנק חי"ר משוכלל חרג מהתקציב במאות מיליוני דולרים ובגלל שהוא ניסה לענות על מיליון דרישות שונות יצא מוצר שאינו ממוקצע לשום צורת קרב.
מרוב דחיסת מערכות הכלי נותר בעל צללית גבוהה בטירוף, מקום לשישה לוחמים בלבד, בעל נטייה להתלקח ללא התגרות מוקדמת ושנוא על ידי רוב החיילים שיצא להם להפעילו.


כל עוד ייעוד המשימה של הנמרה יישאר מוגדר בעיני מתכנניה צפוי לנו כלי חזק ביותר, אולי הראשון מסוגו בעולם, שייתן מענה הן לבעית הפעלת הנגמשים בשטח בנוי בעימות המוגבל והן באופרטיבי בסביבה רווית מוקשים וטילי נ"ט.
נצטרך לחכות כמה חודשים טובים כדי לראות איך הנמרה תיראה בתצורתה המוגמרת כשהיא תיקלט באחת מחטיבות החי"ר, רק אז נדע אם יש פה ברדלי או פתרון נורמלי לניוד חיילי החי"ר בשדה הקרב המודרני והעלאת השרידות לרמה שלא גובלת בהפקרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 10-03-2005, 08:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל
 
חבר מתאריך: 16.02.04
הודעות: 5,518
להגן, אבל מפני מה?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "מקבל את טיעוניך, אבל"

נגד חי"ר בטווח קצר יש את עמדות המקלע (עם כל הכבוד לחרכים, הם לא היו שווים הרבה מלכתחילה).
נגד ציידי טנקים בטווח ארוך? טנקים לא 'מוגנים' מפניהם ככה, וקשה לצפות שנשק קטן-קוטר יגן יותר טוב.
נגד כלים אחרים?
בשביל זה יש לך כוח משולב.
הבעיה היא, שכל תפקיד נוסף לנגמ"ש גורם לו להתעכב בדרך ליעד, או לנסות להפוך לחצי-טנק, וזה בדרך-כלל רע.
אתה צריך שלכמה כלים ייעודיים בגדוד יהיו משגרי נ"ט ותותח 30, אבל, כמו שציינתי, רצוי שלא לכולם. הכלל הכי חשוב בנגמ"ש הוא לדעת מתי לצאת ממנו. הנגמ"שים נוסח הנמ"ר (והאכזרית) יכולים להביא את החייל בשדה-קרב רווי אש עד ליעד - אבל רצוי שהם יעשו את זה כמה שיותר מהר, בלי להתחיל להתבחבש עם משימות אש. בשביל זה יש מסייעת. וגם לטנקים איזה תפקיד קטן, שהם עושים יותר טוב מכל רכב חי"ר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #37  
ישן 09-03-2005, 17:53
  gilad-d gilad-d אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.10.04
הודעות: 63
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "האם הנמרה אמורה להיות מיוצרת..."

ציטוט:

אם אני לא טועה בתחילת דרכה של הנמרה דובר כי היא תיוצר מתובת מרכבה סימן 1, אולם לפי התמונות הוא הרבה יותר דומה לסימן 4, ולמעשה אני לא מצליח לראות שום חלק המזכיר את הסימן 1. (אפילו המדפים הם מדפי טען מסימן 3)


אכן דובר על ייצור מתובות מרכבה 1 שייפלטו משירות. אבל קח בחשבון שהנמר שאתה רואה כאן הוא פחות או יותר "אב טיפוס"/"מדגים טכנולוגי" וכנראה הורכב "מכל הבא ליד" על מנת לגבש תצורה.
אני מניח שההתבססות על מרכבה סימן 1 תיהיה בעיקר בכל מה שנוגע לתובה עצמה (רוב הברזל) ובהחלט יתכן שיורכבו אלמנטים מסימנים מאוחרים יותר (יכול להיות גם המזקום) או חדשים לגמרי המיועדים ספציפית לנמר.
כנ"ל לגבי מערכות הנשק השונות. אפשר להניח שבייצור סדרתי יורכבו ע"ג הנמ"רים מערכות "קטלנית".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #38  
ישן 10-03-2005, 08:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי gilad-d שמתחילה ב "[QUOTE] אם אני לא טועה..."

אכן, במבט ראשוני קשה לראות את המרכבה 1 בתוך הנמ"ר. אולם במבט מדוקדק, בעיקר על חטיבת הכח ותא הנהג, אפשר לגלות את הסימן 1 המסתתר.
הנמ"ר (נגמ"ש הלחימה, היה חילוף שמות ודווקא נגמ"ש החט"פ יקרא נמר") יבנה על תובת מרכבה סימן 1 מוסבת (אחד המאפיינים הבולטים של הסימן 1 היו האגזוזים, ככל הידוע לי כל תובות הסימן 1 הסובו והותקן בהן תריס פליטה כמו בסימן 2 ומעלה). כלומר, הכלי בנוי על תובת טנק מרכבה סימן 1 שהוסר ממנה הצריח והוספו לה תוספות שונות.
נכונה האבחנה שחלק מהתוספות בנמ"ר מגיעות מהמרכבה סימן 4 או מבוססות עליהן, אין סיבה להישאר מאחור כשהפיתוח רץ קדימה. לכן הורכבו על הנמר המיגונים של הסימן 4 כולל בחזית התובה (בסיפון) מה שנותן לסיפון את המראה השטוח האופייני למרכבה 4 ושונה מהדורות הקודמים של המרכבה. גם צידי ואחורי התובה דומים למרכבה 4, התובה גבוהה יותר ונובע מכך השינוי בצורת תריס הפליטה. תאי הזיווד הצידיים נפתחים כלפי מעלה כמו בסימן 3 ו4 ולא מצדי התובה כמו בסימן 1 ו2, שינוי מבנה תאי הזיווד מאפשר את שינוי המיגון.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ צד שמאל של התובה, שימו לב להגבההת התובה, להעלמות פתחי תאי הזיווד ולמצלמה שמותקנת מעל מדף נהג.

מאחור, בצורה מאד דומה לסימן 4, הוקטנו סלי החי"ר והתאים לטובת הגדלת פנים התובה ומכלולים שונים (כמו תא מצברים). כמו כן, נוספה מאחור מצלמה בדיוק כמו בסימן 4. מעניין לציין שפתח המסדרון האחורי בסימן 4 דומה מאד דווקא לפתח המקורי שהיה בסימן 1 ולא לדלתות החצויות כמו בסימן 2 ו-3. לכן הפתח האחורי של הנמ"ר ושל הסימן 4 דומים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ אחורי התובה. שימו לב להקטנת סלי החי"ר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ דלת המסדרון סגורה. שימו לב לחלונית וחרך הירי וכן לעינית המצלמה בצד השמאלי של התמונה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ הדלת פתוחה

עד כאן לגבי תוספות חיצוניות שדומות לתוספות או לשינויים שבסימן 4. לגבי פנים הנמ"ר, ניתן בקלות לראות שמדובר בתובת מרכבה 1 למעט מספר שו"שים קטנים:
רצפת הצריח כוסתה בלוחות. בתובה (בחלק שהיה צריח ומסדרון) ניתן להתקין כמעט כל דבר, כרגע מותקנים שם כיסאות מתקפלים התלויים על הדפנות.
בעמדת התותחן מורכב כיסא וכמה מסכים לטובת מפעיל עמדת הקטלנית.
משמאלו ומאחורי הנהג (פחות או יותר מתחת למה שהיה המקלע מקביל) מותקן כיסא (זהה לכיסא נהג) למפקד. על הכיסא אפשר לעמוד, לירות במקלע ולכוון את הנמ"ר מבחוץ.
דלת הקיטנפלייט זהה נשארה המקורית (קטנה בהרבה מהדלת של הדורות הבאים)
תא הנהג מאד דומה לתא המקורי של הסימן 1 למעט החלפת המחוונים והוספת מסכים כמו בסימן 4.
מאחר וחטיבת הכח לא הוחלפה כל מה שקשור לנהיגה לא השתנה (כאמור למעט מחוונים דיגטליים במקום שעונים אנלוגיים ומסך למצלמה אחרוית וקידמית, ישנה מצלמה קידמית מעל למדף נהג) : ההגה זהה, אין ריטרדר, ההילוכים (נגזרת של הממסרת) זהים להילוכי סימן 1 הבעייתיים (כמו ההילוכי חירום בסימני 2 ו-3) ועוד.


לגבי הוספת מערכות נשק: כמו שאפשר לראות בתמונה, כבר היום הנמ"ר חמוש במא"ג אחד, ליד מדף המפקד ובעמדת קטלנית RCWS (שכרגע יש עליה מק"כ 0.5 אבל כידוע היא ורסטילית וניתן להרכיב עליה מגוון כלי נשק ואפילו לשגר ממנה טילי נ"ט).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ עמדת הקטלנית

אני מעריך שהכנסת הנמ"ר תדרוש שינוי באורח החשיבה על חי"ר מסתער, לא עוד חוליות להגנה על טנקים מפני ציידי טנקים. לא עוד מהירות על חשבון מיגון. לא עוד הסתערות רגלית. אלא עבודה ממגונת מרחוק, תנועה מהירה וממוגנת אל היעד, הגעה אל היעד ופריקה מהנגמ"ש לטובת עבודה רגלית על היעד כשהנגמ"ש משמש לטובת חיפוי, בסיס אש, פינוי פצועים או נסיגה ממוגנת.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il


נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 10-03-2005 בשעה 16:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 10-03-2005, 18:57
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
סקירה מעניינת וברשותך שאלה ותיקון קטן
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אכן, במבט ראשוני קשה לראות את..."

"מאחר וחטיבת הכח לא הוחלפה כל מה שקשור לנהיגה לא השתנה (כאמור למעט מחוונים דיגטליים במקום שעונים אנלוגיים ומסך למצלמה אחרוית וקידמית, ישנה מצלמה קידמית מעל למדף נהג) : ההגה זהה, אין ריטרדר, ההילוכים (נגזרת של הממסרת) זהים להילוכי סימן 1 הבעייתיים (כמו ההילוכי חירום בסימני 2 ו-3) ועוד."
לא ידעתי שהילוכי הסימן 1 בעייתים?
מכיוון שממסרת הסימן 1 שונה לחלוטין מהדגמים הבאים אין כל קשר בין הילוכי החירום בסימן 2 ו 3 להילוכים בנמ"ר. ההשוואה הנכונה היא להילוכים במג"ח, בשוט על נגזרותיו, ובמרכבה 1 כמובן. ההילוכים והממסרת בכלים אלו ידועים דווקא באמינות ובהעדר בעיות.
_____________________________________
טל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 12-03-2005, 03:29
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,971
מצלמות ה - RWS, ודעה מקצועית....
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כמה תמונות מקרוב של הכלי"

כאן נראות שתי מצלמות מקלע ה- 05

A - זהו FLIR כמוהו ראינו בעבר בין היתראצל "מטבחה" של אלאופ, ואולי אף לרפא"ל זכויות עליו...(?). נראה שזהו פליר מקורר ובעל עדשה רחבה וכנראה ראייה ורזולוציה טובים מספיק לכסוי טווחי מקלע ה- 05.

המפקד יכול להשמתש בו גם לתצפית. לא נראה לי שיש בו ZOOM אולם ייתכן ויש בו 3 שדות ראייה כרגיל במצלמות מסוג זה.

B - נראה שזו מצלמת יום (CCD צבעונית) ולפי מרחק זכוכית המגן מהעדשה, ייתכן ויש לה יכולת ZOOM (אם אין - חבל......).

נראה לי לסיכום שהשתמשו כאן במספר רב של מצלמות (ולא הראת כאן את מצלמת הנהג האחורית שופיעה בתמונות אחרות באשכול זה). אולי אף הגזימו והילד שנולד - "נמר פארג'....:-)) עטוף באמצעי ראייה רבים מדי. אני אומר רבים מדי שכן מבחינה ארגונומית קשה יהיה לצוות היושב סגור להתמצא (המילה המתאימה לכךבאנגלית היא ORINETATION) במהירות בכוונים האמיתיים יחסית לשטח המרחבי. זו בעייה לא פשוטה למרות שאין שמים אליה לב אלא בזמן האימונים והקרב. כך למשל, אם שתי מצלמות ה- 05 פונות לשעה 4 (ביחס לקדמת המרכב) ואילו המצלמה שמתחת למקלע פונה לשעה 12 (הישר לפנים) והנהג מביט ומזהה מטרות בקרבת הכלי בשעה 10 .... אינני בטוח שהצוות יהיה מתואם היטב. במידה ויש למפקד תצוגה אחת בה נתן להחליף מקורות תצפית, שתיים שלוש לחיצות וסיבובי מצלמות והאורינטציה שלו תצא מכלל שליטה.

כל מי ששיחק בסימולטורים של טייס במחשב יודע שיש צורך בהרבה מיומנות ותרגול כדי להבין לאיזה כוון התצפית בתצוגה ביחס לכוון הטיסה. נכון שבצג מופיעים ציוני כוונים וכיוב' אולם למוח החזותי לוקח זמן "להשתכנע" בנכונות ויחס הזוית לכוון הכלי.

יש להזהר מתופעת VERTIGO במצבים סגורים ובריבוי נתונים חזותיים כאלה. בזמן קרב או אפילו בתנועה בשטח קשה או בנוי - הבעייה הזו הינה בעלת משקל שאינו זניח !! ויצא שכרו בהפסדו....

האם שוק היעד של ה"נמר" הוא CNN.......???תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #49  
ישן 12-03-2005, 02:37
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,971
תמונות מצוינות סירפד !!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

להלן מספר הבחנות (ונא לתקן אותי במידה ואני טועה):

בתמונה הבאה שפרסמת נראת מצלמת הנהג. לפי גוון העדשה, נראה לי שזו מצלמת IR. ולפי גודל הקופסא היא כנראה בולומטרית ללא קרור. היא זולה יותר מפליר רגיל, אורך חייה גדול יותר, ניתן להחליף עדשות ולכן זוית הראייה שלה ניתנת לשינוי (כנראה ידני בשלב זה), אולם טווח הזיהוי דרכה אינו גדול. למרות שאין צורך לתת לנהג יכולות ראייה לטווחים ארוכים. נראה לי גם שלנהג אפשרות סיבוב כל מתקן המצלמה לאגפים. אם כך הוא, יהיה עליו להתרגל לצפות במסך הקדמי אולם להשקיף הצידה. אינני ממש יודע כיצד ארגנו את ההתאמה הארגונומית הזו עבור הנהג.

בצד המקלע, תחת הזרקור, נראים שני "קישואים" (אין לי תאור עממי טוב יותר...) - מה אלה ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #50  
ישן 12-03-2005, 03:31
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
הרבה שאלות יש לך אתה :-)
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "תמונות מצוינות סירפד !!"

במידה ומצלמת הנהג היא בעלת זוית רחבה יחסית היא בהחלט מספקת לצרכי נהיגת הכלי ונראה לי שביחס לאמצעי ראיית הלילה הישנים לנהג היא בעלת אותו מפתח לערך. נראה לי שהיכולת לסובב את המצלמה לצדדים היא כדי לתת תצפית נוספת במצב עמידה ואין בא צורך בנסיעה. תאמין לי,במידת הצורך גם אם האפיסקופים הרגילים אפשר לנהוג את הכלי הזה בלילה. דרך אגב מאוד אהבתי את המיקום שלה שמקטין את הסיכוי להשטף בגל בוץ בנסיעה מהירה.

בין המצלמות רחבות הזוית של הנהג המפקד והאחורית הכלי נראה מכוסה היטב לטווח הקרוב וזאת מעלה חשובה בלוחמה בשטח בנוי (כמובן שלא אותו אדם צופה בשלושתן בו זמנית) . צריך לזכור שאמצעי הכינון למקלע הם בעלי שדה ראייה צר יחסית ופחות יעילים לתצפית הקפית.
הקישואים הם חלק ממערכת ההזנה של המקלע. הם נועדו לסובב את שרשור התחמושת ב 90% כדי לאפשר הנחת ארגז התחמושת לרוחב ובכך להקטין את החתימה שלו.
_____________________________________
טל


נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 12-03-2005 בשעה 03:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #52  
ישן 15-03-2005, 11:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
תגובה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "פרט קטן אחד"

לשאלתך עצמה: כמה לוחמים + בקשה לתמונה פנימית - לא אישרו לנו לספק את המידע הזה.

אני מנצל את תגובתי זו לתת תגובה ככלית לעניינים אחרים שעלו באשכול:
  • חטיבת כוח והילוכים - כשדיברתי על חטיבת הכח השוותי את הנמר למרכבות אחרות ולכן נתתי השוואה להילוכים של מרכבה 2 ומעלה. נכון בהחלט לומר שההילוכים מזכירים יותר את המגח מאשר את המרכבה. אולם כל מי שנהג על מרכבה 2 ו3 יימצא דמיון רב בין הילוכי החירום שלהן להילוכי הסימן 1 (והנמר). אם להיות יותר מפורט: במרכבה 2 ומעלה יש שני גורמים שיכולים להיחשב להילוכים: 1) כיווני נסיעה: קדימה, אחורה, חניה ופיווט. 2) הילוכים: ראשון, שני, שלישי ואוטומאט (יחסי העברת מומנט המנוע אל הזחלים). בנוסף קיימים הילוכי החירום: קדימה1, קדימה 2 אחורה חניה וגרירה. ידית הילוכי החירום מאד קשה להעברה היות והיא מחוברת מכנית לממסרת. הילוכי הסימן 1 (וגם המגח) דומים מאד. גם מיקום ידית הילוכי החירום בסימני ה2 ומעלה דומה מאד למיקום ההילוכים במרכבה 1.
  • שימוש בסטרייקר בצה"ל - לצערי הרב, הדברים הנחרצים שאמרתי על כך שלא יהיה שימוש בסטרייקר בצה"ל הופכים לנחרצים פחות. גורמים המעורבים בקבלת ההחלטות נוטים לאשר רכישה מצומצמת של הכלי הזה (בכמות שלא תחליף את הM113 אך תהיה בכל זאת משמעותית). למיטב הבנתי הרעיון הוא להשתמש בסטרייקר כמונית לוחמים שתוכל לנייד אותם במהירות אל שדה הקרב בכל תצורת שטח (גם באזורים אורבניים = על הכביש, וגם בשטח עבירות קשה). כאן, כרגיל, עולה שוב ההתנגדות שלי ושל אחרים לסטרייקר: הכלי הזה לא מספיק ממוגן ולא יכול לשמש ככלי לחימה. אם צריך רכב להסעה מהירה של לוחמים אל שדה הקרב, ואפילו עם יכולות לחימה מוגבלות (כמו של הסטרייקר) ועם מיגון מסויים אפשר להשתמש פשוט במשאיות ספארי ממוגנות ולהתקין עליהן כנה למקלע 0.5. נכון שהעבירות של הכלי תיפגע אבל הוא יהיה ממוגן יותר מהסטרייקר ולא יעלה כמעט כסף. אני מקווה שההחלטה הסופית תהיה לא לרכוש את הכלי המיותר הזה וכן להצטייד בכמות גדולה של נמרות.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 21-03-2005, 12:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
אני לא אכנס למספר מדוייק
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "רק סדר גודל אפשר?"

בדגם הכיסאות שראיתי היה מקום לקצת יותר חיילים מאשר בנגמ"ש הזלדה... ועדיין לא למחלקה על כלי אחד.
אני גם לא רואה את הנגמ"ש המחלקתי ככלי "נכון". עם כל המיגון הנגמ"ש יכול להיפגע, ככל שיהיו עליו יותר חיילים כך יהיו יותר נפגעים.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 21-03-2005, 12:13
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.11.04
הודעות: 224
קצת ערבבת...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
בנוסף קיימים הילוכי החירום: קדימה1, קדימה 2 אחורה חניה וגרירה. ידית הילוכי החירום מאד קשה להעברה היות והיא מחוברת מכנית לממסרת. הילוכי הסימן 1 (וגם המגח) דומים מאד. גם מיקום ידית הילוכי החירום בסימני ה2 ומעלה דומה מאד למיקום ההילוכים במרכבה 1..עשית הכלאה בין שני סוגים של מערכות הילוכי חירום - החדשה והישנה. בחדשה לא קיים הילוך הגרירה, ובמקומו בא הילוך הקדימה 1, שלא היה קיים במערכת הישנה.
ונכון - ההעברה בידית ההילוכים הזו היא עבודה נוראה - אני לא מבין מדוע לא החליפו את הממסרת.
היא מסורבלת בצורות שלא יאמנו - החל מהמיקום ותפעול הגובל והידית עצמה. כמו כן יש לה נטייה להתקע בין הילוכים - ואז צריך להשתמש בכח פיזי רב מדי כדי לתפעל אותה(מספר בעיטות בעצמה חזקה לידית או אפילו שימוש בפטיש)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 21-03-2005, 12:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
ופה יגיע המשפט שקיוויתי שלא אומר לעולם:
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Rotten_Eddie שמתחילה ב "קצת ערבבת..."

ילד, מה שאתה עשית קדימה אני כבר עשיתי ברוורס!

אני מכיר את הילוכי החירום די טוב רק חשבתי שאין צורך לרדת לכזאת רמה של דקויות.
נהגתי גם על מרכבה 1 וגם על מרכבה 2 (וכם על עוד כמה רק"ם, כמו שוטים, נגמחונים T72, T55 ועוד), במרכבה 2 נהגתי פעמים רבות (מידי) עם הילוכי חירום, בהתחלה כתירגול ואח"כ בגלל שלא היו הילוכים (ולא השיטה של להוריד 24, להעביר הילוך ולהחזיר 24 לא עבדה).
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #61  
ישן 21-03-2005, 23:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
קפיש!
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "לא ההילוכים גבוהים"

תודיע לי מתי ואיפה ואני מתייצב לנהיגה.
אין לי רשיון עליו אבל יש קצת ניסיון בנהיגה בשתי הזדמנויות שונות. על אחת מהן אני יכול לספר: היינו במוצב צד"ל וזו הייתה הפעם הראשונה שראינו T מול העיניים (55). מידי פעם עלינו עליו לחקור אותו.
כשהגיע צד"לניק למוצב ביקשנו ממנו הסבר. התיישבתי בתא נהג ושאלתי אם זה נכון שיש לו כמה שיטות הנעה אלטרנטיביות (5?). הבחור לא חיכה הרבה וממקום מושבו (מעל למדף) הניע. הוא הסביר לי איך לנהוג ויצאנו לסיבוב מאד קצר.
בהזדמנות השניה נהגתי קצת יותר אך עליה אני לא יכול לכתוב. אולי, יום אחד, אני אכתוב את זה בצורה מסודרת ואגיש לצנזורה.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #62  
ישן 21-03-2005, 18:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.05
הודעות: 2,074
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אם צריך רכב להסעה מהירה של לוחמים אל שדה הקרב, ואפילו עם יכולות לחימה מוגבלות (כמו של הסטרייקר) ועם מיגון מסויים אפשר להשתמש פשוט במשאיות ספארי ממוגנות ולהתקין עליהן כנה למקלע 0.5. נכון שהעבירות של הכלי תיפגע אבל הוא יהיה ממוגן יותר מהסטרייקר ולא יעלה כמעט כסף. אני מקווה שההחלטה הסופית תהיה לא לרכוש את הכלי המיותר הזה וכן להצטייד בכמות גדולה של נמרות.


יפה אמרת.
אין טעם לקנות כלי שלא עונה על הצרכים ולא ממלא את הצורך שהכלים הקיימים נכשלו למלא.
הייתי לוקח את הרעיון שלך קדימה ומתקין עמדת מרגמה ונ"ט על האוטובוסים הישנים של אגד שהיו מביאים פעם את המילואימניקים אל היעד .

מה שכן אולי חטיבת הצנחנים על כל נגזרותיה בסדיר ובמילואים תהיה מעוניינת בכלי שלפחות בתאוריה הוא יביל אוויר (גם משריוניות יבילות אוויר הייתי מתרחק על סמך נסיון העבר של צה"ל).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #65  
ישן 21-03-2005, 22:41
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.11.04
הודעות: 188
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "רק שצה"ל מיצה את פוטנציאל הייצור של האכזריות שלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
הT55 שלא הפכו לאכזרית כבר לא יכולים לעבור את התהליך. וד"ל...


ועל סמך מה נאמר הנ"ל?
T55 גם יש כמו זבל בארץ וגם ניתן לרכוש בעודף של פלאפל ממדינות הגוש המזרחי לשעבר.

עכשיו בוא ונעשה חישוב גס, אבל באמת גס (מבלי להכנס לנתונים מוגבלים):

אכזרית ערוכה שוקלת כ 44 טון. תן לה הספק של 850BHP; תקבל יחס הספק לטון של כ~ 19.3; ז"א 19.3 כ"ס בכדי להזיז טונה של פלדה מהמקום.

נמר (עד כמה שהבנתי, תקנו אותי אם אני טועה), שוקל כ 60 טון עם הספק של כ~ 900BHP; תקבל יחס של 15. ז"א 15 כ"ס בכדי להזיז טונה אחת של פלדה.

בוא ונתעלם מהעובדה שהספקי הקירור של מנועי ה-AVDS הם אבסורדיים (מניפות מכאניות) וניקח בחשבון שמנוע ה 850 לאכזרית מוכר היטב בצה"ל (עבר מבחנים בהצלחה) אבל לא נכנס לשירות מסיבות עלומות; ובוא ניקח בחשבון שהאכזרית הינה אפליקצייה מוכרת בצה"ל על כל שיטותיה ומושרשרת בתו"ל; זולה יותר לייצור והשבחה (להערכתי פחות מרבע עלות); בעלת אופציה ל4 עמדות רפא"ל (מכת אש אפקטיבית יותר בפריקת חיילים, העמסת חיילים ופצועים) ועוד כהנה וכהנה זימורים שפשוט קשה לי לתפוס למה לא ליישם פתרון אופרטיבי ולהתחיל לפנטז על כלים כדוגמת סטרייקר, בראדלי ונמר (נמרה).
אולי מחפשים עוד עבודה למי שסיים את המרכבה ולא להשאירו מובטל?

הגיגים של אמצע הלילה אצלי.

** כל הנכתב לעיל על הספקים וחטיבות כוח נכתב בגסות ואין להסיק מכך על יכולותיו המדוייקות של כלי זה או אחר; הנ"ל בגדר כיוון כללי שריר וקיים אך קיימים עוד מס' פקטורים בקביעת נצילות ויכולות חטיבת כוח אל מול אפליקצייה כזו או אחרת.

מוגש כחומר למחשבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 21-03-2005, 22:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]הT55 שלא הפכו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שם משתמש תפוס
** כל הנכתב לעיל על הספקים וחטיבות כוח נכתב בגסות ואין להסיק מכך על יכולותיו המדוייקות של כלי זה או אחר.

נכתב בגסות?
מוזר שהטעויות הן תמיד לטובת כיוון מסויים. איך לקחת טנק ששוקל 60-70 טון, הורדת ממנות את הצריח והוא עדיין שוקל 60 טון?

אני לא יכול לומר בדיוק על מה אני מסתמך, רק אשאל אותך: מתי בפעם האחרון ראית טיראן או T אחר מסתובב בארץ (ואני לא מדבר על מוזיאונים ואנדרטאות).
הם כבר לא איתנו...
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #67  
ישן 21-03-2005, 23:11
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.11.04
הודעות: 188
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=שם משתמש תפוס] ** כל..."

עות דפוסהחמרתי יוסיפון החמרתי
גם את האכזרית וגם את הנמר לקחתי בבית שמאי.
הורדת צריח מטנק ששקל יותר מ-70 טון! מה השארת אותו פתוח למעלה? מה בנו סקיילייט מזכוכית? יש לי את ההרגשה שאתה יודע טוב מאוד שהוסיפו שם מיגון קפריזי. הנמר לא יורד מסביבות ה 60 טון. אתה לא חי באשליה ואתה יודע טוב מאוד שטנקי המרכבה כבדים.

T-55, כמו שציינתי אתה יכול לרכוש כמו זבל מהרומנים, בולגרים, צ'כים, פולנים וגם מן הרוסים. לא מעט מדינות אלו מחדשים את הרק"מים הללו בתצורתם המקורית ומוכרים אותם למדינות כגון תימן וכו' רק בכדי לממן חלקית את ההוצאות שלהן על מנת להיערך עם צבאם לכניסה לברית נאט"ו.

הבט יוסיפון, לא ביקשתי שתיקח את דברי כחקוקים בסלע, רשמתי את אשר אני יודע כאשר השתמשתי במעין דרגת חופש מסויימת על מנת לא להגרר לחישובים מדוייקים. כקו מנחה אני סבור שהסט-אפ המוצע לנמר הינו טעות.
מבחינת אלטרנטיבות לטירנים, אתה יודע בדיוק באיזה אתרים מצויינים מס' וכמויות ובאילו אתרים מפרוסמות כוונות ועסקאות של אי אילו מדינות. מאז אירן-גייט מרבית העסקאות הללו על השולחן.

אני מציע לא ללכת אחרי כל כבש עם פעמון על הצואר. לא מעט ניסו לבחוש ולערבב כאשר דובר על הצטיידות בנגמ"ש כבד לחי"ר.

בברכה.

נערך לאחרונה ע"י שם משתמש תפוס בתאריך 21-03-2005 בשעה 23:19. סיבה: ט
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #68  
ישן 22-03-2005, 00:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "עות דפוסהחמרתי יוסיפון החמרתי..."

השארת אותו פתוח למעלה? מה בנו סקיילייט מזכוכית? יש לי את ההרגשה שאתה יודע טוב מאוד שהוסיפו שם מיגון קפריזי. הנמר לא יורד מסביבות ה 60 טון. אתה לא חי באשליה ואתה יודע טוב מאוד שטנקי המרכבה כבדים.
אכן החור לא נשאר פתוח אבל גם המיגון שנמצא שם לא שוקל כמו צריח שלם. אני מסכים שעדיין מדובר בכלי כבד פי כמה מהאכזרית.

T-55, כמו שציינתי אתה יכול לרכוש כמו זבל מהרומנים, בולגרים, צ'כים, פולנים וגם מן הרוסים. לא מעט מדינות אלו מחדשים את הרק"מים הללו בתצורתם המקורית ומוכרים אותם למדינות כגון תימן וכו' רק בכדי לממן חלקית את ההוצאות שלהן על מנת להיערך עם צבאם לכניסה לברית נאט"ו.
נכון. אפשר לקנות אמל"ח רוסי/מזרחי מהמון מקורות שישמחו להיפטר ממנו בכמעט חינם. אבל, לצערי, ישראל, כמדיניות, לא עושה זאת. אם זה היה קורה אז הרכש היה צריך להתחיל בתחום התעופה עוד לפני הטנקים.

כקו מנחה אני סבור שהסט-אפ המוצע לנמר הינו טעות.
מהי הטעות עצמה?

מבחינת אלטרנטיבות לטירנים, אתה יודע בדיוק באיזה אתרים מצויינים מס' וכמויות ובאילו אתרים מפורסמות כוונות ועסקאות של אי אילו מדינות.
לא, אני לא יודע. תוכל להפנות אותי?

אני מציע לא ללכת אחרי כל כבש עם פעמון על הצואר. לא מעט ניסו לבחוש ולערבב כאשר דובר על הצטיידות בנגמ"ש כבד לחי"ר.
ברור לי שיש כאן הרבה בעלי אינטרסים שצפויים לגזור קופון והם אלו שדוחפים לנו את יתרונות הכלי 'שלהם' אל הפנים תוך השמטת החסרונות.
אולי הם עשו עלי עבודה טובה במיוחד, אני מוצא פה בעיקר יתרונות:
משתמשים בכלי שכבר קיים במלאי
לכלי הזה אין שימוש אחר (וגם אם יש תוך שנים ספורות כבר לא יהיה)
עלות ההסבה נמוכה
הכלי קרוב אל כלים אחרים שקיימים במצאי מבחינה חימושית.

חסרונות:
משקל
חת"כ חלשה (אפשר להחליף זו רק שאלה של תוספת עלות)
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #69  
ישן 22-03-2005, 13:31
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.04
הודעות: 637
פטנק, אף אכזרית גם לא *עלתה* על מטען,
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "לא צריך נמרה"

(עקב השימוש בD-9 לפתיחת צירי תנועת רק"מ) כך שלא היה סיפק לבחון את העמידות שלה בפני מטענים. ולגבי טילי נ"ט, אמנם היא ממוגנת יפה מרוב הצדדים, אך נזכור שכל רק"מ בעולם פגיע ובעל נקודות תורפה לאיומים מסויימים, ולעולם רצוי לשפר את המיגון.

לגבי הניידות, בוא נגיד שהעבירות של האכזרית, בפרט בתנאי חורף, אינה ברמה כל כך טובה. (בעיה נוספת שיש לגבי ניידות ועבירות רק"מי החי"ר היא הכשרה מינימלית מדי של הנהגים, בניגוד להכשרה המקיפה שעובר נהג טנק).

לגבי המשקל, קודם כל אין לאכזרית שום מיגון קפריזי למעלה או משהו שדומה לזה. עובי המיגון שם לא יוצא דופן,כך שאין שום סיבה שהוא ישקול כמו צריח טנק או קרוב לכך.

לגבי עמדות הרפא"ל - 4 עמדות?.. אתה מן הסתם מדבר על התקנת עמדת רפא"ל גם למפקד; ייתכן שקיימת אפשרות טכנית שכזאת, אבל זהו דבר שלא שמעתי עליו מעולם בתו"ל. אפילו את עמדות הרפא"ל הימנית-אחורית והשמאלית, הקיימות בתו"ל, לא מרכיבים מסיבות של תקציב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #75  
ישן 29-03-2005, 20:18
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.11.04
הודעות: 188
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

וואו, ממש העלתי את ההודעה מהאוב. זה מעיד על פופולאריות הנושא?

לענייננו, אני לא רגיל לפזר מידע שאני לא וודאי לגביו, יותר מזה אני לא אפזר מידע שעובר על בט"ש.

חט"כ נמר או נמרה (מה שהחליטו לקרוא לזה) מורכב ממנוע AVDS 900 כ"ס על הנייר (לא בפועל) ולפני "פחתים" של מניפות מכאניות (מתחיל מכ- 40 כ"ס עד לכ~ 80 כ"ס) בשילוב עם ממסרת "אליסון" (אני חושב CD850) זו בעצם חט"כ משופרת לסימן 1. עד כאן לא עברתי על מגבלות בטחון שדה.
זו חטיבת כוח מיושנת ועצלה שלא מקיימת 900 כ"ס (לפני פחתים שונים) ייען כי עברה אלף ואחת שיפוצי מנוע עם חלפים לא מקוריים; ומכיוון שאף מנוע משופץ וגם חדש לא נותן את נתוני היצרן שעל הנייר אלא מתחייב לפלוס מינוס של 5%. כך מנוע משוקם ותתפלל לקבל משהו באזור ה- 850.

משקל, עד כמה שאני יודע המשקל הנוכחי עומד על 62 טון. נו, ימים יגידו.

דלת אחורית, קשה לי לדמיין כניסה דרך הדלת האחורית עם פצוע על אלונקה. למה? כי אני מכיר את הדלת הזו (ובמיוחד את המשקוף הפנימי) די טוב.
עובדה זו כופה על המתכנן לייצר כמות מסוימת של נגמ"ש (נמר או נמרה) לפינוי נפגעים.

עמדות ירי, תזכירו לי כמה עמדות יש בתמונות מגני התערוכה וכמה אפשר עוד כאופציה?

מה עוד? אה מחירים!
שום דבר (גם אגו) לא זז ללא כסף; אנא לא לחיות באשליות - רק בירוקים.
לפתוח, לסגור לשנות ולפקח על פתיחת תובות עולה כסף. המון כסף.
מי ישלם? האמריקאים. איפה? אצלם במגרש. להוביל עולה כסף? כן. בוא נחכה לתג מחיר להצטיידות (זה כולל אחזקה של צוותי הפיקוח הישראלים בחו"ל).

ואולי זקנתי עם השנים אבל יש לי את הזיכרון הזה שתובת T-55 הינה בעלת פרופיל נמוך משמעותית מן המרכבות. עניין של ויתור הנדסת אנוש פנימית בגוש הסובייטי לטובת חתימת צללית נמוכה.

הלוואי והייתי בעל מניות לכאן או לכאן במדינה כזו של אינטרסים, קומבינות ואגו. אבל אני לא. נראה לי שלבנות קומבינה מחלקים משומשים בחצר האחורית זו לא התשובה לניוד לוחמים באזורי לחימה מורכבים. מילא תג המחיר היה נמוך.
ללא ספקות, גם אני מעדיף כל אלטרנטיבה מוצעת מפלדה על גבי אלומיניום, אבל במדינה מתקדמת כזו זה מה אפשר להציע?
ותסלח לי אדון יוסיפון, העובדה שאתה מוצף בתובות סימן 1 היא תירוץ לפרויקט לא מושלם? יופי, אני תקוע עם סחורה אז בוא נעשה עם זה משהו. מבחינתי שיחפשו עוד פראייר כמן הסינגפורים או שיפתחו מחדש את "פלדות עכו"

חט"כ חליפית לנמר? כן אפשרי רק צריך לציין שלא מדובר בלגו אלא בפזל של נפח תא מנוע + הינעים סופיים + אביזרי קצה והתאמה לתובה של סימן 1. ומה עם המחיר? חט"כ של סימן 3 עולה כמו הג'אנק של סימן 1? גם את זה יש במחסנים באופן שוטף?

המון שאלות נשארות לי פתוחות לגבי פונקציונאליות של כזה הרכב בעוד כאשר אני שואל את עצמי שאלות דומות לגבי האכזרית, לא מעט מן השאלות מקבלות תשובה אלגנטית יותר.

My two cent
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #78  
ישן 30-03-2005, 07:33
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.04
הודעות: 637
אפשר לקבוע ללא ספק,
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "וואו, ממש העלתי את ההודעה..."

שקל הרבה יותר להכניס פצועים אל הנמר"ה מאשר אל האכזרית, שבה צריך להידחק עם האלונקה דרך המעלי"ה, ואח"כ עוד לתמרן בפנים מעל ומצד המושבים שבדרך כדי להניח אותו באמצע, בהנחה שאין שם שום דבר על הרצפה. בנמר"ה כל זה הרבה יותר נוח, ואפשר 'להחליק' את האלונקה פנימה בלי בעיות. גם למצוא לה מקום שם זה הרבה יותר קל. (ואם היה מותר לי לצרף תמונה של הנמר"ה מבפנים, הייתי גם יכול לגבות את דברי)

שנית, מספר תיאורטי של עמדות ירי אופציונליות אינו מהווה כל יתרון. נכון, על האכזרית אפשר (ברמת היצרן) להרכיב שלוש או ארבע עמדות רפא"ל, אבל אין אכזרית בצה"ל (בשימוש מבצעי כיום) שיש עליה שתי עמדות רפא"ל, בטח לא שלוש או ארבע. מסיבות של תקציב, כמובן; וכשמוסיפים עוד מא"ג לאכזרית הוא מא"ג מפקד רגיל, ללא מערכת רפאל. לעומת זאת, הנמר"ה מגיעה עם מערכת רפא"ל משופרת מובנית, וכמובן מערכת הקטלנית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #87  
ישן 19-12-2005, 15:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "טוב אז היו פה מס' ספקות בקשר..."

האכזרבולנס:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המתיחות בגבול הצפון, ניסיונות ההתגרות מצד החיזבאללה וריבוי ההתרעות המודיעיניות, הובילו את ראשי חיל הרפואה להרכיב עבור חטיבת גולני כלי-רכב חדשני: ניידת טיפול נמרץ קרבית משודרגת, הכוללת בתוכה אביזרים לטיפול רפואי לפצועים, גם תחת ירי פצמ''רים. בשבוע שעבר נחשפה ה''אכזרית טיפול נמרץ'' בפני ראש אט''ל, האלוף אבי מזרחי, והיא תחליף את הטנק-אמבולנס המיושן. ה''אכזרית'' כוללת מיכלי חמצן, חיבורים למוניטור, תרופות ספציפיות לרפואה דחופה וגלגלת מיוחדת להכנסת פצועים פנימה בזריזות.
NRG כתב: אמיר בוחבוט. צילום: דובר צה''ל

שמ"ת (שם משתמש תפוס) הנה, תראה, האשכול לא נקבר.
אני אביא בקרוב תמונות של הנמר מפעילות מבצעית ליד מוצב מורג ז"ל

אגב, אותי מעניין יותר לדעת מהו הכלי שמשמאל לאכזרית (תובה של T54?)
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #89  
ישן 19-12-2005, 23:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] שמ"ת (שם..."

בקשר לVIP,
לא אני כתבתי זאת. אבל הכוונה, לרוב היא לדגם בעל המזקו"ם המשופר. למרות שחי"רניקים מתקשים להבחין בכך והם קוראים VIP רק לאכזרית שהותקנה בהן עמדת מפקד בולטת ומרובת חלונות, כמו בצילום הזה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יש עוד צילומים רבים באשכול שזיו פתח על ביקורנו המשותף ברצועה (יש לי עוד המון צילומים אך הם בסטילס ואין לי חשק לסרוק).
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #90  
ישן 19-12-2005, 20:39
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,644
הנמר ברצועת עזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

תמונות שצילמתי במוצב הצמוד ליישוב מורג, מספר שבועות לפני ההתנתקות. הנמר חונה ברחבת הרק"מ של המוצב, שימו לב שהמק"כ פורק מהכלי. יחד עם הנמר היו ברחבה מספר אכזריות VIP, הנגמפופ ורק"מ נוסף שנשא מתקונים ייחודיים (תמונתו לא אושרה לפרסום).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

פרט מעניין שניתן להבחין בו: בהשוואה בין מערכת המצלמות של המק"כ שהופיע בכנס LIC (תמונה ראשונה) לבין הדגם המבצעי (תמונה שניה ושלישית), ניתן לראות שהדגם המבצעי שונה והותקן בו חיפוי לשתי המצלמות גם יחד. החיפוי אינו מרובע אלא זויתי, ואפשר להניח שהוא מגן על המצלמות מירי ומרסיסים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
דגם LIC

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הדגם המבצעי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #91  
ישן 20-12-2005, 01:06
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
תודה על התמונות
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הנמר ברצועת עזה"

למה מציידים את הנמר במערכת 0.5 "עדינה" יחסית, ולא בנשק עוצמתי ומדוייק יותר לטווחים רחוקים יותר, כמו מערכת עם תותח אוטומטי + טילי נ"ט שמיוצרות על ידי חברות ישראליות שונות?

אגב, העובדה שתחמושת ה0.5 נמצאת בקופסה מחוץ לכלי - לא מגבילה אותו מאד מבחינת כמות התחמושת שהוא יכול לירות? לא נראה שהתא יכול להכיר יותר מכמה מאות כדורים (וכשמדובר בכדורי 0.5 עדינים, פגיעה של נק"ל בקופסה עלולה לפוצץ את כל הקונסטרוקציה ולהוציא את המקלע משימוש. אתה הרי מכיר את ההשפעה של כדור מאג על עריסת הכדורים של 0.5...) בניגוד למאג רפא"ל הישן שהתחמושת שלו היתה בתוך הצריח ו"זרמה" החוצה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 20-12-2005 בשעה 01:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #94  
ישן 20-12-2005, 01:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "לא התכוונתי לתותח 120..."

בשביל מה זה טוב?
לקחת טנק, הורדת לו את התותח ושמת עליו תותח יותר קטן.
הוא עושה נזק לתשתיות כמו טנק. שותה דלק כמו טנק. יש לו עלויות תחזוקה של טנק. מוביל אותה כמות של לוחמים בבטן (בטן ריקה) כמו טנק. ובסוף יעיל פחות בירי.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #95  
ישן 20-12-2005, 01:49
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בשביל מה זה טוב? לקחת טנק,..."

אתה מקבל נגמ"ש כבד (המערכת לא מבטלת את המקום לחי"רניקים בתובה, רק תופסת קצת יוצר מקום מהLIC), עם יכולת אש מדוייקת יותר, חזקה יותר, לטווח רחוק יותר. בהרבה מקרים ה0.5 לא מספק את הסחורה, ותותח בקוטר 25מ"מ יוכל לחדור מחסות וקירות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
בשביל מה זה טוב?
לקחת טנק, הורדת לו את התותח ושמת עליו תותח יותר קטן.
הוא עושה נזק לתשתיות כמו טנק. שותה דלק כמו טנק. יש לו עלויות תחזוקה של טנק. מוביל אותה כמות של לוחמים בבטן (בטן ריקה) כמו טנק. ובסוף יעיל פחות בירי.


באותה מידה אתה יכול לישאול "מי צריך בכלל את הנמר"? - שעולה כמעט כמו טנק, מזיק לתשתיות, שותה דלק ויעיל פחות בירי. יש לי דה ג'ה וו מאשכול אחר.
בכל אופן, לרוב הנגמ"שים הקיימים יש כוח אש שבהחלט גדול ממקלע 0.5 בודד, ובחלקם גם טילי נ"ט שיאפשרו להם להתמודד עם איום של טנק או נגמ"ש כבד אחר (בראדלי, בי.אמ.פי, סטרייקר, ווריור, ממש אין טעם להמשיך למנות אותם...), והם מצליחים לממש את ייעודם כנושאי גיסות. המערכת נשק הפנימית לא תופסת את כל המקום בפנים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #96  
ישן 20-12-2005, 06:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אתה מקבל נגמ"ש כבד (המערכת לא..."

יכולת נשיאת נשק באה באופן ישיר על חשבון יכולת נשיאת חי"ר. כל שאר הנגמ"שים שהזכרת סובלים יכולת נשיאה נחותה של חי"ר, גודל פיזי גדול יחסית או שילוב של שניהם. מעאכת הנשק אולי לא תופסת הרבה מקום - אבל הצריחים שלהם בהחלט כן והתחמושת נמצאת בתא הלוחמים עצמו - בעיקר טילי הנ"ט, ובאים בהחלט על חשבון החי"ר.
גם ל-BMP וגם לבראדלי יש יכולת נשיאה נחותה, כאשר לשני הכלים יש מיגון נחות מול האכזרית, באותם מימדים בערך.
הסטרייקר הוא כלי ענק, אם ראית, ונחות מהנמר בכל האספקטים, אולי מלבד יכולת נשיאת החי"ר. בכלל, אין כיום נגמ"ש לחימה בודד בעל יכולת מיגון גבוהה כמו של טנק, והכלים האלה גם ככה סובלים מיחס משקל/מנוע גבוה.
הנגמ"ש הכבד (אכזרית, נמר) נועד לשאת גייסות בסביבה עתירת איומים. כל תוספת של חימוש תקטין את כמות הלוחמים הנשאת ותצריך הגדלה של כמות הכלים פר יחידה, דבר שברור שהוא בלתי אפשרי, בעיקר מבחינה כספית. עמדה אחת או שתיים של מק"כ (אולי עם תוף פנימי) יספיקו בהחלט להתמודד מול האיומים המיידים - חי"ר מצויד בנ"ט.
טוב עשו, שהחליטו בראש ובראשונה להתמקד בנשיאת חי"ר ולתת את נושא חיפוי האש הכבד למשהו שיש ממנו מספיק בצבא - טנקים.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-12-2005 בשעה 06:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #99  
ישן 21-12-2005, 10:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "האם נגד כל מטרה קטנה/רכה צריך להעסיק טנק ולבזבז תחמושת 120 ממ?"

האם מדובר על שילוב נגמ"שי לחימה עם נגמ"שים כבדיםבפלוגה? אם כן, אתה עדיין מאבד כוח אדם, ומקטין את גודל המחלקה הרגלית, הקטנה גם כך. אני לא חושב שזה מצב רצוי.
אופציה שניה היא כמובן להוסיף לכל פלוגה מספר קטן של נגמ"שי לחימה, אבל אז נשאלת שאלה אחרת:
בהנחה שמספר הכלים ע"ב תובת המרכבה, המיוצרים בשנה הוא סופי - מה עדיף? לייצר עוד טנק או נגמ"ש לחימה?
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #100  
ישן 21-12-2005, 11:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "האם מדובר על שילוב נגמ"שי..."

אנחנו שוב נכנסים ללופ האינסופי הזה...
לא מדובר על ייצור נמרות, בטח לא על חשבון ייצור טנקים.
מדובר על הסבת טנקי מרכבה 1 ו-2 שיצאו משרות לנמרות. זה תהליך די קצר, ודי ברור שההסבה הזאת לוקחת פחות זמן מייצור טנק חדש.
ברגע שיוחלט לבצע זאת ההצטיידות יכולה להיות מהירה מאד.
אני יכול לקבל את הרעיון שהועלה פה שעל אחד משלושה כלים תהיה עמדת תותח במקום עמדת מקלע. כידוע העמדות ורסטיליות ולא דורשות שינוי לצורך החלפת הכלי היורה. השינוי היחיד הוא ההחלפה הפיזית ונשיאת התחמושת.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #102  
ישן 21-12-2005, 16:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "הממ. נראה לי חסר משהו"

בתור חי"רניק, אני לא ארגיש כ"כ נוח, אם אמצא ליד נגמ"ש שעלול להפעיל בכל רגע את המדוכות שלו.
גם בלבנון לנגמ"שים השונים, המדוכות היו ריקות, למרות איום הנ"ט.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #103  
ישן 21-12-2005, 17:00
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בתור חי"רניק, אני לא ארגיש..."

על האכזרית דווקא יש מדוכות עשן. גם על חלק נכבד מהברדלסים. ראיתי לא מעט תמונות של האמרים אמריקנים שגם כן מצויידים בהן.
מדוכות עשן הן חיוניות לשרידות של כל כלי, ויכולות גם לשמש כנשק (למרות שאחרי שראיתי לא מעט תמונות של מדוכות שמשוגרות ישירות על פלסטינים, אני מניח שהן לא קטלניות כמו שסיפרו לנו במקצועות...)
כדי לא להיפגע כל מה שצריך זה לבקש יפה ממפקד הכלי שלא ישגר מדוכות כשחי"רניקים חביבים נמצאים מלפנים... בכל מקרה, גם אם יש חיילי חי"ר מסביב, עדיף שחייל חי"ר בקידמת הכלי "יאכל" קצת מהעשן המסריח של המדוכה מאשר שהכלי יחטוף טיל - ובמיוחד כשיושבת בו כיתה שלמה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 21-12-2005 בשעה 17:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #104  
ישן 21-12-2005, 17:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "על האכזרית דווקא יש מדוכות..."

כמו שכתבתי קודם, אני לא זוכק פעם אחת, אפילו בנקודות החמות ביותר בלבנון שהמדוכות של הרק"מ הוטענו למארבים
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #109  
ישן 28-07-2006, 14:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "זו בטח בדיחה"

פוקס - שים לב בבקשה. אני משחזר בשבילך למרות שהכל כתוב פה למעלה.
יש שתי גרסאות לנגמ"כ (נגמ"ש כבד) מבוסס מרכבה:
נמ"ר - נגמ"כ לחימה
נמ"רה - נגמ"כ חט"פ עם מנוף אייל ותושבת למנוע רק"ם.

מכל סוג נבנה אב טיפוס אחד בלבד.
אב הטיפוס של נגמ"כ הלחימה היה בגדס"ר גבעתי וכרגע נמצא בביסלמ"ח כאבן שאין לה הופכין.
אב הטיפוס של נגמ"כ החט"פ משרת בגדוד 52 במסגרת פלוגת המפקדה.

אין עוד נמרים או נמרות או כלים אחרים מבוססי מרכבה!

לכל כלי יש את היעוד שלו ואת ההגיון שבשמו הוא נוצר. אני יכול לנחש שלצורך תיקון חילוץ בתוך שטח לבנון היית מעדיף לעבוד עם נמר"ה מאשר עם ריאו חץ.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #112  
ישן 28-07-2006, 16:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
הלכתי לחפש אותו היום
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] אב הטיפוס של..."

(חילקתי צ'ופרים לחיילים בגיזרה ושוחתתי עם חיילי פלוגה מסויימת)

לא ראיתי אותו בניזמית או בעין השלושה.

ואגב, נכנסתי לאכזרית. הייתי בלי ציוד עלי (למעט הצמיגים הצמודים) וזה היה לא נעים. קשה וצפוף. לעבור במסדרון הזה. כששמעתי כמה חיילים יושבים בפנים (בפעילות הלילה האחרון ובניגוד לפקודות) הייתי בשוק.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il


נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-07-2006 בשעה 16:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #114  
ישן 22-09-2007, 23:26
  פליקס פריש פליקס פריש אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.10.06
הודעות: 21
סטטוס פיתוח והזמנות - נמ"ר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

שלום שלום.

כפי שפרסמנו במעריב לפני כמה שבועות, מנט"ק (מינהלת טנק) במשרד הביטחון, האחראית על פיתוח וייצור טנקי מרכבה ודגמים משניים שלהם, הזמינה בהזמנה הראשונה 45 נמ"רים, שייבנו מאפס (לא מתובות של מרכבות ישנות). הם יצויידו במיגון כבד של תע"ש, יציקות מאורדן, ומערכת נשק נשלטת "קטלנית" של רפא"ל (ועליה מק"כ או טייפון). לגבי המיגון האקטיבי עדיין לא הוחלט אבל תעש ורפאל בתחרות חזקה מאוד, שכן עבור רפאל מדובר בהכפלה לפחות של מספר המערכות ועבור תע"ש זהו הפרוייקט הראשון בו עשויה להתשלב מע' "חץ-דורבן" - מיגון אקטיבי המבוסס על קלע (אפשר לראות באתר תעש תחת השם Iron Fist).

הנגמשים הראשונים יועברו לצה"ל בסוף 2008, ובתקופה הקרובה צפויה הזמנה נוספת של 185 כלים, כך שבסך הכל, בשלב ראשון יהיו 230 נמ"רים, או שתי חטיבות, ועוד כלים בביסלמ"ח ובבא"ח. עדיין לא הוחלט איזו חטיבה תצויד בנמרים, אבל יש יסוד להניח שזו תהיה חטיבת חי"ר אחד סדירה, וחטיבת המילואים התאומה שלה - דוגמת גבעתי וחטיבת הנגב.

במקביל, וזה פורסם לפני כשנה, יעברו האכזריות שדרוג והשבחה, שיכללו כמובן את המערכות האוטומוטיביות, מערכת הנש"ק, וכאן הפתעה לגולנצ'קים - גם הנדסת האנוש ותאי הנהגים והלוחמים.

בהצלחה, ושלא נזדקק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #119  
ישן 27-12-2007, 19:35
  TANK TANK אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 27.04.07
הודעות: 386
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונה של נמרה בשירות מבצעי"

צה"ל מציג נגמ"ש חדש: ה"נמר"

הנגמ"ש, שיוכנס לשימוש תוך שנתיים, יאכלס עד 14 חיילים ותחמושת. יותקנו עליו מערכות נשק מתקדמות וכן ציוד דיגיטלימשרד הביטחון חשף הערב את הדגם החדש של נגמ"ש ה'נמר', שצפוי להיכנס לשימוש מבצעי במהלך השנתיים הקרובות בחטיבות החי"ר. הנגמ"ש החדש אמור לתת מענה הגנתי לחיילים שבתוכו, אולם מורכבות בו גם מערכות נשק מתקדמות וגם ציוד דיגיטלי, שייתן לחיילים בתוכו תמונת מצב עדכנית של הכוחות סביבו. בנוסף, הנגמ"ש יכול לאכלס בתוכו 14 חיילים, בנוסף לתחמושת.


פיתוחו של הנגמ"ש, שגופו מורכב מטנק מרכבה ללא הצריח, נעצר וחודש במהלך השנים האחרונות כמה פעמים עקב קיצוצים במערכת הביטחון. על פי התכנון צפוי צה"ל לרכוש למעלה ממאה נגמ"שי נמר, שייכנסו לשימוש מבצעי במהלך השנתיים הקרובות. לדברי בכיר במשרד הביטחון, הנמר פותח כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה.


חשיפתו של הנגמ"ש החדש התקיימה במהלך טקס פרידה מראש מנהלת טנק המרכבה, תא"ל עמיר ניר, שבתקופתו נכנס לשימוש טנק מרכבה סימן 4 בחיל השיריון.

http://news.walla.co.il/?w=/1/1214670
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #120  
ישן 27-12-2007, 19:37
  קליפס קליפס אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.11.07
הודעות: 195
משרד הביטחון מציג: נגמ"ש ה'נמר' הראשון מיצור סדרתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-...ml?tag=20-32-39

נגמ"ש חדש בפיתוח ישראלי - 'נמר'

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/uploadimages/NEW-460231959819794.jpg]
בעוד כחודש יתחילו במשרד הביטחון לערוך ניסויים לנגמ"ש חדש - 'נמר'
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
תוכנן בשנה האחרונה כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה [הנגמ"ש החדש. צילום: משרד הביטחון]
מאת: איציק וולף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Itzik


בטקס פרידה מראש מינהלת טנק המרכבה, תא"ל עמיר ניר, הוצג לראשונה ה'נמר', נגמ"ש [נושא גייסות משוריין, א.ו.] הבקעה חדש מתוצרת ישראל המסוגל להוביל 14 לוחמים ברמת מיגון מהטובות בעולם.

תא"ל ניר ציין בטקס כי ה'נמר' היה בגדר רעיון רק לפני שנה ובעוד חודש הוא יוצא לניסויים.

מנכ"ל משרד הביטחון, תא"ל (מיל.) פינחס בוכריס, אמר שה'נמר' הוא חלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה ובתכנונו שולבו לקחי התחקירים.

עד כה נמצאים בשימוש צה"ל נגמ"שים אמריקניים מסוג M-113 אשר הגיעו לישראל ברכבת האווירית ששלחה ארצות הברית בשנת 1973. הנגמ"שים הללו, שהיו למעשה הנגמ"שים המודרניים הראשונים, דחקו החוצה את הזחל"מים שנשאו עד אז את הלוחמים.

בעקבות התפוצה הרחבת של טילי נ"ט המסוגלים לחדור מבעד לדפנות הנגמ"שים ובשל המעבר ללוחמה מרובה בשטח בנוי פיתחו במשרד הביטחון נגמ"שים כבדים כמו ה'אכזרית', ה'נגמחון' וה'נקפדון'. האחרונים אף מסוגלים לספק פלטפורמת לחימה ממוגנת מלבד העובדה שהם נושאים את הלוחמים אל היעד.

הרבה חיילים חבים את חייהם לניר

בהתייחסו לפועלו של תא"ל ניר, אמר מנכ"ל משרד הביטחון בוכריס כי הרבה מאוד חיילים בצה"ל, אלו ששרתו על הנקפדון, הפומה והמרכבה חייבים לו את חייהם כמי שהיה אחראי על פיתוח מיגון הכלים.

תא"ל ניר החל את דרכו בפרויקט המרכבה לפני 18 שנה. תחילה כעוזרו של האלוף (מיל.) ישראל טל, לאחר מכן כראש מחלקת פיתוח. הוא עסק בפיתוח טנק המרכבה סימן 4 המשלב מערכות מיגון אקטיביות ופאסיביות.

נערך לאחרונה ע"י קליפס בתאריך 27-12-2007 בשעה 19:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #131  
ישן 27-12-2007, 21:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
צילום
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "'נראה לי' ולא בגלל המראה של..."

לצערי "קליפס" צודק.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
זו לא תובה של מרכבה סימן 1 או 2!
אלא אם עשו בה שינויים שכמעט שווים להתכה שלה ויציקה מחדש.
מעניין להיחשף אל מערכת השיקולים.
מיכאל?

מה זה בולט לצד הצריחון? האם זו מרגמה 60 חיצונית?
האם מישהו במש"א חמד לצון וחיבר לנמר משהו מהג'נקיה?

האם איציק וולף מקבל כסף עבור כתיבת שטויות בNFC? אם כן, חבל.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il


נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 27-12-2007 בשעה 21:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #134  
ישן 27-12-2007, 22:07
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "כיצד מזהים הבדלים בתובה? (מעבר להבדל במזקו"ם)"

ההבדל במזקו"ם הוא העיקר.
שים לב לבוגי 5 (אחד לפני אחרון) או זו הייתה תובה סימן 1 או 2 הזרוע הייתה הפוכה, כלומר העגלה שלו הייתה "נדחפת".
במרכבות סימן 1-2 הזרועות מורכבות בזוגות זו כלפי זו, אחת נדחפת ואחת נגררת.
במרכבות 3-4 כל הזרועות נגררות (אפשר לראות את תיאור המזקו"ם מצויין בספר שח\ל מיכאל על המרכבה סימן , בעמ' 58).

יש סימנים נוספים.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #136  
ישן 27-12-2007, 22:14
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
אני מקווה שאכן מדובר בכלי חדש.
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לצערי "קליפס"..."

בכול מקרה, אני כן מקווה שמדובר בכלי חדש.
חבל לחזור על טעות האכזרית. כלי שעלותו הוספית באמת לא הייתה שווה את התובה חינם.
המחיר של הסבת תובה בת שלושים כולל פרוק מוחלט, שינוי פתח הצריח, הוספת פתחי לחימה, החלפת מנוע ומזקו"ם, הרכבת מיגון מודרני וכו יכול להיות גבוה מבניית תובה חדשה.
בניית תובה חדשה על אותו פס יצור של הטנק תאפשר ליעילות של יצור המוני ולהוזלת המחיר ליחידה.

את המרכבות הישנות הייתי שומר לכלים קו שני ללא שינוי מיגון ,מזק"ום ומנוע ואני יכול לחשוב על צורך בכלים כאלו.

עריכה:
דווקא המרגמה 60 מהג'נקייה היא רעיון מעולה. הייתי שם אפילו שתיים אחת מימין אחת משמאל.
תאמין לי שמ"פ החי"ר שעומד או משאיר את הכלים האלו במדרון אחורי, זה בדיוק הכלי אותו הוא צריך ובו הוא ישתמש. ליצר מרגמה פנימית בעלת יכולת צידוד זה קצת מוגזם ומיותר. (בכלל המרגמה הפנימית היא הנפצה מיותרת של טליק. לקחת טנק שלם ולשעבד אותו למרגמה 60 זה בזבוז אדיר) ל 60 החיצונית קצב אש ודיוק מדהימים, יחד עם יכולת הנשיאה של הנגמ"ש זאת ארטילריית כיס מעולה. באפס מחיר.
_____________________________________
טל


נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 27-12-2007 בשעה 22:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #137  
ישן 27-12-2007, 23:18
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אני מקווה שאכן מדובר בכלי חדש."

ברשותך שתי הערות:
אם היה תלוי בי, אז המרכבה 1 היה הופך ל-MLRS, רכב לוגיסטי כבד לטק"ק כבד כלשהו, טנק נ"מ, או טנק קל (פחות מיגון, יותר מהירות, טקטיקה אחרת), או טנק הדרכה קבוע.

לגבי המרגמה החיצונית, לעומת פנימית. כוחו של הטנק היא ביכולת לפעול כאשר הצוות מתחת לשיריון, ללא איום של רסיסי ארטילריה או צלפים. אז יש עכשיו תירוץ חדש להיות חשופים בצריח? המרגמה חיצונית, מפני שאין צריח שיכול לכוון אותה לאזימוט הנכון. אבל יכול להיות שזה רק להצגה. ל-IFV כמו הנמרה לא צריכה "ארטילרית כיס", זה אידיוטי לגמרי, מפני שהיא יכולה לסחוב ארטילריה אמיתית: טילים, מקל"ר, תותח 30 מ"מ, אולי אפילו חזרה מפתיעה של תול"ר M40, מ"מ106 שמשגר רקטות פלשט זולות וגם טילי להט.

ככל הנראה, השימוש היחיד המתוכנן למרגמה זה לירות תאורות מפעם לפעם. יותר מסורבל לדעתי, מלפרוס מרגמה כזו מתוך כל ג'יפ או האמר.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #138  
ישן 27-12-2007, 23:52
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.04.05
הודעות: 5,092
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ברשותך שתי הערות: אם היה..."

באשר לצורך בארטילריית כיס - צריך לזכור שמדובר ברק"מ שמוביל כיתה. מאז שהוצאו משירות מרגמות 52 מ"מ אין נשק מסייע שיחליף אותן ברמה הזו. מרגמת 60 עם כמה ארגזי תחמושת יכולה לתת סיוע אש מדהים לכיתה שמסתערת רגלית. כנ"ל תאורות ועשן ברמה גבוהה יותר ממה שיש כיום ברמה הזו.

ולנושא תובות מרכבה ישנות - אכן לא חסר מה לעשות איתן אצל כוחות לוחמים שאינם מסתערים בדרג ראשון - הנ"מ החביר שעליו אנחנו מדברים בשרשור אחר, מרגמות 120 מ"מ דוגמת הקרדום וכו'.

מה שעוד מעניין אותי זו האפשרות לייצא את המרכבות הישנות. אם מכרנו בעבר טנקים שעבר זמנם למדינות שונות (ואפילו משונות) נראה לי שמרכבה סימן 1 יכולה להיות שדרוג משמעותי למדינות שעדיין משתמשות בפאטונים מונעי בנזין או אפילו בשרמנים. הבנתי שיש בעיית יצוא עקב האישור שצריך לקבל מארה"ב (יצרנית החט"כ) אבל האם מנסים בכלל? מג"חים דווקא כן מופיעים באתר של סיב"ט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #139  
ישן 28-12-2007, 09:51
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "באשר לצורך בארטילריית כיס -..."

ISHPUZ
אין ספק שמרגמה 60מ"מ הוא כלי חשוב בסיוע לחי"ר. לא פה העיניין. הנקודה היחידה היא בכך שהמרגמה היא חיצונית. כלומר, אי אפשר לטעון אותה מתחת לשיריון. מפעילי המרגמה צריכים להיות חשופים. מהצד השני, אם מפעילים את המרגמה ממרחק בטוח, אז בשביל מה השיריון הכבד? סתם חוליית חי"ר ורכב רך, יכולים לעשות את אותה העבודה בדיוק.

בחיים לא נמכור שילדה של מרכבה 1. פעם אחת בגלל סודות צבאיים, כגון הרכב הפלדה של השיריון. פעם שניה מפני שישראל מרוויחה לא רע משדרוגים של פאטונים. ופעם שלישית, אף אחד, כולל לא צה"ל, לא צריכים טנק שמפסיקים לייצר את חלקי חילוף עבורו. ופעם רביעית, מפני שלצה"ל עדיין יש מה לעשות עם מרכבות ישנות, בתפקידים לא קרביים (לוגיסטיקה, הדרכה ותרגילים).

Tal53
טנק קל, הוא טנק בעל תותח או מערכת נשק קלה יותר משל צריח טנק מערכה עיקרי MBT. להרבה מדינות יש טנקים קלים, ובכלל זה בריטניה צרפת וארה"ב.

השימוש בטנקים קלים שונה לגמרי משימוש בטנקי מערכה. הם משמשים שפעולות איגוף עמוק, פשיטות ולחימה בחי"ר בצמוד לטנקי מערכה. טנקים קלים משמשים בכל מקום שבו מהירות והפתעה מפצים על מיגון חלש יותר.

טנק הדרכה / אימון קבוע, דומה למטוסי אימון. עלויות הפעלה נמוכות יותר, בזמן שיש דימיון בהפעלה בינו לבין הטנק האמיתי. לא כל אימון הדרכה נעשה על ה"דבר האמיתי". מה גם, שטנק הדרכה צמוד לבסיס הדרכה, ולא דורש שיובילו אותו על מוביל מקצה המדינה לקצה השני בשביל כל קורס.

בשביל לירות מאחורי רכס לא צריך את רמת המיגון שיש לנמרה. כל דבר אחר מספיק. הנמרה נועדה לפרוץ, להבקיע ואז לפרוק ולסייע. הנמרה נועד להסתער, לא רק לשמש מונית. מפני שיש מספיק כלי רכב אחרים וזולים יותר בשביל דברים כאלה.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 28-12-2007 בשעה 10:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #144  
ישן 28-12-2007, 14:09
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית
 
חבר מתאריך: 23.03.06
הודעות: 1,980
השרידן
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז אם כך ההגדרה הזו..."

נבנה ברובו מאלומיניום לכן המיגון שלו היה קל ביותר. כתוצאה מכך הטנק היה פגיע מאוד, כפי שהתברר מהר מאוד בויטנאם. נוסף לכך, מערכת הנשק האקזוטית שלו סבלה מבעיות רבות, בעיקר אמינות נמוכה של טיל השיליילה.
הסיבה היחידה שהוא נותר בשימוש זמן כה רב היתה העובדה שקל להוביל אותו במטוסי תובלה (אפילו בהרקולס). כתוצאה מכך הטנק נותר בשירות בגדוד השריון של דיביזיה מוטסת 82, אשר היתה מרכיב משמעותי ב-RDF. שרידנים אלה היו הטנקים האמריקאיים הראשונים שהגיעו לערב-הסעודית במסגרת מבצע "מגן מדבר". מכל מקום, תרומתם במלחמה היתה שולית לחלוטין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #145  
ישן 29-12-2007, 15:17
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.09.05
הודעות: 1,280
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "השרידן"

I just want to add to what Fox450 wrote above, that the M551 was originally designed as a light tank for scouting and recon and not for direct combat.


I read that when it was decided that some units in Vetnam would switch their M48s for the newer M551, the crews were very dissapointed at their loss of protection. It's aluminum hull would get chewed up by .50 caliber bullets and it would be completely destroyed by the same mines that with a M48 would only cause the loss of a few road wheels.
However, its 152mm anti-personnel "beehive" round was considered very effective against the enemy

I believe that some M551 tanks were actually parachuted and used very successfully in combat during the US invasion of Panama in 1987.

That was when the current evil guy threatening world peace was Noriega :-
The US paratroopers were very dissapointed in losing their tanks, especially when its planned replacement the M8, was cut for budgetary reasons. I think that today the 11th Armored Cavalry Regiment still operates some of them as soviet mockup tanks at the US Army "mali" base

BTW, I wonder if its legal to kill the enemy with an AP round filled with bubble gum? I found some very interesting Vietnam war stories here. http://www.11thcavnam.com/main/tales5.html
_____________________________________
Sorry for the English... I was a bad student in Hebrew school
אבל אפשר לענות לי בעברית


נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 29-12-2007 בשעה 15:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #146  
ישן 28-12-2007, 00:04
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
הערות לא ענייניות.
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ברשותך שתי הערות: אם היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
ברשותך שתי הערות:
אם היה תלוי בי, אז המרכבה 1 היה הופך ל-MLRS, רכב לוגיסטי כבד לטק"ק כבד כלשהו, טנק נ"מ, או טנק קל (פחות מיגון, יותר מהירות, טקטיקה אחרת), או טנק הדרכה קבוע.
.

המרכבה אחת לא תהיה טנק קל אפילו ערומה לגמרי, היר גם לא תזוז מהר לשום מקום. ובכלל מה זה טנק קל ומתי משתמשים בכזה בשדה הקרב המודרני?
מה זה טנק הדרכה קבוע? נו באמת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh

לגבי המרגמה החיצונית, לעומת פנימית. כוחו של הטנק היא ביכולת לפעול כאשר הצוות מתחת לשיריון, ללא איום של רסיסי ארטילריה או צלפים. אז יש עכשיו תירוץ חדש להיות חשופים בצריח? המרגמה חיצונית, מפני שאין צריח שיכול לכוון אותה לאזימוט הנכון. .


כאשר אתה מכוון את המרגמה 60 לאזימוט הנכון ומתקן לרוח וכו' אין לך טנק. התותח 120 מ"מ, מקלע המקביל, כוונת התותחן משועבדים כולם למרגמה 60 מ"מ. אם אתה גם רוצה לעשות זאת במדפים סדורים אז אתהבדרך כלל צריך לעמוד חשוף לאויב (אל תתקנו אותי בבקשה בנושא זה!)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh

אבל יכול להיות שזה רק להצגה. ל-IFV כמו הנמרה לא צריכה "ארטילרית כיס", זה אידיוטי לגמרי, מפני שהיא יכולה לסחוב ארטילריה אמיתית: טילים, מקל"ר, תותח 30 מ"מ, אולי אפילו חזרה מפתיעה של תול"ר M40, מ"מ106 שמשגר רקטות פלשט זולות וגם טילי להט.

כנראה שאת לא מכיר את ההבדל בין כינון ישיר לארטלירייה.
הקטע האידיוטי של ירי מרגמה במדפים פתוחים יכול להתבצע מאחורי קו רכס וזאת בשעה שמתבצע הקטע האידיוטי השני, יציאת החירניק"ים מהנגמ"ש לתנועה רגלית ללא "מדפים".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh

ככל הנראה, השימוש היחיד המתוכנן למרגמה זה לירות תאורות מפעם לפעם. יותר מסורבל לדעתי, מלפרוס מרגמה כזו מתוך כל ג'יפ או האמר.


למה לפרוס מכלי רך ופגיע מרגמה קרקעית כולל חצובה, במקום מרגמה שתופסת אפס מקום על סיפון הנגמ"ש?
_____________________________________
טל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #148  
ישן 28-12-2007, 21:42
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "איך לוקחים טנק שמשקלו 60 טון..."

אני מודה שאני לא טנקיסט, ולא טרחתי לחפש את הנתונים המדוייקים. אבל אני יודע את העובדות הבאות:
1) למרכבה שיריון מודולרי, כלומר חלקים רבים מהשיריון אפשר להוריד. זו חייבת להיות דיאטה משמעותית.
2) חלק לא מבוטל מהמאסה של הטנק זה הצריח. אם מחליפים צריח, או מותרים עליו לגמרי, אז משטר הדיאטה של הטנק מחמיר ברמה נוספת.

ההגדרה ל"טנק" קל היא הגדרה הרבה יותר רחבה מזו של MBT. זהו מונח, שבסופו של דבר הוא יחסי ולא מוחלט, המושפע במיוחד מהטקטיקות שהוא נועד לבצע, ויכול לעשות טוב יותר מטנק מערכה עיקרי: סיורים אלימים, תנועה מהירה, סיוע חי"ר קרוב, לש"ב וכד'...

על פי רוב, טנק קל הוא טנק קטן יותר, עם תותח קטן יותר. התותח נועד להילחם בחי"ר ורכבים רכים יחסית. נגד טנקים יש לטנקים הקלים טילי נ"ט.

בראדלי למשל, יוגדר לפעמים כ-IFV, ולפעמים כטנק קל. תלוי יותר בצורת ההפעלה שלו. הסקורפיון, לדורותיו, הוא טנק קל קלאסי. טנקים קלים אחרים הם: AMX-10P, הצרפתי, CV 90 השוודי, Dardo הספרדי, היאגואר 2 הגרמני, סידרת ה-BMP הרוסי וכיוצ"ב... לטנקים קלים, יש בקירוב גס, חצי מהמשקל של טנק מערכה עיקרי.

אחד הדברים המעניינים בהקשר הזה, האוסטרלים חיברו צריח סקורפיון ל-M113. התוצאה, טנק קל.

הרעיון המרכזי הוא, שישנן משימות רבות בשטחים, בהן אין צורך לסכן טנקים כבדים, ואין תפקיד לתותחים הכבדים שלהם. צורת הלחימה האורבנית, כפי שנלחמים במערב, מסכנת טנקים. לראיה, בתוך פחות משנה, שלושה טנקים שלנו פוצצו ממטעני גחון כבדים בעזה. טנק קל, היה יכול אולי, לעקוף או להימנע מנקודות חשודות במיקוש, ולנוע מהר ובצורה פחות צפויה, ולא לעלות על המטען מלכתחילה.

העלויות הכלכליות של טנק קל, אמורות להיות נמוכות משמעותית מזו של טנק מערכה, שגם כך נחוץ יותר על גבולות בעייתיים יותר, בכוננות או בשטחי אימונים.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 28-12-2007 בשעה 21:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #149  
ישן 28-12-2007, 22:18
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
אם אין צורך "לסכן" טנקים כבדים אז מסכנים טנקים קלים?
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אני מודה שאני לא טנקיסט, ולא..."

1. ואם הינו שולחים טנקים קלים לא היו מושמדים שלושה?
2. מרכבה לא יכולה להפוך לטנק קל, ברדלי, או שום דבר דומה.
3. רעיון הטנק הקל עבר מהעולם לפני כמה הרבה שנים. מקורו בחלוקה לטנק כבד ואיטי שיחפה על החי"ר וילחם בטנקים האחרים ומולו הטנק הקל בעל יכולת התנועה המהירה ותפיסת השטח. הטנק היחיד הקיים כיום בכול העולם הוא טנק המערכה המשלב ניגון וכוח אש עם ניידות גבוהה.
4. IFV ודומיו אינם טנקים קלים. הם אמורים היו להיות נגמשי לחימה לסיוע לחי"ר ורוב המקורות רואים בהם טעות טקטית.
5. לעניין אחר. טייס F-16 לא מתאמן על מטוס אימון. כך גם טנקיסט מרכבה 4 לא יתאמן על מרכבת אימונים דגם 1. אין בכך לא צורך ולא הגיון. אין גם הגיון להתחיל את האימונים על טנק מיושן ולעבור לאחר כי זה פרק אימון קצר וזול בשעות טנק.
6. טנק קל לא יהיה זול יותר לתפעול מטנק כבד? טנק זול ללא אלקטרוניקה, מיגון, מערכת ראיית לילה ועכו' יהיה זול יותר לקנייה. רוצה לשרת באחד כזה?
אז אתה מציע להצטייד בטנקים נחותים מאוד כי זה זול. רעיון מעניין אך אווילי.
_____________________________________
טל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #150  
ישן 29-12-2007, 08:41
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אם אין צורך "לסכן" טנקים כבדים אז מסכנים טנקים קלים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
1. ואם הינו שולחים טנקים קלים לא היו מושמדים שלושה?
אולי לא היו מושמדים, מפני שהיו יכולים ליסוע בדרך אחרת. טנקים קלים קטנים יותר, יכולות להיות יותר אפשרויות לתנועה בשטח בנוי.
ציטוט:
2. מרכבה לא יכולה להפוך לטנק קל, ברדלי, או שום דבר דומה.
למה? אם אתה יודע משהו, תסביר לי ואלמד. סתם טענות סתומות לא תורמות.
ציטוט:
3. רעיון הטנק הקל עבר מהעולם לפני כמה הרבה שנים. מקורו בחלוקה לטנק כבד ואיטי שיחפה על החי"ר וילחם בטנקים האחרים ומולו הטנק הקל בעל יכולת התנועה המהירה ותפיסת השטח. הטנק היחיד הקיים כיום בכול העולם הוא טנק המערכה המשלב ניגון וכוח אש עם ניידות גבוהה.
יש לו שם, לטנק הזה שלך?
הטנקים הקלים, לסוגיהם הרבים, כמו ברשימה בהודעה הקודמת, עדיין בשימוש מאסיבי בכל העולם. בימינו יש יחס הפוך בין מיגון מצד אחד, לעלות ולמהירות. טנקים שמתבססים על מהירות להגנתם, ונועדו לפעול כסיורים ובמקומות בהם האויב חלש או דליל מלכתחילה, פחות צריכים מיגון כבד. מיגון ושיריון הם לא חזית הכל, ולפעמים המיגון הכבד דווקא מסכן אותך יותר, אם הוא מקריב את הגמישות שלך. אפילו המרכבה 4 לא יכולה למנוע מילדים לטפס ולשלשל רימונים ומטענים פנימה. אז מה המיגון שווה?
ציטוט:
4. IFV ודומיו אינם טנקים קלים. הם אמורים היו להיות נגמשי לחימה לסיוע לחי"ר ורוב המקורות רואים בהם טעות טקטית.
מהם המקורות שלך? כפי שכתבתי, ההבדל בין IFV לבין טנק קל קלאסי הוא מאוד גמיש. המונח טנק, מתייחס למהירות ולכוח האש, המונח נגמ"ש מתייחס ליכולת להובלת לוחמים. לכן לפעמים, יכולה להיות חפיפה בין התפקידים על בסיס אותו הכלי. חפיפה, איננה סתירה. צורת ההפעלה של הכלים בסיטואציה מוגדרת מכתיבה את ההגדרה.

ציטוט:
5. לעניין אחר. טייס F-16 לא מתאמן על מטוס אימון. כך גם טנקיסט מרכבה 4 לא יתאמן על מרכבת אימונים דגם 1. אין בכך לא צורך ולא הגיון. אין גם הגיון להתחיל את האימונים על טנק מיושן ולעבור לאחר כי זה פרק אימון קצר וזול בשעות טנק.
אז מחדשים את מה שצריך או אפשר לחדש. פשוט, כדי ללמוד נהיגה על טנק, או לללמוד להפעיל תותח, או ללמוד להפעיל מערכות אלקטרוניות שונות אז לפחות בהתחלה לא צריך לעשות את זה על 60 טון פלדה. אם מעיפים חצי או יותר מכמות הפלדה, אז יש לך טנק אימונים זול בהרבה.

ולא רק טנקיסטים צריכים ללמוד ולהתאמן על הטנק. יש גם חימושניקים, ויש גם קצינים ורבים אחרים.

ציטוט:
6. טנק קל לא יהיה זול יותר לתפעול מטנק כבד? טנק זול ללא אלקטרוניקה, מיגון, מערכת ראיית לילה ועכו' יהיה זול יותר לקנייה. רוצה לשרת באחד כזה? אז אתה מציע להצטייד בטנקים נחותים מאוד כי זה זול. רעיון מעניין אך אווילי.
טנק קל, אינו טנק נחות אלא טנק אחר למשימות אחרות ובנוי אליהן בהתאם. מן הסתם, כאשר פורסים יחידה של טנקים קלים, אז זה בסיסי לגמרי ליישר אותה על אותו קו מבחינת ציוד אלקטרוני וראיית לילה עם טנקים רגילים.

טנק קל, בנוי טוב יותר להילחם בחי"ר, בצלפים, להילחם בשטח בנוי, חורבות, ולנוע במהירות רבה יותר מאשר טנקים כבדים יותר מבלי לטחון את הכביש. טנקים קלים גם מצויידים במערכות נשק שונות לגמרי מאלו של טנקים רגילים, שהם לא פחות מסוכנות לאויב, כמו טילי נ"ט בכמות גדולה.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #151  
ישן 29-12-2007, 09:21
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.04
הודעות: 2,037
מבולבל תגובה אחרונה שלי בנושא. ועצה קטנה, שאתה לא מבין תשאל, אל תקבע עובדות.
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=Tal53]1. ואם הינו..."

עובדה: טנק קל או נגמ"ש אינו יותר עביר מטנק מערכה. ההפך הוא הנכון!
עובדה: אף טנק מודרני לא משתמש במהירות להגנה. מלבד נסיעה על כביש סלול טנק המערכה מהיר nכול נגמ"ש או "טנק קל"
עובדה: באף צבא בעולם אין טנק קל חדש. מקסימום נגמ"שי לחימה כבדים, יצורים שתוכננו על ידי ועדה.
עובדה: כדי להתאמן על מערכות שונות של הטנק לא צריך טנק שלם, כך עובד בית ספר לשריון. כדי להתאמן בהפעלת הטנק צריך התאמן על ה F-16 לא מיראז' כי שניהם מטוסים. לימוד הפעלת מערכות אלקטרוניות אינו מצריך שעות טנק. אבל התקנתן על המרכבה סימן אחד תהיה יקרה מאוד.
הדבר ההגיוני היחיד בטיעונים שלך הוא שטנק קל לא טוחן את הכביש. אעזור לך ואוסיף שהוא גם חוסך מובילים ויכול להיות מובל אוירית. כול אלו גם לא רלוונטיים למרכבה אחת וגם לא לצה"ל.
_____________________________________
טל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #152  
ישן 31-12-2007, 09:41
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.07.05
הודעות: 726
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "תגובה אחרונה שלי בנושא. ועצה קטנה, שאתה לא מבין תשאל, אל תקבע עובדות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
עובדה: כדי להתאמן על מערכות שונות של הטנק לא צריך טנק שלם, כך עובד בית ספר לשריון. כדי להתאמן בהפעלת הטנק צריך התאמן על ה F-16 לא מיראז' כי שניהם מטוסים. לימוד הפעלת מערכות אלקטרוניות אינו מצריך שעות טנק. אבל התקנתן על המרכבה סימן אחד תהיה יקרה מאוד.
.


מסכים בהחלט....הדבר היחידי שעובר לי בראש (בחלחלה רבה) זה "השרמן מטרה" שנח אחר כבוד בלטרון אחרי שירות מסמר שיער תחת אש כוחותינו...... תמיד תהייתי מה אמרו אנשה"צ לאמא שלהם כששאלה מה הם עושים בצבא....
וברצינות, לדעתי אין הגיון בשימוש של סימן 1 כפלטפורמת אימון מהסיבה הפשוטה שזה פשוט כלי שונה בתכלית. לא תאמן רובאי שאמור לעבוד על תבור בעזרת רובה צ'כי.
מה שכן, אחרי (לא שזה יקרה בעשור הקרוב אם אתם שואלים אותי....) יוחלפו כלי הקו השני בכלים חדישים יותר הייתי מסב את סימני ה-1 לכלי רק"מ יעודיים שונים:טג"ש,טנק חילוץ, נ"מ תמיכה ארטילרית (נורית,אלפ"א ושאר ירקות) כדי לישר קו עם יכולות עבירות קרובות יותר לתומ"תים (ויתקן אותי עידו אם אני יורד על האלפא ללא הצדקה).
בנוסף לכך כאשר יסיימו הכלים את שירותם בצהל אפשר לבחון שידרוג מסויים במגבלות יצוא ומכירה של המרכבות למדינות זרות (תקדים הסקייהוקים עובר לי בראש)
_____________________________________
"למדנו מההיסטוריה, אדוני הנשיא, כי המלחמה היא נמנעת. השלום הוא בלתי נמנע".

מנחם בגין, נוב' 1977.


נערך לאחרונה ע"י ריבולבר בתאריך 31-12-2007 בשעה 09:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #153  
ישן 31-12-2007, 12:20
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "תגובה אחרונה שלי בנושא. ועצה קטנה, שאתה לא מבין תשאל, אל תקבע עובדות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
עובדה: טנק קל או נגמ"ש אינו יותר עביר מטנק מערכה. ההפך הוא הנכון!

עובדה: טנק קל קטן יותר, ולכן עביר יותר במתארים מסויימים, כגון הריסות.
ציטוט:
עובדה: אף טנק מודרני לא משתמש במהירות להגנה. מלבד נסיעה על כביש סלול טנק המערכה מהיר nכול נגמ"ש או "טנק קל"

עובדה: כל טנק משתמש במהירות, ובתמרון להגנה. זה בדיוק מה שעושה את ההבדל בינם לבין פילבוקסים.

מהירות, חשובה במיוחד בקרב מתמרן. כאשר לאופנוע יש שרידות יותר גובהה משל טנק פשוט מפני שהוא משנה מקום מהר יותר.

ציטוט:
עובדה: באף צבא בעולם אין טנק קל חדש. מקסימום נגמ"שי לחימה כבדים, יצורים שתוכננו על ידי ועדה.

עובדה: בצבא הבריטי יש את הגילגולים השונים של של הסקורפיון, ה -warrior ,stormer, sabre. כולם חדשים לגמרי ובשימוש מבצעי בעירק ואפגניסטן.

http://www.army-technology.com/projects/stormer30/
http://www.army-technology.com/projects/warrior/
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/row/sabre.htm

לגרמנים יש עידכונים של הפומה, לשוודים את ה- CV90, שהוא בסה"כ מאמצע שנות ה-90 ועוד רבים. כולם חדשים.

עובדה: אין יותר טנקים חדשים, מפני שאף מדינה נורמאלית לא נערכת למלחמה בעצימות נמוכה. רק אחנו מנהלים כזו, מכל העולם, וגם זה מסיבות פוליטיות לגמרי. לכן רק לנו ולאיראן דחוף למצוא פתרונות טכנולוגיים יצירתיים. אחרים לא צריכים "נשק חדש". כי הם מנצלים את אלו הישנים עד תום, מה שאנו פוחדים לעשות.

עובדה: כדי לירות על מחבלים על הגדר במק"כ, לא צריך לסחוב 60 טון פלדה ותותח 120 מ"מ. ביזבוז משאבים עצום וכפול, פעם בגלל כוח האש העודף במקום אחד, ופעם בגלל שאותו טנק חסר במקום אחר, כמו הגולן או בשטח אימונים. אם את המק"כ יסחוב האמר ממוגן, או טנק קל, זה שאלה אחרת לגמרי.
זאת בהנחה שלשניהם אמצעים אלקטרוניים דומים או עדיפים לאלו של טנק מערכה.

ציטוט:
עובדה: כדי להתאמן על מערכות שונות של הטנק לא צריך טנק שלם, כך עובד בית ספר לשריון. כדי להתאמן בהפעלת הטנק צריך התאמן על ה F-16 לא מיראז' כי שניהם מטוסים. לימוד הפעלת מערכות אלקטרוניות אינו מצריך שעות טנק. אבל התקנתן על המרכבה סימן אחד תהיה יקרה מאוד.
עובדה: חיל האויר מפעיל גירסאות אימון של עיט A-4 skyhawk, לא מיראז'.

לימוד מערכות אלקטרוניות כן מצריך טנק שלם, מפני שמעבר לרמה ידע בסיסית מאוד בהפעלה של כל אחת מהמערכות לכוד, צריך ללמוד להשתמש בכולן בבת אחת. צריך ללמוד נהלי עבודה ודברים שאפשר ללמוד רק מנסיון. השאלה היחידה היא, אם אתה רוצה את זה על 60 טון פלדה או 30 טון פלדה או פחות. זאת בהנחה שהאיבזור האלקטרוני בין המרכבה האמיתית ולמרכבת אימון דומה.

בסוף כולם יגיעו למרכבה חדשה יותר. אבל למה לבזבז אותה?

אפילו מרכבה 1 נייחת לגמרי, יכולה להפוך לסימולטור, לחלק מהאימונים.

ציטוט:
הדבר ההגיוני היחיד בטיעונים שלך הוא שטנק קל לא טוחן את הכביש. אעזור לך ואוסיף שהוא גם חוסך מובילים ויכול להיות מובל אוירית. כול אלו גם לא רלוונטיים למרכבה אחת וגם לא לצה"ל.
אתה מדבר על טנקט, שהוא ייצור אחר לגמרי מטנק קל.

טנקט הוא לא יותר מעמדת נשק חי"ר (מקלע, או תול"ר או מרגמה או טילי נ"ט) ניידת עם שיריון בסיסי על זחלים, בגודל מכונית פרטית. הטנקט, נולד לעבוד צמוד מאוד לחי"ר, וכן, הוא צריך מובילים כי הוא לא מהיר כמו רכבים גלגליים.

טנק קל, הוא בערך בגודל של נגמ"ש M113, יותר גדול מהטנקט. ההבדל בין שיריונית, לטנק קל, הוא שלשיריונית יש גלגלים ולא זחלים. הטנק הקל עביר יותר בשטח פתוח, ומהיר פחות על כביש סלול. השיריונית בדיוק להפך.לכן הטנק הקל כן צריך מובילים.

כשבצה"ל חשבו על טנקים קלים, הרכיבו מערכת "קטלנית" עם תותח 30מ"מ על נגמ"ש M113. כמובן שזהו אילתור, ומוצלח פחות מתכנון כלי דומה מההתחלה (שאולי גם יחליף את ה-M113).

כשצה"ל מתלבט בין לאמות, חמורים, מריצות או חיילים-סבלים, עדיף טנקט... (מאוייש או לא מאוייש).

בשורה התחתונה Tal, מאוד תועיל לך פחות יהירות ויותר קריאה, רק כך לומדים!
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 31-12-2007 בשעה 12:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #159  
ישן 28-12-2007, 14:44
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים
 
חבר מתאריך: 26.01.02
הודעות: 1,389
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "[font=Verdana]החט"כ של הנמ"ר..."

ברכות למפתחים וליצרנים על הכלי החדש.

הייתי, ראיתי ואכן כלי מדהים.

כמה תיקונים קלים:
להודעה 121- לא נמרה כי אם נמר.
לא נמר חט"פ כי אם נמר אחזקה.
הנמרה הישנה פעילה בגדודים רק לצורך ניסויים כאלה או אחרים.
להודעה 122- עשרה נמרים או פחות? אולי בספארי.
בשלב הראשון לא יהיו נמרי חט"פ.
להודעה 123- הנמרה ביצור. אז עכשו אתה מוכן לקרוא לעצמך תולעת?
לא מדובר בנגמ"ש עם טכנולוגיות מ-79. מדובר ביצור מחדש.
ליוסיפון- מנית 2 נמרים, יש עוד אב טיפוס שמסתובב. נמר ש"כ עם מנוף קטן.
ללבני 143- זה לא אותו נמר. מדובר בכלי שעלה לפיתוח טלסקופי רק לאחרונה. הוא ביצור מאסיבי מ-א' עד ת'. הכל נובע מהקצאות תקציב כתוצאה מהחלטת הרמטכ"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #164  
ישן 02-03-2008, 16:30
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 18.08.04
הודעות: 411
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "אבי היקר, לא קיבלתי מנדט..."

"נמ"ר" - נגמ"ש מרכבה חדש הוצג לראווה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת יובל אזולאי
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
צה"ל ומינהלת טנק המרכבה הציגו היום לראשונה את נמ"ר; הנגמ"ש החדש מורכב על תובה של טנק מרכבה סימן 4 וגורמים במערכת הביטחון אומרים כי הוא נחשב לאחד מהכלים המתקדמים בעולם
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
תגיות: מלחמת לבנון השנייה, דן הראל, נמ"ר, מרכבה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
תצלום: אלון רון
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
צה"ל ומינהלת טנק המרכבה הציגו הבוקר (ראשון) לראשונה את נמ"ר - נגמ"ש מרכבה שפותח בעקבות מלחמת לבנון השנייה. הנגמ"ש החדש מורכב על תובה של טנק מרכבה סימן 4 וגורמים במערכת הביטחון אומרים כי הוא נחשב לאחד מהכלים המתקדמים בעולם.

מפקד זרוע היבשה, אלוף אבי מזרחי, אמר כי בכוחו של הנמ"ר להתמודד עם טילי ה"קורנט" וה"מטיס", שפגעו בשריון הישראלי במלחמת לבנון השנייה. לדברי האלוף מזרחי, למרות רמת המיגון הטובה, הדבר אינו מעניק הגנה מוחלטת, ובעתיד יעלה צורך להתקין מערכות הגנה נוספות בכלים אלה.

שתי יחידות ראשונות של נמ"ר כבר יוצרו והוצגו היום לראשונה בבסיס של אגף
הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בתל השומר. בטקס השתתפו גם סגן הרמטכ"ל, דן הראל, ואבי טנק המרכבה, אלוף (מיל.) ישראל טל.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/959880.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #165  
ישן 02-03-2008, 16:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
הודעת דובר צה"ל
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב ""נמ"ר" - נגמ"ש מרכבה חדש הוצג..."

טקס חשיפת הנמ"ר במרכז שיקום ואחזקה (מש"א)
יום ראשון 02 מרץ 2008, כ"ה אדר א' תשס"ח, 14:22
הנמ"ר (נגמ"ש מרכבה), פרי תכנון ופיתוח של מנהלת טנק המרכבה המיוצר במרכז שיקום ואחזקה (מש"א) באגף הלוגיסטיקה הרפואה והמרכזים (אלר"ם) נחשף היום בטקס חגיגי בהשתתפות סגן הרמטכ"ל, אלוף דן הראל, מפקד זרוע היבשה, אלוף אבי מזרחי, ראש אלר"ם, אלוף דן ביטון, מייסד טנק המרכבה, אלוף במילואים ישראל טל, ראש מנהלת טנק המרכבה, תת-אלוף ירון ליבנת, נציגי משרד-הביטחון והתעשיות, ומנהלת טנק המרכבה (מנט"ק).

הנמ"ר יהיה הנגמ"ש הממוגן ביותר בצה"ל, המותאם לאיומי הזירה ומהווה חלק מהתוכנית הרב-שנתית של צה"ל, כצעד נוסף להשגת העליונות ביבשה.
העקרונות שהותוו בתכנון טנקי המרכבה לדורותיהם יושמו בנמ"ר זאת על-ידי מתן עדיפות למיגון, שרידות והגנה גבוהה ביותר על אנשי הצוות בכלי.


בינואר 2007 הוטל על מנהלת טנק המרכבה לפתח ולייצר את הנמ"ר, תוך יישום לקחי הלחימה בעזה, באזור יהודה ושומרון ובמלחמת לבנון השנייה. בתכנון הנמ"ר הוקדשה תשומת לב לתכונות וביצועים מתקדמים, מיגון טכנולוגי שישולב במיגון אקטיבי, מערכות נשק מהמתקדמות בעולם הכוללות ציוד דיגיטאלי מתוחכם ויכולת ניוד צוות המונה עד 12 לוחמים. במהלך הטקס, גזר ס' הרמטכ"ל האלוף דן הראל, את סרט חשיפת הנמ"ר.

ראש אגף הלוגיסטיקה הרפואה והמרכזים אמר כי "מפקדי צה"ל מקבלים כלי מתקדם הפורץ דרך בטכנולוגיה ואמצעי הלחימה המשולבים בו, שיחזק את מערך חיל הרגלים באופן משמעותי".
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #169  
ישן 18-02-2008, 18:24
  hge hge אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.07
הודעות: 437
לקראת סוף השנה: לוחמי חטיבת גולני יקלטו את הנמ"ר - וייפרדו מהאכזרית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

לקראת סוף השנה: לוחמי חטיבת גולני יקלטו את הנמ"ר - וייפרדו מהאכזריתמקור:http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...08/07/03.htmיום רביעי 13 פברואר 2008, ז' אדר א' תשס"ח, 23:37
החטיבה החומה תהיה הראשונה בה ישולב הנגמ"ש החדש, שיחליף את האכזרית הוותיקה • הנמ"ר, המכיל אמצעי לחימה מתקדמים, נחשב לבעל יכולת ניידות גבוהה ועדיפות טכנולוגית

אורי טל

הנמ"ר, נגמ"ש המרכבה החדש של צה"ל, ייקלט בחטיבת גולני לקראת סוף השנה הנוכחית. בשלב ההתחלתי, ישולבו כלים בודדים במערך הרק"ם של גולני, ובהמשך יגדל מספרם בהתאם לקצב הייצור במרכז השיקום והאחזקה הצה"לי.

גולני תהיה, למעשה, החטיבה הראשונה שתקלוט את הנגמ"ש המתקדם, בדיוק כפי שהייתה הראשונה לעשות שימוש סדיר בכלי הוותיק אותו יחליף הנמ"ר - האכזרית.

בחודש מאי הקרוב תחל בחטיבה ובבסיסי ההדרכה השונים הכשרתם של צוותים טכניים ותחזוקתיים, וכן הסמכת חיילים שידריכו את הלוחמים לשימוש בנגמ"ש החדיש. "הנמ"ר שונה משמעותית מהאכזרית", הדגיש קצין החימוש של אוגדה 36, סא"ל מישל ינקו. לדבריו, לנמ"ר עדיפות טכנולוגית, והוא נחשב לבעל כושר ניוד גבוה הרבה יותר. בנוסף, מותקנים בו אמצעי לחימה המקנים לו יכולות אש גבוהות במיוחד.

העבודות לתכנון הנמ"ר ולייצורו בוצעו ברשות לפיתוח הטנק (רפ"ט) של משרד הביטחון. ייעודו של הנגמ"ש לשמש את כוחות החי"ר הפועלים בזירות לחימה שונות בכל רחבי הארץ ובכל תוואי. כך למשל, יכול הנמ"ר לסייע ליחידות הפועלות בשדה פתוח נגד צבא גדול ומאורגן, ומצד שני לפעול בשטח בנוי נגד תשתיות טרור.

הנמ"ר מבוסס על הפלטפורמה ועל התובה של טנק המרכבה סימן 4, ונחשב לכלי המספק הגנה טובה במיוחד לחיילים הנמצאים בתוכו. הלוחמים מסוגלים לבצע ירי מבלי לצאת מהמתחם המוגן של הנגמ"ש, שאף מותאם לשהות ממושכת בשטח בזכות מערכות המיזוג וסינון האוויר המותקנות בו.

בשנים האחרונות שולבה באופן ניסיוני בפעילות המבצעית של יחידות שונות גרסה ישנה יותר של הכלי - הנמ"רה, שהתבססה על טנק המרכבה סימן 1 - ומסקנות השימוש באב-טיפוס יושמו בתהליך פיתוחו של הנמ"ר. הנגמ"ש החדש עתיד גם להוות יסוד לצרכים אחרים, בהם הסבה לאמבולנס ממוגן, לכלי פיקוד קדמי ולהובלת צוותי אחזקה עד לקו האש.
_____________________________________
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #172  
ישן 04-03-2008, 00:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,644
עין הנמ"ר - כתבת דו"צ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""נמרה""

פרויקט הנמ"ר (נגמ"ש-מרכבה) הושק אתמול (א') בצל הלחימה בעזה • סגן הרמטכ"ל: "בעתיד הנמ"ר יגן על לוחמים הנמצאים באותם פעולות כפי שמבצעים חיילינו כעת בעזה".
אלעד שלו


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לחצו על התמונה להגדלה (3000x1960)

בצל הלחימה המתמשכת בעזה, הושק אתמול (א') פרויקט הנמ"ר (נגמ"ש מרכבה), שישפר את יכולת התמרון, היקף המיגון וביצוע משימותיו של מערך חיל-הרגלים בשטח אויב. הנמ"ר, שפותח על-ידי מנהלת טנק המרכבה ומרכז השיקום והאחזקה, הוא דוגמא ראשונה להשקעת יכולת בפיתוח וייצור נגמ"ש ממוגן לחי"ר, המבוסס על טכנולוגיות שפותחו עבור טנק המרכבה.

הנמ"ר מסוגל להכיל עד תריסר לוחמים ומצויד בכלי-נשק מתקדמים שכוללים עמדת נשק נשלטת, מערכת תצפית טלוויזיונית ליום ולילה שמאפשרת זיהוי ופגיעה במטרות מרוחקות באופן מדויק, מצלמות היקפיות ותצפית ממוגנת להתמצאות בסביבה עירונית, שמבטלת את הצורך להיות חשוף. "זהו כלי פורץ דרך", אמר מפקד אלר"ם, האלוף דני ביטון. "הכלי מבטיח לצה"ל עליונות טכנולוגית על אויבינו ומחזק את מערך החי"ר באופן משמעותי".

הנמ"ר הוא בעל רמת מיגון גבוהה, הממוגן ביותר בתולדות צה"ל, בעל יכולת המיגון בין הגבוהות מסוגן בעולם. "החיילים יהיו בהחלט מוגנים יותר", ציין אבי טנק המרכבה, האלוף (מיל') ישראל טל (טליק). "הנמ"ר יעניק להם עוצמת אש וניידות ויאפשר להם לנהל קרבות משוריינים ברמת שרידות גבוהה יותר".

מפקד זרוע היבשה, האלוף אבי מזרחי, ציין כי יכולת המיגון הגבוהה של הכלי תעניק מיגון מיטבי מול האיומים הקיימים בזירה. על הלחימה בעזה אמר: "אנחנו לא הורגים פלסטינים, אנחנו הורגים מחבלים חמושים בנשק שמנסים לפגוע בכוחותינו ויורים על אזרחינו".

שלושת הדגמים הראשונים יימסרו כבר בחודש יוני, כשהפלוגות הנוספות יקומו בשנים הקרובות וישמשו את מערך החי"ר בסדיר ובמילואים.

"בעשור הקרוב נראה מאות יחידות מכלי זה כמרכיב משמעותי ביכולת התמרון בקרב היבשתי", הבטיח האלוף מזרחי והדגיש כי: "ברור שיהיו חטיבות שיישארו עם כלים פחות מתקדמים, אך גם אלו הם כלים מספיק טובים לביצוע המשימה".

"כלי זה מהווה איזון ראוי בשדה הקרב בין ערך הדביקות במשימה לערך חיי האדם", הוסיף סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל. "זוהי עוד אבן בניין בקיר המגן של המדינה, ובעתיד הוא יגן על לוחמים הנמצאים באותם פעולות כפי שמבצעים חיילינו כעת בעזה".

_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #175  
ישן 04-03-2008, 08:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,924
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי shahar82 שמתחילה ב "מה עם השירותים? היו דיבורים..."

רק דיבורים. שירותים תופסים מקום - ולהשתין אפשר גם בבקבוק...
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום