לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 10:17
  picket picket אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.06
דעה: מלחמת לבנון פרק 2 היא רק בעיתת פתיחה

זו כמובן דעתי האישית בלבד, בהסתמך על המתרחש כאן באיזור הגועש הזה.
אני לא יודע לומר אם ניצחנו או הפסדנו - אני חושב שזה לא הנושא העיקרי כאן.
להערכתי, התרחשות החודש האחרון היה ניסוי כלים ובדיקת יכולות, שיטות וטקטיקות לקראת מערכה כבדה וגדולה מאד שתתרחש בעתיד הקרוב ביותר.
נראה לי שעקב מחסור גדול מודיעיני נדרשה ישראל ע"י הדוד סאם להיות בשר-תותחים ומעבדה כדי לזהות את נקודות החוזק והחולשה של האויב, מתוך ההנחה שאילו הן שיטותיהם של הספונסרים - ויש בזה הרבה מאד הגיון.
מהמערכה הזו - ניתן ללמוד ולהבין לא מעט במשמעויות הצבאיות והאסטרטגיות. החיזבאללה נחשף לחלוטין ברמה הטאקטית ושיטותיו נלמדו היטב. צה"ל חשף את מה שכבר ידוע לעולם הרחב, אבל זולת נשק אוירי מדוייק, לא חשף מעבר.
אני חושב שבמערכה הזו איבדה איראן נכסים רבים לקראת המערכה המתוכננת היטב שלה מול המערב, הרבה יותר מאשר ישראל. הרבה מאד מההפתעות המתוכננות שלה שע"מ להכינן נדרשות שנים רבות, ירדו לטמיון עקב התנהלותו של החיזבאללה.
בסוף החודש , איראן אמורה לתת תשובות למועצת הביטחון בסוגיית ההתחמשות הגרעינית שלה. תוך כדי אני קורא שמנהיגים איראנים מודיעים שאם מדינתם תותקף ע"י ישראל או ארה"ב - תתקוף מדינתם הקיצונית בטילים את ת"א - ונדמה לי שכבר היינו בסרט הזה לפני 15 שנים. אין עשן בלי אש, ולדעתי מערכה כזו קרובה מאי פעם. ארה"ב ניצלה לדעתי את חטיפת חיילנו, ואת יכולת ההתקפה של צה"ל בניסוי כלים ע"מ לבחון את יכולתם של החיזבאללה, וכך ללמוד את שיטות הצבא האיראני, בנוסף , אסור לזלזל בכך שהחיזבאללה נחלש מאד, והאיום שהוא יהיה בזמן המערכה מול איראן יהיה קטן יחסית.

מעניין אותי לראות את התנהלותה של סוריה בזמן המערכה הזו של המערב מול איראן - לדעתי תשב זו על הגדר.

כמובן - דעתי בלבד, וייתכן שאני מדבר שטויות - שכן אני לא איש צבא, לא ביטחוניסט, סתם רס"ל מחיל האויר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 15:22
  הנביא עמוס הנביא עמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
זה לא היה נסוי כלים בלבד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי picket שמתחילה ב "דעה: מלחמת לבנון פרק 2 היא רק בעיתת פתיחה"

לדעתי ארה"ב באמת ציפתה שישראל תכה את זבל אללה אנושות, ובכך בעקיפין את איראן.
ארה"ב התאכזבה מאד מהביצוע של צה"ל ומכל שרשרת הטעויות המדיניות והטקטיות של ישראל.
הפרשנים הכי טובים של פוקס (קראוטהמר, קריסטל, וכ') יהודים, אגב, מודים שישראל כשלה.

ארה"ב לא תתקוף ישירות את איראן, כי היא חייבת להציל את עירק מהשתלטות איראנית,שתהיה
אסון מבחינת האיזור כולו, ותסכן מאד את ישראל.
בסיבוב הזה איראן הוכיחה לארה"ב ולעולם כולו שישראל אינה כה חזקה, ולא השיגה אף אחת ממטרות המלחמה הזו, בעוד אחד מעושי דבריה של איראן, ג'וק בשם נאסראללה, עשה במדינת ישראל כבתוך שלו, ויצא מנצח בעולם המוסלמי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר