לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2006, 13:30
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "שאלה לגבי סיווג הרובאי"

מס' הרובאי מודד את רמת ההכשרה שלך לפעילות במסגרות "רובאיות".

אאל"ט (ותקנו אותי אם אני טועה ומטעה!), ההבדל העיקרי בין 02 ל03 הוא זריקת רימון שמתבצעת בזה האחרון.
ההבדל בין 04 ל05 לא ידוע לי, אבל שניהם, להבדיל מ03, מתאמנים גם במסגרות גדולות יותר מאשר כיתה.
07 זה מי שעבר אימון שמכשיר אותו להלחם כרובאי במסגרות בגודל גדוד ואף יותר.
מעבר לזה זה כבר הסמכות לפקד על כל מיני מסגרות, להעביר מטווחים וכו'.

וחוץ מרובאי, יש גם "שלב מקצועי" שקשור לדברים שאינם רובאות. כך למשל איש צוות טנק יהיה רובאי 03 אבל טען/תותחן/נהג 06.

באזרחות, רמת הרובאי הפכה למין מסנן דמוי-פסיכומטרי עבור חברות אבטחה וגופים דומים (למרות שאני בספק האם מאבטחי אישים נדרשים מתוקף תפקידם לבצע הסתערות גדודית, אבל ככה זה). אם מסתכלים לפי המספר ה"יבש" של הרובאי בלבד (מה שבדרך כלל לא עושים), ה05 שלך (שאם הבנתי נכון הושג ביחידה מובחרת) נחשב עבור אותן חברות פחות מאשר ה07 של איזה בחור שסיים מסלול באחד מגדודי הח"יר ולאחריו שובץ אחר כבוד באפסנאות הגדודית...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2006, 13:49
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אני מתפלא עליך יא עבדול
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מס' הרובאי מודד את רמת ההכשרה..."

ציטוט:
(למרות שאני בספק האם מאבטחי אישים נדרשים מתוקף תפקידם לבצע הסתערות גדודית, אבל ככה זה)

ומי ייתן את הרתק בצ'ק אין?? וחוץ מזה דוד של חבר של אחי הוא מאגיסט ב730.. עובדה.

מקור ה"רובאי 05" אצלנו היא שזאת ההסמכה היחידה שאנחנו עושים במסגרת אג"מית (טירונות חי"ר בבא"ח) ואת ההמשך (כמו אימון מתקדם בחי"ר, המעניק רובאי 07) אנחנו עושים כ"טירונות יחידה" במסגרת היחידה.. אותה בעיה גם עם הקורס מ"כים, שבגלל שהינו חלק אינטגרלי מההכשרה לא מהווה רובאי 08.

מן הסתם בראיונות למשהב"ט זה לא היווה בעיה כי היתה שיחה פנים אל פנים והבאתי מסמכים נוספים.. אני רק תוהה מה היה עולה בגורלי (או גורל חבר'ה אחרים) אם הייתי צריך למלא טפסים יבשים ולציין בהם את הרובאי שלי.. יש להניח שהייתי מאבטח את תחנת האוטובוס המרכזית של תל אביב, לאו דווקא החדשה.

שיטה די מטומטמת לא?

ישן 28-09-2006, 14:09
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "לאג'נט עמוס"

הכרתי פעם קצין חימוש אחד שלא עשה טירונות, אבל השלים אותה ל03

ומעשה שהיה כך היה - הבחור עשה עתודה טכנולוגית (י"ג) והיה אמור לעשות טירונות בחופשת הקיץ בין י"ב לי"ג, אלא שבדיוק אז עשה תאונת אופנוע קלה והחמיץ את הטירונות. הודיעו לו שישלימו לו אותה במועד מאוחר יותר.

משגוייס, הוא שאל מתי הוא עושה טירונות, וכל פעם אמרו לו שיעבירו לו אותה בהזדמנות הקרובה - בינתיים, הוא נשלח להשלמה ל03 (מבלי שיהיה בכלל 02!), ולקורס קצינים יעודי. בשלב מסויים הוא הפסיק לשאול מתי ישלימו לו את הטירונות וסיים קורס מכונאים, הכנה לבה"ד 1, קורס קצינים בסיסי והשלמה חיילית, וכל זה בלי טירונות...
ישן 28-09-2006, 14:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
סימונים מקצועיים שונים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "לאג'נט עמוס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
אגב, רובאי 12 זה לא קצין בצה"ל אלא קצין חי"ר בצה"ל. (קציני מפקדה הם רובאי 03/04 למיטב ידיעתי)

המספור 12 נועד לסמן קצין. קצין חי"ר יהיה רובאי 12, קצין הנדסה פלס 12, רופא - חובש 12

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
מקור ה"רובאי 05" אצלנו היא שזאת ההסמכה היחידה שאנחנו עושים במסגרת אג"מית (טירונות חי"ר בבא"ח) ואת ההמשך (כמו אימון מתקדם בחי"ר, המעניק רובאי 07) אנחנו עושים כ"טירונות יחידה" במסגרת היחידה.. אותה בעיה גם עם הקורס מ"כים, שבגלל שהינו חלק אינטגרלי מההכשרה לא מהווה רובאי 08.

בסדיר הייתי בפלחה"ן גבעתי. גם אנו לא עשינו אימון מתקדם אלא טירונות יחידה. קורס המכי"ם היה בירוחם. אם את קורס המכי"ם סיירות עשית בירוחם, היית אמור לקבל רובאי 8.
מהיכרותי עם צה"ל ייתכן כי כיון שאתה שייך לכחולים לא ניתן לתת אצלכם בשלישות סיווג יותר גבוה מרובאי 5 כיון שהמחשב אינו מאפשר לבחור מספר אפשרויות מעין אלו.

קוריוז אישי:
בגלל שהייתי פלחהניס"ט הייתי צריך לעשות השלמת קציני הנדסה.
בגלל לו"ז הקורסים הצהל"י יצאתי קודם להשלמה חיילית, סיימתי אותה ורק לאחר מכן בה"ד 1, כך שבעוד שלחבר'ה מהנדסה שהיו איתי חשפו דרגות בסוף קורס קציני ההנדסה, לי חשפו... כותפות ריקות.
לאחר מכן הלכתי לבה"ד 1, עשיתי 3 חודשים וחתמתי ויתור רגע לפני תגיות, כך שאני מוגדר כפלס 12, אבל רובאי 8 בלבד...
ישן 28-09-2006, 14:41
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
JR - מדאלאס או מהעבודה ומה הקשר בין השניים?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "AMITAIKI"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
מה לגבי קציני שלישות או שאר קציני מפקדה? הרי הרובאי שלהם נשאר 03, והם עצמם מוגדרים כ "שליש-12".
אכן, הרובאי שלהם נשאר 03. דוגמא אישית - אני רובאי 8 ופלס 12

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
שאלה נוספת, בתעודת השחרור רשום המקצוע הצבאי שלי והמספר ממול (שלב ה"רובאי" כביכול) הוא 12. מה זה אמור להיות? אני לא קצין אני רס"ל.
אין לי מושג. בכל מקרה כדאי שזמין לך מהאתר של אכ"א את העתק התעודה, ייתכן כי הדברים יופיעו אחרת - כבר קרו דברים מעולם

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
ושאלה אחרונה- מה מקור ה"0" שאומרים תמיד לפני הרובאי? למה אומרים רובאי "012"? זה לא נכתב ככ בתעודה הרי..
טוב, גם אומרים "ציודים" ו"נשקים" וזה לא נכון
ישן 28-09-2006, 18:54
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
חת"ם הוא חיל גדול מאוד במילואים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "איך זה קורה ועובד?"

מערך התותחים במילואים מחולק לשניים: המתנייע, והנגרר.
המערך המתנייע הוא העיקרי ומורכב מתותח ה M-109 על דגמיו (רוכב/דוהר/דורס).
המערך הנגרר קטן יותר ומורכב מתותחי M-71 המיוצרים ע"י סולתם.

המערך הסדיר מורכב כולו מתותחים מתנייעים, כך שבאופן טבעי הלוחמים ממשיכים למערך המתנייע גם במילואים, על אותם כלים. על מנת לשרת במערך הנגרר יש לעבור הסבה והחיל מעדיף להשקיע אותה רק במש"קים, ואת הלוחמים להביא מיחידות אחרות, לוחמים שאין בהם יותר צורך ביחידות האם.

אתה יכול לקרוא שני אשכולות על אימוני מילואים שערכתי בצאלים:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=129245

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=13256

אמיר שגב משרת על רוכב (מפקד צוות), אני משרת על M-71 (גם אני מפקד צוות, בסדיר הייתי על דוהר).

ישן 28-09-2006, 23:02
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
ואני חושב שזה מאוד לא נכון...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אני דווקא חושב שזה נכון."

קח לדוגמא את יחידת "סטינגר"{מצטער שאני לוקח אותה לדימוי כל הזמן,פשוט אני מכיר אותה הכי טוב..}
החבר'ה שם עוברים טירונות 0.3{אי אפשר יותר גבוהה מזה בחיה"א מלבד יחידות מובחרות}אבל בתכלס הם עושים מעבר ל0.3,אני לא אפרט יותר מדיי מה עשינו בהכשרה שלנו,אבל אני יכול כן להגיד לך,שעשינו המון דברים שהם ברמה של פלסרי"ם+

לי יצא באופן אישי לתפוס לא מעט מוצבים ותאמין לי שחבר'ה מיחידה מובחרת{לא אפרט איזו}ניסו להרים את הפק"ל סטינגר והם כמעט שברו את הגב,אז זה מאוד לא פייר להכליל את כל יחידת סטינגר כחבורה של נמושות,של אנשים שהם בעצם לא לוחמים,רק בגלל שהם הוכשרו כ0.3 בטירונות{שאגב בגדוד עברנו תרגיל ברמה גדודית גם!}ובכלל מה שאנחנו עשינו בהשוואה ל0.2 זה שמיים וארץ,בטירונות שלנו ירינו כמעט בכל אמל"ח אפשרי{מזריקת רימון עד ירי מק"ח}למדנו לתפעל נגב,מאג,מטול,מק"ח,סטינגר,רימון ועוד שלל אמל"ח{ואני ספק רב מאוד מאוד מאוד אם אם "לוחם" שעבר טירונות 0.2 יודע לתפעל חצי מהדברים האלה}.

אז בכלליות מה שאני רוצה לומר זה,שבושה שלוחמים מסטינגר נחשבים 0.3 רק בגלל שבחיה"א אי אפשר לעשות יותר מ0.3,שיקחו את הפק"ל סטינגר לחטיבת חי"ר ואני רוצה לראות מה אחוז הלוחמים שם שיצליחו לסיים מסע של 20ק"מ איתו על הגב,או לעלות את "מעלה גולני" בחרמון.

ולצורך העניין,אני מכיר בחור באופן אישי שהיה מפקד בסטינגר והיום הוא באבטחה ציבורית{אבטחת רכבות-מאבטח ברכבת עצמה רבואי 0.7+}ולמרות שהוא מוכשר 0.3 הוא הצליח להתקבל-ככה שיש אחלה לוחמים בסטינגר,ומאוד מעצבן שהחליטו לתייק את כל היחידה הזו כ0.3,יש לא מעט לוחמים שמשרתים בה שבקלות היו מסיימים כל מסול חי"ר שקיים.

-ח ב ל-

ישן 06-10-2006, 17:56
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
שאלה טובה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "מצטער על ההקפצה המטורפת......"

לעניות דעתי - לא, ודעתי מבססת על כך שצוער טייס (היינו פ"ט בעל סיכת מ"מ טייס) שהודח מהקורס, אם הוא מעוניין בקצונה בחילות היבשה, נדרש לבה"ד 1 כמו כל אחד שמעוניין להיות קצין. את קורס מפקדים שלי עשו כמה חבר'ה עם סיכת מ"מ של טייס (הודחו לאחר 9 חודשים לערך), ומי שהלך לקצונה עשה בה"ד 1 כמו כולם. גם זוהר חלמיש ז"ל, שעשה קורס מפקדים מחזור אחד אחרי, והגיע סמל עם סיכת מ"מ, עשה מפקדים, בה"ד 1 וכמובן השלמה.
לעומת זאת, מי שנשאר בח"א פטור מבה"ד 1. ד', חבר טוב שלי, חתם ויתור אחרי צ'ק 9 עם סיכת מ"מ, וקיבל את הדרגות לאחר קורס בקרים ללא בה"ד 1.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 29-09-2006, 00:14
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
שמע לצערי זה באמת ככה J-R
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "נמושות? סטינגר?"

אנשים בקושי מכירים את יחידת סטינגר,וברגע שאתה אומר להם שאתה מנ"מ אז זהו אתה מחוק,מבחינתם נ"מ זה החבר'ה האלה שיושבים בסטלה מאריס ואוכלים טוסטים כל היום...

אני יכול להגיד לך שבזמנו שהפלגה שלי הייתה בסיוע קק"צ בשיזפון,והיה לנו שם מין "דוכן" של סטינגר,הצוערים מכל יחידות החי"ר{גם המובחרות ביותר-שלדג,מטכ"ל וכ'ו..}היו בשוק מהסטינגר,ולא האמינו עד כמה מתוחכם הטיל הזה וכבד{נתנו להם לשחק איתו קצת בטיל דמה שמחובר למחשב ומדמה אמיתי}

הקיצר באמת חבל וזה לא קורה רק עם סטינגר יש עוד יחידות בצה"ל שזה ככה איתם,מה הבעיות להכשיר לוחמים בסטינגר או כל יחידה אחרת ב0.5 .

אנשים באמת לא יודעים,אבל ה0.3 הזה ממש דופק אנשים אחרי צבא,ולמרות שבסטינגר ובעוד יחידות מקבלים כביכול תעודת לוחם,עדיין אם נניח רוצים לעבוד בעבודה נדרשת לאחר צבא{למענק}בחברת אבטחה איכותית{שמירה על מתקנים ממשלתים,אבטחה ציבורית}ואתה אומר להם שאתה מוכשר 0.3 לא יורקים לכיוון שלך,וחבל מאוד שזה ככה,כי עם כל הכבוד אני לא חושב שלוחם בכל חטיבת חי"ר אחרת חוץ ממני או כל לוחם אחר בסטינגר יידע לתפעל את הנשק טוב יותר,ולהתמודד תחת אש.

ואגב רק שתדע שגם סטינגר תופסת קווי חי"ר{חמים-חברון,איו"ש,ע.ירושלים וכ'ו...}

ישן 07-10-2006, 22:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "שמע לצערי זה באמת ככה J-R"

דופק דופק, אבל דירוג הרובאי לא נועד לעזור לך למצוא עבודה באזרחות (מה לעשות). דירוג הרובאי נותן לצבא מושג לגבי יכולת לחימת החי"ר שלך, מה מסגרת הלחימה של היחידה שלך - ומה לעשות סטינגר לא אמורים להיות מסוגלים להלחם מעל לרמת הצוות - פשוט אין טעם, לכן הכשרת הרובאי שלהם לא משתווה ליחידות החי"ר. גם אם תעשה מארבי זיג בקסבה של שכם, זה לא ישפיע.

עניין ההנדסה הוא יותר עניין של יוקרה, כי הנדסה כן אמורים להיות מסוגלים להלחם חי"רית עד רמת הגדוד - אי לכך, סוג האימונים שלהם אמור להקנות להם רובאי 07.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 07-10-2006 בשעה 23:09.
ישן 29-09-2006, 09:08
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אני דווקא חושב שזה נכון."

אתה טועה (יותר נכון השיטה ) ואני יסביר למה .

כל לוחם בגדוד שלי (ונעזוב רגע את המחלקה ספציפית) עשה קוי חי"ר .
בשנה וחצי לפני השחרור שלי היינו בעזה ,על כל המשתמע.
לכולנו רובאי 05 והמכ"ים חלק 7 חלק 8 .
לאומתינו יש לי חבר מ"כ בגבעתי ,עשה תגבור קוים אחד של חודש וכל השאר היה בבא"ח (מ"כ וסמל מסלול).
לדבריו לא היה תחת אש מימיו.

אני ישאיר לך לנחש מי קיבל זימון לאבטחה ממלכתית,ומי היה צריך לבקש.
מעבר לזה,זה כל כך נכון שאפילו צה"ל הבין והיום הנדסה הם רובאי 07 .
הרבה מקומות עבודה שמו אותי אחרון בתור כי אני לא רובאי 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר