לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2006, 09:19
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
המלצה בשעה זו מתארחת ד"ר דבורה שני בפורום- הכנסו והשתתפו!

ד"ר (סא"ל מיל.) דבי שני היא ד"ר לפסיכולוגיה ומומחית באבחון וטפול בלקויות למידה.
במהלך השנים 2000-2004 שימשה כראש ענף המיון במחלקת מדעי ההתנהגות בצה"ל, אחראית על כל תחום לקויי הלמידה בצבא ומדיניות הטיפול במתגייסים לקויי למידה.
בשנת 1999 פירסמה את עבודת הדוקטוראט שלה בנושאי אבחון והסתגלות של חיילים לקויי למידה.
כיום היא מרצה בנושא הפרעת לקות למידה במכללת צפת, מכללת ת"א, כנסים וימי עיון שוטפים.
ד"ר שני בעלת קליניקה לאבחון, יעוץ והדרכת מתגייסים, חיילים, סטודנטים ומבוגרים לקויי למידה.

ד"ר דבורה שני תשמח לענות על כל שאלה בנושא לקויי למידה המתגייסים לצבא - הפרוצדורה של דיווח על הפרעת לקות למידה/קשב וריכוז, התלבטויות האם כדאי לדווח או לא, מדיניות לשכת הגיוס בנוגע למבחני מיון ללקויי למידה, האפשרויות הפתוחות בפני לקויי למידה בצבא מבחינת תפקידים או קורסים, הסיכוי לעבור תקופת שירות טובה ומוצלחת, התייחסות מפקדים לחיילים לקויי למידה ועוד.

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 17-01-2007 בשעה 16:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2007, 17:57
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ד"ר דבורה שני שמתחילה ב "השפעת איבחונים על הקב"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ד"ר דבורה שני
את האבחון יש לשלוח מספר שבועות לפני הצו. כך המאבחנות שמוסמכות לכך יכולות לבדוק אותו מראש ולהחליט איזה התאמות מגיעות לנער/ה.
אם ניתנות התאמות, ציוני המבחנים גבוהים יותר ומשקפים את היכולת האמיתית. באופן כזה גם הקב"א עולה כי ציון המבחנים משתקלל בתוך הקב"א במשקל גבוה.

קודם כל שלום דבורה, באמת נעים לדבר איתך אחרי כל הסיפורים שהיועצת של בית ספר סיפרה לי עליך

אני אישית הבאתי את האבחונים שלי משהו כמו יום לפני המבחן הפסיכוטכני עצמו, אז התאימו לי את המבחנים לפי האבחון ואז קיבלתי ציון שמתאים לאבחון כמו שאמרת? או שהייתי צריך לשלוח יותר מוקדם?

עוד משהו, כל הזמן מדגישים כמה שאבחונים על לקויי למידה לא פוגעים במלש"ב, נכון? אני יכול לספר לך שיש לי בעיית ריכוז מאוד (מאוד!) רצינית, ובקרוב אני מתחיל לקבל כדורי ריטלין או כדורים אחרים שיעזרו לי. כמו כן, שלחתי לצבא אבחון שלא ממש מחמיא לי, אומנם רשום שם על יכולות מתמטיות גבוהות וכו', אבל עדיין רשום שאני מאוד לא מרוכז ומנותק לגמרי ממה שקורה מסביבי. יש סיכוי שהדבר יפגע בי במידה ואני ארצה לשרת ביחידה מובחרת? או שיגרום לפסילתי ממבדקי טיס? (כי כמובן, טייס צריך להיות מאוד מרוכז).

בנוסף לכל בעיות הריכוז הקשות האלו, אני גם סובל מדיסגרפיה (קושי בכתיבה) ואני כמעט ולא מסוגל לכתוב יותר מ5 דקות בלי לעצור, בגלל הבעיות האלו היה נורא קשה לי בלימודים ולא ניגשתי לשום בגרות. יש אפשרות שהצבא יתחשב בנסיבות האלו? או שעדיין יורידו לי נקודות מהקב"א?

יש אפשרות שבמהלך השירות הצבאי יאשרו לי להשתמש בתרופות ריטלין או תרופות שעוזרות לריכוז? או שלא יסכימו או לחלופין יציבו אותי בתפקיד לא משמעותי רק בגלל הבעיות האלו? (איזו יחידה מובחרת תסכים לקבל נער שלא מסוגל להתרכז בחיי היום יום, בטח שלא במצבי לחץ)

כל הדברים האלו בכלליות ממש מדאיגים אותי כבר הרבה זמן... מקווה שתעני לי על השאלות, תודה מראש!

ישן 17-01-2007, 18:16
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ד"ר דבורה שני שמתחילה ב "למוטי"

ציטוט:
ערב טוב
אם הבאת את האבחון יום לפני ההתיצבות, בספק רב אם מישהו בדק את זה. ואולי בכלל לא קיבלת בכלל התאמות? בררת את זה?
דיסגרפיה- תוריד לך את ציון העברית (אחד ממרכיבי ציון העברית הוא יכולת כתיבה) אך לא את הקב"א שמבוסס על מבחנים ממוחשבים בשיטת המבחן האמריקאי ואין צורך לכתוב דבר.
הפרעת קשב - אם היא חמורה ומלווה בתרופות, הפרופיל יורד ל-64 ואז לא ניתן לשרת ביחידות לוחמות כולל יחידות התנדבות מובחרות, סיירות, טייס וכו'.

עד כדי כך? מוריד פרופיל?

אם אני אקח ריטלין, יורידו לי את הפרופיל ל64?

ישן 17-01-2007, 18:47
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בשעה זו מתארחת ד"ר דבורה שני בפורום- הכנסו והשתתפו!"

שאלה אחרונה שקצת (מאוד) מפריעה לי: איך זה הגיוני שלוקחים ילדות בנות 18, שרק סיימו תיכון, עם כל מטען הדעות הסטראוטיפיות שהם קיבלו בזמן הלימודים, לאבחן מלש"בים? את לא חושבת אולי שצריך להקצות לתפקיד הזה אנשים קצת יותר רציניים וקצת יותר מנוסים? אנשים שקיבלו הכשרה קצת יותר איכותים מאשר קורס של כמה חודשים בודדים?

אני חושב שילדה בת 18 לא יכולה להיות מספיק אובייקטיבית ומספיק מקצועית בשביל לבדוק מה מלש"ב שווה ומה הוא לא שווה, גם אחרי קורס של המון זמן... אולי היתרון היחיד הוא שהמלש"ב יהיה יותר כנה מול מישהי שפחות או יותר בת גילו, אבל עדיין המראיינת שהיא כ"כ צעירה וכלכך חסרת ניסיון לא יכולה לקטלג מישהו ולתת לו ציונים.

אני חושב שיש צורך להחליף את המראיינות המאוד צעירות האלו באנשים מקצועיים, גם אם יש בעיה בתקציב... אני לא חושב שזה הוגן שצה"ל מפקיד אותנו בידי ילדות שיותר גדולות מאיתנו בשנה או שנתיים ונותן להן להחליט מה אנחנו שווים ומה אנחנו לא.

מה דעתך בעניין?

ישן 17-01-2007, 19:06
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ד"ר דבורה שני שמתחילה ב "מראיינות צעירות"

ציטוט:
קרא לעיל מה כתבתי על הבנות המראיינות.
לא לדאוג, הראיון הזה תקף וטוב, אף אחד לא מפקיר את המתגייסים. אם היינו חושבים שהראיון הזה לא רציני מספיק, בודאי שהיו מוצאים אלטרנטיבות, אבל ממש אין צורך. הן מאד מיומנות ויודעות לשמור על מקצועיות.

אני חושב, בעצם למה אני רק חושב? אני בטוח שאת טועה. אל תשכחי שעבר גם זמן מאז שהיית שם, גם את וגם חתולים, נראה לי שלא ראיתם את המראיינות החדשות, אני יכול להגיד לך ש:

א. לפי מה שאני רואה, דווקא הבנות (תסלחי לי על הביטוי) הכי ביצ'יות, מפונקות וחסרות סבלנות אצלי בשכבה הם אלו שהולכות להיות מאבחנות פסיכוטכניות.

ב. את לא יכולה לדעת אם הראיון מקצועי או לא, כי אין מצלמה בחדר של הראיון ובגלל זה את לא רואה מה קורה שם. אני יכול להגיד לך שאצלי, אני שילמתי מחיר כבד מאוד אישי בגלל אותו ראיון, בעצם לא בגלל אותו ראיון... בגלל המראיינת, שאני באמת לא רוצה להישמע שוביניסט אבל היא נראתה נורא עצבנית באותו זמן, היא כל הזמן פירשה לא נכון את מה שאמרתי, אני למשל אמרתי שאני נורא רוצה להיות בסיירת מטכ"ל ואז אמרתי "או אולי בממר"ם (מחשבים), אז היא אמרה "יענתו ג'ובניק?" (בסגנון... נורא פרחי), ורשמה בלי שבכלל הספקתי לענות. היו עוד המון פאשלות בזמן הראיון, אני לא בטוח אבל אני לפי ההתנהגות שלה אני חושב שהיא הייתה בזמן מחזור (שוב פעם, לא רוצה להישמע שוביניסט) ובגלל זה היא נראתה מאוד לחוצה ועצבנית, ורק ניסתה לסיים את הראיון כמה שיותר מהר.

ג. אי אפשר לסמוך על מישהי כ"כ צעירה. פשוט אי אפשר, זה לא הגיוני... גם אחרי כמה וכמה שנים של הכשרה, הם פשוט מאוד צעירות, רק סיימו תיכון, אני ראיתי את ההתנהגות של חלקן, הן עדיין היו ילדותיות כמו הבנות אצלי בשכבה.

אני את המחיר שלי כבר שילמתי, אבל למה שעוד מלש"בים כמוני יצטרכו לשלם את המחיר בגלל מראיינת כ"כ צעירה וחסרת הכשרה?

ישן 17-01-2007, 18:51
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
ד"ר שני, ערב טוב - שאלה בנוגע להפרעת קשב וריכוז וקורס טיס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בשעה זו מתארחת ד"ר דבורה שני בפורום- הכנסו והשתתפו!"

הייתי שמח לשמוע את דעתך בעניין - ישנה חוו"ד (לא בטוח שמקצועית) שקושרת בין אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז לבין יכולות שמתאימות להצלחה בתור טייסים ובמיוחד טייסי קרב. אחד ממובילי התאוריה הזו הוא אמריקאי בשם תום הרטמן (מחבר ספר בשם "הגן של אדיסון"). זה מתבסס על העובדה, שאחד המאפיינים של בעלי ההפרעה הוא חלוקת קשב גבוהה מאוד, יכולת להתחבר מהר למה שקורה בסביבה ותפיסת מצבים טובה מהממוצע.

עד כמה שידוע לי הנושא מעולם לא נחקר ממש - בפרט מאחר שכל עניין ההפרעה הוא חדש וטרם הוגדר דיו, מחקרית. עם זאת, בקורס הטיס האחרון סיים טייס קרב שהוא דיסלקט "מדופלם" וסיפר, שהיו דברים בהפרעה שלו שסייעו לו להתמודד עם מצבים, שהיו קשים יותר לחבריו ה"נורמליים" (ידוע לי שאין זהות בין דיסלקציה להפרעת קשב וריכוז, אבל זו רק דוגמא).

מה דעתך בעניין?

כמו כן, האם יש לך אינפורמציה ביחס לשימוש בריטאלין ועד כמה זה פוגע בפרופיל או בשאר הנתונים של המתגייס - בדגש על יכולתו להשתתף בקורס טיס?

בתודה מראש,

אליהו
ישן 17-01-2007, 20:06
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

הייתי רוצה לשאול שאלה חשובה.. חבל מאוד שפספסתי את השעה של הפורום עם הד"ר..

אם מישו מוסמך ובעל ניסיון, או לכל אחד שיש לו דעה בנושא יכול לענות לי אז אני אשמח...

השאלה שלי היא כזו.. אתם לא חושבים שהראיון בצו הראשון, שמתרחש לרוב כבין שנה לשנה וחצי לפני הגיוס, ולעיתים אף שנתיים, לא משקף את המוטיבציה ואת החיים בכלליות של המלש"ב לפני הגיוס שלו?
אני למשל כמה חודשים לאחר הראיון שלי שיניתי את ההשקפה שלי כמעט לגמרי.. המוטיבציה שלי עלתה בצורה משמעותית.. וגם מהלך החיים והשגרה שלי השתנה.. אני חושב שהראיון פעמים רבות לא משקף בצורה טובה את המלש"ב שמתכונן לגיוס.. אבל בינתיים אני לא מוצא שום פתרונות לנושא..

תודה למי שישתף אותי בדעתו.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:52

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר