לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2007, 13:48
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הכיסוי השחור לקסדה עוד יותר יעיל בתור נקודת מכוון."

מה לגבי אפוד שחור על גבי מדים בצבע זית?
בתמונות אחרות רואים אפוד או שכפ"צ ירוק על גבי מעיל פליז בצבע שחור.
מה הייתרון הגדול בצבע השחור? ומה הרעיון מאחורי הגומי הפעלה סביב הקסדה? למה לא להשתמש בכיסוי קסדה ה"רגיל" (פיברוטקס, עם הרצועות עם הסקוץ').

האם יש גוף שמרכז את עניין ההסוואה או האחידות באפודים / שכפ"צים / כיסויי קסדה והסוואה בצה"ל? במקום שכל יחידה תייצר את הציוד באמלחייה משלה, לא היה עדיף אילו הצבא היה יוצר מספר אפודים אחידים (למשל אפוד מטול אחיד, קלע אחיד וכו') עבור כל היחידות? ייצור אחיד ומרוכז יקצץ עלויות ואולי אפילו החבר'ה במילואים יוכלו לקבל אפוד נורמאלי במקום להביא מהבית משהו שהם "שמרו" מהסדיר.
אני בטוח שהלוחמים מקצועיים, אבל מבחינת אחידות הציוד הם נראים כמו פלאנגות.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ואגב, אחרי שמעבירים שירות סדיר שלם עם אפוד custom made שכזה, איך מסתדרים במילואים עם ה"אפוד חי"ר משופר" מהטירונות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2007, 15:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מה לגבי אפוד שחור על גבי מדים..."

1. אין. בחי"ר יש ברדק שלם בתחום, ויש המון "השאלות" לא רלוונטיות של צורת הצטיידות מיחידות שונות רק כי זה סקסי וכי ראו יחידה אחרת מצויידת כך.

2. אתה מתכוון בטח לאפודי רוס"ג. אפוד חי"ר משופר זה לוקסוס.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 08:04
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
אני לא מבין מה הקטע עם קת סגורה...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אנחנו"

עם קרמי חשמונאי+ווסט להרבה לוחמים (כולל אני) יותר נוח להיכנס למצב עם קת סגורה ולא פתוחה על שליש... אתה שוכח עומר שהווסט שלך הורכב מפלטות קרמיות מובנות בתוכו שגם הן יותר קטנות מהפלטות בחשמונאי הגדול שחי"ר משתמש :-)

לגבי היראור - תוצאה של הלבשה לא טובה של המתאם על גשר הלהב - ולכן הוא קצת עקום.

האחיזה באמת לא לעניין ויש לי הרגשה שהבחור השמאלי לא מחזיק ככה רק בשביל התמונה אלא כי השלט של המארס מפריע לו לאחוז כמו שצריך בלי ללחוץ עליו כל הזמן. קצת מחשבה על איפה לשים אותו תפתור את הבעיה

הבד על המחסנית - כולה שרוול לא יודע מה רע בזה... ראיתי מספיק חיילים מיחידתך המהוללת איתו

טריג' על מטול - אין שום בעיה ולא כזה נדיר... אצלנו בעיקר הקשרים הולכים עם טריג' על המטול.
ישן 03-04-2007, 09:59
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אני חייב לומר שאני בספק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני לא מבין מה הקטע עם קת סגורה..."

כמה אנשים מיחידתי ראית הולכים עם העטיפה הזאת על המחסנית. אני ב 4 שנים ביחידה לא ראיתי ולו אחד כזה. אני עדיין מחזיק בדיעה שזה אך ורק מקום נוסף לתקוע בו סמל. להשחיר מחסנית? נו באמת.. שחוקה ככל שתהיה המחסנית, היא עדיין בולטת פחות מכל חלק במדים שלך, ומכיוון שאין כוונה להתעטף בגלימות קורדורה בכל יציאה לפעילות, אפשר לחוס גם על המחסנית

זה מזכיר לי את העניין שהיה פעם (אולי עוד יש) ששמים גומי הפעלה על תפס הקת, כדי "לחזק את הקפיץ" (כלומר כאילו להגביר את ההתנגדות לפתיחה/קיפול של הקת).

לגבי מה שאמרת על קת סגורה - לא חשבתי על זה. למדתי משהו.

לגבי האחיזה, אני רואה בתמונות שזה מאוד נפוץ גם לא רק כשמצטלמים:

תראה איפה ממוקמת ידית ההסתערות (או איך שלא קוראים לזה עכשיו) של הבחור השמאלי. אם תסתכל בתמונות תראה עוד הרבה חבר'ה שמחזיקים את הנשק כשהם אוחזים בבית המחסנית (עם האצבעות ממש מתחת לחבק המתפסים). אני לא בא לחנך אף אחד, בשביל זה יש להם מפקדים- אבל כשאתה אוחז את הנשק כך ששתי ידיך סמוכות זו לזו, ויד שמאל (לימניים) כ"כ רחוקה מהקנה- אין לך שום אלמנט של הצבעה ואתה משבש מאוד את הירי האינסטנקטיבי שלך. כשאני אומר הצבעה אני לא מתכוון עכשיו לירי של הלוט"ר עם זריקת הנשק קדימה והחזרה, אלא ליכולת האינסטנקטיבית של המוח להצביע לכיוון האויבייקט עליו הוא מביט, לשלוח את היד לקו העין. תעשה ניסוי כזה:

עמוד בחדר בעיניים עצומות, פקח אותן והצבע במהירות (ביד ישרה) על אובייקט אקראי (מתג חשמל למשל). אם תבדוק תראה שכיוונת לא רע- לרוב אפילו מדוייק מאוד. עכשיו תעשה את אותו דבר (אפילו בלי לשנות מיקום ביחס לאובייקט) אבל עם כף היד המצביעה צמודה לחזה (רק האצבע מצביעה). אתה תגלה שזה לא עובד, וככל שהאובייקט רחוק יותר אתהבכלל מצביע באויר.
ולכן בתמונה הזאת:

הבחור הימני עובד נכון והשמאלי לא. מה גם שעם עושים "סריקת תעלה" כמו שהיינו קוראים לזה, כלומר הליכה בסמטה כשהדפ"א היא מלמעלה, הולכים צמוד לקירות שכל אחד מאבטח לנגדי ולא לקיר שהוא נצמד אליו (ואז גם יש לך שדה ראיה וגם אתה לא הולך אחורה וגם אתה לא נמתח אחורה כמו איזה לולב)

נערך לאחרונה ע"י J-R בתאריך 03-04-2007 בשעה 10:24.
ישן 03-04-2007, 11:23
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר'ה אין מה לתקוף אותי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי אחד שעובר פה שמתחילה ב "כשאתה יושב בסירקין ומגרבץ"

החבר'ה האלה נלחמים, ולעניות דעתי לחימה היא דבר ששווה להתמקצע בו.. בעיקר עבור תוחלת חייך אגב.

אתם עונים לי כאילו אני אשם בזה שהם טוחנים מטבחים או שמירות או (יותר גרוע) - כאילו שביום שחס וחלילה הבחור הזה יחטוף צרור כי הוא לא יודע לפתוח פתח, או כי הוא לא ידע להצביע ופיספס ואז המחבל הקדים אותו- כאילו שאז זה יענין אתכם (בתור חברים שלו) או אותו עצמו, או את ההורים שלו, שהוא לא היה מקצועי כי הוא טחן שמירות או מה שלא יהיה. חבר'ה, עדיף להתעורר ולהבין שהדברים האלה חשובים, ולא שכדור שחבר חטף (או אתה עצמך) יעיר אותך.

וכדאי להבין שמקצועיות בפרטים הקטנים של לחימה זה לא חומר של מי "שיושב כל היום בסירקין ומגרבץ" (תודה אגב, בוגר) אלא למי שרוצה לחזור ממשימות בתור ההורג ולא הנהרג. ואם היה לך (בתור מי שמייצג את החבר'ה בתמונות) מספיק זמן להתעסק בלהעמיס עוד חרטא על הנשק, ולתפור עטיפות למחסניות וסמלים על הקסדות וכיסויים לדיסקית וכל הז*וני מוח האלה - אולי היה עדיף לנצל אותו לאיזה מטווח או אימון יבש, או למשל באיך להחזיק את הנשק. טירונות חי"ר גם אני עברתי ודבר אחד אני יכול להבטיח לך - אפילו בטירונות לא לימדו אותך להחזיק נשק ככה. הם מחזיקים ככה כי זה יותר קל ונוח.

ישן 03-04-2007, 12:02
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אני לא תוקף אני רק מנסה להסביר את המציאות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "חבר'ה אין מה לתקוף אותי"

אין זמן פשוט להתאמן, מצדי בכיף שיבטלו לי שמירות ותורנויות מטבח על מנת שאני הוכל להתאמן יותר, בכל אופן על וואסח אני לא בטוח שכדאי לדבר פה. מה גם שגם במשפחת המיוחדות הדבר לא נופל מהגדודים. בכל אופן אני מסכים איתך שחלק מהדברים שבתמונות (כמו הסמל הגדול על הקסדה) הוא לא מועיל לכלום ואפילו גורע.

אגב, לא יזיק לצה"ל לעשות איזה סוג של סבב בין המיוחדות של בט"ש. לא משהו שיפגע בהם חס וחלילה כי בכל זאת אני לא טמבל ואני מבין שאנחנו צריכים לשמור על רמה גבוהה ביותר של מקצועיות אצלם. כי מה לעשות הם כן מקצועים יותר מאיתנו.

אצלנו ביטלו אימון מאוד חשוב בגלל שלא יכלנו לעזוב את הגזרה. ולא מדובר על גזרה חמה, סך הכל דרום הר חברון.

נערך לאחרונה ע"י oplo בתאריך 03-04-2007 בשעה 12:08.
ישן 03-04-2007, 16:34
  אחד שעובר פה אחד שעובר פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
תגובה לJ-R
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "חבר'ה אין מה לתקוף אותי"

ממש לא האשמתי אותך..תבין,המקום שאתה באת ממנו-אין כמוהו בצה"ל! לא שאני חלילה מזלזל,אני לא ההיתי שורד במסלול שבוע והלוואי על כול חייל צה"ל הכשרה כזאת,אבל-יש לך את הצוות שלך,את המבצעים שלך ואת בסיס הקבע שלך-יש לך מספיק זמן להתאמן כי אין מחסור בסד"כ ועוד מיליון ואחד דברים שאין לי כוח להיכנס אליהם ואתה יודע על מה אני מדבר
כול הוואסח על הנשק וכו..זאת פשוט הדרך של האנשים לעמוד בשגרה של 8,8 מחסומים פילבוקסים עמדות ועוד פעילות שוחקת ומשעממת(יותר מדי אקשן לא יוצא לפגוש לרוב..),ובלעדי זה אין מה לעשות-כול התפירות על הנשק וכו זה פשוט להעביר את הזמן בין שמירה לסידור המכולה של הרס"פ.
החי"ר הוא פשוט הזבל של הצבא(ביחס כלפיו) ואין מה לעשות-עם זה צריך להסתדר,אני ההיתי בסרט הזה ואני יודע כמה שהדברים האלו הכרחיים
כמו שהמשתמש אופלו אמר-אין זמן להתאמן,וגם אני ראיתי מספיק וואסח ואמצעים מיותרים ביחידות מיוחדות למינהן,גם בתמונות מפעילות מבצעית..
וכן,גם אני מסכים שאין שום סיבה שהיחידות המיוחדות לא יכנסו לסבב הבט"ש
ישן 04-04-2007, 00:52
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "מכמה תגובות וויכוחים שראיתי פה בפורום"

חברים ג'וניור (JR) צודק, ואין לזה קשר ליחידות מיוחדות.

1. הקשקוש בצורת המדים, אפודים, הסוואת קסדות ומיתקוני נשק שנראית בתמונות היא פשוט מדהימה, זה נראה כמו צבא פלנגות ולא צבא מסודר. ובמיוחד כל נושא סימון נקודת המכוון ע"י סמל היחידה שלך, פשוט מטופש. תראו צילומים של יחידות צבא ארה"ב בעיראק, ראיתם שם יחידה שכל חייל נראה לגמרי אחרת מזה שלידו ?

2. נראה כאילו חלק ניכר מהמצולמים לא מבינים מה הם עושים, והחבר'ה בסמטה הם דוג' מצויינת לכך, וזה לא קשור לשמירות או לתורנויות. דווקא השהות הרבה של גדוד כמו חרוב בשטחים מצביעה על כך שזו צריכה להיות ההתמחות שלו, כלומר תנועה בסמטאות הקסבה זה לחם חוקו, ותנועה עם הגב לקיר כאשר כל אחד מחפה לנגדי לו זה א-ב.

3. לא ראיתי ולו נשק אחד שנראה נורמלי, כולם בזיוודים מצועצעים למיניהם שלקח בוודאי הרבה מאד זמן להשיג ולהכין, ולאחר כל זה לא להבין אחיזת נשק בסיסית...

4. מה שג'וניור הזכיר לגבי הורג ונהרג, זה בדיוק ככה. אלא אם אתה רוצה שעל המצבה שלך יכתב "מת בגלל שהיה בתורנות מטבח בזמן שכולם למדו גלגול לימין" תפסיקו להתבכיין ותתחילו ללמוד איך נעים, איך מכוונים ואיך יורים. תירוצים לא עוזרים בשדה הקרב.

5. ואחרון חביב, ג'וניור דווקא לא מסירקין, הוא מעדיף נוף לים.

ישן 04-04-2007, 11:19
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
ההתייחסות שלי בכלל לא היתה לתוכן ההודעה,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "חיכיתי לסעיף 5 שיעלה"

שוב, אין לי שום כוונה להכנס לדיון המקצועי. מי אני(שהפעם הראשונה והאחרונה שראיתי נשק, הייתה בהכשרה של 3 ימים על M16 וזה גם בגלל שאנחנו נמצאים באיזור מאוד מסוכן) שבכלל יעלה על דעתי להתווכח עם חייל ותיק מיח' עילית שעבר 4 ומשהו שנים באימונים ובמבצעים? או לחילופין להשתתף בדיון זה או אחר עם אנשי צבא ותיקים ובקיאים בתחום.
לא בכלל התיימרתי להביע דיעה! לא נראה לי שיש לי בכלל זכות לפתוח את הפה בנושא.
הבעת הדיעה היתה מפספקטיבה שונה. לא פעם ראיתי התתיחסות שלו ושל אחרים לווסאח, וכמה שבגדודים יש ווסאח וכו'.
אז בואו נהיו כנים, לכל אחד יש את הווסאח שלו, זה לו שביח' שלו אין ווסאח, היא מתבטאת בצורה אחרת.
ישן 04-04-2007, 08:48
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
הסר ספק מליבך ואני אפילו יכול לתת לך שם של אחד מהם אם זה נורא חשוב לך :)
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אני חייב לומר שאני בספק"

לגבי המיקום של הידית הסתערות - שמע, יש אנשים (בעיקר נמוכים) שיותר נוח להם שהידית הסתערות נמצאת קרוב יותר לגוף הנשק, וכשאני אומר נוח אני מתכוון שהם פוגעים יותר טוב בירי מטחים בעמידה אינסטנקטיבית במטווח...

לגבי מה שאמרת על התמקצעות בתו"לים שונים כמו סריקת סמטה ותנועה בקסבה וכדומה - אין מה לעשות, כשאתה גדוד חי"ר ואתה צריך לתפוס 24 שעות משימות בט"ש פרט לפעילות היזומה האיכותית שלך הדבר מאוד מקשה על לו"ז לאימונים וגם כבר כשיש כאלה קשה מאוד לעבוד על אורגניות שזה אחד הדברים הכי חשובים בפעילות בשטחים מכיוון שכמעט תמיד חלק מהכוח המתאמן עסוק במשימות הבט"ש השוטפות.

אני אתן לך דוגמא שתבין כמה זה אבסורדי - לפני בערך שנה תוכנן למחלקה שלי יום אימונים מלא (מ-7 בבוקר עד 7 בערב) כדי לעבוד על האורגניות של החוליות במעצרים, לעשות מטווחים ולעבוד בלש"ביה. לשם כך הוצאה כל המחלקה מהלו"ז (וזה כשעוד היינו צעירים כן?). ב-7 בבוקר המ"מ גילה ששניים מהחיילים לא נמצאים. למה? כי היו צריכים 2 מלווים למיכלית מים של הגזרה... עכשיו אתה מבין באיזה קקה מתעסקים לפעמים בגדודים במקום להתאמן על הדברים שעושים את ההבדל בין חיים למוות?

עד עכשיו הזמן היחידה שלמחלקה בפלוגה הוותיקה היה זמן להתאמן באופן מלא ואורגני היה באימון ההקמה שנעשה בתחילת העליה לפלוגה. האימון לו"ז ולש"ב הרציני האחרון שעשיתי היה אשכרה לפני כמעט שנה וחצי (!). ותאמין לי עומר שעשיתי כל כך הרבה מעצרים במקומות לא סימפטים בכלל ואני אומר לך שזה שלוחמים אצלנו לא נפגעו עד היום באף אחד מהם בגלל טעויות בתו"לים זה נס... ברור שאימונים לא מאפסים את סיכויי הפגיעה שלך אבל באמת שעם טיפה יותר אימונים איכות ביצוע המעצרים בגדודים הייתה עולה בהרבה - והדבר לא מתבט רק בשלמות חיי הלוחמים שיוצאים למעצר אלא גם ביכולת של הלוחמים בגדוד לסגור על המבוקש: כבר קרו הרבה מאוד מקרים שמבוקשים נמלטו מאיתור שהיה ידוע בוודאות שהם שוהים בו בגלל סגירה מצ'וקמקת של הכוח: רעש, דיבור מיותר, שימוש מיותר בפנס וכו' וכו' כבר לא פעם ולא פעמיים חשפו את הכוח ובמקרה הטוב גרמו לכך שהמבוקש יברח ובמקרה הפחות טוב הפכו את הכוח למטרה קלה (ששוב - בנס זה לא הסתיים הרבה יותר רע).

אחרי זה הרבה אנשים בגדודים מתמרמרים על כך שאת רוב המעצרים ה"נחשבים" של מבוקשים בכירים או כאלה שיודעים שהם חמושים נותנים ליחידות המיוחדות. הכל פונקציה של אימונים ושיפור היכולת המבצעית של הלוחמים. לא יתכן שההכשרה היחידה שהייתה לי כלוחם בגדוד בסריקת בניין רב דירות מסתכמת במצגת פאוור פוינט של שעה ע"י המ"פ, וזה רק קצה הקרחון כמו שנאמר...

אני חושב שהקטנת עומס הבט"ש על הגדודים ע"י חלוקה שלו בין יחידות נוספות (מובחרות או לא) או שימוש בכוח שמירה אזרחי (כמו שנעשה בכמה וכמה ישובים בשומרון) היא הפתרון להתמקצעות הרבה יותר רצינית של הגדודים בנושאי לש"ב, לו"ז, מוכנות למלחמה, לוחמה בשטח פתוח וכל שאר התחומים שראויים לשיפור.
ישן 04-04-2007, 10:49
  J-R J-R אינו מחובר  

ההצעה לשיתוף יחידות נוספות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "הסר ספק מליבך ואני אפילו יכול לתת לך שם של אחד מהם אם זה נורא חשוב לך :)"

אינה חדשה. ואני גם לא פוסל אותה על הסף.

חלק מהיחידות ה"מובחרות" (ובואו לא ניכנס שוב לדיון לגבי המונחים. לשם הבהרה אני מתכוון לכל יחידה שאינה זרועית אלא שייכת למערך החי"ר) כבר התנפחו לסד"כ גדודי ואני חושב שזה מאפשר להם להשתתף בבט"ש גם אם באופן חלקי.

לגבי המונח "סד"כ גדודי" - יבוא מי שיגיד "גם היחידה שלך היא כמו גדוד.." - אז כשאני אומר סד"כ גדודי אני מתכוון למספר הלוחמים בפועל שיכול לבוא ולבצע משימה מסויימת (בט"ש לצורך העניין). זה לא תופס ביחידות זרועיות.

אז ביחידות כמו אגוז או יחס"ר כזה או אחר - לפחות ע"פ מה שידוע לי - יש מספיק סד"כ של לוחמים לבצע איזשהי תפיסת גזרה לתקופה מסויימת (למשל- כדי לאפשר אימון הקמה לפלוגה של אסף בין קו לקו) אני לא מדבר על קוים של 4 חודשים כמו בגדוד חי"ר אבל על 3-4 שבועות שיאפשרו ללחי"ר "לקחת אויר" ולהתמקצע. על חשיבות ההתמקצעות הזאת אני מקווה שכבר אין מה לדבר.
אני זוכר דווקא שפעם שמעתי שהיה דבר כזה, שנתנו לאיזה עורב או פלחה"ן לתפוס קו לא?

ישן 04-04-2007, 11:59
  J-R J-R אינו מחובר  

היחידה שאתה מדבר עליה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אחד שעובר פה שמתחילה ב "ואתה בטוח שהיחידות"

בכל מקרה אינה רלוונטית לעניין העזרה בבט"ש. כמו שאמרתי, שלושת היחידות הזרועיות לא יקחו חלק בעניין הזה בכל מקרה, מה שלא יהיה. מה גם שאתם טועים אם אתם חושבים שמדובר בסד"כ משמעותי שיוכל להוציא גדוד חי"ר לרגילה או לשלוח אותו לאימון. היחידות קטנות מידי בשביל להחזיק קו.

עכשיו יבוא מי שיגיד "היחידות לא קטנות, שלדג ומטכ"ל הן כמו גדוד והשייטת בכלל חטיבה בגודלה".

אז זה נכון לא נכון. ההקבלה לגדוד וחטיבה נכונה כשמשווים תקני קצונה וקבע, מערך טכני ותחזוקתי, מערך גיוס, הדרכה, תקני פיקוד וכו'. כל אלה אין להם דבר עם יכולתה של היחידה לתפוס קו. בשביל לתפוס קו אתה צריך X לוחמים: Y בעמדות ו-Z בכוננות/תחלופה נכון?
יפה, את זה היחידות האלה לא יכולות לספק. כי אם תוציא מהסד"כ שלהם צוותי מסלול (שעושים מסלול של שנתיים, כלומר הן הסד"כ הסדיר העיקרי ביחידה (2/3 ממנו), ותוציא מהסד"כ את צוותי הקבע (שמה לעשות חבר'ה, לא יעלו לעמדות ולא הוגן לדרוש מהם דבר כזה) - אז עם מה נשארת? הצוותים הבוגרים הסדירים - שמתוכם תוציא עכשיו את צוות שתופס כוננות טרור ואת הצוות שעושה מודלים למבצע ושני הצוותים שבאימון בצפון והחצי צוות שחונך עכשיו צוות מסלול, ותוריד ממה שנשאר את אלה שבקורסים שונים - ועם מה נשארת לדעתך? 10 אנשים? זה מה שיוציא אותך לרגילה?? לא.

ישן 04-09-2008, 16:26
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
מתנצל מראש על ההקפצה, אבל זה מרגיז
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "פאדי קפישה. נמאס לי כבר..."

מי שלא יודע על מה מדובר, שלא יבלבל את המח.
לא היתה שום "טעות" או "מקרה" בחיסולו של אותו ארור, המעורים בדבר יודעים, הקצונה הבכירה יודעת, אם השמועה התפשטה על "פוקס" כזה או אחר, מדובר בתוצאה של הגנה על כל אותן היחידות המצוינות שבמקרה של אותו טרוריסט, פשוט כשלו. קורה, אין הדבר מעיד על איכותן או על איכותו של גדוד חרוב, אבל מספיק להפיץ שטויות! מדובר בתוכנית נועזת שמן הסתם לא אוכל לחשוף במלואה, שאגב נהגתה בקודקודו של קצין אשר תוכנית נועזת אחרת שלו אומצה ע"י דובדבן ואפשרה את חיסולו של פעיל טרור בכיר אחר באיזור שכם (הכפר טלוזה).

כאן המקום להזכיר את חלל הגדוד, אושר דמרי הי"ד, אשר נהרג כחודש וחצי לפני מבצע החיסול (וכך היה בדיוק!) ע"י מחבליו של אותו ארור (אם לא הוא בעצמו).
ישן 04-09-2008, 17:23
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "מתנצל מראש על ההקפצה, אבל זה מרגיז"

תשמע, בכל סיטואציה אחרת הייתי מתנצל על האופן שבו התבטאתי כמובן, לא התוכן (שכן הכל נכון)

אבל היות והגעת כרוח סערה ועם המון בטחון עצמי והמון ביטויים מעורפלים שיגבו אותך ( מי הם אותם קצינים בכירים המעורים בדבר בדיוק...?) אני אחשוף פרט נוסף שלא הכרתי עדיין באותה תקופה.

מפקד המבצע שבמהלכו נהרג פאדי קפישה, היה איש סגל שלי בגפן והוא העביר לנו את מור"ק "לגעת באושר" שאכן נקרא ע"ש אושר דמרי הי"ד, אך מטרתו לא הייתה "חיסול פאדי קפישה" אלא פגיעה בחמושים.

בקצרה היה מדובר במבצע "גירוי-תגובה" בסיסי לחלוטין שצה"ל מבצע כמותו כבר שנים ארוכות, המטרה כאמור הייתה לפגוע בחמושים במרחב כנקמה על הריגת אושר ז"ל.

במהלך הפעילות אלמנת קש (שאגב, הייתה המשנית בעדיפות וכוננות במבצע) זיהתה 3 חמושים והצליחה לפגוע ב2 מתוכם, השלישי נמלט, כשניגשו לגופות גילו לחלוטין במקרה שאחד מההרוגים הוא אכן פאדי קפישה.

בקיצור, צירוף מקרים אחד גדול.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-09-2008, 18:01
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
סלח לי על הבטחון העצמי ועל הנימה, נעסוק קודם בתוכן
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תשמע, בכל סיטואציה אחרת הייתי..."

אכן, מדובר במבצע גירוי-תגובה. אם זכור לך המור"ק לפרטיו, לא מדובר במבצע רגיל בכלל, אלא בעל מספר מאפיינים "מעניינים", אשר ללא ספק תרמו להצלחתו. העובדה שצה"ל עשה כמותו רבים, אינה מבטלת ממנו כהוא זה, כמו גם פשטותו המעשית. לא מדובר במבצע שלשמו נבנה מודל של כפר וצוות ייעודי התאמן עליו חודשים - אך כדבריך, מדובר במבצע יזום, וכאן הדגש! יד המקרה? איך אפשר לייחס זאת למבצע יזום? אנא הסבר.

לגבי מטרות המבצע, אני מכיר את אותו מפקד היטב כמו שניתן להבין בין השורות, כאשר הוגדרה פגיעה בחמושים כמטרה, הכוונה היתה לאותו מחבל אישית. אני עומד מאחורי זה, מכיוון שהייתי בסוד העניינים ולא שמעתי את זה כמור"ק בדיעבד. מיקום הפעולה נבחר בהתאם, דרך הפעולה גם. נכון שבהגדרה הרשמית הס מלהזכיר את אותו שם כמטרה, אבל זה נעשה מסיבות שאמורות להיות לך ברורות - המודיעין לא היה מספיק מדויק שיכלת לומר בודאות שהוא יהיה שם כך שלא היה טעם רב להגדיר אותו כיעד. עם זאת, היו הרבה סיבות להאמין שהוא אכן ייפגע במסגרת מבצע שכזה, עקב תחקיר מותו של אושר הי"ד.

הסיבה שאני לא נכנס לפרטים ומדבר בערפול, לא נעוצה בענייני סודיות, אלא פשוט בחוסר העניין שלי בפרטים הקטנים. אם נדבר על מיקומה של אלמנת הקש ביחס לכח הגירוי, זה ישנה הרבה? אם אני אכתוב כאן את שמי, מהלך שירותי הצבאי ומה בדיוק הקשר שלי לכל העניין, במה זה יתרום? אולי זה יגרום לך ולשאר חברי הפורום לקחת את טענתי קצת יותר בכובד ראש. מדובר בכשל לוגי מסוג אד הומינם (לגופו של אדם).

כוונתי אינה להאדיר את יוקרתו של גדוד חרוב, אלא פשוט לא להקטין! אתה לא הראשון באשכול שהתייחס לאותו חיסול (קרא לזה איך שאתה רוצה, לא מצאתי מילה אחרת) בביטול, כצירוף מקרים ותו לא. למה? למה לעשות זאת? האם כאשר לוחמי אגוז הרגו את האדי נאסראללה, דובר על טעות? צירוף מקרים? אפשר פשוט היה לכתוב: "גדוד חרוב הרג את המבוקש XXXXX XXXX" ותו לא. בלי צירופים ובלי כל השטויות מסביב.

ראוי לציין, שאילו השתמע מדבריי כאילו אני מן איזה גרופי של אותו קצין - מדובר בטעות. לוא הקצין היה משתתף בדיון, היה מעיד על כך בעצמו (:
ישן 04-09-2008, 18:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "סלח לי על הבטחון העצמי ועל הנימה, נעסוק קודם בתוכן"

אני כ"כ לא הולך להיכנס לויכוח הזה, גם לי יש אנשים שהיו בסוד העניינים וגם אני יכול להביא טיעונים סותרים לשלך (אם המיקום נבחר בכזאת קפידה למה דווקא האלמנה שלא יועדה להיות ההולמת הורידה את קפישה? כל הנתונים מהמודיעין ששלפת מאוד לא קשורים ומעורפלים ובכלל כל גירוי תגובה הוא יזום ובעל "פרטים מעניינים" אחרת איך ינגסו בפיתיון?) כמו שאמרתי יש לי פה הרבה מה להגיד, אבל אני לא אכנס לויכוח הזה, גם מטרתי לא הייתה "להקטין" מערכו של גדוד חרוב, אלא להכניס פרופורציה לעניין.

ולפחות במשהו אחד אני מסכים אתך:
"ראוי לציין, שאילו השתמע מדבריי כאילו אני מן איזה גרופי של אותו קצין - מדובר בטעות. לוא הקצין היה משתתף בדיון, היה מעיד על כך בעצמו (:"

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-04-2007, 10:57
  TAR TAR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.02
פאדי קפישה, היה מפקד הפתח הצבאי בשכם
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "..."

ככתוב:
"השהיד הגיבור
המפקד הצבאי של חוליות טורף הלילה
הגנרל פאדי קפישה"

איבד את כף ידו באחד מנסיונות החיסול.

-================================================== ============-

ראש ה'תנזים' הצבאי בשכם נהרג בפעילות צה"ל הלילה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_HE/news/brake_line.gif]
יום חמישי, ז' אלול התשס"ו, ‏31 ‏אוגוסט ‏2006, 13:55
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files///8//32548.jpg]

כוחות צה"ל במהלך פעילות בשכם. צילום ארכיון: דובר צה"ל
במהלך פעילות כוח צה"ל בעיר שכם הלילה, זיהה הכוח מספר מחבלים חמושים וביצע לעברם ירי, ממנו נהרג ראש התנזים הצבאי בשכם, פאדי קפישה.

"המלחמה בטרור היא מלחמה ארוכה ומתמשכת והיא אינה נגמרת עם מותו של פאדי קאפישה", אמר היום (ה') מפקד חטיבת 'שומרון', אלוף-משנה אמיר ברעם והמשיך, "כמובן שאנו שבעי רצון מהפעילות הלילה, אך אנו לא רוקדים וחוגגים בעקבותיה. ככתוב, 'בנפול אויבך אל תשמח ובהיכשלו אל יגל לבך'".

"במהלך החודשים האחרונים התרבו ניסיונות הפיגוע ממרחב שכם אל עבר העורף הישראלי והישובים בגזרה", הוסיף אל"מ ברעם. "ניסיונות אלה נמנעו בזכות פעילות אינטנסיבית ומקצועית של חיילי גדוד 'חרוב' וגדוד 'שמשון'. הפעילות כוללת פעילות התקפית והגנתית הנעשית לילה אחר לילה ויום אחר יום בתוך העיר שכם ומחוצה לה, תוך סיכון חיים ואומץ רב".

"אנחנו נגיע לכל מקום שבו המבוקשים נמצאים, אין מקום בטוח עבור המבוקשים בעיר שכם", אמר מפקד גדוד (מג"ד) חרוב. "הפעילות נועדה לתת פעילות התקפית בעומק השטח, כדי להבהיר למבוקשים שאנחנו נפעל בכל מקום. בפעילות בלילה פגענו במספר מבוקשים, ביניהם בכיר התנזים פאדי קאפישה שהיה אחראי על יצור חגורות נפץ בעיר שכם", הוסיף מפקד הגדוד.

פאדי עא-לטיף קפישה, בן 29, עמד בראש הזרוע הצבאית של התנזים בשכם והיה ממפעילי הטרור המרכזי בעיר. קפישה, שהסתתר בקסבה של שכם, הופעל באופן ישיר על-ידי ארגון הטרור 'חיזבאללה' ועמד מאחורי עשרות פיגועי ירי ומטען שהתרחשו בשנה האחרונה מידי לילה כנגד כוחות צה"ל בשכם.

בשנה האחרונה, עמד קפישה מאחורי הפעלת מכונית תופת כנגד כוחותינו, תכנן שורה של פיגועים, ביניהם מכוניות תופת ופיגועים באמצעות מטעני גחון רבי עוצמה, ויזם פיגועי מטען 'איכותיים' בעיר. בין היתר עמד מאחורי פיגוע מטען בשכם שבוצע ביולי 2006 בו נהרג חייל צה"ל, סמ"ר אושר דמרי ז"ל, ומאחורי פיגוע מטען ב-13 בדצמבר 2005 ממנו נפצעו 3 חיילי צה"ל.

בנוסף, היה קפישה מעורב בהוצאה לפועל של פיגועי התאבדות:
במרץ 2006 נתפס במעבר בקעות, מזרחית לשכם, מחבל מתאבד בדרכו לישראל כשעל גופו חגורת נפץ עליה חתום שמו של קפישה. כמו כן, היה קפישה מעורב בפיגוע התאבדות במרץ 2006 בכניסה לישוב קדומים, בו נהרגו ארבעה אזרחים ישראלים, כאשר מחבל מתאבד התפוצץ ברכב בו נסעו. קפישה, הכין את חגורת הנפץ ששימשה את המתאבד.

בחודשים האחרונים עסק קפישה ללא לאות בהכנת חגורות נפץ וגיוס מתאבדים. קפישה היווה 'אבן שואבת' לפעילים צבאיים בשכם ומחוצה לה אשר יחד עימו פעלו להוצאת פיגועים כנגד ישראלים בעורף ישראל ובאזור שכם. סיכולו של קפישה על ידי צה"ל שיבש הוצאה לפועל של פיגועים עליהם עמל גם בימים אלו.

התארגנות התנזים בקסבה בשכם נחשבת לאחד מיעדי הטרור המרכזיים בשומרון. התארגנות זו אחראית לשורה של פיגועי התאבדות ונסיונות לפיגועים שסוכלו. ההתארגנות נחשבת לקיצונית מכלל יעדי התנזים ומהווה למעשה את הסמן הקיצוני של כלל התנזים בשומרון.

.

מג"ד חרוב. צילום: דובר צה"ל

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files/1/31521.gif]
לחץ כאן להורדת הסרט

ישן 04-04-2007, 12:28
  J-R J-R אינו מחובר  

זה מה שלא בסדר בתמונה???
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "נו"

אגב, העליתי את הנושא בהודעה תחת הכותרת "צצצטק'" למעלה.
הנה תמונות שמראות יותר טוב את הבעיה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המטוליסט שמה, לא כ"כ ברור לו מה הוא עושה. הוא עומד בדיוק במקום הכי מסוכן שאפשר לעמוד בו (באמצע הזיג, חשוף גם מאחור וגם מלפנים) - כשתמונה מראה שהשש שלו לא מאובטח (עובדה שהמפק"צ שלו עדיין מחפה לשם). בנוסף אם כבר החלטת לרוץ קדימה ולהיתקע שם, אל תעמוד באמצע, תבחר צד ותיכנס אליו בלי להיחשף בו"ז גם לצד השני.

שים לב לתמונה השניה- זה בדיוק ההבדל בין "אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל" לבין "חייל צה"ל נפצע הערב קל בפעילות שערך צה"ל בעיר שכם" - בדיוק הברך הזאת, שנמצאת באמצע הסימטה במקום מאחורי מחסה.

ישן 09-04-2007, 12:38
צלמית המשתמש של Pakito
  משתמש זכר Pakito Pakito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.06
אנשים,אני לא מבין על מה כל הרעש
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "זה מה שלא בסדר בתמונה???"

זה ידוע שהרמה המקצועית של הגדודים היא רמה מאוד נמוכה יחסית,אני מדבר באופן כללי על כל הגדודים בצה"ל שמקבלים הכשרה מוגבלת יחסית לרמת הפעילות שהם צריכים לבצע. אפילו גדוד חרוב שמבצע פעילות שוטפת באיזורים רגישים הוא בסופו של דבר גדוד חי"ר רגיל שמקבל הכשרה רגילה תחת המון מטלות בט"ש ולוגיסטיקה.

זה נראה לי מאוד מתנשא לשבת על כיסא מול המחשב ולהטיח ביקורת בדרך פעולה של חיילים כשכל מי שהיה שם בעצמו יודע כמה קל לבצע טעויות בסיסיות במציאות כל כך מורכבת של פעילויות מסוג זה.
אבל אני מסכים עם הנימה הכללית, הרמה המקצועית של הגדודים מאוד נמוכה ביחס למשימות שמטילים עליהם וככה אנשים נפצעים או יותר גרוע...
ישן 09-04-2007, 15:53
  J-R J-R אינו מחובר  

אבל זה חשוב, כל כך חשוב!
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Pakito שמתחילה ב "אנשים,אני לא מבין על מה כל הרעש"

נכון, קל לשבת מול המחשב ולהעביר ביקורת. כאן לא מזיעים תחת משקל ווסט ולא מתנשמים בסירחון של הקסבה. אבל שני דברים:
1. אני משוכנע כל מי שמעביר פה ביקורת על משהו כבר הזיע מספיק תחת ווסטים ונשם מספיק אויר קסבאות, בקסבה השכמית ובאחיותיה.

2. זה כ"כ בסיסי, וכ"כ פשוט להטמיע, וכ"כ חשוב! זה חיים של אנשים. הבחור הזה בן 19? 20? אם הוא היה חוטף רסיס או קליע ברגל בגלל שהוא לא יודע איך לתפוס זיג הוא היה נשאר עם הצליעה (במקרה הכי טוב) עד סוף חייו. אתה מבין? ולמה? כי לא הטמיעו בו את עקרונות העבודה בפינות, את עקרונות העבודה בזוגות ורביעיות, עבודה במפגש סמטאות - דברים שהם חלק מהמקצוע שלו. מחר הוא ידרש לעשות זאת שוב במקום אחר הרי..

3. ומה שהכי אבסורד הוא שבאמת לא מדובר באיזה גאונות או מדענות טילים שלוקח זמן ואמצעים ללמד. זה עניין של יסודות. לפני מעט זמן היה לי אימון ולצידנו התאמנו מסלולניקים של סיירת מטכ"ל - חבר'ה שלהערכתי בערך שנה בצבא, אולי פחות. הם תירגלו דברים די דומים (עבודה בסמטאות, פתיחת מחסות, חיפוי הדדי וכו') - והיית צריך לראות איזה יופי - הכל כל כך מדוייק, כל כך מהוקצע וממוקצע. בלימה כמו שצריך, מרחק עבודה, כל רגל במקום, התנועות חדות ונכונות. פשוט יפה. לרוב זה כל ההבדל בין לחטוף כדור ללא לחטוף כדור - כזה פשוט.
ולמה? "כי הם מסיירת מטכ"ל?" אפשר לחשוב באיזה תורה מסיני כבר מדובר - כולה בפעולות טכניות שאם הן מוטמעות מההתחלה כהלכתן הן לא מצריכות יותר מחשבה מלגרד באוזן. זה אימונים כ"כ טכניים שאפילו לא מצריכים ירידה למטווח או הרטבה (לטובת טיעוני החי"רניקים שאין להם זמן לאימונים). מספיקים כמה קירות ניידים, או באין כאלה גם רחוב אורגינל יספיק. אותנו אימנו בדברים האלה בלי סוף, ואלה באמת דברים פשוטים, יסודיים, אבל כמביאים אותם לשלמות הם עושים את כל ההבדל בלחימה. אז מתרגלים שוב, ושוב, ושוב ושוב, ואם הוצאת את קצה הנעל מהמחסה, או המרפק בלט, או לא הכנסת מותן נכון - חטפת כדור (צבע כמובן) מהמדריך, ותאמין לי שאחרי 20 נסיונות (כאובים, על מרפק שבלט 4 ס"מ מהקיר) אתה מבין את הפרנציפ- ואחרי 50 נסיונות זה כבר בא לבד מושלם, בלי מחשבה. וזה להיות לוחם טוב. לא יעזרו התירוצים או ההסברים המלומדים - ידית הסתערות או מארס על הנשק או ווסט כזה או אחר עוד לא הפכו אף אחד ללוחם טוב. לדעת לירות במחבל מפינה בלי שהוא יראה אותך - זה כן.

ישן 09-04-2007, 16:35
צלמית המשתמש של Pakito
  משתמש זכר Pakito Pakito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.06
אתה לא מבין כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אבל זה חשוב, כל כך חשוב!"

בכניסה לגדודים אין גיבוש שמסנן איכות אנשים, לכן בכל הגדודים רוב החיילים הם חיילים ברמה נמוכה עם מוטיבציה נמוכה שתכלס לא רוצים להיות שם,אז המינימום אימון שמקבלים לא מספיק בשביל תפקוד מקצועי גבוה, וברור שכמה צעירים איכותיים מורעלים רצח עם יכולת קליטה מהירה ממטכל יעשו את זה הרבה יותר טוב.

דבר שני, כל פריטי הוואסח השונים שאנשים פה נהנים לבקר הם חלק מגאוות הייחידה של הגדודים שהם פחות או יותר אחד הדברים היחידים שמחזיקים שם את המורל והמוטיבציה של האנשים.

שלישי, אנשים פה דיבר על פלנגות וצוותים אמריקאים שנראים כולם אחידים. מה הקשר בין אחידות ליכולת מקצועית ? כל חייל צריך להצטייד בצורה שהכי נוחה לו כדי לתפקד בצורה הכי טובה בפעילות מבצעית.
למי אכפת אם החיילים בצוות אחידים ? לפעיל פתח שאני נכנס לו לבית ? לחמוש שאני עוד שנייה מוריד ?\
את מי זה מעניין אחידות ? מה אני מצטלם לאיזה פוסטר מזדיין ?
הצוותי ימ"מ הכי מיומנים שראיתי נראים כמו חבורת גורילות שטיילו במחסן ציוד של שייטת ובחרו לעצמם באקראי ציוד, והקשר היחיד שתמצא ביניהם הוא שהם עומדים אחד ליד השני.
ישן 09-04-2007, 17:11
  J-R J-R אינו מחובר  

מסכים מלבד ההתחלה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Pakito שמתחילה ב "אתה לא מבין כמה דברים"

בדיוק מה שניסיתי להגיד בהודעה הקודמת- אין צורך להיות "שכמה צעירים איכותיים מורעלים רצח עם יכולת קליטה מהירה ממטכל" - לא! אנחנו לא מדברים פה על אימונים שדורשים יכולות מתקדמות, הרבה נחישות וכח רצון או יכולת מנטלית מסויימת, בסך הכל שינון טכני של תנועות גוף ועקרונות לחימה פשוטים, שמצילים אותך מפגיעה ומקילים עליך לפגוע באויב. זה הכל. איזה רמה אנושית כבר צריך כדי ללמוד את זה? אתה מנסה להגיד לי שאי אפשר ללמד חייל בינוני בגדוד לשים את הרגליים שלו במקום הנכון, להכניס מותן בפתיחה ולהוציא רק עין וכוונת? אני לא חושב שיש כזה מקום לזילזול בחבר'ה ואני בטוח שלא לכך התכוונת.

לגבי כל השאר- אני מקבל לגמרי.

ישן 09-04-2007, 17:50
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Pakito שמתחילה ב "מי שלא רוצה ללמוד לפתוח זיג כמו שצריך לא ילמד לפתוח זיג כמו שצריך"

כמו שכתבתי פעם, בעוונותי אני משמש גם כמפקד כיתת כוננות ישובית, וחברי כיתת כוננות אינם סיירת מטכ"ל ולא מתאמנים כל יום ואפילו לא שומרים על כושר מי-יודע-מה. השיעור הראשון שמעבירים באימון הוא תנועה ברחוב, ואז עוברים על נושא של תנועה משני צידי הרחוב תוך חיפוי הדדי, קיום הגנה 360 מעלות, דקירת פינות וכו'. אני יכול לומר לך בביטחון גמור שלאחר אימון של חצי יום החבר'ה האלה עושים עבודה מצויינת. עכשיו תגיד לי שללוחמי גדוד סדיר, שעושים כל יום בקסבאות וברחובות הערים, ומתאמנים בוודאי יתר מאשר כיתת כוננות, אין את היכולת להטמיע עבודה נכונה ברחוב ?

זה לא קשור למוטיבציה, ולא קשור לזמן ולכמות האימונים - הכל תלוי בהכוונה נכונה של רמה ממונה, מפקד המחלקה והמ"פ צריכים לוודא שהלוחמים יודעים לנוע נכון ברחובות הקסבה, והמג"ד, והמח"ט. הכל מתחיל ונגמר במשמעת וחיילות, משמעת מגיעה לידי ביטוי גם באיך אתה והנשק שלך נראים, וחיילות באה לידי ביטוי גם באיפה אתה עומד ולאן אתה מסתכל.

זה באמת פשוט, וזה מה שאבד לנו - משמעת וחיילות.

ישן 09-04-2007, 18:10
  gili_gilad gili_gilad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
כאחד שהיה שם...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הרבה מאד תמונות ממבצע חורף חם - גדוד חרוב (כבד!)"

טוב כל אלה שיורדים על חרוב..
הופתעתי לראות את עצמי בחלק מהתמונות.... דרך אגב... מעניין מי פרסם אותם..
וואלה אין ספק המקצועיות שלנו ירודה מכל הסירות... ובאמת שגם אף פעם לא לימדו אותנו איך ואיפה לשים את הרגלים בשביל זיג נכון...
וואלה.. כל פעם שהבטיחו לנו אימון כזה הוא לא יצא לפועל..
כל פעם השגדוד ירד לריענון ואימון... הקפיצו אותנו למבצע כזה או אחר...
אז את הניסיון שלנו למדנו בשטח.. למרות שהתמונות לא מראות את הכל.. ובאמת מוציאות אותנו רע.. הרמה אומנם לא של סיירת אבל היא מעל ממה שהתמונות מראות... בשביל להעריך את הרמה באמת צריך להיות שם... ולראות את הכל בצורה מלאה ולא מתוך תמונה.. ודרך אגב חלק מהתמונות צולמו בקטע של להצטלם בתוך בית ולא מתוך פעילות רצינית...
ובכל זאת הגדוד הוכיח את עצמו בצורה מעולה.. אם בהורדת פאדי קאפישה... והורדת עשרות חמושים ומבקושים... ומעצר של מאות מבוקשים... במינימום פצועים מתוך הכוח.. (דרך חלק מהתמונות פה הם של מעבדת נפץ שהרובאית מצאה במהלך סריקות...אחד ההשגים הגדולים של חורף חם)
ויחד עם זאת לתפוס גזרה שלא חסר בה אירועים שמעסיקים את החיילים ומונעים מהם אימון תוך כדי שיגרה של פעילות מבצעית...
אם יש למישהו פיתרון מעשי איך להעלות את הרמה של החיילים הוא מוזמן להציע.. אני בטוח שכולם ישמחו לבצע אימון כזה..

בקשר לציוד... כן הרבה מהציוד הוא ציוד שאנחנו תפרנו לעצמנו או "אירגנו" לעצמנו בגלל שהקצאות הם נמוכות וולא איכותיות... אז לכן אין אחידות בכלל... (כל תרומה תתקבל בברכה)
כל הסמלים.. כן זה קטע של גדודים... וגאוות יחידה... ולהוסיף סמל לוקח בדיוק שניה.. מישהו כתב שאנחנו עסוקים בלהוסיף את הסמלים שלנו לכל דבר... במקום להתאמן..
אני מקווה עניתי לכם על כל השאלות...

דרך אגב.. למנהל האתר... התמונות עם המפות... לא יודע אם זה סודי או עד כמה.. נראה לי שלך יש ניסיון וידע... תחליט אם אפשרי לפרסם כזה דבר או לא... ואם לא אז תוריד..

שאלה אחרונה... מי מהגדוד העלה את התמונות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:07

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר