לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2007, 12:02
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
תגיד, עידו,
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אין סיבה למגן אותם נגד נק"ל או נשק כבד יותר"

ברדלס לא ממוגן יכול לשמש מרחב מוגן נגד קסאם? או שהוא ממגן בערך כמו הרכב שבו מצא את מותו הבחור השבוע בשדרות?

אני גם לא מבין מה'זתומרת המפיקי"ם לא אמורים להיות בחוד הלחימה - בוודאי שהם במרחב הלחימה, בוודאי שחוליות קומנדו וחי"ר יכולות לנחות לידם, וכמובן אש נ"ס. במלחמת לבנון הראשונה, מצאנו את עצמנו לא אחת, "בטעות", לפני השריון, כדי "להגדיל טווח".

לא יותר נכון להצמיד להם לוחות מיגון (וראה דיון קודם שבו דובר על כך שהזחלמים (עם לוחות הפלדה), היו בדפנות יותר חזקים מאלומיניום.)- מאשר את האוהל הטפשי הזה עם הפנלים הטקטיים לפריסת מפות?

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 31-05-2007 בשעה 12:03. סיבה: הגהה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2007, 12:24
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
ירי תחת אש נ"ס הוא סיכון שלוקחים, אש נ"ס לא עוצרת ירי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תגיד, עידו,"

למעט במקרים של אש נ"ס יעילה.
לשפר תמיד אפשר ואף רצוי. אני האחרון שיגיד לא לפלטות מיגון למפי"קים ושאר הנגמ"שים, אבל חליפות המיגון הן לא דבר זול, וכנראה שצה"ל מעדיף להפנות את המשאבים למיגון רק"מים הנמצאים בעומק/ראש שדה הקרב.
אגב, פריסה חכמה של סוללה במרחב יכולה לספק הגנה לא רעה לצוותים, מבלי להזדקק לאמצעי מיגון אקטיביים/פאסיביים.
לגבי חוליות קומנדו ונ"ט- נכון, אבל כאן נכנסות היחידות שאמורות לאבטח את מרחב הפריסה. הן אמורות לספק את ההגנה מאותן הנחתות קומנדו.
כחלק מלקחי מלחמת לבנון ומלחמות אחרות לפניה, נוצרה הדרישה לתומ"ת מערכה מתקדם- השולף (תותח 155 מ"מ על תובת מרכבה סימן 1).
הפיתוח נזנח מבעיות תקציביות וההצעה שהתקבלה הייתה לשפר את הרוכבים ב-17 דרכים, בהן תוספת מאג לטען- לצורך הגנה עצמית בעת תנועה.
להגיד לך שזה מה שיגן על הצוות אם כיתת נ"ט תשב על פסגת תל ותטווח גדוד חת"ם? ממש לא. אבל זה מה יש.
אגב, על בעיית מיגון התומ"תים במלחמת לבנון "התגברו" באמצעות מילוי שקי פק"ל בחול. 20 שנה מאוחר יותר, באפריל 2002, נכנסו נגמ"שים ממוגנים באותם שקי חול לערי הגדה, במהלך מבצע חומת מגן.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 31-05-2007 בשעה 12:29.
ישן 31-05-2007, 12:16
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "חוזר בי - צודק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי offerd
אני בהחלט אשמח לנגמשים ממוגנים יותר לחיר אבל לא צריך להגזים בחולשות של ה M113A1 הוא עמיד לחלוטין לנק"ל מכל סוג שהוא כולל מקלעים. בהחלט לא עמיד ל 0.5 ודומיו. מניסיון - קליעי הנקל נתקעים בדופן אבל לא חודרים אותו.

from http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...&highlight=m113

People might have gotten the impression that bullets penetrate because of the characteristics of the aluminum armor. Bullets will get stuck in the soft aluminum rather than deflect like on hard steel, but they will not pass through.

In anycase it was designed to stop full-power. 7.62 AP fire which includes bullets from MAGs, PKs, Browning 0.30 cal, and not just the weaker AK-47 bullets.

Like I said above, I personaly saw that it works against M193 M16 bullets from 10m. Unfortunately, I wasn't able to test the MAG

Also, the vayzata armor is advertised as being able to prevent even 12.7mm bullets by the holes in the armor causing the bullets to destabilize and then hit the inner aluminum armor as a fragment would.

ישן 31-05-2007, 11:27
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
טיפולים- מה שאני זוכר
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי TISAN123 שמתחילה ב "אני רוצה להתמקד יותר בטיפולים השוטפים"

את הבדיקות היומיות אתה מכיר? בדיקת מים, שמן, דלק, המים במצברים, תקינות הקשר.
את הטיפול השבועי מכיר? גירוזים במנוע, ויזלון הקטבים במצברים, מעבר על חוליות הזחל וחיזוקן (9/16 אם אני לא טועה), מעבר על הברגים המחברים את גלגלי המרכוב (3/4 אם אני לא טועה), שימון צירים, ניקיון תא הנהג ותא הלחימה, גירוז הפטמות שמנוע, ניקוי מסנן האויר בעזרת לחץ אויר או סמרטוט יבש, בדיקת הזיווד, כיסוי עיני החתול והסוואתם,

זה מה שאני זוכר. באלפא (של חת"ם) יש גם גירוז שימון העגורן והמוט שמחזיק אותו.

אנשי החימוש יגיעו ויבחנו בעצמם את הכלי- הנעה, בדיקת המנוע בסל"דים שונים, תקינות רצועות שונות, וכו'.

ישן 01-06-2007, 06:14
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
נוסטלגיה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TISAN123 שמתחילה ב "מחפש מאמר על הנגמ"ש ברדלס (M113)"

עוד לא נס ליחו של הברדלס / זלדה / נגמ"ש / M113 ...

השנים שעברו די השכיחו ממני את הנוהל המסודר של טיפולים ואמירות כמו בדיקות שמנים וכו' כלליות מדי למה שאתה מבקש. אני כן זוכר בדיקות ספציפיות של שמן מנוע שמן ממסרת ושמן 2 דפרנציאלים בחזית (שלשם כך צריך כמובן לפתוח מכסה מנוע קדמי). לאחר בדיקת המצאות שמנים היה צורך בחימום המנוע והממסרת במשך כ- 5 דקות עד שחום מנוע יגיע לטמפרטורה מסויימת (מישהו מוזמן להוסיף) ואז שוב בדיקה. עוד דבר שהקפידו אתנו הוא סגירת מכסה מנוע של התא הפנימי לאחר הבדיקות. מכסה שאינו סגור היטב מכניס חד תחמוצת הפחמן לתא לוחמים ומסוכן ביותר בגלל שהוא ללא ריח ומעלף בקלות את מי שנושם אותו לאורך זמן.
מצורף לינק של נגמשים ממלחמת יום הכיפורים, לפניה ואחריה מתוך אתר פלוגה י'.
http://www.plugayod79.org/a.php?c=yod79&a=34&rc=yod79
http://www.plugayod79.org/a.php?c=yod79&a=35&rc=yod79
http://www.plugayod79.org/a.php?c=yod79&a=67&rc=yod79
http://www.plugayod79.org/a.php?c=yod79&a=36&rc=yod79

בקישור האחרון תמונות יפות מאימון צליחה ואימון עבירות שנעשו לאחר המלחמה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר