לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2008, 12:26
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
האמת שכשכתבתי את ההודעה הזאת חשבתי על כסף
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "ח"י שקלים... זה מאד תלוי מי..."

מה שעושים בהרבה מקומות זה שמעבירים מעטפה וכל אחד שם כסף כראות עיניו.
הקטע הוא שזה יוצר, לדעתי, קצת לחץ חברתי.
עוד חיסרון בשיטת המעטפה הוא שאפשר לשים רק שטרות... אז זה או 20 או 40 או הרבה יותר מזה, וכשאתה מכפיל את זה ב-40 חתונות בערך (ואם הולכים לחתונות של כוולם זה יכול להגיע ל-150) זה יוצא לא מעט בשביל מישהו שהרגע גמר צבא/ש"ל.

אני גם בדעה של שחף שבתור משמחת אני באה לשמח ולא לתת מתנה, ולכן גם אין לי שום בעיה עם מקומות הישיבה הצדדיים והאוכל השונה. להיפך - אם אני אגיע לחתונה שיש בה מקומות מוגדרים לחברים זה יגרום לי להרגיש יותר נוח עם עצמי.
הבעיה היא שיש אולמות שלא מאפשרים לעשות מנות אחרות למשמחים.

חזרה לפורום
ישן 13-03-2008, 16:46
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תוכלו להרחיב קצת על מנהג..."

משמחים הם חברים צעירים של הזוג שמתחתן.
הם באים בעיקר בשביל לעשות הרבה רעש ושמח בחתונה. לרקוד, לדרבן את החוגגים לשמוח וכו'.
כיוון שבמגזר הדתי מתחתנים בגיל צעיר (נתון סטטיסטי), יש לא מעט מוזמנים, שהם צעירים בעצמם (חיילים / שירות לאומי, או חברים מהביצפר, שכונה וכו').
כשאת הולכת ל 30 חתונות בשנה, זה לא פשוט - בעיקר תקציבית (מה לעשות, שיעורי המתחתנים במגזר הדתי גבוה משמעותית מאשר אצלנו ), מה שלא מאפשר לך לשים את ה $50 מנה (במינימום).
הפתרון הוא איזור ללא שולחנות ומנות זולות שיעזרו לחתן/כלה מצד אחד להשאר בהוצאות סבירות עבור כמות המשתתפים הגדולה (הצעירה), בזמן שהנ"ל לא מחוייבים להשקיע את מיטב חסכונותיהם בחתונות הרבות.

תפקידם של המשמחים הוא פשוט לשמח. עבודה מבורכת שעבורה אין תשלום כספי, וגם לא השקעה כספית.

מישהו רוצה שאני אשמח אותו בחתונה שלו?

אגב, משמחים רציניים גם מכינים קטעי הומור בחתונה, הצגה קטנה או מצגת מוקרנת וכו'... יש לא מעט פטנטים איך כן לעשות הרבה שמח, עם הוצאה כספית מינימלית.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 13-03-2008 בשעה 17:00.
חזרה לפורום
ישן 13-03-2008, 18:36
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "משמחים הם חברים צעירים של..."

אוה, אני ממש משמינה פה מנחת. אני חושב שאני אתן לך ציון 90 (כדי שיהיה לאן לשאוף) ב"לימודי דוסים".

סיון - אני רק אוסיף על ההסבר של מתן שאני, באופן אישי, גם כשאני מוזמנת לחתונות על תקן "משמחת", לא רוקדת יותר מבחתונה אחרת (קרי: כחצי דקה במצטבר), פשוט כי אני לא אוהבת את זה. ולא בכל חתונה יש אנשים שנמצאים על תקן משמחים (בד"כ ברגע שהכלה עברה את גיל 22 והחתן את גיל 24 - הם כבר מזמינים את החברים בהזמנה רגילה, כי במילא כבר לא מזמינים את כל המחזור וכו'. זה לא כמו בחורה בת 19 שהרגע סיימה י"ב ומזמינה את כל בנות המחזור שלה, מה שיכול להגיע ל-120 בנות, וחתן בן 21 שמזמין את כל החבר'ה מישיבת ההסדר, עוד כ-120 בנים...). כלומר, "משמחים" זה לא מקצוע או תפקיד, זה פשוט שם של מנה . זה מנות כאלה קטנות - בורקסים, אורז ושניצלונים, או משהו כזה. לפעמים יש שולחנות ישיבה מסודרים, ולפעמים זה יותר חאפר. השם ניתן למנות כי האנשים האלה בד"כ מגיעים כדי לשמח את החתנכלה, בניגוד לדודות הפולקע שבאו מסיבות אחרות לגמרי... אבל אף אחד לא כופה על החברים לרקוד מלא וזה (אולי חוץ מהחברים האחרים: "נווו, בואי איתי כבר, למה באת אם לא בשביל לרקוד לה?!" <כדי לצלם>).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר