לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2008, 20:16
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אופס... לא אורח
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "באמת יופי של עבודה. וכל הכבוד..."

צודק קורנסון...
ההתרגשות.

לא אורח כי אם בן בית חדש.
השילדה של ה-M3A1 הגיעה מתורם אנגלי. חקרנו קצת את דגמי הסקאוט-קאר שהיו בשימוש במלחמת החרור ומצאנו שהיו שני דגמים עיקריים (לא מדובר בדומיהם על שלדות דודג' ושברולט).

צריחון למגל"ד עם 2 מדפים הנפתחים קדימה ואחורה.
צריחון עם מדפים נפתחים לצדדים.

או..

חלון בודד מעל לגלגל האחורי
2 חלונות מעל לגלגל האחורי

החלטנו ללכת על אחת הקונפיגורציות ולבנות את המעטה החדש לשילדה העירומה בהתבסס על שרטוטים שעשינו, תמונות היסטוריות והמעטה הבודד שבאתר חטיבת הראל בהר אדר.

שימו לב לאופנים בשילדת המקור ולמצב הטכני. כל השאר נבנה ע"י שלום בלוך במימון התורם ובפיקוח הח"מ.
הרבה בניה, אדם אחד, תקציב מועט, תמיכה גדולה ועידוד של מנכ"ל עמותת יד לשריון.

תודה לכם..
ומהשבוע הבא בלטרון ביומיות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 21:47
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
נו מה נותר לי להגיד?....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "תושב חדש בלטרון- הווייט סקאוט קאר"

קצת קשה להיות מקורי אחרי שכל הברכות והמחמאות כבר ניתנו לא?...
אז לא נותר לי אלא פשוט להצטרף לכל מה שנכתב עד כה !

פשוט כל הכבוד !

ואגב אם בענייני מלחמת השחרור ומשוריינים עסקינן הנה משהו שמצאתי תוך כדי שיטוט באזור עמק חפר בחיפושי אחר ביצורים מתקופת המאורעות עבור האשכולות הנפלאים (והאלמותיים) בפורום הסטוריה וידיעת א"י:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אינני בקיא במיוחד בדגמים הספציפיים ששימשו כבסיס למשורייני התקופה אך אם אינני טועה ראיתי היכן שהוא גם את ה"פרונט" של המשאיות הללו היכן שהוא...
אם יש עניין בכלי אשמח לפרט היכן הוא "חונה" כיום....

לידיעתך/כם

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 08-09-2008 בשעה 21:53.
ישן 09-09-2008, 14:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "שמוליק שלום"

לגבי רמת גימור:

אחת הדרכים בהן ניתן לזהות עתיקות מזויפות (מיכאל, אל תעלב, אני רק נותן דוגמה, אצלך הכל אורגינלים ), היא רמת האיכות הגבוהה שלהן בהשוואה למקור.
לדוגמה: מטבעות מזויפים נעשים באיכות גבוהה יותר מאשר מטבעות עתיקים. בין השאר משתמשים באבקת יהלומים על מנת ללטש אותן. כאשר משווים בין מטבע אמיתי למטבע מזויף במיקרוסקופ, ניתן להבחין כי במטבע המקורי פני השטח מחוספסים, שכן הם לוטשו באמצעות פצירת ברזל וחול. לעומת זאת, המטבע המזויף לוטש כאמור בעזרת אבקת יהלומים ופני השטח שלו חלקים
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

נערך לאחרונה ע"י amitaikl בתאריך 09-09-2008 בשעה 14:27.
ישן 09-09-2008, 14:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מטבע מקורית נעשית בהטבעה ב"מכה" ע"ג רושמה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "לגבי רמת גימור: אחת הדרכים..."

בעוד הרוב המוחלט של הזייפנים אינם יכולים/רוצים להכין רושמה כזאת (שגם היא עצמה צריכה להיות שחוקה משום שסטטיסטית רוב המטבעות נטבעו ברושמה שחוקה) ומסתפקים או בהטבעה בעזרת רושמה עשויה בטכנולוגיה מודרנית, או בכלל ביציקה של מטבע (סוג של זיוף שמגלים מיידית וקיים בכלל רק בשביל להמכר לתיירים הדיוטות).

כל זה כמובן תאורטי בלבד משום שאת הרוב המוחלט של הזיופים ניתן לזהות בעזרת הפטינה. זו אחת הסיבות העיקריות שלא נהוג להפטר מן הפטינה על מטבע, אלא אם כן היא מיועדת לתצוגה במוזאון.

בכל מקרה רוב המטבעות העתיקים ראו פצירה, אם בכלל, רק בשביל לשייף את נקודת החיבור שלהם לאסימונים שנוצרו לידם בתוך תבנית יציקת האסימונים. גם נקודה משוייפת זו אמורה להיות מכוסה פטינה, ולכן טיב השיוף יהיה רק פקטור משני לבחינת מידת המקוריות של המטבע.

* כל הנ"ל רלוונטי פחות למטבעות זהב.

ישן 09-09-2008, 19:38

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "הלו.. זה רדיו?"

יש דרכים לזייף פאטינה, גם ברמה שמסוגלת לבלבל מומחים!

הדוגמה המוכרת לכל היא האכלת תרנגולות בפריט אותו רוצים "ליישן" (בדוגמא שלנו מטבעות. ואם להחזיר את הדיון למסלולו אפשר לנסות לתת להן לעכל את הסקאוט קאר של מיכאל ). אחרי יומיים שלושה במעי תרנגולת יש למטבע יופי של פאטינה
מוכרות גם דרכים ל"יישון" קרמיקה, אבן, ברזל, נחושת ועוד....
ההטבעה על המטבעות נעשתה (לרוב, לא תמיד!) בעזרת רושמה, אך בדרך כלל היו יוצקים את המטבעות לתבנית, ולאחר היציקה היו מחליקים אותן בעזרת פצירה לפני ההטבעה
אבל עכשיו בוא נחזיר את הדיון לנושא:

מיכאל - האם גם הצמיגים מקוריים או שהם "הושאלו" מאיזה נ"נ?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 10-09-2008, 08:35

אמנם הרחבת הדיון מרגיזה, אבל...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "יש דרכים לזייף פאטינה, גם..."

העברת מטבע במעיים של תרנגולת (או עז) במטרה ליצור פטינה "אמינה" היא שיטה שתגרום בעיקר לבזבוז משהו כמו 2-5 שניות מזמנו של סוחר עתיקות/טכנאי במעבדה נומיסמאטית של רשות העתיקות. אם כבר אז שיטה זו משמשת לעידון זיופים של חרפושיות במצריים, וגם אז הזיהוי (של הזיוף) פשוט ביותר. מרבית הזיופים המוצלחים הם של עתיקות "מקוריות" שנעשו בהן שינויים כדי להפכן לבעלות ערך גבוה יותר (כמו המקרה המפורסם של כתובת יהואש שנכתבה ע"ג אבן בניה מקורית מהר הבית) אבל זו שיטה לא ממש רלוונטית בזיוף מטבעות, אם כי קיימת כזיוף לא ממש רציני (ידועה מאוד במקרה של שיוף והסרת חלק מן האות "ב" על שקל כסף "שנת 2" של המרד הגדול וע"י כך הפיכתה ל"ד" ומכאן לכאורה לשקל כסף "שנת 4" למרד. עליית ערך של 2000% בפעם האחרונה שבדקתי. מכיוון ש"שנת 4" נדירות כ"כ ממילא מטבע כזאת תבדק בשמונים עיניים בדיוק לאיתור זיוף כזה.*

מצד שני הזייפנים לא מחפשים תהילה אקדמית אלא כסף, וכדי להוציא כסף מתייר יאנקי לא צריך כ"כ להתאמץ.

ישן 10-09-2008, 18:15
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
או שלא הסברתי טוב
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Bionicle שמתחילה ב "לא תודה"

או שלא הבנת כלל..

מה שבטוח הוא, שגם קריצות של צחוקים לוקחים למקומות אחרים.

קצת הסבר למהירי ההקלדה ובעל יכולת הכתיבה הלירית.

האשכול נלקח לכיוון של מטבעות ישנים ויישונם.
טרחתי רבות לכתוב על הסקאוט-קאר שעשינו בשביל עם ישראל.
אם הייתי יכול לערוך, הייתי לוקח את סטיית הנושא הפנטסטית ומעביר אותה לאשכול אחר, כי זו באמת סטיה. כמו מה שקרה לכנפי הצניחה באשכול נבטים וכדו.

לא מכיר את הכותב (אולי אני מפסיד) וברור שאין לי שום נים של טינה. אז אנא חידלו מלחדד מצבים שאין בהם שום מטעני דמה.

דיקטטורה?

הצחקת אותי. רק סדר, כי זה באמת פורום צבא וביטחון, והניסיון הינו לשמור על מעט סדר בריכוז הנושאים.
דחקות?
כן
דיקטטורה? ח"ו

נו טוב... אם זה לא יובן, אז אין לי מה להוסיף.
ישן 11-09-2008, 07:41

נראה לי שמי שירד כאן מהפסים הוא (רודף) כבודו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תגידו מה קורה לכם ירדתם מהפסים?"

איש לא לעג למשחזר זה או אחר באמצעות דיון על מטבעות: אם תשים לב אז תראה שבניגוד לעיתון או "מוקד" בערוץ 1, אתה בהחלט יכול להתעלם ממה שלא מתאים לך בדיון, ואפילו בסידור הטכני של דיון מקל עליך את העניין (זה רלוונטי לאחרים, כמובן, לא לך שצצת כאן כדי לחפש ריב ומדון), וזאת בלי להזכיר את העובדה שכל תת הדיון הזה היה טכני בלבד ומנותק מהדיון הכללי.

לפי רמת הצ'ילבאיות המובעת באשכול זה ע"י כמה, אני חושב שאפילו אם אמא שלי (ושל עוד כמה) תתנצל על שהולידה אותי, עדיין לא תבוא על סיפוקך...

כולי תקווה שמעבר להיבט הטכני של הקלדה ולחיצת "שלח", תצליח להתקדם עוד קצת בהבנת הדינמיקה של דיון באינטרנט. יהיה לך מתסכל פחות אחרי זה. זה עם כל הכבוד למספר הטנקים שחיסלת, וכו' וכו' שאר תארים אקדמיים.

ישן 11-09-2008, 08:15

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תגידו מה קורה לכם ירדתם מהפסים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דני קריאף
השחזור שעשה מיכאל אוצר מוזיאון השריון הוא פשוט פנטסטי ומהמם.

אני מסכים ומעולם לא אמרתי אחרת!
ציטוט:
לכל הלעגנים והפלספנים

אני ממש לא לועג! אולי מלגלג קלות, אבל בצורה חברית וסונטת ובשום פנים ואופן לא ברוע! פלספן? אני מסכים (לגבי לפחות. אינני מעיז לסנוט או לעקוץ את חברי המלומד פן תכה בנו חמת זעמך!)
ציטוט:
תיאור " זיוף מטבעות "וכ"ו תסתכלו בראי תכו על חטא ותבקשו סליחה.

הדבר היחיד שאולי צריך להתנצל עליו הוא התדרדרות הדיון. למרות, שבהשוואה למה שקורה בפורום (ע"ע "גבי למה אחרת") אנחנו לחלוטין "straight to the point" )
ציטוט:
במקום לפרגן אתם תוקפים על מה ולמה?

מי תוקף ואת מי? העליתי רעיון, g.l.s.h העלה את שלו, אני הגבתי, הוא הגיב. 2 אנשים מעלים כל אחד את הרעיון שלו במקום שנקרא "פורום". מצלצל מוכר? רק שלא תשלח אותנו לזירה עם הלודרים......
תקיפה היא פחות או יותר מה שאתה עשית. אז טול קורה!

בקיצור דני, קח נשימה עמוקה, חכה בסבלנות עוד דקה ואז תגיב.

לשאר קוראי הפורום ולמיכאל הנכבד (והנחמד) סליחה על הסטת הדיון! קשה לי להאמין שהדבר לא יחזור על עצמו, אבל אשתדל...
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר