לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2008, 20:11
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "בעיה חמורה- עריקות בת תשעה חודשים"

מרגע שהוכרזת כעריקה את כבר לא באחריות היחידה שלך. את הקשר איתך וביקורי הבית מפקדיך מחויבים לעשות במהלך תקופת הנפקדות - כלומר במהלך 45 הימים הראשונים.

לוכדי העריקים מוגבלים ע"י כמות המשימות, זמינות כוח האדם שלהם ומודיעין, אך היי בטוחה שהם יגיעו בנקודה כלשהי. באותה מידה יש סבירות גבוהה שתעצרי אקראית בכל ממשק שיהיה לך עם המשטרה האזרחית.

עונש? תלוי בנסיבות האישיות, אורך העריקות וסוג השיפוט והסעיף - להערכתי כחודשיים-שלושה כלא ע"י בית-דין בהנחה ואין נסיבות יחודיות.

להסגיר את עצמך את יכולה בכל בסיס משטרה צבאית.
אם אין אחד בסביבה או שאין לך דרך הגעה, אני בטוח שבקצין העיר האזורי לא יגרשו אותך ויארגנו את התהליך מול מ"צ.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-12-2008 בשעה 20:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2008, 23:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "ואם..."

אז ירסנו אותוך ויבצעו אותה. נו באמת, את חושבת שאת הראשונה שלא רוצה להכנס לכלא?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-12-2008, 21:40
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
אני ממש לא כועס
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "לא צריך לכעוס."

באמת שאני מנסה לעזור לך ואם את אומרת שקשה לך ולא מתאים לך אז אני גם נוטה להאמין לך.

פשע במובן שהיית חלק ממערכת מסוימת ועברת על החוקים שלו ועכשיו גם כנראה תצטרכי לשלם את המחיר, שאני מאמין שאת היית מודעת לזה כבר בהתחלה.

יש לך זיכרון קצר, הרי רק לפני כמה שעות אמרת בפורום "אני לא מוכנה לשבת בכלא." וכשאמרת את זה גם הנטייה שלי היית להאמין לך, כי אם לא אז איך אפשר לעזור לך.

בואי תהיי רצינית ובוגרת, תביני שאין הרבה ברירה וכמו שאמרו כבר פשוט תסגירי את עצמך כי אם לא העונש יהיה יותר גדול ופשוט חבל.

ישן 27-12-2008, 21:22
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "כי..."

אני אפתח במשפט הרגיל - בואי נעשה סדר בעניינים.

כל בוקר היחידה שלך מגישה דו"ח לגבי מי שנמצא ביחידה ומי שלא, תהיי בטוחה שיודעים שאת נפקדת.
ואחרי שיודעים שאת נפקדת - את אוטומטית גם הופכת לעריקה ככה שכן - הצבא יודע שאת עריקה.

עם איך שאת מתארת את השירות שלך ואת היחס שלך לצבא אפשר להגיד שהצבא יודע שאת עריקה וזה פשוט לא מעניין אף אחד.

עד כאן מצב נתון.

מעכשיו אם תסגירי את עצמך זה כאילו את מודה שאת לא בסדר ואת מקבלת את העונש (ואם את לא - שוב, זה לא משנה שם כלום). אם יתפסו אותך בעצמם העונש יהיה כנראה יותר גדול, לפחות מההיכרות שלי עם הנושא.

חשוב שתביני דבר אחד, החוק מחייב גם אם את לא מאמינה בו, אם תעברי באדום - תשלמי 1000 שקל גם אם תגידי לשוטר שאת לא מקבלת את הסמכות שלו.

שיהיה בהצלחה.

ישן 27-12-2008, 21:35

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "אה הא!"

ציטוט:
"שלום, אני עריקה 9 חודשים.. אני לא מעניינת לכם ת**** ואתם לא לי,
אבל בכל זאת באתי להסגיר את עצמי, העניין הוא שאני לא מוכנה לשבת בכלא..
תחליטו מה לעשות איתי..."
כן בדיוק ככה, אם זו הגישה שאת רוצה להציג. משום מה את כנראה לא מבינה שהנסיבות של המקרה שלך יעניינו לכל היותר את השופט בדמ"ש/בית הדין, וממש לא את מי שיעצור אותך או את המד"כים בכלא.

לא רוצה להביא ציוד? אל תביאי. תאלצי להסתפק במה שתקבלי וזמין בכלא.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 27-12-2008, 22:04
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "וואלה???"

למרות שזה לא מקובל, אפשר לשפוט אותך על אזרחי
אם תחליטי לא להצדיע ולא לשתף פעולה - זה לא פוגע בהליך המשפטי, אבל כן יכול לעצבן את השופט ולהשפיע על ההחלטה שלו וחבל.

אם ממש לא תשתפי פעולה ולא תסכימי גם להיכנס להישפט אז או שתמשיכי להיות עריקה ולא שינית בזה כלום, או (יותר סביר) שישפטו אותך שלא בפנייך ופשוט יקבעו לך עונש ויקחו אותך לכלא.

בנושא ציוד - יתנו לך בכלא מה שאת צריכה, שזה מדים, סיגריות וציוד ממש בסיסי. גם ככה לא יתנו לך להכניס לשם פלאפון וסיגריות מבחוץ ככה שזה לא משנה אם תביאי או לא.

--
עריכה:
את אומרת שיש לך סיבה לזה שדפקת עריקות או שהיו נסיבות כאלה ואחרות שמצדיקות את זה. אם באמת יש כאלה - המשפט זה המקום להגיד הדברים.

ודבר אחרון - השופט אולי מייצג את הצבא, אבל הוא לא "הצבא", זה שאת לא שמה על הצבא זה לא מעניין אותו, אם את רוצה להקל על עצמך - לפחות תשחקי כאילו אכפת לך. מה אכפת לך?

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 27-12-2008 בשעה 22:07.
ישן 27-12-2008, 22:41
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "מה שאני יודעת,"

האמת שדווקא בגלל שהיית לוחמת מעניין אותי לדעת למה את כל כך שונאת את הצבא, אבל אני אגיד לך את מה שאמרתי קודם, שלמדתי מכמה שנים בצבא:

השופט - הוא לא "הצבא".
המ"כים בכלא - הם לא "הצבא".
הקצינים בכלא - הם לא "הצבא".
וגם מפקד המשטרה הצבאית - הוא לא "הצבא".
כל אלה הם אנשים שעושים את העבודה שלהם והרבה מהם גם שונאים את התפקיד.
..אולי אפשר להגיד שהרמטכ"ל הוא "הצבא" אבל כנראה שגם לא.

זה שאת לא שמה על הצבא זה דבר אחד, מבחינתם את "עוד חיילת" ואם תעשי בעיות את תהיי "עוד חיילת שעושה בעיות".

בשבילם זה חתימה על טופס, בשבילך זה עוד שבוע\שבועיים\חודשיים בכלא.

אז אין ספק שעם גישה כזאת את תצאי מהצבא ואחרי שהתמודדת מול עשרות קצינים, מאות מחבלים והצלחת להפיל את חיזבאללה עם עיניים קשורות ויד מאחורי הגב - תתפלאי, כלא כן יכול להפחיד אותך.
.. וגם אם לא, למה שתצאי מהצבא אחרי 5 חודשים בכלא במקום אחרי חודשיים?
זאת בחירה שלך וההפסד שלך.

ישן 27-12-2008, 21:54
  nimrodg15 nimrodg15 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "בעיה חמורה- עריקות בת תשעה חודשים"

את דופקת לעצמך את החיים, בוא נעשה חישוב, לפי מה שאת אומרת את כבר 9 חודשים עריקה וקרוב לוודאי שבימים אלו ימלאו 10 חודשים. נגיד ובשבוע הבא ימלאו לך 10 חודשים, עכשיו בשבוע הבא את הולכת ואומרת שאת עריקה ואת מסגירה את עצמך, אני מאמין שתוך שבועיים יתנו לך את הדין של בערך חודשיים וחצי, אז נעצור ונעשה חישוב נוסף. 10 חודשים עריקות, שבועיים לדין וחודשיים וחצי למאסר.
יוצא שאת לא תיהיה במסגרת צבאית בערך שנה וחודש. מפה לשם את תגררי לעוד עונשים של חצי שנה [כמובן לא בפעם אחת-כל חודש יתנו לך שבועיים מאסר], ואחרי שלוש וחצי שנים את יוצאת מהצבא ואומרת שלום, בעוד החברות שלך נמצאות בהודו ומעשנות חשיש ונהנות להן.
ישן 27-12-2008, 23:41

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "קרו דברים. חמורים ופחות..."

דווקא בגלל שהפורום אנונימי זה אולי המקום הטוב ביותר להיפתח בלי לדאוג לקישור לזהותך האמיתית ולהשלכות כאלו או אחרות (כל עוד את עומדת בחוקי הפורום).

יש פה מספר אנשים מנוסים מספיק מבין המנהלים והגולשים כדי להפריד בין העיקר והתפל, ולומר האם הנסיבות מצדיקות התחשבות או אולי אפילו תוצאות שונות לחלוטין (כולל אי-העמדה לדין בנסיבות חריגות ביותר).
אבל אם את לא רוצה לשמוע דעות למה להגיע לפורום בכלל? תשובה לגבי הנוהל הרגיל בהסגרה ועונשים קיבלת, בין אם תקבלי את זה או לא. מעבר לכך בלי רקע ונסיבות האירועים - אין לנו במה לעזור יותר.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-12-2008 בשעה 23:57.
ישן 28-12-2008, 01:19
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "בסדר, אני מבינה את זה. ואני..."

דווקא נראה לי שאת מאוד רוצה לספר מה עובר עליך (בגלל שבכל הודעה שלך את אומרת שאת לא מעוניינת בכך), אנחנו לא פסיכולוגים, אבל עדיין יכולים לנסות לייעץ לך.

בכל מקרה, בכלא את תשבי גם אם תסרבי לשבת בכלא, מה נראה לך שמשחקים בכאילו?ברגע שעושים פשע הדמוקרטיה והחופש נעלמים. את לא יכולה לברוח לנצח..יום אחד יתפסו אותך, ברגע שיהיה להם זמן אליך.
עדיף לך להסגיר את עצמך מאשר להיתפס בצהרי היום באמצע הרחוב ע"י לוכדי עריקים, תאמיני לי.

עיצה שלי, ברגע שתגיעי לכלא תעשי הכל בשביל לראות קב"ן, אני מניח שהבעיה שלך היא באמת חמורה וקשה לפי מה שאת מספרת ומה שעברת, הוא ישלח אותך לפסיכיאטר ומשם הדרך החוצה היא קלה.

וד.א
אם מההתחלה המטרה שלך הייתה לצאת מהצבא אז תדעי שהעריקות הארוכה הזאת הייתה סתם דבר לא נחוץ, היא גרמה לך סתם סבל, ואני בטוח בזה. אני מכיר אנשים שיצאו מהצבא בלי יום אחד של נפקדות ופגישה אחת בודדת עם הקב"ן.
ישן 28-12-2008, 08:04
  שי1111 שי1111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.08

אני לא מבין למה את לא אומרת למה את עריקה כי בסה"כ האנשים פה אנונימיים ואף אחד לא יגיב לזה בצחוק אלא ברצינות לגבי הישיבה בכלאאני דווקא חושב שאת תצליחי במה שאת כ"כ רוצה כי את מאוד נחושה ואם תיכנסי לכלא ותתנהגי כמו שאמרת אז אין ספק שתוך 3 שבועות גג יפרישו אותך מהצבא-אך אני עדיין לא אומר שמה שאת עושה זה נכון.
תקחי לדוגמא את אחי מכל מיני סיבות לא איפשרו לו לגשת לגיבוש שייטת והוא כ"כ היה נחוש כמוך עד שיום אחרי שהוא התגייס לנ"מ הוא ברח ונהיה עריק כחצי שנה ובסוף הוא הסגיר את עצמו[במשך התקופה הנ"ל אף אחד לא חיפש אותו בית] והשופט הביא לו חודש וחצי בכלא וכרגע הוא גובניק שעושה יומיות בדרך לפליטה מהצבא-אז שתדעי לך שהצבא למרות מה שאומרים לא רוצה בקרבו חיילים שעושים בעיות ואם את רוצה להיפלט מהצבא אז תאמיני לי שעל סמך עדויות מחברים שלי זה ממש לא קשה להיפלט מהצבא ועם הנחישות שיש לך אף אחד לא יכריח אותך להישאר במסגרת שאת לא רוצה להיות בה!!!!!!

וסחטני על האומץ זו הפעם הראשונה שאני רואה בחורה כ"כ נחושה על משהו ולא מפחדת מאף אחד.........

בהצלחחה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ישן 28-12-2008, 11:19
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08

תשמעי , הבעיה שלך היא לא המשטרה הצבאית , העריקות או הכלא .
הבעיה שלך הרבה יותר חמורה , את צריכה פסיכולוג או אולי אפילו פסיכיאטר .
אני לא מטיף לך מוסר או יורד עליך או משהו כזה .
את לא נשמעת כמו בחורה מפגרת...את אפילו נשמעת כמו בחורה דיי חכמה .
אבל נראה כאילו יש לך בעיה בתפיסה של המציאות . ואני לא צוחק ולא אומר את זה כדי להצחיק את האנשים פה .
גם אם תופסים אותך וגם אם את מסגירה את עצמך את תשבי בכלא . הסיכוי שלא תשבי בכלא לא קיים בכלל .
את צריכה להבין שכחיילת אין לך זכויות אזרחיות , גם אם את עריקה . את רכוש צה"ל . את תשבי בכלא צבאי , ואת תאכלי הרבה חרא , ואת זה אני אומר רק מעצם העובדה שאת עריקה תשעה חודשים , בלי להתייחס להתנהגות הילדותית והמרדנית שלך שלצבא אין סובלנות כלפיה . את חושבת שכל העולם מגיע לך וכשתגיעי לכלא(וזה יקרה , אני מבטיח לך)את תביני כמה דברים לגבי החיים ותעברי תהליך התבגרות מהיר במקום מגעיל כמו הכלא .
בסוף הם יגיעו אליך , כשתרצי לצאת לחופשה בחו"ל , כשתרצי להוציא תעודת יושר , כשתקבלי קנס על עבירה תעבורתית או סתם ידפקו בדלת כמה שוטרים צבאיים .
ישן 28-12-2008, 12:09
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הנה סיפור במיוחד בשבילך

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...08/11/03011.htm

אני חושב ששני הצדדים, צה"ל ואת הבינו שאת כבר לא תשרתי בצבא, אבל אם את חושבת שישכחו אותך או שיתנו לך ללכת בלי עונש את חיה בסרט משלך. תקראי את הכתבה בקישור שצירפתי יותר מפי 4 מהזמן שאת היית עריקה, התנגדה, בן זוגה התנגד והיא גמרה בכלא.
את לא תפתיעי אף אחד לא את לוכדי העריקים ולא בכלא הצבאי שכבר ראו את השטויות האלה ויודעים לטפל בהם.
וואו את חושבת שאת הראשונה שיודעת להתנגד, אני מוכן להתערב איתך שאת לא בדיוק השיא של ההתנגדות שראו במשטרה הצבאית.

קראתי את כל השרשור הזה והתחושה שמתקבלת ממך היא של ילדותיות, "אני לא רוצה ולכן לא יהיה"- המציאות עובדת אחרת ובד"כ לא לפי התוכניות שלך- דרך אגב, לא רק בצבא.

מכיוון שגם ככה את אנונימית פה, אפשר לשוע את הסיפור שבגינו ערקת?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 28-12-2008, 16:51
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01

אם את חושבת שאת צודקת (וזה נראה כך) תילחמי במערכת בכלים שהמערכת נותנת לך. תילחמי במשפט, תילחמי בערעור, ותלחמי על כל דבר. את אמנם בעמדת נחיתות כי ערקת, ועכשיו את חייבת למערכת, אבל זו גם עמדת יתרון. את עכשיו עם הגב לקיר, ויש לך כח ללכת עד הסוף בכל דבר, מה שלמערכת אין. גם אם הפסדת בשלב אחד, תילחמי בדרכים אחרות. מי שמתעקש אולי יאכל הרבה חרא בדרך, אבל יש סיכוי טוב שיצליח בסוף.
ללכת עם ראש בקיר זו גם שיטה, אבל בגלל שהמטרה שלך היא לא לנצח את המערכת, אלא לשבת בכלא כמה שפחות - נסי לעשות זאת בצורה שתאפשר למערכת לחשוב שהיא ניצחה אותך, ואת תשיגי על חשבון זה יותר חופש. יכול להיות שאני טועה, ואת כן רוצה להוכיח למערכת שאת צודקת וגם לא לשבת, אבל זה יותר מדי דרישות. לדעתי את צריכה לבחור.

בשלב ראשון תדברי עם הפלוגה שלך, יתכן שבכלל לא דיווחו על כך שערקת. יש כאלה שחושבים שכל יחידה מדווחת כל יום על כל חייל... נו באמת. יש יחידות שאין להם אפילו מושג כמה חיילים יש להם. אם זה המצב, אולי תוכלי להגיע להסכם פשרה על עונש כלשהו עם המפקדים, כי גם הם לא יוכלו להכניס אותך יותר מדי לכלא אחרי שלא דיווחו עלייך.
אם כן דיווחו, עדיין, תנסי להגיע להסדר כלשהו איתם.
אחרי זה, יתכן שיהיו לך תנאי פתיחה טובים יותר.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 28-12-2008 בשעה 16:56.
ישן 28-12-2008, 17:58

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אם את חושבת שאת צודקת (וזה..."

ציטוט:
יש כאלה שחושבים שכל יחידה מדווחת כל יום על כל חייל... נו באמת. יש יחידות שאין להם אפילו מושג כמה חיילים יש להם

עובדתית המשפט הזה פשוט לא נכון, לכל יחידה יש סד"כ רשום המתעדכן באופן שוטף, כל יחידה מדווחת על היעדרויות, מחלות, חופשות וכד' כשהן מתרחשות-זה לא פלנגות.

בכל הסיפור הזה היא בעמדת נחיתות במו"מ מול צה"ל משום שאין לה מה להציע לצה"ל ולצה"ל אין מה להפסיד פה משום שכבר ברור לשני הצדדים שהיא לא תשרת.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 28-12-2008, 19:19

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה יודע רק את מה שזכית לדעת..."

עברתי מספר יחידות גם יחידות שטח וגם יחידות הדרכה בכל היחידות הללו הדיווח התבצע בצורה יעילה מאוד.
מסדר בוקר, הקראת שמות ודיווח לשליש.

בעידן המחשב שבו הדיווחים מועברים בזמן אמיתי, בשגרה כל היחידות מדווחות על פי הנהלים. ברור שבשולים יהיה בלגן מפעם לפעם אבל לדעתי זה בשולים (אני לא מדבר על תקופת לחימה) אבל ככלל המערכת עובדת יפה מאוד ממה שראיתי.
עובדתית וסטטיסטית יש תקלות אבל הן בהיקף נמוך.
לא סביר בכלל שאפשר לנהל ארגון בסדר גודל של צה"ל עם בלגן אפילו חלקי בסדר גודל כמו שכתבת.

דרך אגב, לפני מספר שנים קראתי כתבה על כך שצה"ל הטמיע מערכת ניהול משאבי אנוש דומה לזו שחברות עסקיות רבות משתמשות בה, (ERP) כל יחידה מדווחת למערכת בזמן אמיתי על נוכחיות והעדרויות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 28-12-2008 בשעה 19:23.
ישן 28-12-2008, 21:37
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
מה שמזכיר לי
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "טוב, זה לא רק ידע אישי, אלו..."

באחת מהיחידות שהייתי בהן בשירותי היה פשוט סוג של בלאגן שלם. היחידה נראתה כאילו שלפו אותה מאיזשהוא מערכון על צה"ל + עוד כל מיני דברים מסדרה כמו "מ"ק 22" או הבלוג של "רס"ב שמעון" מבחינת התנהלות. פשוט קרקס צבאי.

השלישות לא הייתה קרן האור של היחידה - חיילים היו יכולים להיעלם בלי שאף אחד ישים לב,דרגות לא הוזנו,היו בעיות עם שליחת אנשים לקורסים,משרד הת"ש היה סוג של מקור לכאבי ראש רציניים, והרס"ר יחידה? פשוט בדיחה.

במחלקה שלי היו כמה חיילים שפשוט לא היו מגיעים או שהיו נעלמים לכל מיני "חופשים". שיא השיאים היה חייל שנעלם לתקופה די ארוכה אבל משום מה אף אחד פשוט לא שם לב, עד שהייתה ביקורת - ומפקד המחלקה עבר על השמות עד שנתקל השמו של הבחור (לצורך העניין נקרא לו א') והשיחה הייתה בערך ככה -

מ - "תגיד, מי זה א'?"
ס - "לא יודע, נראה לי אחד החיילים שלנו? או בכלל של מחלקה אחרת?"
מ - "וואלה? מה עושה אצלנו בכלל?"
ס - "נראה לי איזה טכנאי"
מ- "באמת? לא ראיתי אותו הרבה זמן..."

אז הסתבר להם שא' נפקד..,אבל אף אחד לא ממש שם לב. וגם לא השלישות.

אגב, כל הקרקס הסתיים כאשר הגיע מפקד חדש ליחידה שפשוט עשה נקיון טוטאלי - העיף את הרס"ר,ועוד הרבה קצינים ונגדים שלו בדיוק עשו את מלאכתם כמו שצריך והכניס משמעת (שכמעט ולא הייתה בכלל)

ישן 28-12-2008, 19:24
  Danigi Danigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.08

ברמת העקרון אני נגד הדברים האלה
אני נגד נפקדות ועריקות וגימלים וכלא, כי זו באמת לא הדרך להתמודד עם המערכת
אבל אני עומדת במצב רגיש בעצמי מה שגורם לי קצת אמפתיה אלייך ולסיפור שלך, שאני אשמח לשמוע עליו עוד
אני ממש מקווה שאת עוד לא בכלא, כי יש לי סיפור קטן לספר לך

אני לא יודעת את כל הפרטים, שמעתי על זה ממש משפט וחצי
אבל אני מכירה סיפור על מישהו שהיה עריק די הרבה זמן, ובסוף לא רק שהוא לא ישב בכלא, אלא אפילו תבע את הצבא על הזנחת חייל וקיבל על זה אפילו די הרבה כסף
הסיפור שלו הוא שבעקרון הוא הגיע לשיבוץ מחדש, המפקד שלו אמר לו משהו בסגנון של "אנחנו בתרגיל, אין לי זמן לקלוט אותך, אני אתקשר אלייך כשיהיה לי זמן" וככה 7 חודשים הוא ישב בבית וחיכה לטלפון
יש חוקים לגבי נפקדים ולגבי עריקים, וכדאי לך לברר אותם
בזמן הנפקדות על המפקדים שלך להתקשר אלייך ולבקר אותך כל פרק זמן מסוים
אם הם לא עשו את זה - זה כבר לא תקין ואת יכולה להשתמש בזה
גם לצבא יש מחויבויות בכל מה שנוגע לעריקות ונפקדות והייתי ממליצה לך בחום לברר את העניין ולראות אם גם הצבא לא תפקד כאן כמו שצריך, אל תוותרי על זה.
ישן 28-12-2008, 19:45
  unknown.ascent unknown.ascent אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.08
אוקיי.....

אספר לכם פחות או יותר מה קרה שהפך אותי לכזאת..

אגב, ילדותי או לא, מפגר או לא, זה מה שאני רוצה לעשות ואני מעריכה את עצמי על האומץ.
גם אם בעיניכם זה אידיוטי וילדותי.. אני חייבת את זה לעצמי להלחם בחזרה.

ככה..

התגייסתי להיות לוחמת. עברתי טירונות ואימון מתקדם בתור מצטיינת,
למרות שהמצב הבריאותי שלי היה על הפנים והחברות ניסו לשכנע אותי להרגע ולראות רופא,
אבל פחדתי פחד מוות שיורידו לי פרופיל וכך יפלטו אותי מהתפקיד ומהיחידה..

את הבעיות הבריאותיות שלי חשפתי בפני המ"פ שלי בלבד עם הבטחה שלא יאמר כלום.
כך עברה לה שנה וקצת עם הדרדרות חמורה במצב שלי.
יום אחד הקפיצו אותנו, כל האטרף והריגוש היה יותר מדי בשבילי והתעלפתי,
הבדיקות קבעו שאין שום סיכוי שאני יכולה להמשיך בתפקיד הזה.
אחריי עוגמת נפש שאין כמוה, הסכימו למצוא לי את התפקיד הכי קרוב למה שעשיתי.

התפקיד הזה לא היה מספיק טוב בשבילי, זה היה עניין עלוב ושטותי שכל אחד היה יכול לעשות.
ביקשתי שיעבירו אותי, לא הסכימו, ביקשתי שוב, בסוף החליטו להעביר אותי חיל.

כל כך רציתי להיות משהו אמיתי ולהרגיש שנתתי מעצמי כמה שיכלתי לצבא ולמדינה,
אבל כנראה שזה היה יותר מדי בשבילהם והם שלחו אותי להיות מש"קית מודיעין.
אני לא מזלזלת בתפקיד הזה בכלל, אבל בהשוואה ללוחמת, זה היה גן ילדים.

אחריי טלטולים מבסיס לבסיס, שקיבלתי באהבה וסתמתי את הפה, מצאתי את עצמי ממתינה.
ממתינה - לא יודעת למה - שיחליטו מה לעשות איתי...
המתנתי והמתנתי, שלושה וחצי חודשים של המתנה, שבהם קפצתי שוב בין בסיסים..

יום אחד גיליתי שאני בהריון...
מבחינתי אלה לא היו חדשות טובות כי כל כך קיוויתי לחזור לתפקיד חשוב ומאתגר.
הבעיה הייתה, שבגלל שכבר הספקתי לשגע את כולם בזה שאני מתה לעזוב,
חשבו שאני סתם משקרת והתעלמו ממני לחלוטין..
מה גם שלא הייתה שום דרך לבדוק את העניין גם אם למישהו היה אכפת, כי היינו בשטח.

בגלל המצב הבריאותי הקלוקל שלי גם ככה, ההריון הפך אותי לשבר כלי,
אבל את אף אחד זה לא עניין, כולם היו בטוחים שאני עושה הצגות..
כך לאט לאט במשך שבוע דעכתי וביום שבת התעלפתי באמצע השטח..

כך קרה שהם התחילו לחפש אותי ולא מצאו כי שכבתי באמצע השטח, שומקום, מעולפת,
אף אחד לא היה בסביבה והם היו בטוחים שברחתי להם או שאני משחקת משחקים..
אף אחד לא קרא לעזרה, או לחובשים, או ממש התרגש מהעובדה שלא מוצאים אותי,
הם כעסו - למה נתתי להם לחפש אותי כל כך הרבה זמן, חשבו שאני עושה בכוונה..

כך התעוררתי באמצע הלילה, לבד, קופאת מקור ועם דם על כל המדים..
מסתבר שהגוף שלי לא עמד בלחץ ועברתי הפלה טבעית..

הרמתי את עצמי לבד, עם כל הכוחות שלא היו לי ואיכשהו מצאתי את דרכי חזרה..
ביקשו ממני אלף סליחות ומיליון התנצלויות והגעתי לבית חולים..
שם אחריי שהייה ארוכה הרופא בישר לי שכנראה שלא אוכל להביא ילדים לעולם..
בכיתי שלושה ימים, לקחתי את עצמי ונסעתי הביתה..

התקשרו אליי מהיחידה ובמקום לשאול לשלומי, צרחו עליי אלף צרחות ואיימו איומים..
במקום לשאול אותי מה קרה או מה שלומי, הקצינים שלי אמרו דברים מגעילים,
הבטיחו שאלך לכלא על ההתנהגות שלי, נשבעו שידאגו להעיף אותי מהיחידה וכ'ו...

אז הגעתי למסקנה שכנראה זה לא המקום בשבילי ופשוט נשארתי בבית,
סיננתי את יתר הטלפונים מהם והתעלמתי מהם לגמריי...
כך עברו 9 חודשים...

עכשיו תאמרו לי שאני ילדותית...

נערך לאחרונה ע"י unknown.ascent בתאריך 28-12-2008 בשעה 19:50.
ישן 28-12-2008, 21:24
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
תקראי
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "אוקיי, תראה לי את הדרך הזאת,..."

כאן: http://www.aka.idf.il/yohalan/main/main.asp?catID=42639, תתקשרי לעובדת סוציאלית ותתייעצי. הם יותר חכמים מכולנו ויודעים משהו. את גם לא חייבת להזדהות בשלב ראשון.

ובפקודות מטכ"ל כאן: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/C7...45D/0/60754.doc ראי סעיפים 25 ו- 27.

שוב, בהצלחה.

לאחר עריכה, אני מרגיש שיש להדגיש נקודה חשובה. פקודות מטכ"ל מדברות על שחרור אשה בהריון שהחליטה ללדת ולגבי חיילת שהחליטה לעבור הפלה מדובר על המשך שירות. אבל מניסיוני רב השנים בצבא (ולמען מספר עוללים כאן, שנות שרותי גדולות משנות חייהם של הרבה מכותבי הפורום הזה) - הצבא נוטה מאד לשחרר חיילות שנכנסו להריון, גם אם עברו הפלה. במקרה שלך נראה לי שבטיפול מתאים השחרור יהיה רטרוקטיבי וניתן יהיה להגיע להסדר מסוים. אם תרצי גם לתבוע את הצבא (כמו כמה עצות כאן) תדרשי לדעתי לעו"ד טוב ומיומן ואולי בסוף הדרך מה שתקבלי מהצבא (אם בכלל) ילך לעו"ד. אז זה שיקול שלך.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 28-12-2008 בשעה 21:53.
ישן 28-12-2008, 21:22
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "אוקיי....."

הסיפור שלך הוא בהחלט נדיר וקשה . ואני מצטער אם מה שאמרתי מעל(למרות שלא היה גס) פגע בך .
בכל זאת את חייבת לשנות גישה . דווקא במקרה שלך כדי למצות את האפשרויות את חייבת להיות "חיילת טובה" , כי זאת תהיה הדרך לקבל את המקסימום ומגיע לך בלי ספק .
YHS אתה פשוט פוץ לא נורמלי...אתה אומר לה "היית צריכה לעשות ככה וככה" אבל זה לא עוזר כי מה שקרה קרה כבר . מה עוזר שאתה חכם אחרי מעשה ?
במקרה שלך אני חושב שלא תשבי בכלא...בהנחה שכל מה שרשמת אכן קרה כמו שקרה . אולי אפילו פיצויים מהצבא...אבל אין לי שמץ של מושג אז קחי הכל בערבון מוגבל .
בכל מקרה הכל מתגמד לעומת הבריאות שלך...אז תהי בריאה . ותדעי שכל מי שרושם פה הם בני אדם שלפעמים אומרים שטויות ולא צריך לקחת הכל רציני וללב .
ישן 28-12-2008, 21:22
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
אני אתן את דעתי

א. לגבי הבעיות בשירות - את בוודאי מכירה את המשפט " בצה"ל יש רק את רצון הצבא". אין מה לעשות. נכון,זה מעצבן ומעאפן (ואני עברתי את זה על בשרי ואני מכיר את ההרגשה שאתה יכול לתת הרבה יותר אבל פשוט לא נותנים לך ואתה מרגיש שמזלזלים בך ללא סיבה). אבל מה לעשות...,לפעמים צריך ללכת עם הזרם ולהגיע למקום שאתה הכי פחות סובל בו.

ב. לגבי ההריון - תשמעי, אם זה נכון מה שרשמת יש לך פה עילה רצינית להתלונן ולתבוע את הצבא. לא משנה כמה חייל הוא בעיתי - אסור לזלזל בבקשותיו הרפואיות! ובמיוחד דברים כמו הריון. ואם אחרי אירוע טראומתי כמו הפלה טבעית זלזלו בך - יקירתי, יש לך פה קייס מאוד רציני לתביעה.

ג. לגבי עריקות - תשמעי, במוקדם או במאוחר מ"צ יגיעו אלייך יקח עוד חודש,עוד חודשיים עוד שנה..,בסוף הם יאתרו אותך וחבל על כל האירוע הטראומתי של מפגש עם לוכדי עריקים. תסכירי את עצמך. אני ממליץ לך להגיע גם עם כל החומר הרפואי על בעייתך, ולעלות אותה במשפט. תשמעי, אולי זה לא יוציא אותך לחלוטין ממחבוש..,אבל יש מצב שזה יעזור בהפחתת חומרת העונש.

לגבי הכלא הצבאי ומשפט - אין לך פה שום אופציה שיוורו לך, תמיד ידי הסוהרים תיהיה על העליונה. אם תסרבי לעלות על מדים,להיבדק ולהישפט יעשו את זה בכוח, הם לא ירימו ידים ויגידו לך ללכת. ומה לעשות שהם יכולים להשתמש בכוח ואפילו לזרוק אותך לצינוק בלי בעיה? פשוט עדיף לסיים עם זה בלי יותר מדי בעיות.

ואם את רוצה לצאת מהצבא - בכלא יש קב"ן זמין, ככה שמקסימום פשוט תדברי איתו ותראי מה לעשות בנידון.

ישן 28-12-2008, 22:55
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
היתה לי תחושה שלא מדובר כאן במקרה "רגיל" של ריב עם המפקד, או יציאות גרועות

קודם כל, איך את מרגישה היום? הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה הנפשית.
את עוברת טיפולים כלשהם- רפואיים ו/או נפשיים?

לדעתי את צריכה להסגיר את עצמך, אך לא לפני שתתייעצי עם עורך דין לגבי זכויותייך והאפשרויות העומדות בפנייך.
אם את רוצה, את יכולה לשלוח אליי בפרטי את איזור מגורייך, ואנסה להשיג לך שמות של עורכי דין שניתן להתקשר אליהם (אני עובד במערכת בתי המשפט)- באמצעות לשכת הקשר של עורכי הדין.
את חייבת להשיג כמה שיותר מסמכים כתובים שמהם ניתן להבין את השתלשלות העניינים- מפגשים עם רופאים, מסמכי שלישות, תיק רפואי וכו'.

ישן 29-12-2008, 01:06
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי unknown.ascent שמתחילה ב "תראו, אני מאד מעריכה את הדאגה..."

הסיום השלם והטוב יחסית לכל העניין הזה,יהיה אם תפעלי בחכמה.
עידו הציע לקשר אותך עם עורכי דין שמבינים בנושא השיפוט הצבאי באיזור מגורייך,והם יוכלו לעזור לך לסיים את המקרה בצורה הטובה ביותר מבחינתך. אין סיבה ללכת עם ראש בקיר בעניין הזה.

להערכתי,גם מבחינת מהירות,זה יקח פחות זמן מישיבה בכלא.

בנוסף לזה,לפי הסיפור שסיפרת,מגיעים לך פיצויים מצה"ל,אין ספק בזה.מומלץ לך להתייעץ עם עורך דין גם בעניין הזה.חבל לפעול מתוך מניעים רגשיים,שבטווח הרחוק,לא ישתלמו לך.

ישן 29-12-2008, 01:10
  אלפאסנטורי אלפאסנטורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.08

הנה דעתי על כל העניין:

1) אני מאוד מצטער שנאלצת לעבור חוויה כ"כ טראומטית, ומאחל לך המון בריאות ואושר.
2) יש לי בעיה עם קבלת העובדות כפי שהונחו כאן לפנינו. אני חושב שיש כמה דברים שאת מסתירה מאיתנו (שזהו דבר לגיטימי לחלוטין בנסיבות המקרה). אני ממש לא טוען שאת משקרת (ואף קיבלתי רושם, לאחר קריאה של כל ההודעות, שאת דוברת אמת ובחורה מאוד אינטיליגנטית), אלא שמהיכרותי עם המערכת סיפור כזה נשמע קצת לא הגיוני (בכל זאת, מדובר בבני אדם עם מוח ורגשות).
3) אם באמת אלו הם הפרטים כפי שקרו, אזי כמה דברים היו צריכים לקרות:
א)בית החולים היה מדווח לצה"ל ו/או שולח אותך לבדיקות מרובות ו/או נותן לך ימי מחלה מרובים וסביר להניח שגם היה מפנה אותך לפגישה עם פסיכיאטר ועובדת סוציאלית. בכל מקרה, גם אם היית הולכת לביתך, סביר להניח שהדברים היו עוברים הלאה (ובמיוחד במקרה כזה שבו יש חשש לרשלנות חמורה מצד צה"ל ומפקדיך).
ב)אם באמת היית בהיריון והגעת לשטח, סביר להניח שהיית משתפת גורם רפואי (אפילו חובש) וגם אם לא, המפקדים לא היו שוללים את טענותייך בכזו מהירות (גם אם היית החיילת הכי בעייתית בעולם). מדובר במצב מאוד רגיש שחיילת מדווחת על היריון ויש פקודות מאוד ברורות בעניין (שכמדומני גם מפורסמות בכל שירותי הבנות בצה"ל).

4) אם כפי שסיפרת מפקדיך באמת לא הקשיבו לטענותיך בקשר להיריון וגם השאירו אותך בשטח מעולפת (מה שמאוד מאוד לא סביר שיקרה שכן חייל שנעלם אמור לעורר דאגה גדולה), אזי יש פה חדש לעבירה פלילית מאוד מאוד חמורה ואני מניח שהיה נפתח/יפתח בעתיד חקירה של העניין.

5) בסופו של דבר, אם המקרה שלך נכון כפי שתיארת, יש פה מספר עבירות מאוד חמורות וכן רשלנות של בית החולים. את יכולה להעביר את הסיפור למספר גורמים בצה"ל, ביניהם נציבות קבילות החיילים ו ולשכת הרמטכ"ל שמהיכרותי יטפלו בעניין כזה ברצינות, רגישות ומהירות רבה (קחי בחשבון שיתכן והדברים יעברו הלאה למצ"ח וגורמים נוספים). בנוסף היוועצי עם עובדת סוציאלית צבאית אשר תוכל להנחות אותך.

6) שוב פעם, בהנחה וכל העובדות שהצגת נכונות, את לא תצטרכי לשבת יום אחד בכלא ותשוחררי
באופן מיידי. המקרה יעבור לגורמים מאוד גבוהים ומספר אנשים יענשו בחומרה ויודחו מתפקידם (ביניהם המפקדים והקצינים שלך). את תוכלי גם לתבוע את משרד הביטחון ולקבל פיצויים על הנזק הפיזי/נפשי.

*בנוסף, אם הגורמים לא יטפלו בעניין לשביעות רצונך (או ינסו לטייח את המקרה) תוכלי לפנות לתקשורת (לא יפרסמו את שמך בשום מקום) והעניין יעורר רעש די גדול שיגרום לצבא לטפל בעניין (ושוב, לא תצטרכי לשבת בכלא).
ישן 29-12-2008, 07:20
  שי1111 שי1111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.08
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי אלפאסנטורי שמתחילה ב "הנה דעתי על כל העניין: 1)..."

אני מצטער על מה שעברת-אך לא נראה לי שאת מבינה את גודל הפגיעה בך,את צריכה להבין שעברת הפלה טבעית בגלל המפקדים שלך וחברייך ליחידה ושתדעי שגם אם עכשיו את חושבת שזה לא כ"כ נורא לא להוליד ילדים אז תהיי בטוחה שתגדלי ותרצי להתחתחן יהיה לך הרבה יותר קושי לגבי זה.

את חייבבבבבת לתבוע את הצבא -משרד הביטחון על זה ,אל תגרמי לזה להסתיים "בשקט" ולגבי הכלא תהיי בטוחה שאת לא תיכנסי לשום כלא בחיים שלך ,את צריכהה להיות חזקה בעניין הזה ולא לוותר ,שתדעי לך שהסיפור הזה ממש מזעזע ושוב לגבי הכלא אין לך מה לדאוג את צריכה להתרכז בתביעה נגד הצבא ונגד מפקדייך תאמיני לי שאחרי מקרה כזה המפקדים שלך יודחו מהצבא.
תרכזי את כל הניירת הנחוצה שמראה שאת עברת הפלה ובטוח שלא תהיה בעייה לגבי התביעה -את צריכה להבין שהמפקדים שלך היו אמורים לשמור עלייך זו חובתם ותפקידם ברגע שהפקירו אותך אז עשו עבירה מאוד חמורה.

רק שאלה קטנה איפה הבן זוג שלך בכל הסיפור הוא לא ייעץ לך להתלונן...............................????

בהצלחהה בתביעה ותעדכני אותנו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ישן 29-12-2008, 17:12
  אלפאסנטורי אלפאסנטורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.08
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי אלפאסנטורי שמתחילה ב "הנה דעתי על כל העניין: 1)..."

לאחר מחשבה נוספת - אני מתחיל לחשוד שהסיפור שלך לא נכון או שאת לפחות מסתירה חלקים נרחבים ממנו.

1) ממש לא כזה קל "לעבור הפלה טבעית", בטח שלא מהתעלפות.
2) לא ניתן (ברוב המקרים) לקבוע ש"לא תוכלי ללדת אף פעם" במהירות כזאת וללא בדיקות מעמיקות שלוקחות זמן רב.
3) בית החולים היה מעביר דיווח לצה"ל ולגורמי הרפואה ביחידתך על "הפלה", והיה כנראה מעביר אותך בדיקות ממושכות. לאחר שצה"ל היה מקבל דיווח על "הפלה" הוא היה משחרר אותך על פרופיל רפואי במיידית.
4) אם ההפלה נבעה מרשלנות של מפקדיך (כפי שתיארת), והושארת בשטח מעולפת בלי שמישהו דאג לחפש ולמצוא אותך, העניין היה נחקר בצורה מאוד רצינית ע"י מצ"ח וגורמי רפואה.
ישנם עוד כמה בעיות בסיפור אבל לא ניכנס אליהם כי אין ממש טעם.

בכל מקרה, אני חושב שמרבית האנשים פה היו שמחים לייעץ ולסייע לך (כולל אנוכי), אבל בשביל זה אנחנו צריכים קודם כל להבין את הסיפור והעובדות כפי שבאמת קרו. אם יש בעיה לפרסם את זה בפורום פומבי, תוכלי לשלוח לי הודעה ואנסה לעזור לך עם פיתרון הבעיה.

שוב פעם...אני לא טוען שאת שקרנית, אבל אני לא חושב שיהיה נכון לייעץ לך אם לא יהיו בידינו את כל הפרטים.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:57

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר