לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2009, 22:47
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "דרור קנדלשטיין חוזר הביתה"

הפצוע מלבנון חוזר הביתה: "רוצה לחזור לעצמי"

דרור קנדלשטיין הוא הפצוע הקשה ביותר במלחמת לבנון השנייה. מאז אשפוזו הוא ראה את חבריו משתחררים מבית החולים - אך נשאר מאחור. היום גם הוא שוחרר: "רוצה לחזור לעצמי"
מיטל יסעור בית-אור

פורסם: 30.03.09, 19:49

הרמטכ"ל ששלח אותו לחזית חזר הביתה מזמן, גם שר הביטחון לא נושא בתפקידו ומחר (יום ב') יעזוב ראש הממשלה שהורה על המתקפה נגד חיזבאללה בקיץ 2006. אבל רק עכשיו, הפצוע הקשה ביותר במלחמת לבנון השנייה, חוזר סוף סוף לביתו.

דרור קנדלשטיין שירת כחייל מילואים ביחידת הנדסה ונפצע בפאתי בינת ג'בל מירי ומרסיסים רבים שחדרו לגופו. היום, כעבור שנתיים ושמונה חודשים, הוא נפרד בהתרגשות מהצוות הרפואי בתל השומר. "אני מסכם את התקופה עם הרבה קשיים ובחוסר יכולת לעשות כל דבר שאני רוצה", הוא אומר. "אני רוצה ללמוד, להתקדם בחיים ורוצה לחזור למה שהייתי".

דרור חוזר הביתה

לפני אותה מלחמה חזר קנדלשטיין, תושב הכפר מישר שליד גדרה, מטיול במזרח הרחוק. הוא התכוון להתחיל ללמוד במכינה קדם-אקדמית בספטמבר 2006, אך חודש קודם לכן הוא נפצע. את בית החולים הוא עוזב בכיסא גלגלים, משום שהוא עדיין לא יכול ללכת בכוחות עצמו. אולם הקרב לא אבוד ובביתו הוא ימשיך לתרגל ולנסות ללמוד ללכת מחדש.

מנהלת המחלקה לשיקום נפגעי ראש בתל השומר, ד"ר ז'ניה אגרנוב, נזכרה כיצד היא טיפלה בדרור הצעיר ששכב מחוסר הכרה במשך שבעה חודשים. "זה תהליך איטי, ארוך", ציינה הרופאה. "בשלב הראשון, במשך חצי שנה לדרור היו בעיות זיכרון. הוא לא הבין מה עושים אותו. דרור לא היה מסוגל להזיז אף איבר בגופו".

"אחרי השנים האחרונות נצטרך לשקם גם את הבית"
אביו של החייל, איציק קנדלשטיין, סיפר על הכאבים העזים שליוו את תהליך השיקום. "צעקות הכאב הידהדו בהרבה מחלקות. כולם הסתכלו מי זה שסובל, אך דרור המשיך לעבוד. התרופה לכאבים היתה טיפולים אלטרנטיביים וקונבנציונליים. דרור עשה הכי הרבה טיפולים מכל המטופלים במחלקה", נזכר איציק בחיוך.

"חונכנו להילחם ולא לוותר". מסיבת הפרידה בתל השומר (צילום: ירון ברנר)

אולם זכרונות אחרים עדיין השאירו חותם. "היינו שלוש שנים במחלקות הכי קשות וראינו את המראות הכי קשים", הוסיף האב. "ראינו פצועים עוזבים ואנחנו נשארים. זה דבר שמאוד הקשה עלינו. את הכוחות אני שואב כבן של ניצולי שואה. חונכנו להילחם ולא לוותר".

איציק הוסיף כי כל בני משפחת קנדלשטיין שילמו את מחיר הפציעה הקשה: אובדן השיגרה והימים הארוכים בבית החולים. "עכשיו דרור ינוח עם

המשפחה. אנחנו ניסע בימים הקרובים לנופש. אחרי השנים האחרונות נצטרך לשקם גם את הבית", הוסיף.

אורחת מיוחדת במסיבת הפרידה שנערכה בבית החולים היתה הזמרת אפרת גוש, שליוותה את דרור לאחר שחזר להכרתו. כשגוש שרה ודרור ליווה אותה במילים "ולרגע יכולתי לברוח כנוצה על כנפה של ציפור והצלחתי לעלות גבוה לראות את האור" - כמעט לא נותרה עין יבשה בחדר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2009, 23:08
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הפצוע מלבנון חוזר הביתה:..."

מזל שהכתבת יודעת מי זה דרור (ציני)..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיטל יסעור בית-אור
נפצע בפאתי בינת ג'בל מירי ומרסיסים רבים שחדרו לגופו...

אז ככה קוראים לכדור בראש? זה רק אני עם ההתלבטות בין ניסיון הלבנה נוסח 1984 כדי שאנשים ירגישו טוב עם עצמם ויזדהו עם דרור או שרמת הכתבים עד כדי כך ירודה שהם לא טורחים אפילו לברר פרטים מינימליים על מרכז הכתבה שלהם. פרטים שוליים כאלו שלא ממש מפריעים לכתבת הזאת כגון מי זה דרור, כיצד הוא נפגע וכמה רעש וניסיונות טיוח היו סביב הצעקות שקימה וגל הרימו לפני הכניסה לקרב ולאחריו? הכלא המפורסם? כלום...

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 31-03-2009 בשעה 00:05.
ישן 31-03-2009, 00:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "מזל שהכתבת יודעת מי זה דרור..."

לאור בקשות של חבריו ומשפחתו של דרור ערכתי את תגובתך והורדתי את הפירוט. זה כבר קרה בעבר. שים לב מה הורדתי ואנא אל תכתוב זאת שוב.
כמי שנכח במקום כשדרור נפצע אני יכול לומר שהבילבול והמבוכה, עוד לפני הירי היו עצומים. זה שגמרנו את הלילה הזה רק עם פצוע אחד זה נס!

תוספת בעריכה: הצעקות של קימה וגל? נכון שכבר בתדריך בוקר יום וחצי קודם ובמהלך כל אותו היום הייתה התמרמרות. כשניסים כינס אותנו במחצבה זה היה לפני 10 בבוקר אחרי לילה של הליכה, של ההנדסה, ונסיעה שלנו ושל הדחפורים. אנחנו בדיוק סיימנו לטפל בטנקים והתכוונו ללכת לישון. ואזז הוא קורא לתדריך ומכריז שממשיכים ללכת ומאד חשוב לחטיבה, או לאוגדה, שנמשיך הלאה לפתוח את הציר הזה.
כל זה אחרי שראינו כמה הכל מבוחבש ומבולבל. פתחנו מעבר במקום אחד, חתכנו מערבה ופשוט נסענו לאורך הגבול בלי להיכנס לעומק. האור תפס אותנו בלי מגנן ראוי ובעמק שנשלט יופי ממיוערת יארון והכי מצחיק שגילינו את בירנית צמודה אלינו. אנשים צועדים מהצהרים אתמול ואנחנו רק על הגדר של האוגדה?!
מזל שאבישי, הסמ"פ שלי ומפקד "כוח" הטנקים, הציע להיכנס למחצבה בתור מגנן. אחרת עוד היינו גומרים לחיזבאללה את מאגר טילי הנ"ט הגיזרתי שהם היו דוחפים לתוך העמק שבו נמצאנו בבוקר.
אז נכנסים למגנן, מתארגנים, רוצים לישון. וניסים "ממשיכים ללכת!"
אדם כבר התמרמר בקול יחד עם החיילים שלו (תכל'ס הם עבדו הכי קשה). אבל הקמב"ץ היה לויאלי לגמרי. אני הודעתי שהם יכולים להמשיך ללכת, אני לא נוהג על הטנק. לא יודע אם עשיתי רושם על מישהו בכלל.
בסופו של דבר ניסים ויתר והלכנו לנוח עד הערב.
בערב ההנדסה המשיכו לפתוח את הציר הלוגיסטי ואנחנו טיפסנו כדי לתת חיפוי מלמעלה. על פי המפות והתצ"א ההר שטיפסנו עליו היה אמור להיות ריק. אני נוסע לאורך טרסה ונדמה לי שיש עמוד חשמל לידי. לא היו לנו אמר"לים למעט הוילון בתא נהג כך שרק אני יכולתי לראו מה קורה (הארטישוק היה מקולקל ולא קיבלנו מא"כ למפקד). אני חושב "טוב, עמוד חשמל יכול להיות גם בדרך בין כפר לכפר" וממשיך הלאה. אמנם אמור להיות ריק אבל אני מתחיל לזהות בתים בין הטראסות והעצים. הכביש הופף לטוב יותר ובחלק מהבתים יש אפילו אורות. מסתבר שהכפר עין אבל גדל בשמונה השנים מאז שעידכנו את המפה (רק למחרת בדקנו את תאריך העידכון, מי יכל לדמיין שצה"ל יוצא למלחמה עם מפות עתיקות ולא מעודכנות?!).
ירדנו מהר למטה והצטרפנו להנדסה. תנועה בעקבות. כך עד לצד השני של עין אבל ומבואות בינת ג'בייל. כבר האיר הבוקר ואת מה שעבר עלינו במהלך הבוקר תיארתי כמה פעמים, כולל המוות של יותם ונעם.
אני ממש לא רוצה להיכנס לפרטים אבל רק אומר שהשתרר במקום סוג של כאוס. טוב שהיו שם הדחפורים שהתעסקו עם החילוץ. בשלב מסויים בצהרים הבנו שאם נישאר בטנק אנחנו רק מטרה גדולה יותר והצטרפנו למוהנדסים שישנו במטע.
לקראת ערב התעוררנו, טיפלנו בטנק. הכרחנו זה את זה לאכול. הלכתי לשבת עם המחס"ר. אומי5 מהפורום היה אחד הלוחמים שם ודרכו התחברתי לחבר'ה. גופתו של גולש אחר מהפורום הייתה מונחת כמה עשרות מטרים מאיתנו.
התחילו שמועות במחס"ר על כך שניסים וזקס (המג"ד של יותם) מתכוונים להמשיך הלאה אל תוך בינת ג'בייל. השמועה דיברה על מצלמות דיגטליות ודגל שהגיעו עם זקס כדי שנצלם אותם על הגג של בית החולים בעיירה.
הייתי בטוח שזה לא יכול להיות שאלו שמועות מטומטמות שמישהו המציא בלי אחיזה במציאות.
הקמב"ץ הגיע עם הטלקון. הוא ממש לא הכחיש את השמועות. רק רמז לחזק אותן. הוא גם סיפר לנו על זה שאנחנו אמורים לחבור אל פלס"ר צנחנים בצומת צף אל הווא.
הלכתי רגע להסתכל על המפה. כדי להגיע אל הצומת אנחנו צריכים לחצות את בינת ג'בייל. לא נראה הגיוני. מישהו סיפר שאנחנו אמורים לערוך מצעד צבאי ברחובות העיירה. זה כבר היה יותר מידי. חזרתי אל הטנק והלוף.
כשירדה החשיכה התאספנו כולם בתוך הוואדי שבו היו מפוזרים הטנקים מהפלוגה של יותם. התכנסה ישיבת קודקודים. במקביל המח"ט התקשר לורד הרים של המג"דים. היה ויכוח אם לקחת את המשימה או לסרב. המח"ט בכלל לא היה מחובר למה שקורה בשטח. ומה שקרה בשטח היה רע (מצטער, לא יכול לפרט כאן). בשלב מסויים הם הפסיקו לענות לו לורד הרים.
הוא עלה מולנו בקשר וביקש לדבר איתם. כל פעם מישהו אחר ענה לו שהם בישיבה ולא יכולים לדבר. אחר כך פשוט הפסיקו לענות לו. הוא המשיך לקרוא עד שאחד החיילים פשוט אמר לו: "הם בישיבה ולא רוצים לדבר איתך. כשהם ירצו הם יעלו מולך. סוף".
היה שקט.
נשארתי בהאזנה ושלחתי את התותחן והטען לישון. עמדתי על התובה. גיליתי שבעצם אנחנו עומדים צמודים לטנק של יותם. אחת הגופות הייתה גלויה חלקית. עליתי על הטנק וכיסיתי אותה. נדהמתי מכמות הנזק והדם. נגעתי בחור שנפער בפלדת הצריח מעל לחצאית שמאל, להרגיש שהוא אמיתי.
מישהו, עד היום לא ברור לי מי, שלח את המחס"ר לפתוח הנדסית את הדרך במעלה הוואדי, עד לאנטנה בשיא הגובה. זו שלידה יותם נהרג. לא ממש התקדמות, גם לא ממש הקפאת מצב. לא ברור לי מי קיבל הודעה על כך שהמחס"ר התחילו תנועה. אנחנו לא קיבלנו הודעה כזו.גם אחרים לא.
לפתע עלתה תאורה באוויר ונפתחה ממש מעלינו. הכל הוצף באור.
אני מכיר מהסדיר שתאורה מעל הכוח = לטילים בתוך שניות. צרחתי "טילים" נכנסתי לתא הנהג והנעתי. ראיתי את יוס מטפס על הטנק וברגע ששמעתי אותו מתנשף בקשר שאלתי: אתה בסדר. כשהוא ענה שכן התחלתי לנסוע. הוא כיוון אותי. התרחקנו מכולם. לא רצינו להיות מטרה מקובצת.
בקשר הודיעו שהדוקטור חייב להגיע אל פצוע.
לא ראיתי כלום. נסענו בין סלעים ענקיים, גבוהים מגובה התובה. יוס הרגיע אותי שהוא רואה. הוא לקח מא"כ חד עיני מחיילי ההנדסה.

רצינו לחזור אבל בנקודה שעזבנו היה רק הטנק של יותם. אף חייל חי לא נראה.
חיפשנו אותם בעין ובקשר. לא היה לנו מקלט ורק הכוחות בשטח היינו על שלוש רשתות, לפחות. עברנו מרשת לרשת בשאיפה למצוא מישהו. אבישי קרא לנו.
הוא אמר שיש פצוע קשה מאד (דרור) ושאמור להגיע מסוק. הוא ביקש שנחבור אליו וסימן לנו בפנס את מיקומו (לפחות זה מה שנדמה לי, אני לא בטוח לגבי הדרך שבה מצאנו אותו בסוף).
טיפסנו במעלה ההר ואיבטחנו את הפינוי.
מסתבר שאחת הפלוגות של ההנדסה זיהו את התנועה של המחסר. הם לא הבינו מי נע על ההר מעליהם ולכן הרימו את התאורה מעליהם...

כעבור יום וחצי כבר היינו בארץ. המח"ט רצה לבצע את הנפת הדגל ובנוהל הקרב למבצע התברר שהוא מייעד את המחס"ר להוביל כוח על הציר הלוגיסטי שפתחנו. בתדריך הזה אדם סרב פקודה וצעק על המח"ט. אז גם גל הביע את דעתו נגד.
זה סרוב הפקודה של קימה.
קודם לכן עוד היינו תמימים וגם כשהפקודות נראו לנו מגוחכות ומטופשות ביצענו אותן, בסופו של דבר.
חבל שלא התחלנו לצעוק עוד קודם.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 31-03-2009 בשעה 01:01.
ישן 13-09-2015, 15:27
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"מצאתי את הנפש התאומה שלי"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "דרור קנדלשטיין חוזר הביתה"

http://www.israelhayom.co.il/article/313725

"תפסתי את ההליכון עם הידיים, והתחלתי להזיז את הרגליים. צעד אחד קדימה. ועוד צעד קטנטן עם הרגל השנייה. וכל הזמן אני שואף ונושף מלוא הריאות. כולם סביבי בכו" • תשע שנים אחרי שנפצע אנושות במלחמת לבנון השנייה, דרור קנדלשיין צועד על רגליו. והוא גם מאוהב

דרור הוא בנם הבכור של איציק (61) ומרסל (60), ואח ליואל (30) ורון (23). הוא מתנשא לגובה 1.84 מטרים, וכבר מגיל צעיר צלף לסל מכל בלטה במגרש הכדורסל המקומי. אפילו היה "מלך השלשות" של כל האזור. "מה קרה לך, כששיחקתי בקבוצה של מישר לקחנו אליפויות של כל אזור הדרום. אני הייתי קלע מצטיין מחצי פינה".
במושב יודעים לספר שהיה שובב לא קטן. "בתיכון היינו מתצפתים על הבית של דרור, וברגע שהוריו היו יוצאים מהבית, כל החבר'ה היו מתגנבים מהפרדסים ועושים שם מה־זה שמח", אומר אחד מחבריו הקרובים.
ביולי 2001 התגייס להנדסה קרבית. אחרי השחרור עבד שנה בבניין, חסך כסף, וב־2005 יצא לטיול ארוך במזרח. "התחלתי את הטיול בתאילנד, עם חברה שלי, המשכתי להודו עם כמה חברים מהמושב, ואחר כך טיילתי עם קבוצת חבר'ה מירושלים".
במלחמת לבנון השנייה גויס דרור בצו 8 לפלוגת הסיור של גדוד הנדסה קרבית. ב־8 באוגוסט 2006, שישה ימים לפני תום המלחמה, צעד עם חבריו בראש הכוח שפעל בפאתי בינת ג'בייל שבעומק לבנון.
"באותו לילה הוא וחבריו הובילו את הכוח", מספר האב איציק. "אחד החיילים מפלוגה אחרת חשב בטעות שראה דמויות של מחבלים, פתח באש, וכדור אחד פגע בראשו של דרור. נכנס לו בין הקסדה לבין המצח".
דרור נפצע אנושות. הוא הוטס במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה והוכנס מייד לחדר הניתוח, מחוסר הכרה.

"כשדרור יעמוד על הרגליים נערוך מסיבה גדולה" - 2007
דרור קנדלשיין הוגדר כאחד משני הפצועים הקשים של המלחמה בלבנון. חצי שנה הוא שכב בבית החולים מחסור הכרה, עד שהחל לחזור בהדרגה לדבר. אביו, יצחק, מספר על הקשיים ועל ההתמודדות ואומר שדרור מבין ויודע הכל. על הקרב בו נפצע הם נמנעים מלדבר

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=509421

נס של דרור - 2008
דרור קנדלשיין שהוגדר כאחד משני הפצועים הקשים של מלחמת לבנון השנייה, ועבר תהליך ארוך של שיקום, מצליח לראשונה לספר בגוף ראשון על הדרך הקשה בה עבר מאז שנפצע. אביו יצחק שליווה אותו בכל רגע, לא הסתיר את התרגשותו מהתקדמות הליך השיקום ואמר כי ימשיך ללוות אותו עד שיעמוד על רגליו

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=584712

הפצוע מלבנון חוזר הביתה: "רוצה לחזור לעצמי" - 2009
דרור קנדלשטיין הוא הפצוע הקשה ביותר במלחמת לבנון השנייה. מאז אשפוזו הוא ראה את חבריו משתחררים מבית החולים - אך נשאר מאחור. היום גם הוא שוחרר: "רוצה לחזור לעצמי"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3694578,00.html

כולם בשביל אחד - 2010
דרור קנדלשיין היה אחד הפצועים הקשים ביותר במלחמת לבנון השנייה • כדור פגע בראשו - והוא איבד את ההכרה • אבל החברים מהשכבה במושב ומהצבא החליטו שהם לא מוותרים עליו ונשבעו לעשות הכל • הם אירגנו משמרות ליד מיטתו, דיברו אליו בלי הרף וקראו לו להתעורר • שבעה חודשים בלי הפסקה - ואז קרה הבלתי ייאמן: דרור חזר לחיים • גם עכשיו הם לא עוזבים אותו, עד השיקום הסופי • סיפורה של חברות

http://www.israelhayom.co.il/site/n...cle.php?id=5623

נפצע אנוש בלבנון והפך לסטודנט - 2011
דרור קנדלשטיין היה מילואימניק של חיל ההנדסה באוגוסט 2006. הוא היה עם הכוח שלו בבינת ג'בל בדרום לבנון בעיצומה של מלחמת לבנון השנייה ונפצע באורח אנוש. חודשים הוא שכב מחוסר הכרה והתנדנד בין חיים למוות. הבוקר הוא ניצח ונכנס בפעם הראשונה לכיתה במכללה האקדמית באשקלון, לתחילת לימודי הקרימינולוגיה

http://www.mako.co.il/news-channel2...81577e21004.htm

הפצוע הקשה מלבנון השניה: לא אוותר עד שאלך - 2012
אחרי שש שנים של שיקום, ניתוחי ראש, ייסורים וטיפולים אינסופיים, דרור קנדלשיין ממישר, הפצוע הקשה ביותר במלחמת לבנון השנייה, נחוש להחזיר לעצמו את החיים שעצרו מלכת. הוא נרשם ללימודי קרימינולוגיה ונסע לחו"ל. אבל, המטרה האמיתית והחשובה שלו עוד לפניו: "לחזור ללכת. אני לא אוותר עד שזה יקרה"

http://www.mynet.co.il/articles/1,7...4221920,00.html
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר