לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2010, 08:34
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תוספת קטנה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה בהחלט נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אאל"ט היב"א נפגעה ע"י טילי "קלט" ומספר חיילים נהרגו, וזה היה בתחילת המלחמה.

הטיל דמוי מיג-15 משוגר ממפציץ TU-16, כמה מאות ק"מ מהמטרה ו"רוכב" על קרן המכ"ם המשוגרת מתחנת בקרה אותה הוא עתיד להשמיד.
היו עוד מספר נסיונות מצריים לפגוע בתחנות שלנו אך הן סוכלו ע"י המוח היהודי...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2010, 10:12
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
לא בדיוק רוכב קרן
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תוספת קטנה..."

הביטוי "רוכב קרן" מתייחס לרוב לטילים הרוכבים על שידור המכ"מ של מערכת השיגור שלהם. דוגמאות - טילי הנ"מ הסובייטיים SA2 ו- SA3. בעת השיגור הטיל לא רואה את המטרה, אלא המפעיל. הטיל "רוכב" על קרן ההנחייה ממערכת השיגור עד שהוא מגיע מספיק קרוב למטרה כדי לקלוט את ההחזרים של המכ"מ ממנה. למיטב זכרוני היו לסובייטים גם כמה טילי א"א כאלה.
הטילים הנורים על יב"אות הם לרוב מדגם ARM - anti radiation missile להם יש כושר ביות - הם קולטים את שידורי המטרה בראש החישה שלהם וכך יודעים איפה לפגוע. כמובן שאפשר לירות על יב"אות טילים בלי ראש ביות, בגלל שהיב"א לא הולכת לשום מקום (הביות מוסיף לדיוק, כמובן)... ככה היה במקרה של הטילים שנורו על תל אביב והופלו על ידי חיל האוויר. לגבי הירי על צפרא אני לא בטוח לגבי הדגם של הטיל.
ישן 30-09-2010, 20:50
צלמית המשתמש של האזרח

מיקי, ידידי.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "האם גם זה מהפולנים...."

מי אני שאתווכח איתך. לנו סיפרו את זה במשך השנים אנשי למד"ן כי זה כך.
מה בדיוק כוונה "אינרציאלי" האם זה שהטיל מקבל כוון/אזימוט וטס אוטומטית למטרה?
אם זה כך אז מדוע, כאשר כיבו את הבקרה הטיל פיספס או לא שוגר כלל.
יש/היו עוד כמה שיטות, אך כמובן לא כאן...

ישן 30-09-2010, 14:09
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הערה בנושא הביות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "הייתי שם.....כלומר על יד...."

אמנם כתבת ש"אינך סגור על זה..." אולם ההערה הזאת עלולה להתפש ולהשתרש בתודעת הקורא רחמנא ליצלן.

כדי להתבייט על חום הגנראטור מתחייב בין השאר ראש ביות טרמי.
הממממ.....לקלט היה ראש ביות אינפרא - אדום.....??? אני לפחות אינני מכיר יכולת כזאת בטילים "המשייטים" הללו בידי מצרים של 1973....!!!

הקלט לא יוצר כדי לפגוע במטרות פולטות חום.

ניווט הטיל הזה היה אינרציאלי והוא תוכנת לטיסה ליעד אותו עליו להשמיד לפי מדדי זמן ומסלול קבועים מבעוד מועד ולטיסה במסלול מועדף עד לנקודה הרצויה.

הוא לא "רכב קרן" - לא קרן רדאר מנחה, לא קרן לייזר ולא "קרן קיימת"....אחרת.
ישן 30-09-2010, 15:18
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
יפה - מכל מלמדי השכלתי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "היה לקלט דגם נגד קורנים עם..."

מודה כי לא ידעתי על כך. תודה על ההארה ( ב"אלף").

סביר אם כך להניח שהביות נעשה באופן שהיזכרתי - הווה אומר "אינרציאלי" ורק לקראת המטרה הועבר ניטוב הטיל לנעלית מכ"ם פולט. אינני בטוח בכך אולם הדבר הגיוני מבחינת תיפעול הטיל ממרחקים גדולים.

יחד עם זאת - הערתי התייחסה לביות טרמי (על "גנרטור פולט חום" )שלא היה במצאי הטכנולוגי בדגמים הללו ולא על רכיבת קרן מנחה ממקור ידידותי לטיל (קרקע או אויר) אלא כפי שהערת נכון ממקור הקרינה של המטרה עצמה.

תודה. למדתי.
ישן 01-10-2010, 08:23
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "ועוד באותו נושא : מוזר שהמצרים לא שלחו טילים לאדמירל ולקפיטן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי60
בתקווה שיש בפורום כאלה היודעים למה כוונתי .

אנ'לא בטוח (אולי רק רמז) לגבי זהות ה-"קפיטן" , אבל ה-"אדמירל" ניהל את קרבות הדבורים
במפרץ סואץ בצורה מבריקה שנלמדת עד היום , וחוץ מזה - אני בכלל מעריץ די גדול שלו...
(ולא אומר כאן מה דעתי על קצין החימוש בעל זכויות-היוצרים על האמירה האומללה הזאת...)

באשר לקפיטן , אם אני מנחש נכונה , אזי הדבר היחידי שאומר עליו הוא שיהירותו בזיקנתו
לא פחתה כהוא-זה מיהירותו בצעירותו ולאורך כל הקריירה הצבאית שלו...

ואם זה אכן הוא , אז אנקדוטה קטנה :
פעם כאשר ירד לזירה להצגת מבצעים , התפתח תוך כדי הצגת המבצעים ויכוח ביני
(כ-ע' קמ"ן) לבינו (כמח"י) אם ס"ג ברבים זה ס"גים בלשון זכר או ס"גות בלשון נקבה...
מכיוון שהמונח הרווח שבו עשינו שימוש הוא ס"גים , וזה לא מצא חן בעיניו (הוא דרש
שנאמר "סירות גומי" בלי קיצורים) , ומכיוון שתשובתי נשמעה לו חצופה (היה לי אז
"פיוז די קצר") הוא רצה להעיף אותי מהדיון , ולא עניין אותו כלל שאני זה שמציג...

ישן 01-10-2010, 09:00
צלמית המשתמש של האזרח

אתה התחלת....
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=עמי60]בתקווה שיש..."

בתחילת המלחמה הגיע אלינו חיל מחיל הרפואה בכדי להסביר איך משתמשים בזריקות אטרופן במקרה שנצטרך...

הבחור החזיק את הזריקה בין בוהן לאצבע והסביר שיש מקודם להסיר את הניצרה מפלסטיק לפני השימוש והראה איך מורידים אותה.

לאחר שהסיר את הניצרה, שוב פעם החזיק בין אצבעותיו את הזריקה והראה איפה לוחצים בכדי לשחרר את המחט...ולחץ.....המחט הופעלה וחדרה לתוך הבוהן שלו וכמובן רוקנה את תוכנה לתוכו....

החייל אמר שהוא חייב להפסיק את ההדגמה ומבקש שנפנה אותו מייד לבית חולים לצורך קבלת אינפוזיה.
אנחנו לאחר כמה ימים ללא שינה בכלל, פתאום הבחור בא לו זמן להתפנק ולהתפנות לבית חולים.
פרצנו בצחק היסטרי והתגלגלנו על הרצפה. החייל בכה והתחנן לנפנה אותו מייד. לאחר כמה רגעים הוא פונה
באמת ושהה שם יומיים עם האינפוזיה.

ישן 01-10-2010, 13:01
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "ובכן לא לזה התכוונתי , קפיטן ואדמירל היו 2 מקומות על ההרים הגבוהים ביותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמי60
קפיטן מול א טור ואדמירל במפרץ אילת שעליהם היו ממוקמים הרבה אנטנות אדירות
כנראה לצורכי האזנת מודיעין . ההגעה אליהם הייתה רק באמצעות מסוק וכל הציוד הובא בעזרת מסוק
ביליתי על ההר הזה מול א טור כשבוע , חווית חיים ! משטח הנחיתה של המסוק היה בגודל של
מטבח בדירת שיכון ...מסוק הבל היה מגיע פעם בשבוע מביא אספקה ומחליף את החיילים .
חושב שהייתי שם לפני מלחמת יום הכיפורים .
זכרונות מתוקים ...

אהה...

במקרה הזה , אם אנחנו מתכוונים לאותו חור , את הקפיטן (את השם לא זכרתי) אני מכיר...

ביקרתי שם מספר פעמים , ואת ההרגשה של "הביצים עולות לגרון מהפחד" , תוצר ישיר של
היציאה עם המסוק משם , לא אשכח :
מכיוון שהמינחת היה מוקף משלושה צדדים בהרים , והפתח היחידי היה מול הוואדי , המסוק
היה צריך "לדלג" בקפיצות עד לקצה המינחת , ואז ממש "לקפוץ ראש" לתוך הוואדי כדי להאיץ
ולקבל כח עילוי . פחד אלוהים !!!

גם הטיפוס לשם עם המסוק הוא לא בדיוק חווייה מומלצת : וואדי צר מאוד ותלול מאוד , ונראה
לך שכל רגע אתה "נמרח" על דופן ההר .

אני כבר לא מדבר על מקרים שבהם הורדו חיילים מהמסוק באמצע הוואדי , תוך שהטייס מבטיח
שיבוא לאסוף אותם , מכיוון שמשקל הנוסעים+המטען היה כבד מדי והמסוק לא הצליח לטפס
במעלה הוואדי...

הבונוס היחידי מהטיסות (בירידה מההר) היה הקטע של הטיסה המאוד-מאוד נמוכה (מספר מ')
לאורך החוף צפונה עד הבח"א , תוך הפחדת כל המשתזפות הערומות...

באשר לדחפור שהוזכר :
בוואדי-הגישה למיתקן אכן היה זרוק דחפור-זחלילי קטן . לא D9 , אלא קטן על-אמת , ששימש
להכשרת המינחת . בדרך חזרה המסוק שיחרר את מיתלה-המיטען בגלל מכות רוח שאיימו
להטיח את המסוק בדופן ההר (זה מה שסיפרו לנו כשראינו ושאלנו על הדחפור) .

ישן 01-10-2010, 17:33
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
אם ראית את הלהבות ממתקני הקידוח של הנפט שהיו הרחק הרחק בים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=עמי60] קפיטן מול א טור..."

בים מול א טור אז היינו אכן על אותו הר .
ובאשר לפחד מהטיסה במסוק אל השפיץ בפיסגה אז אתה צודק בכל מילה ....
לא מבין איך הטייסים לא פחדו לנחות על השפיץ הקטן כשמכל צד תהומות .

היה שם חובש שנמאס לו לשהות שם חודש ימים , השמוק הזה התחזה לחולה
אנוש ובקש פינוי מידי , מסוק הגיע בחצות ושלף אותו משם .

החוויה הייתה בעיקר בשל הדממה המוחלטת ששררה שם ,לא מכוניות או מטוסים
שום רעש מכל סוג שהוא פרט לפק פק שהופעל מדי פעם . חיכינו שבוע על ההר
עד שהצבא יימצא דחפור קטנצ'יק כדי להגדיל את משטח הנחיתה מאחר ולא מצא
ירדנו משם במסוק לאחר שבוע .

ישן 01-10-2010, 19:22
צלמית המשתמש של האזרח

"הרוויחו עוד יום"...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "אם ראית את הלהבות ממתקני הקידוח של הנפט שהיו הרחק הרחק בים"

אם אתם בזכרונות, אז גם אני אוסיף ...

כאשר צה"ל החל להתקפל פנימה במסגרת הסכמי השלום עם מצרים, הגעתי עם קבוצת חברים לבסיס שלנו בשארם, השתדלנו לא לבכות על הנוף שאנו משאירים מאחורינו ואמרנו ששלום עדיף על הנופים...

היו לי בכיס כרטיסי טיסה של הקבוצה ומשהו אמר שהולך להכין קפה אחרון של סיני וכמובן הסכמתי.
לפתע נכנס טייס לחדר ושאל מי רוצה עוד טיול אחד באיזור ואני קפצתי על ההזדמנות ועליתי למסוק.
טסנו בנוף בתולי ומדהים ועד שנחתנו ברומאל. המקום כבר היה מפורק וארוז להתקפלות. עוד פעם הבטתי על נוף בראשיתי שכנראה משה רבינו ראה אותו ואז עם דמעות פניתי למסוק שיחזיר אותי לשארם.

הטייס התניע ואמר שאין טיסות בגלל רוחות צד ונחכה עד שהרוחות יירגעו.

באותו זמן הייתה מהומה לא קטנה בבסיס שלנו בשארם. אף אחד לא ידע ולא הבין לאן נעלמתי.
לא יצאתי מהשער, לא הודעתי שהולך לאיזה שהוא מקום והקפה מתקרר. אני למעלה על ההר בכלל פרח
ממחשבתי שכולם אולי מחפשים אותי לאן נעלמתי עם הכרטיסים לחזור למולדת...

לעשות קצר, כולם "הרוויחו" עוד יום בסיני ואני ...(תבינו בעצמכם את הרגשתי) לאחר הרבה זמן כולם הודו לי על עוד יום נוסף בשארם

נ.ב.
בקשר ל-D9, אתם מבינים שאני לא מבין גדול...

ישן 19-10-2013, 21:18
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פרטים נוספים
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "תמונה של שרידי המכ"מ בג'בל צפרא אחרי פגיעת הקלט המצרי - מתוך בטאון ח"א ישן"

מתוך "ידעתי שתבואו" החדש של אל"ם מיל' עודד מרום

ביב"א 511 היו 6 מכשירי גילוי, מתוכם 4 צרפתים ו 2 אמריקנים TPS-43. מתוך 4 הצרפתים רק שניים היו שמישים - נייח אחד ונייד אחד אך למרות זאת לא נעשה בהם שימוש מבצעי במלחמה, גם לא אחרי ההתקפה המצרית המוצלחת ב 14 לחודש (לא מוסבר מדוע). ב 8 לחודש נפל בסמוך לבסיס מטח רק"ק כבד פרוג אך לא גרם נזק. ב 14 לאוקטובר נפגעו שני המכ"מים האמריקנים בהתקפת הקלט המצרית, אחד הושמד לגמרי והשני נפגע והיחידה נוטרלה למשך 24 שעות, כאשר י"ב המילואים בג'בל יעלק נותן כיסוי חילופי (אגב גם אתר זה, בו ישבו גם יחידות קשר ומודיעין, הותקף על ידי המצרים). מיד לאחר התקפת הקלט, תקפו גם מיראז'ים מצרים את יב"א 511 אך לא גרמו נזק נוסף.

מתוארת גם התקפת הקלט המוצלחת לא פחות על יב"א 528 שבוע קודם לכן. שני קרונות המכ"ם נפגעו, אחד יחסית קל, השני התעופף מעוצמת הפגיעה ונפל למשטח הגנרטורים הסמוך. ניידות קשר ואנטנות המכ"ם עצמן עלו גם הן באש. האתר הושבת ולא חזר לפעול במתוכנתו הישנה במהלך המלחמה, כאשר במקומו הופעלה י"ב חילופית בבסיס ח"א הסמוך. למרבה המזל המצרים לא שבו לתקוף את אזור שארם מהאוויר.

הערה: בספר יש תמונה ובה נראית אנטנת מכ"ם TPS-43 שלמה למדי כביכול אחרי התקיפה כך שיש סתירה הכתוב והתמונה, יתכן שהתמונה צולמה בכלל טרם המלחמה

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 19-10-2013 בשעה 21:27.
ישן 29-03-2013, 22:40
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
זה לא המכ"ם הראשי מהיב"א
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "צילומים שלי - מוזאון ח"א"

התמונות של המכ"ם והקרון - הן במוזיאון והן בקיפול מתחת ליסעור - זוהי כמובן ה "רמית" (בגרסא מוקדמת שלה) ולא ה TPS-43 הענק והנייח - תצורת האנטנה אמנם דומה אבל קנה המידה של שתי המערכות שונה לגמרי. הרמית היה מכ"ם נייד, קל משקל וקצר טווח שהופעל על ידי מערך הנ"מ (ולא מערך הבקרה!) במסגרת גנמ"מי הוולקן ובעיקר הצ'פרל כדי לתת כיסוי/מענה בפריסות לאזורים מרוחקים (אופייני לנ"מ, בעיקר למערך הנפרס המתקדם עם הדרג המסתער) או בגזרות בעייתיות שהיב"א לא ראתה, כמותן למשל היו במרכז ודרום סיני בשפע בגלל ריבוי ההרים והואדיות. לח"א אמנם היו בזמנו יב"אות מילואים ניידות אולם לדעתי הן לא הפעילו את ה TPS-43 הנייד הנראה בתמונות האמריקניות אלא מכ"מים צרפתיים ישנים. אגב הלוואי עלינו פריסה מדוגמת כמו של האמריקנים, עם רשתות הסוואה, מובילי כבלים וכו'. איפה הם ואיפה אנחנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 30-03-2013, 12:17
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
אתה טועה ובגדול !
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "זה לא המכ"ם הראשי מהיב"א"

המכ"ם שהיה בצפרא (שארם) במלחמה וזה שצילמתי במוזאון ח"א הוא tps44 - מכ"ם נייד דו מימדי (ואני בטוח בזה - עבדתי על המכשירים האלו 4 שנים בסדיר ועוד כמה שנים טובות במילואים - כולל על המכשיר הספציפי שנמצא במוזאון וגם על אותו מכשיר שהיה בשארם במלחמה ונשא סימני קימוט על קרון הציוד). הרמית קצת דומה לו בצורת האנטנה אבל קטן בהרבה והאנטנה נמצאת על תורן המחובר לקרון הציוד.
ברפידים היה tps43 שהושמד לחלוטין בתקיפה המצרית (ולפי מה ששמעתי, נהרגו גם טכנאים שרצו לכבות את המשדר - מאוחר מדיי).
יכול להיות שהטעות היא בגלל זוית הצילום - ראה תמונה של האנטנה מהמוזאון - זה ממש לא רמית...

גם המכ"ם בתמונות שסירפד העלה הוא בוודאות tps44 - לפי צורת האנטנה המקופלת.
לח"א היו במלחמת יום כיפור מכשירים ניידים אמריקאיים - גם tps44 וגם tps43 - שגם הוא מכ"ם נייד (תלת מימדי - נותן גם נתוני גובה) ולא נייח כמו שכתבת. יכול להיות שהיו עדיין מכשירים צרפתיים שמישים שהופעלו ע"י יחידות מילואים, אין לי מושג מה היה מצבם באותו זמן.
ואם כבר מקפיצים את האשכול הזה באותו נושא, האם מישהו זוכר פעילות של יחידת בקרה ניידת ו\או סוללת הוק ל-"ניקוי" שמי סיני ממסוקים מצריים, אחרי השבתת שתי יחידות הבקרה בשארם וברפידים - את הסיפור שמעתי מסא"ל (מיל') מולה אזולאי ז"ל שפיקד על פעילות זו ואני מעוניין מאוד לשמוע פרטים נוספים.

נערך לאחרונה ע"י winner בתאריך 30-03-2013 בשעה 12:24.
ישן 02-05-2013, 05:26
  TPS-43 TPS-43 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.13
המלצה קצת תיקונים למה שקראתי כאן...אחד שיודע...:-)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "פגיעת טיל ביב"א בהר צפרא בסיני במלחמת יוה"כ"

ובכן,
הטיל "קלט" KSR-2(מיג 15 שנהפך לטיל) משוגר ממטוס טופולב 16 והוא חצי אקטיבי..יש לו רק מקלט...ואכן הוא "רוכב על קרן" המכ"מ שאותו הוא רוצה להשמיד...אם תכבה את המכ"מ...הטיל באויר לא ידע להתביית וסיכוייו לפגוע במכ"מ נמוכים להחריד... זה מה שקרה ביב"א בסיני (511) ברוב זמן המלחמה. אבל....
בתחילת המלחמה "לא ידעו" או אני לא יודע מה מ-"הטיל הזה " והמכ"מים ביב"א שידרו כרגיל, בנוסף
ניתנה הוראה לאייש כל מכ"מ ב 2 טכנאים קבוע......הטיל פגע פגיעה ישירה-ריסק את המכ"מ לחתיכות ו2 טכנאים (גבע ואלכס)נהרגו!! יהי זכרם ברוך ...מרגע זה כל המערכת התעוררה.....ונעשו על מיני פעולות בנושא...אחת מהן היתה שברגע שיש אתרעת טו16 באויר - מפסיקים שידור (הותקן מפסק הפסקת שידור אצל הקמנ"ק בבונקר)...ואז ראית איך הקלטים מפספסים את היב"א בגדול או מתפוצצים מהנ"מ 40 מ"מ שחגג שם (אגב מחזה מרהיב)...
הערה נוספת.... הייתי בצריפין במכ"מ הפגוע של 528 שהיה על ההר.....אפילו לקחתי חתיכה של זכרון המעבד להראות איך זה בנוי כי רסיס חדר לזכרון...המכשיר היה TPS-43 ולא שום מכ"מ אחר שאתם מזכירים.
במלחמת יום כיפור כבר לא היו מכשירים צרפתיים ביב"א ( 3D והחיפוש) הם כבר היו גרוטאות.....ובגלל ה"קלט" הם הוחזרו לשימוש מיוחד (המבין יבין)
הערה נוספת ל"קלט" במלחמה לא היה ראש אינפרא אדום ולכן לא מתביית על חום של גנרטורים,כל הסיפורים על הפגיעה ב גנרטורים של 528 ע"י טיל כזה לא נכונה.
ראיתי את התמונות חלקן נלקח מספר "מערך הבקרה" שיש לי אותו....כן, אני מופיע שם בתמונה עם סא"ל כפרי בשלג הגדול של 503.....מימין..כפרי היה מפקד היחידה ואני הקצין הטכני....:-) (באמצע- קצינת הח"ן חגית)
בחרתי בניק הזה כי אני הבאתי את המכשיר מאמריקה לארץ....3/69 (עם עוד 6 טכנאים)אותו למדנו בוסטינגהאוס בבלטימור -מרילנד.... היו ימים...:-)

נערך לאחרונה ע"י TPS-43 בתאריך 02-05-2013 בשעה 05:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:55

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר