לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2017, 14:34
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
נתניהו בלונדון: "מקווה שזה הרגע המתאים לשלום"

http://m.ynet.co.il/Articles/5038009

ציטוט:
מציג את משנתו ועונה לשאלות, במהלך הביקור המדיני בלונדון:*ראש הממשלה*בנימין נתניהו נאם במכון המחקר "צ'טהאם האוס" ולאחר מכן ענה לשאלות הנוכחים באירוע. נתניהו אמר כי הוא מקווה שיוזמת השלום של נשיא ארצות הברית תצליח ושיבח את דונלד טראמפ על הגישה החדשה שהביא בניסיון להשיב לחיים למשא ומתן הישראלי-פלסטיני.

כשנשאל אם הוא חש שזהו הרגע המתאים לשלום באזור, אמר נתניהו: "אני מקווה. מה שדנים בו עכשיו זה היוזמה האמריקנית. הבענו את דאגותינו בפני טראמפ. האמריקנים חושבים מחוץ לקופסה".

ככה זה בישראל הפוך על הפוך: רק מצביעי הימין מקללים את השמאל שמכריז "שלום". אבל תחל'ס לשמאל אין סיכוי פוליטי לעשות נסיגות והסכמי שלום.
חשבתם שטראמפ יביא בשורה "ימנית". לא רק שלא עצר את גזירות אובמה עוד חלילה יביא מדינה פלסטינית, הרעיון שאובמה התייאש ממנו בחצי שנה הראשונה לכהונתו.
ימים יגידו אם טראמפ יצליח.
אבל בישראל ככל שהימין יותר חזק פוליטית מתבהר שרק ימין יכול לדבר על שלום.
נחכה בסבלנות ונראה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2017, 18:02
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "נתניהו בלונדון: "מקווה שזה הרגע המתאים לשלום""

הרי אתה תומך לכאורה בנסיגות וב"שלום". האם בעקבות מה שכתבת, תתחיל לתמוך בנתניהו וטראמפ.

או מה שכתבת זה להגיד "אני הסבתא שלכם", כמו בסיפור הכיפה האדומה.

אם אתה תומך בשלום ללא מרכאות, אז תראה את הסיסמה שלי, זו הדרך להגיע לשלום ללא מרכאות.

אבל כמובן זה לוקח הרבה זמן לשנות את דעת הקהל ותפיסות ישנות, אז צריך שמה שיותר אנשים ישימו את זה כסיסמה, וזה יתחיל לחולל בדעת הקהל, גם אם יתקיים עשירית ממה שכתוב בסיסמה, גם אז יהיה שלום.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-11-2017 בשעה 18:07.
ישן 04-11-2017, 18:49
  rpi rpi אינו מחובר  

הסיסמא שלך לא מציאותית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הרי אתה תומך לכאורה בנסיגות..."

יותר מזה, הסיסמא שלך והאתר שלך נגועים בהסתה לפשעים נגד האנושות. תחשוב אולי כדאי לשנות את הדברים.
כנראה לא חשבת מה המשמעות של המימוש של תוכניתך. בוא נזכיר שהאנשים שאתה רוצה להעביר גרים במקומם על פי חוק. כיום אין גורם במדינת ישראל שיאפשר לך את שינוי החוק.

אבל לצורך המשחק הדמיוני בוא נניח שאבות הרעיון ההזוי יצליחו לייצר הפיכה פוליטית :

אם היה למישהו כסף לקנות את כל השטח כבר היה שם את הנתון על השולחן. לכן זה לא ריאלי.
אם השארת 6 מיליון אחרים בתוך האוכלוסיה היהודית לא השגת כלום חוץ מסיכון גדול יותר לעם היהודי.
לפיכך המימוש שלך מדבר על כפיה בכוח. טראנספר או השמדה.

הדבר הכי מצחיק שהחברים החרדיים שלך אפילו לא מתכוונים לנסות לתת יד. אתה מתכוון להכתים חיילי צה"ל כפושעים נגד האנושות אבל הג'מעה שלך ישארו נקיים.

מרבית האזרחים לא יאפשרו לילדיהם להשתתף בכח צבאי שיאפשר מהלך כזה משום שמשמעותו הגבלות תנועה חמורות בעולם לילדיהם לכל החיים. אין שום סיכוי שאדם רציונלי שאינו שטוף מוח ישתתף במהלך הטראנספר הגדול או ההשמדה. ברגע שזה מתחיל מדינת ישראל תתחיל להתרוקן.

כדאי לדפדף הלאה. נסה לחשוב על פתרונות ישימים.

וחוץ מזה מי שהוציאו מפיהם את המילה שלום אלו טראמפ וביבי ה"מלכים" שלך. לא אני.

יש לך אגב מנהג מוזר ועיקבי להשמיץ ולקלל את ה"שמאל". זה עיוות מוזר. מחד החברים החרדים שלך לא משרתים בצה"ל. מאידך אם תסתכל בקבוצת האנשים שמרכיבה את ה"שמאל" תגלה הרבה אנשים שתרמו לבטחון המדינה. הביטויים הללו לרבות "סמול" זה ביטוי מטופש ופוגע בך. אם אתה חושב שזה בסדר להשמיץ ולקלל אנשים שהשקיעו את כל חייהם בצהל כמו מפקד סיירת מטכ"ל או רמטכ"ל או ראש מוסד או שב"כ לשעבר כאילו הם פועלים במכוון נגד מדינת ישראל זה מצביע עליך. תתחיל לתת כבוד לאחרים גם אם חושבים שונה. ואני ממליץ שתתחיל להיות מעשי.
ישן 04-11-2017, 18:55

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הסיסמא שלך לא מציאותית"

מדובר על סיסמה, שתשנה את דעת הקהל, ואז גם הערבים יסכימו ללא שום מלחמות.

דעת הקהל זה גם מדבק. אם יש קבוצה, אפילו אם היא קטנה יחסית, אבל דבקה חזק ברעיון, הדעות מתחילות לחולל שינוי גם בקרב קבוצות אחרות.

לדוגמה: הרעיון הציוני בתחילת דרכו הצליח לחולל שינוי תודעתי גם בתודעה של מנהיגי בריטניה ועוד מדינות עד כדי הכרזת בלפור.

צריכים כמובן לעשות את זה בתבונה. אין אני שוגה שהערבים כולם יסכימו להצטופף בערב הסעודית. אבל כן יש לי תקוה שגם הם יכולים להיות וותרנים ורודפי שלום כמונו. צריכים רק שזה יהיה פוליטיקלי קוררקט שלערבים יש כבר מדינות מעל ומעבר ממה שהם אמורים שיהיה להם.

גזענים הם אלו שחושבים שרק היהודים אוהבים שלום ומוכנים לוחתר על חלקים ענקיים מארצם היחידה וגם לקחת סיכונים. ואילו הערבים והמוסלמים אינם יכולים לגלות נדיבות ולוותר על שום פיסת אדמה תמורת שלום.

הנה קטע ממה שכתבתי באתר:
https://sites.google.com/site/hamed...hrt-mh-hyyt-wsh
אם היית נולד אחרת מה היית עושה

פעם שאלו את אחד הפוליטיקאים איך היה מתנהג אם היה נולד ערבי, האם גם הוא היה מחבל או לא. הוא ענה מה שענה, לגמרי לא לעניין. בסוף הוא חזר בו.

לענין האמת, הנה המענה הנכון: קודם כול, ליהודי אסור לדמיין שהוא לא יהיה יהודי חס וחלילה. גם אם מדובר בדמיון תאורתי בלבד.

בנוסף לזה, אין מקום כלל לשאלה כזו. מה פירוש אם הייתה נולד אחרת? הרי אז, זה כבר לא אני, אם כן מה השאלה?

אבל אם הכוונה היא שהייתי נולד יהודי עם כל תכונות נפש היהודיות שיש לנו כיום, רק הייתי במקומם. שהיו לנו ליהודים עשרות ארצות ענקיות, בנוסף לארץ ישראל ארצנו המקורית, והייתה עוד איזושהי ארץ קטנטונת שבקושי רואים אותה על המפה, ומתגורר שם עם שוחר שלום, שזו ארצו היחידה. האם היינו זוממים חלילה לנגוס חלקים מארצו היחידה של העם הקטן עם הארץ הקטנטונת? התשובה היא לא ולא! במיוחד מי שניחן במידות שמאלניות של סבלנות וליברליות. נהפוך הוא, היינו עוזרים לעם שוחר השלום להחזיק בארצו היחידה.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-11-2017 בשעה 19:13.
ישן 05-11-2017, 20:37
  rpi rpi אינו מחובר  

עזה מחד, יש"ע מאידך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אבל לפנות את הרוצחים עצמם זה..."

ממשלת ישראל החליטה להפרד מעזה מעזה ולהעביר את השטח לידי העם המומצא.

כחלק מההפרדות הוחלט לפנות את כל הצבא וכל ההתישבות היהודית .

האם אתה מציע בראיה לאחור שהיה לפנות את 1.8 מיליון הפלסטינים תושבי עזה?
לאן היית מעביר אותם ואיך?
אם היית נותן פקודה לצבא לבצע את הפינוי, האם להערכתך אנשי צבא שהיו מעורבים בפינוי היו נהיים חשופים לתביעות לפשיעה נגד האנושות?
האם מישהו מאנשי הצבא המעורבים בפינוי היהודים נחשף לתביעה כאמור?

בענין יש"ע:

בינתיים אף אחד לא דיבר על פינוי יהודים. יש כמה פתרונות אפשריים.

הנקודה שאותי מטרידה הוא תפקוד הימין שנמצא בשלטון, ואני מדבר בעיקר על המרחב שבין בנט לסמוטריץ'. הם רבניהם ותומכיהם צריכים להחליט האם עדיף להשהות או להעריך שיש הזדמנות והאם צריך לנצל את אותה ולהיות שותף בפתרון.

היגיע הזמן להחליט האם הכח בפוליטיקה ובממשלה מהווה חלק חשוב בכוחות החיוביים שמניעים את ישראל למקומות טובים יותר או סתם מתחפר ומפריע.

הבעיה שלי עם הסגנון והשיח: בינתיים זה לא סגנון של מובילים אלא מובלים. "טוב, אם יכפו עלינו פתרון נעשה קצת רעש אבל בסיומו של דבר נכנע".

בינתיים עושה רושם שטומנים את הראש באדמה. לא שמעתי כוחות משמעותיים שמגבשים דעה ויוצאים להגנתה באופן ציבורי רציני ומציאותי, גם לא בפרש. אולי הם יותר פוליטיקלי קורקט ממרץ.
ישן 05-11-2017, 00:05
  rpi rpi אינו מחובר  

יש משהו שצריך להבהיר. אני לא מתיחס לרעיון בדרך ערכית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אבל לפנות מתנחלים זה לא פשע..."

השאלה המרכזית האם יש מי שיתבע. אני לא מתייחס לשאלה המוסרית של הטראנספר או פינוי מתנחלים.
כעובדה פינו את המתישבים בעזה ואף אחד לא הפקיד תלונה ותבע. אם מישהו היה הולך להאג ותובע ובעקבות זה היה ארוע הייתי יכול להתייחס.

בענין של טראנספר יזום, אחרי שאנשים מעלים את הרעיון בכתובים ויש כוח צבאי שמיישם ומבצע את התוכנית זו בעיה חמורה. ישראלים אינם מורדים לא ידועים באפריקה. מג"ד ישראלי שמחליט לבצע פשע של ירי מכוון על אזרחים או שילוח של קבוצת אנשים מעבר לגבול באופן שלא קשור לקרב, קרי הסיבה קשורה לאמונה פוליטית/ דתית של מישהו, יסומן לעד בכל העולם ויתבע, גם אם קיבל פקודה.
כמו שאתה יודע למערכות החוק יש דינמיקה משלהן ולפעמים אפילו ממשלה לא יכולה להשפיע.

המחשבה שטראנספר יכול לעבור יש בה משהו מאוד לא מציאותי. יהיו אולי קבוצה קטנה של אנשים שאמונתם תגבר על הסיכון ויסכימו לקחת חלק. האחרים פשוט לא יסכימו.
ישן 04-11-2017, 20:33

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הסיסמא שלך לא מציאותית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
יש לך אגב מנהג מוזר ועיקבי להשמיץ ולקלל את ה"שמאל"..

בדיוק בשרשור הזה כתבתי מאוד בעדינות, לא תקפתי אותך אישית, ניסיתי לתת אימון ביושר שלך, הזמנתי אותך להצטרף ליוזמת השלום שלי, ולמרות כל זה יצאת במתקפה חסרת מעצורים, לא רק נגדי, אלא גם נגד כל החרדים, שרובם ככולם בכלל לא נכנסים לאינטרנט ולא מתעסקים עם השמאל והסמול.

אגב, כאשר מדובר בשמאל אמיתי, אני מכבד אותו, כמו שהסברתי בשרשור הזה:
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=602489

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
http://mobile.mako.co.il/news-milit...36062f51004.htm
"אם אתה עושה שלום, למה צריך לפנות?", אמר גבאי. "הדינמיקה או הטרמינולוגיה שהתרגלו אליהן כאן, של 'אתה עושה הסכם שלום - מפנים', היא לאו דווקא נכונה. אם אתה עושה הסכם שלום אפשר למצוא פתרונות שלא מחייבים פינוי".

*

אם מה שהוא אומר זה בכנות ולא רק בשביל למשוך קולות בקרב הציבור היהודי, לראשונה שיש פה שמאל אמיתי.

כי שיטת השמאל שצריכים לדעת להתפשר אמורה להיות גם להתפשר בהקשר לעמדת השמאל עצמם. כי כבר הוכח פעם אחרי פעם שנסיגות אינם מביאים שלום, רק ליותר סכנות עד כדי סכנות קיומיות.

אולי גבאי זה השמאל הראשון שהוא שמאל אמיתי ופרגמטי אמיתי, כי פרגמטי אמיתי מגיע למסקנה שיש מצבים שצריך להיות פרגמטי גם בהקשר לפרגמטיות, ולוותר על האידאולוגיה של השמאלנות כמו שהייתה אתמול.
.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
השמאל במקורו זה עזרה לעניים, ומה שכרכו את זה עם שנאת הדת והיהדות, זה מה שהביא אותו לפשיטת רגל.

וזה מה שכתבתי כמה פעמים:

הקומוניזם קרס לא בגלל שהקפיטליזם יותר טוב ממנו, אלא בגלל שהם כרכו אותו ביחד עם כפירה בבורא עולם ומנהיגו. אם חס וחלילה אין מנהיג לעולם, אז כל אחד יכול לעשות מה שבא לו, וזה מה שעשו הקומוניסטים. וזה נכון גם בכל שיטה כלכלית. בכדי שיהיה צדק בעולם, כל בן אדם צריך שיהיה לו יראת ה' שידע שהקדוש ברוך מעניק חן וחסד למי שעושה טוב לאחרים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-11-2017 בשעה 20:52.
ישן 05-11-2017, 10:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
שים לב: "לשלום"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "נתניהו בלונדון: "מקווה שזה הרגע המתאים לשלום""

אם התקשת להבין - נסמן לך את הנקודות החשובות במשפט:
"מקווה שזה הרגע המתאים לשלום"

לא ל"הסדר",
לא "למסירת כל שטחי 1967 או 1948",
אלא "לשלום".
מהסיבה הפשוטה - שלעומת השקרים שאתה מפיץ, הימין בהחלט מעוניין בשלום.
לא בהחזרת שטחים,
לא בהסדרים מפוקפקים בסופם אלפי הרוגים,
אלא בשלום.

כשתומכי הימין מקללים אותך,
זה לא על תמיכתך בנסיונות כנים להגיע לשלום,
אלא על תמיכתך בנסיונות נכלוליים להעצים את אוייבנו, ולפגוע בכל מי שמעוניין למנוע זאת, על רקע זה.
מבחינה זו,
עד כה נראה שטראמפ בהחלט "ימני",
היות והוא לא פועל בדרכים אלו,
ולכן אתה ודומך משקיעים רבות בהכפשתו.

מבחינת מי שרוצה בטובת מדינת ישראל:
אם טראמפ יצליח להביא לשלום, או לפחות לקדמו - מה טוב,
ואם טראמפ יגלה שהדבר לא אפשרי ויפעל למען ישראל בדרך חלופית אחרת,
גם טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר