לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2005, 20:33
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
תשובות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי gal_sade שמתחילה ב "תודה :> נתת לי עוד ידע..."

א. לכמה חיילים יש כוונות אופטיות? בגדודי חי"ר היום בפלוגות הוותיקות יש לדעתי לכולם, ואם לא לכולם אז כמעט לכולם (ובכל היחידות ה"מיוחדות" יש לכולם).

ב. היתרון של כוונת נק' אדומה על הכוונת הבסיסית (כוונות ברזל אני מתכוון):
1. כניסה מהירה יותר למצב - פשוט לשים את הנק' על המטרה ולירות, לא צריך להתחיל להכניס "להבית במרכז חרירית".
2. מאפשר ירי בלילה - עם כוונות ברזל לא ניתן לבצע ירי מדויק באמת בלילה, עם נק' אדומה בהנחה שאתה מזהה את המטרה (או בערך מזהה) אז אין בעיה לירות.
3. מאפשר ירי עם שתי עיניים פתוחות מה שנותן זווית ראיה גדולה בהרבה (חשוב במיוחד בלש"ב ששם האיומים הם מכל הכיוונים ובטווחים קרובים מאוד), וגם מאפשר לראות טוב יותר בלילה (יותר אור...).
ירי בשתי עיניים פתוחות אפשרי גם בכוונות ברזל, אבל זה דורש הרבה יותר אימון, ורוב האנשים מאוד מתקשים לבצע את זה.
4. זה נראה הרבה יותר טוב על הנשק

ג. במה משתמשים יותר? זה תלוי במשימה. כיום יש מגמה להעלות את כמות הכוונות המגדילות, כי הם יעילות בכמעט כל המצבים - כוונת X4 מאפשרת ירי מטווח מאוד קרוב של 10-15 מ' ועד 300 מ' (ואפילו יותר לקלע מיומן) - כפי שהודגם היטב באירוע ברג'ר שבו חיסל אחד הלוחמים שעל הנשק שלו הורכבה כוונת טריג'קון 4 מחבלים.
אבל למשל בכניסה לתוך בית, עדיף ללכת עם כוונות נק' אדומה בגלל החשיבות של כניסה מהירה ל"בין כוונות".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2005, 00:33
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gilouz שמתחילה ב "כאשר אתה מכוון לטווח ארוך"

גיל אתה פשוט עוד הוכחה לררמת ההכשרה הבסיסית הנמוכה לטעמי של קליעה בצה"ל.

אני בעד כוונת השלכה על נשק לוחם ! נקודה - לטווחי מגע.

דרך כוונות אלו ניתן לכוון גם עם כוונות הברזל.

חייל שעבר הכשרת קליעה נכונה ייכנס למצב כשמבטו עוקב אחר המטרה, כל שיוותר לו הוא מריחת הלחי מיקוד עין על הלהב ולחיצה נקיה. זה כל כך פשוט ומהיר כשעושים את זה נכון ועם שתי עיניים פתוחות, שזה ממש ממש עצוב לקרוא את דבריך.

כוונת השלכה לא נועדה לירי מדוייק בטווחים ארוכים ! - היא לא מדוייקת, ולא נותנת פתרונות.

הכוונת היחידה שניסתה לשלב בין השניים היא האיתי של אל אופ שלא נתקבלה.

אני באמת לא מכיר את ניסיונך המבצעי, אך לטעמי מה שקרה ברג'ר צריך להיות הנורמה ולא החריג.

כבר אמר מומחה צבאי "אין דבר מסוכן בקרב מאשר כדור בודד המכוון היטב למטרה "

ומניסיוני הוא גם צודק. - אני חייתי בצבא לוחם של טרם כוונות השלכה וניתן לפגוע גם עם כוונות מתכת ביעילות מרובה ומהר.
נכון אין ספק שירי בכוונת השלכה עדיף על יר ביישור מקורב, אך לא כל הלוחמה היא טווחי מגע. והלוואי ולא נצטרך אבל מהר מידי שכחנו מערכות כמו יום הכיפורים ושל"ג בהן נזקקנו לטווחים הארוכים.

אני ממליץ לך לנסות ללמוד קצת מניסיונם של אחרים ומציע שתתחיל בקריאת "קרב האדומים בסרפאום" ששל קצין חינוך ראשי בצה"ל (יצא לאור 1974)
ישן 03-12-2005, 17:25
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
MARS טובה יותר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי aaw1 שמתחילה ב "mars לעומת MEPRO"

מכמה סיבות:
א. מעצם היותה פועלת על סוללות, הנק' ברורה הרבה יותר מאשר במפרולייט, גם כאשר אין אור (אז הנק' של המפרו נחלשת).
ב. ניתן לשלוט על גודל הנק' ב-MARS,ככה שכל אחד שם מה שנוח לו, בניגוד למפרו שם הנק' תמיד גדולה.
ג. העדשה של ה-mars הרבה יותר איכותית, ואין ירידה בכמות האור שעוברת בעדשה. לעומת המפרו שם יש ירדה של בערך 30-40% בכמות האור (בגלל חומר שהמטרה שלו למנוע נצנוץ העדשה).

ה-MARS גם טובה יותר לטווחים רחוקים, בגלל שבמפרו לא ניתן לשלוט על גודל הנק', ובטווחים מעל 100 מ' הנק' כבר מסתירה חלק גדול מהמטרה.

חוץ מזה קיימת הבעיה בלכוון ממקום חשוך למואר, ואז קשה מאוד (עד בלתי אפשרי) לראות את הנק' של המפרולייט.

אז למה בכל זאת משתמשים במפרולייט? כי לא צריכים סוללות, וכי היא זולה בהרבה.
ישן 03-12-2005, 17:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gal_sade שמתחילה ב "שאלה לגבי כוונות הנשק ביחידות חי"ר מבצעיות"

יא רבנן!
אשכול שלם, עמוס בשטויות ומיותר!
יש כבר אשכול שמכיל כמעט את כל המידע שכאן ובצורה מסודרת בהרבה:
כוונת הטריג'יקון ריפלקס, השוואה עם כוונות אחרות ומדוע היא מועדפת?
וכן קטעים מתוך:
איפוס קליעה המדריך השלם

גם על כוונת הליאור יש מידע רב בפורום:
רובה תבור - סקירה
ובעיקר בפורום הישן: תמונת השער של ידיעות אחרונות היום
ואם היית מחפש בגוגל היית מגיע לזה
מה שדי מעצבן זה שאם היית כותב בשורת החיפוש בגוגל: כוונת לילה אקילה ליאור (וצירופים אחרים) היית מגיע לאשכול סקירת התבור הנ"ל!

האם הייתה הצדקה לפתיחת אשכול נוסף?
האם הבחור שפתח את האשכול הריץ חיפוש לפני שפתח אותו?
האם הוא בכלל קרא את דבר המנהל?

ישן 04-12-2005, 18:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי aaw1 שמתחילה ב "לא נעים."

מצד שני, ישנן שאלות שהיו נענות בצורה מעמיקה לו היו מקדישים מספר דקות לחיפוש, שאחרת רמת הדיון אינה משתפרת והדיון אינו מתקדם, הוא רק חוזר על עצמו. האשכול לא ננעל ולא נמחק, כפי ששמת לב, הועלתה רק דרישה לבדוק

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר