לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2005, 19:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "הגדוד הסורי?"

גם גדוד 75 מכונה, אצלנו בחטיבה, הגדוד הסורי. אוטמרים שזה בגלל שהוא הגדוד הפחות ממושמע בחטיבה.
דני ביטון היה המח"ט שלי בחטיבה 7 ברוב תקופת שרותי, בין גרשון הכהן לשמוליק רוזנטל (טל). אבל, יחסית לשניהם, בכלל לא שמענו ממנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 10:17
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
חבריי לקורס טענו תמיד...
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

שהייתי "טעות מיונית"...הייתי "מורעל" חי"ר...

אחריי שעפתי - ניתנו לי מגוון רחב של אפשרויות: בחה"א - בקר, מטיס מזל"טים, קשל"ט ועוד תפקידים עורפיים למיניהם...ברחתי לחיל הירוק, שם ביקשתי ח"יר...העבירו אותי למה שהיום זה מז"י - שם הציעו לי "עוקץ", הדרכה בלו"טר או להצטרף לצוות צעיר מאוד של "יעל"...שללתי את "עוקץ" כי אני לא אוהב חיות, שללתי את הלוט"ר כי התרשמתי שהם סתם וואסחנים שלא עושים כלום, ושללתי את "יעל" כי לא כל כך הבנתי מה תפקידם - ובכל מקרה זה לא נראה "קרבי" מספיק...
ביקשתי צנחנים - שלחו אותי לחטיבה - שם הציעו לי לבחור לאן ברצוני ללכת (פלס"ר, עורב, חה"ן וכו'). חבר ילדות שלי היה בפלחו"ד צפע - ואמר לי לא לבוא לגדוד בשום פנים ואופן...כמובן שביקשתי להגיע לשם...אנשי השלישות היו קצת המומים...
הגעתי לגדוד שבדיוק היה באמצע קו בחברון - שיחת מג"ד, הרס"פ בא לאסוף אותי - נכנסתי ל"מתקנים" - המ"פ אמר לי ברוכים הבאים - ושלח אותי לעמדה...לא צוחק איתך....

גדודים זה צבא אמיתי...לטוב, לרע וללא נורא...השירות שם היה קשה עשרות מונים מאשר בחממה של הביס"ט...חישול אמיתי - בעיקר נפשי...שם הבנתי שאני לא ממש צריך להיות קצין...
בעניין הסיכה: בהתחלה הלכתי איתה כדי שהסגל בפלוגה יבינו שאני לא איזה טמבל...בנוסף, בגלל חוסר הידיעה שלהם לגבי "מהות הסיכה" - הייתי פורק נשקים לחבריי כשירדנו מעמדות ומעביר מטווחים - חוסך זמן לכולם...(היה אסור לי לעשות זאת...כתבתי לך שאני לא צריך להיות קצין...). אחרי זה הורדתי את הסיכה - כי למי אכפת איך אתה נראה אחריי שסגרת 35 בלבנון...
בלבנון, בעקבות ניסיוני בניווט יבשתי וטיסתי (משהו כמו 8-9 שבועות ניווט עד לעלייה לקו הראשון שלי...) - ייעדו לי תפקיד של נווט חוד ביציאה למארבים - זה אומנם הקל קצת על מעמסת השמירה בעמדות - אך עול האחריות היה קשה מאוד...בעיקר מכיוון שלא סמכתי על בוגרי בה"ד 1 שהם יודעים מה הם עושים...
בגדוד - הייתי חייל די בעייתי - התווכחתי קשות אם מפקדיי - בעיקר על "תרבות" הלחימה המעוותת שהצבא הירוק סבל ממנה עקב השהייה הממושכת בלבנון...הייתי פותח פה על "מארבי הבט"ש" המטומטמים בלבנון, על העמדות הסטטיות החשופות בחברון, על חוסר בתרבות תחקור ראוייה, על הנפצות וחוסר אחידות, על כך שעבריינים משרתים כלוחמים, על החוקים ההזויים בבא"ח, ועוד ועוד ועוד...
בגלל נתוניי נשלחתי למכ"ים (שבראייה לאחור - היה קורס נחמד) וקורס סרג'נטים (שהיה מיותר) ונתנו לי תפקיד פיקוד זוטרים - עד לרס"פ...
בעקבות "תאונת אימונים" באימון באום-דארג' - התחלתי לסבול מעשרות פריקות כתף חוזרות (כל צניחה, פזצטאות...), הורידו לי פרופיל לקראת סוף השירות - ועכשיו אני מאלה אם החליפות הצהובות הזוהרות שצריכים לטפל בחומרים מסוכנים...

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 03-05-2007 בשעה 10:45.
ישן 03-05-2007, 20:40
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "איפה חברי הפורום שירתו בצבא ?"

שריון, צמ"פ בגד' 430, קמ"ט, בה"ד 1, קק"ש, מ"מ טירונות בביסל"ש, קמב"צ בענף טירונים בביסל"ש, מילואים במחס"ר של גדוד שריון ב847.

לצערי עקב עבודה בתחום מבדר ומהנה במיוחד אינני מסוגל לקבל שחרורים לטובת ביצוע מילואים למעט מספר אימונים בהם השתתפתי ותעסוקה אחת עד 2003.

לצערי לא יכולתי להביא תועלת במלחמה לחטיבתי, אולם כן תפסתי עמדה בהגנה על אחד ממוצבי מדינת ישראל, מול מפגינים הרבה ואיומים שונים (שלא התממשו לשמחתי).

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-01-2008, 22:53
צלמית המשתמש של אפרתי
  משתמש זכר אפרתי אפרתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.04
Facebook profile
חיל האוויר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "איפה חברי הפורום שירתו בצבא ?"

טכנאי דרג א' סופה
* סוף 2004- קד"צ בטכני (כן כן, אני מודה בטעות הנוראית)
* 2005 - אמצע 2006 - טייסת העטלף
* יוני 2006- סוף תקופת הקמת טייסת אבירי הזנב הכתום
* בושת מלחמת לבנון- חזרה לעטלפים
* לאחר המחדל- בחזרה לאבירים עד סוף 2007
* סוף 2007 עד ההווה- מובטל (:

לסיכום, שירות שלא נהניתי בו בכלל לצערי הרב.
לדעתי יכולתי לתרום הרבה יותר ביחידות אחרות בפרט ובחילות אחרים בכלל (כאן לא הכוונה לחו"ל, אלא בארץ), ודי רע לי עם זה ששירתתי בחיל שחצן, מתנשא ומגעיל שאני לא כ"כ מסמפט בלשון ההמעטה, והמבין יבין טוב מאוד, במיוחד חברי הפורום ואלה ששירתו איתי.

(אע"פ שאני מבין טוב מאוד שהתפקיד שעשיתי חשוב מאוד, ואני גאה מאוד בצה"ל ובמדינה- כמה שנשמע אבסורד שאני נוגד את כל מה שאמרתי מקודם, אבל ככה זה שאתה גדל עם ערכים ואז הכל מתנפץ לך בפנים, אתה חי בהכחשה)

מקווה שלא חרגתי יותר מדי מהנושא.

ישן 01-01-2008, 23:08
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 314 שנכתבה על ידי אפרתי שמתחילה ב "חיל האוויר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אפרתי
טכנאי דרג א' סופה
* סוף 2004- קד"צ בטכני (כן כן, אני מודה בטעות הנוראית)
* 2005 - אמצע 2006 - טייסת העטלף
* יוני 2006- סוף תקופת הקמת טייסת אבירי הזנב הכתום
* בושת מלחמת לבנון- חזרה לעטלפים
* לאחר המחדל- בחזרה לאבירים עד סוף 2007
* סוף 2007 עד ההווה- מובטל (:

לסיכום, שירות שלא נהניתי בו בכלל לצערי הרב.
לדעתי יכולתי לתרום הרבה יותר ביחידות אחרות בפרט ובחילות אחרים בכלל (כאן לא הכוונה לחו"ל, אלא בארץ), ודי רע לי עם זה ששירתתי בחיל שחצן, מתנשא ומגעיל שאני לא כ"כ מסמפט בלשון ההמעטה, והמבין יבין טוב מאוד, במיוחד חברי הפורום ואלה ששירתו איתי.

(אע"פ שאני מבין טוב מאוד שהתפקיד שעשיתי חשוב מאוד, ואני גאה מאוד בצה"ל ובמדינה- כמה שנשמע אבסורד שאני נוגד את כל מה שאמרתי מקודם, אבל ככה זה שאתה גדל עם ערכים ואז הכל מתנפץ לך בפנים, אתה חי בהכחשה)

מקווה שלא חרגתי יותר מדי מהנושא.

אכן אני יכול להזדהות.. לשרת אצל העטלפים זה נורא ואיום....

אני: חיל האויר מתחילת שנות ה90.
F-16 A,B,C,D,I...לאו דווקא בסדר הזה..
מדריך נץ וסופה.
מילואים היום בטייסת סופה.

מוכר כבר בפורום ככחול יהיר המנותק מהמציאות בגובה 40 אלף רגל.......ודי מרוצה מזה... בסך הכל אוהב לבלות כאן בפורום, בעיקר עם החברים הרציניים והותיקים.
אמיל.

ישן 09-05-2008, 12:03
  משתמשת נקבה יסמין 1978 יסמין 1978 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.08
רושמים? זה מה שעשיתי בשנה ושבע

אוגדה 162 (גיהנום)

חטיבה 401 (אנשים רעים)

גדוד 52

בה"ד 11-הכנה לקצונה (שלא נדע מצרות, ברחתי)

מקשל"ר, כדי לראות מה עושים איתי

חזרה לפיקוד מרכז (אצל דנה מיקה, במקום כלא השאירו אותי יומיים בפיקוד)

היחידה להנחלת מורשת הצנחנים (בזבוז זמן)

שוב פיקוד מרכז (דנה היתה נהדרת)

אוגדה 340 (וכאן כבר הייתי חכמה והתכוננתי לאוניברסיטה)

האוגדה האחרונה ובעיקר החומר שקראתי במסגרת היותי חסרת תועלת (ועוד עשיתי משהו בהשוואה לשאר החיילים בבסיס) הביא אותי לתואר שני בצבא וביטחון. דור משתמטי העתיד גדל בבסיסים כאוגדה 340, דור של אנשים שחושב פעמיים למה לו לשרת בצבא אם הוא עושה מעט מידי, דור שיודע שהוא יכול לנצל את הזמן שלו אקדמית וכלכלית טוב יותר מלשרת ביחידה הזו.
ישן 09-05-2008, 19:41
  משתמשת נקבה יסמין 1978 יסמין 1978 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.08
היחידה היתה שייכת לחטיבת הצנחנים
בתגובה להודעה מספר 337 שנכתבה על ידי speedy_7 שמתחילה ב "היחידה להנחלת מורשת הצנחנים?"

כלומר נסעתי לבית ליד לקבלת שירות צבאי ולקבול על העדר קבלת משכורת (והמשכורת בלב תל אביב היתה של תומכת לחימה-הרבה יותר מאנשי הקריה ששרתו ממול). בזמנו היה ליחידה בנוסף לסניף התל אביבי, סניף בגבעת התחמושת. שם שרתה מש"קית חינוך (שעשתה בדיוק מה שאני וחברתי ליחידה בתל אביב עשינו-כלום). הבחורה בגבעת התחמושת היתה שייכת ליחידה אחרת, לא של פיקוד מרכז.

שתי חיילות, שלושה פנסיונרים.

מה כן עשיתי? נקראתי לייצג את צה"ל ביום הזיכרון וצנחתי על הקבר (טיפלו בי באמבולנס שהיה במקום עבור המשפחות) והשתתפתי בהלווית שני חיילים שנהרגו בהתהפכות רכב.
ישן 17-07-2008, 20:10
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
צבאי עוד שריונר

נראה שהשריונרים די דומיננטים בפורום הזה

מתברר שלי ול mk.llb יש מסלול כמעט זהה רק שאני החלטתי אחרי הגיבוש לחובלים שים ואני לא הולכים ביחד.

חטיבה 7 - מסלול בגדוד 75
מט"ק בגדוד 82
מדריך בביסל"ש
מט"ק בגדוד 77
מילואים-הסבה למרגמות ומאז...רגם
(אנשי המרגמות הוי אנשי המרגמות-אנשים נחמדים רק חבל שהם @#$%₪!*)

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-02-2010, 19:05
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08

פשששש איזה אשכול מלא כבוד

חבל לי על האנשים שיש להם רק הודעה אחת או שתיים ולא יותר, כלומר באו, נרשמו, כתבו תגובה אחת ומעולם לא חזרו...

בכל אופן, אוסיף רק את קורותי הצנועות:
אוג' 99, התגייסתי לשיריון לחטיבה 500 בגדוד 430 סערה ז"ל, לשירות על מג"ח 7ג'.
במרץ 01' יצאתי לקמ"ט (כן, אני יודע - זימון מאוחר מאוד) וכשסיימתי אותו, שנה לפני השיחרור, שלחו אותי להתבזות (ויש שיאמרו - לנפוש) בהנדסה קרבית כסמ"ח טג"שים בבהל"צ...
במילואים למזלי, אני בחזרה על הכלי עם הצריח

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-02-2010, 21:15
  משתמש זכר טלמוס טלמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
שירתי בנ"מ

שלום לכולם

התגייסתי ב31/7/85 בדיוק שנים עשר יום אחרי הבגרות האחרונה
ניסיתי להגיע לחובלים ולא הסתייע בידי עקב מחלוקת קשה עם הפסיכולוג, מחלוקות שיעמיקו לאורך כל הסדיר שלי.
ביקשתי נ"מ (טעות שעד היום אני אוכל את הלב על זה)
במו ידי הרזות (אז...) ושל 199 חברי לטרום טירונות העברנו את כל בט"ר פלמחים של הנ"מ לבט"ר ניצנים שאנשי השיריון נטשו.
בתום שלושת חודשי הטירונות (לא טעות - זה כולל שלושה שבועות של טרום טירונות נוראית)
קורס בסיסי דרקון בביסנ"מ הרצליה
שלושה חודשים בגדוד המאוס 946 ויציאה למכי"ם בגדוד 17 בערבות ירוחם.
חזרה לביסנ"מ + קורס הדרכה של חודש בטכני ומדריך "בזק" טיל הכתף הרד-איי .
שמונה חודשים נפלאים במשאבי שדה עם מילואימניקים שמהם למדתי מהו הצבא האמיתי.
במרץ 87 יציאה לבה"ד 1 אגמ"י - גדוד הדס וסיום ביוני 87.
בהשלמה החילית תש כוחי ופרשתי במהלך מוטעה , ששנים רבות מדי עד שתיקנתי טעות מרה זו.
חזרה לביסנ"מ וסיום הסדיר בדרגת סמל כמדריך בזק.
ב89 עברתי לינמ"מ ושם סוף כל סוף הגיע ההנאה מהצבא שהגיע לשיא בקורס צניחה כמילואימניק במסגרת האוגדה,קורס שכלל צניחות לילה ושק חזה.(יש לציין שבעקבות קורס זה שבו שישה מתוךך שבעת לוחמי הינמ"מ נפצענו- הגיעו לבסוף למסקנה הנכונה שיותר קל להפוך צנף לנ"מ מאשר נ"מ לצנחן)
ב94 הועברתי לגדוד כלשהוא (סליחה על הסניליות) וב96 עם פריצת דיסק קטלנית הועברתי להיות מפיץ צווים
לאחר שסירבתי בוועדת שחרור של הנ"מ להשתחרר מן המילואים!
ב96 התנדבתי לקצין העיר ת"א כמודיע נפגעים- ולקח כ8 חודשים עד שהחכמים מענף תנועת כ"א מילואים בבקו"ם אישרו את הבקשה. יחידת המילואים בנ"מ אישרה, קצינת העיר ת"א דרשה אותי, והחכמים בבקו"ם הודיעו שיש לי מקצוע נדרש( כולו מפיץ צווים...) כ"כ טענו שההחלטה סופית. לאחר שאיימתי שאפנה לנקח"ל ולעיתונות, תוך שלושה ימים הועברתי לקצין העיר..
ב98 התחילה פעילותי כמודיע מס' 3
ב99 סיימתי קורס מודיעי נפגעים ועליתי לדרגת סגן
החל משנת 2000 משמש כמפקד צוותות בתי העלמין של קצין העיר ת"א בשגרה
ובחירום כמפקד קריית שאול בדרגת רס"נ ובלי רבע יום בקבע אך לצערי עם למעלה מ250 לוויות
מאז שנת 98.
לצערי היו שנים שבהן לא רק טייסים היו עושים יום מילואים בשבוע אלא גם אני, הדל באלפי מנשה.
שיהיה לכם שבוע טוב וסליחה על המאמר הארוך

קצת דם חוסך הרבה דם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.61 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר