לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2004, 17:39
  הר הבית בידינו הר הבית בידינו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
בואו אני אסביר לכם משהו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי PeaceMan שמתחילה ב "התכוונתי בעיקר שיש להם בסיס..."

למה פחות רוצים ללכת לחיל התותחנים? בואו אני אסביר לכם דבר פשוט.
הנוער לפני גיוס של היום מחפש כמה שיותר אקשן וקרבה בקרב לאויב. אני יודע את זה גם מחברים שלי שרוצים ללכת לסיירות אבל לא לתותחנים. לפי מה שהבנתי תותחנים פועלים כיום כחי"ר לגמרי. לא יודע אילו משימות נותנים להם(אגב,מי שיעקב אחרי החדשות יגלה,כי זה ברור כמובן, שכל האקשן נמצא בעזה, זאת אומרת גבעתי, אס אל תשוו את חיל התותחנים לגבעתי, כי יהיה פער רציני, גם אל תשוו גבעתי לצנחנים כי גם שפ לפי דעתי, יהיה פער רציני) אבל בעקרון הם פועלים כחי"ר.
אבל נניח במלחמה? מה עדיף? להיות ממש במרחק מטרים עם האויב? או להיות במרחק של לפחות 5 ק"מ? אני חושב שהתשובה ברורה לגמרי. ברור שעדיף בזמן מלחמה להיות בחי"ר ואפילו בשריון (רק למי שמחפש את האקשן) כי זה יותר קרוב לאויב.
אבל נראה לכם שתהיה מלחמה בזמן הקרוב? בנוסף מה שלגתי הופך את החיל לקצת אפור, זה שמי שיתגיס לשם יש סיכוי שיכריחו אותו להיות תומך לחימה... זהו... אז לקחת בחשבון...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2004, 20:50
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
שבטה הוא בסיס טוב מאוד
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי PeaceMan שמתחילה ב "המצב שלי קצת הרבה שונה , אני..."

נכון שאין שם תנאים כמו אלה שיש בחלק במסיסי ההדרכה האמריקאיים שנפתחו בשנים האחרונות לכמה מיחידות החי"ר. אבל בסך הכל הוא לא נורא: יש אוהלים על בטון (ממילא לא יהיה לך הרבה זמן לישון), מקלחות עם מים חמים (ממילא יתנו לך משהו כמו דקה וחצי - ואני לא מגזים - כדי להתקלח בטירונות), ויש כיתות עם מזגן.
בנובמבר ובמרץ-אפריל קר שם מאוד בלילות, אבל באוהלים אמור להיות מעין חימום. בסך הכל הטירונות הוא פרק קצר וחווייתי בשירות הצבאי, וצריך לקחת את זה כך. יש אנשים שחוטפים בשבטה דכאון, כי טירונות זה לא דבר קל, סובלים מחום ביום ומקור בלילה, ומדי כמה ימים - בחלק מן העונות - יש סופות חול מדכאות. היו תקופות שכמעט כל מחזור מישהו היה מתאבד. אבל שוב, זו תקופה קצרה בחיים, וצריך לקחת את זה בקלות. אתה עוד תיזכר בתקופה הזו בחיוך. זו חוויה שכל אחד כמעט עובר בצבא, ואני לא הייתי מוותר עליה.

בעניין כמה שפחות קרבי, אז הגעת למקום הנכון. התותחנים לא מקבלים משימות מסובכות מדי בשטחים, ולא מכניסים אותם לגזרות הקשות. נכון הוא, שההילה שלהם היום לא מה שהיתה פעם (בעצם, אף פעם לא ממש היתה להם הילה גדולה) משום שצה"ל כבר לא בלבנון ואין להם הרבה תעסוקה בתחום שלהם. אז מה? זה לא חיל רע כל כך, האנשים טובים, התנאים בבסיסי הקבע בדרך כלל טובים, וגם התעסוקה בשטחים לא כך נוראה. ממילא בשנה הראשונה של הצבא אתה בעיקר תשמור, תעשה מסדרים ולא תישן כמעט - ולא משנה באיזה חיל תהיה.

ישן 01-12-2004, 16:26
  the-unknown-friend the-unknown-friend אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
למה חרא בתותחנים, הנה התגובות שלי מתוך אשכול אחר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PeaceMan שמתחילה ב "למה תותחנים נחשב לחייל לא טוב?"

עכשיו אני אפנה אל המתגייסים, עם כל הכבוד לעובדות הנחמדות שכתב עמיתי עידו, להיות חייל פשוט בחיל התותחנים בגדודים הסדירים, שזה המקום שרוב המתגייסים מגיעים אליהם מה לעשות, זה פשוט חרא. היחס אלייך הוא מחפיר וזאת לא סטיגמה. אתה חלק מצוות גדול של כ-9 חיילים שכל אחד עושה עבודה קטנה ומינורית ואולי היא חשובה אבל אי אפשר לקרוא לה מעניינת. רוצים דוגמא? מס' 4 טען עם כל הכבוד שנותנים לו בחיל זה חייל שתפקידו לטעון פגזים של עד 46 ק"ג, מס' 7 רץ קוי זה חייל עם אפוד שרץ כמו טמבל עם כבל תקשורת לחבר לאיזה נגמ"ש ואחרי הוא חוזר ומכניס כמה חנו"ת.. אוו.. מעניין.. מס' 3 מרים פגזים מבחוץ ומכניס אותם פנימה.. הוא גם מכוון את המרעום בעזרת מפתחות מוזרים כאלה, כמו מוסכניק שמרכיב לכם ת'סשי.. תעזבו.. התומ"ת זה כלי תלאים שמקורו במלחמת ויאטנם, אל תצפו להנדסת אנוש איכותית, ההרגשה לנסוע בו זה כמו ההרגשה לנסוע בכלי ממלחמת העולם, הוא אולי עושה את עבודתו אבל מה עם החיילים? ומה כאשר אתה לא יוצא לקורס מפקדים מגלל מפקד נאלח ונשאר לשרת בסוללת פז"ם (הותיקות) ומה קורה כאשר יש חייל שנשאר לשמור 14 שעות רצוף!! מגלל שאין חייל צעיר שיחליף אותו כי כולם טוחנים, ואף פז"מניק לא מוכן להחליף אותו כי הם פז"מניקית הרי.. ואין מפקד גבר שיעמוד מול הפז"ם ויגיד להם להחליף אותו?

אז אולי מדברים איתכם על טכנולוגיה ושכלולים של התותחנים, אבל מה ייקרה אם בסופו של דבר תמצאו את עצמכם כחפ"שים הורסים את הגב ואת האוזניים בסחיבת פגזים של בין 39-46 ק"ג ואחרי זה עושים מילואים של חודש בשנה, כל שנה במשך 18 שנה כי לאחר השחרור עושים אותו הדבר.. וואלה תהיו בריאים, אבל מהתותחנים, אם כבר אתם שם, תעשו הכל להגיע ליחידות שיש אליהן מיונים (מיתר, מ"ט, MLRS, נורית, תא"ט ומטרואולוגיה), אם כבר הגעתם לגדודים הרגילים תעשו הכל לצאת לפיקוד ולברוח מהטחינה שאני לא רואה סיבה שמישהו יירצה בה, ואם לא פיקוד אז קורס מקצועי אחר כמו קורס חובשים או משהו בסגנון, העיקר לא להשאר חפ"ש בסוללת הפז"ם, שם כל הערכים שהרעילו אותכם כעת לפני הגיוס, להכל את אתם יכולים להגיד שלום.

אז אולי עידו ועוד כמה אנשים יגידו לכם שזה לא ככה ואל תקשיבו לי (אני בטוח שזה מה שהוא יגיד), ואולי הם יגידו שאני סתם בייכן, אבל מכיוון שאני לא רוצה שתעשו את אותה הטעות שאני עשיתי אני כותב את הדברים האלה. בטח הייתי יכול לומר ששירתי בחיל מצוין והייתי לוחם גדול שעשה שירות מסוכן והכל, אבל אני אומר את האמת, האמת שהיה חרא, היתה שינאה לסגל המפקדים והרגע הכי מאושר בשירות שלי היה שהשתחררתי, ואז לקחתי את הכומתה הטורקיזית ניגבתי בה ת'תחת והחזרתי אותה לצה"ל..

אתם תעשו את השיקול שלכם, אם אתם רוצים תקשיבו ואם לא אז לא. בכל מקרה אני אומר אני האמת שלי.חח.. מצחיק אותי הצעירים המורעלים כאן בפורום שחולמים להגיע על "מיתר",על יחידה מיוחדת שמפעילה אמל"ח סודי שיימצאו את עצמם בסופו של דבר תקועים עמוק בחרא של הסוללת פז"ם (וזה בדיוק מה שקרה לעידו), ששם יש קליקות, תככים, קומבינטורים, מזימות וכל מיני סיפורים מוזרים של חיילים בעייתים. כי בסופו של דבר הפיקחים יצאו מקרבי, הטובים יצאו לפיקוד, המבריקים (חלקם לפחות) המשיכו לקצונה, והבררה נשארו כחיילי העם בסוללת הפז"ם המגעילה.

בסופו של דבר אתה מבין שהיית עוד איזה מספר של חייל בעוד איזה גדוד עלוב שכבר לא קיים כבר ועשית איזה משהו ששווה איזה חתיכת מגן עלוב מעץ שעליו יש את סמל הגדוד המכוער, אותו סיכה מכוערת ששברת ביום שהזדכת על מדי ה-א' בבקו"ם. ודיברתי על עצמי, לא עלייך.

אתה יודע מה, הייתי יכול לראות את הכל כחוויה קצת נחמדה אבל למה זה צריך להיות סיוט שיחזור אליי כל שנה פעם בחודש?! מה עוד שאני פרייאר לגמרי ואני רק 3% מגלל אוכלוסיית גיל 21-40 בישראל שעושה מילואים של מעל 21 יום בשנה!!!

כאחד שסיים שירות בחיל אני לא רואה סיבה שמלש"ב יירצה להתגייס לתותחנים. בטח הוא יכול להיות מסונוור מהשמות המפוצצים "מיתר"- יחידה סודית! שמי שמכיר את הכלי שלה יודע שזה חנטריש אחד גדול, נורית! מטארולוגיה! תא"ט! M-L-R-S רקטות.. ואווווווו מדהים, אבל בסוף שאתה מוצא את עצמך מרים פגזים מלאי בוץ ושם אותם על המגש כמו טמבל.. לשם האימון..

חבר'ה שלא יעבדו עלייכם עם ה"הביאו אותי בתחכום וזיינו אותי בעוצמה":
1. רובם מגיעים לגדודים! ולא ליחידות המיוחדות.
2. רובם נשארים חיילים בגדודים ונשארים בסוללת הפז"ם חפש"ים!
3. רובם לא מצליחים לצאת על פרופיל 21 ולצאת מקרבי.
זאת האמת וכולם יודעים זאת!
ככה שלרובכם נגזר לטחון, אם כי זה שאתם יודעים לגלוש באינטרנט אולי מעיד עלייכם שונה, אבל זה תלוי במזל שיש לכם עם המפקד האישי שלכם, אם אתם טובים אבל המפקד שונא אותכם, הלך עלייכם.
התותחנים משקיעים הרבה בשיפור התדמית של החיל בקרב המתגייסים, אבל שלא תטעו, החיל לא השתפר עד כדי כך!
חשבתי שמן הראוי לומר למתגייסים את האמת שלי, אם למישהו זה מפריע כי חס וחלילה אני מוריד את המוטבציה לחיל אז על הז*ן שלי, לא אכפת לי.

השירות שלי בקרבי היה ממרמר זה מילא, אבל האם הצבא משלם לי על הטיפולי הפיסיותרפיה שאני עושה ועל הכאבי גב כל שלישי וחמישי? לא נראה לי..

לעידו תאמין לי שאני יודע טוב טוב מה זה פז"ם, אבל תאמין לי שאני גם יודע טוב טוב מה זה קצינים ומש"קים אפסים, אחד הדברים החותכים ביותר שאני יכול לומר שבכל השלוש שנים שלי בתותחנים לא ראיתי מפקד או קצין אחד שראיתי אותו כמושא להערצה או דמות למופת.

תשמעו היחס לחייל הוא מחפיר וזה הבנתי שזה תהליך מתמשך והולך של כמה שנים.

אלמנט נוסף שפוגע בתותחנים היא העובדה שעקב המוטבציה הנמוכה יחסית לגיוס לחיל, הבקו"ם משבץ לחיל גם מתגייסים שלא רצו להתגייס בכלל לקרבי, שלא לדבר על תותחנים! החמור הוא אלה שהגיעו לתותחנים מלאי מוטבציה ורצון להתגייס ליחידה מובחרת כמו "מיתר" ובסופו של דבר איבדו את עצמם בסוללה סדירה ופשוטה של גימליסטים, קב"ניסטים, בכיינים ואנטיפאתים והצטרפו לזרם האי-מוטבציה.

באחד הימים האחרונים שלי עשיתי רשימה של כל החבר'ה התחילו ביחד איתי טירונות ומה קרה להם בסופו של דבר. תתפלאו מתוך רשימה של כ-60 חיילים שהתחילו ביחד את הטירונות פחות מ-10 נשארו חיילים פשוטים. זוכרים שהזכרתי לכם שרק שליש יוצאים לפיקוד ומהם רק חצי ממשיכים לקצונה? תעשו לבד את החישוב כמה נפלטו לכל מיני ג'ובים שונים ומשונים ויצאו על קב"ן ועל מי יודע מה, תקעו אותם בכל מיני חורים, רק מבחינתם שלא יהיו בקרבי..

תעשו לבד את החישוב, שיהיה לי בן בעזרת השם, אני אומר לו שאני הייתי תותחן ושהוא לא יהיה.

יום טוב לכולם.

ישן 01-12-2004, 18:13
  the-unknown-friend the-unknown-friend אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תשובה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי הר הבית בידינו שמתחילה ב "the-unknown-friend"

התותחנים הם בהחלט לא חי"רניקים רגילים. חי"רניק רגיל עושה הכשרה ברמת רובאי 07. תותחן עושה ברמת רובאי 03. ההבדל ברמת רובאי 03 לרמת רובאי 07 היא ענקית. חי"רניקים עוברים בנוסף להכשרת זריקת הרימון והפרט חוליה שעוברים בתותחנים, גם הכשרת לש"ביה, כיבוש יעד מבוצר, תרגיל מחלקתי, תרפ"ל, שימוש בפק"לי חי"ר שונים (RPG, מרגמה, M203, לאו, מא"ג, מק"כ ועוד), ביצוע שיטות תקיפה באמצעות נגמ"שים ורגלית.
מגלל כל אלה תותחנים משובצים בגזרות לא חמות לעומת הגזרות של החי"רניקים.
כן בטח עכשיו יענו איזה כמה מורעלי תותחנים ויגידו "שאני שירתתי בקו שטחים תפסנו 2 מבוקשים", "שאני הייתי בקו הרגנו מחבל..." וכל השטויות האלה, שמע לי- האמת כואבת! אין כמעט שום אקשן בקווים, זה לא כמו הנח"ל שתקועים בחברון או גבעתי שתקועים בעזה, זה התותחנים שתקועים בדר"כ בין מרכזי הערים הפליסטינאיות לבין השטחים שלנו או בקיצר במרחבי התפר. מה שעושים בדר"כ זה יושבים או בפילבוקס או שתקועים במחסום. עוד פעם ייקפצו מורעלי תותחנים ויגידו "אבל גם חי"רניקים יושבים במחסום!!" אני לא אומר שחי"רניקים לא עושים את זה, אבל הסיכוי שחי"רניק ייתקל באירוע אמת הוא פי כמה יותר גדול מאשר תותחן, מה גם שרוב התותחנים שהשתחררו רוב הסיכויים שכל השירות שלהם לא ירו כדור אחד מחוץ למטווח (כלומר בשטחים) אם לא מחשיבים את הפליטות כדור והמשחקים בנשק.

מצד שני יש יתרון, אם אתה מאלה שרוצים כמה שפחות קרבי אבל בכל זאת יש לך פרופיל קרבי, אז תותחנים זה כיוון ראוי.

בקשר לכמות המתגייסים שיש, זה סודי. ואני לא זוכר שכתבתי שלתותחנים מגייסים את הכי הרבה מתגייסים, אז קצת הבנת הנקרא. מה שכתבתי זה שלתותחנים מבין היעדים הקרביים יש את המוטביציה הנמוכה ביותר וזאת עובדה כבר כמה שנים. עקב המוטיבציה הנמוכה ועקב זה שיש בכל זאת לגייס לתותחנים מתגייסים כי אין ברירה אז הבקו"ם שולח לתותחנים גם מתגייסים שלא רצו תותחנים וגם כאלה שלא רצו קרבי בכלל. כל הכוח אדם הלא איכותי הזה שמצטרף לחיל ומצטופף בסוללות הפז"ם של הגדודים הסדירים לא תורם למוטביציה הנמוכה גם ככה בגדודים והפיקחים הם אלה שבורחים מהקרבי, אם בקומבינות של קב"ן או בשטויות האחרות ומשיגים ג'וב, אחרים יוצאים לקורס מפקדים רק כדי לברוח מהטחינה. זאת האמת העצובה בתותחנים.

ישן 06-01-2005, 14:13
  moranchikon moranchikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.05
לכל המזלזלים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PeaceMan שמתחילה ב "למה תותחנים נחשב לחייל לא טוב?"

לכל אחד יש את הדעה האישית שלו,בהתאם לחוויות שהוא עבר באותו חיל, או אם הוא מלש"ב אז מאנשים כאלה ואחרים.
לסיכומו של דבר,לכל חיל יש את הייעוד שלו, ואין כזה דבר חיל לא טוב או חרא מקום,ואני אסביר את עצמי: כמו שאמרו לפני, זה הכל עניין של גישה; אם תשנן לך את המאנטרה שהגעת לחרא מקום, הרי זו נבואה שמגשימה את עצמה,בראש שלך המקום הוא כבר מחורבן,אבל אם תגיד:"וואלה, זה המקום שהגעתי אליו, אני מתאים למקום הזה כי זה למה אני פה, ואני אעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר,כמו שאני יודע!
תאמינו לי שהמקום יראה לכם הרבה יותר טוב,והכי חשוב יעריכו אתכם עשרת מונים!
ולכל המדוכאים של תותחנים: תפסיקו לנצנץ כבר! זה חיל מקצועי וטוב! ומי שהוא דרדס(תותחן,למי שלא יודע),צריך להרים את הראש למעלה ולטפוח לעצמו על השכם,ולהיות גאה!

שנאמר: צנחן טועה,צנחן מת.
תותחן טועה...צנחן מת!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeli-weapons.com/images/israeliflag.gif]
"עם הנצח אינו מפחד מדרך ארוכה."

ישן 20-05-2005, 18:03
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
רק רציתי להוסיף

תותחנים אחלה חיל למרות כל מה שאומרים, אני מסיים טירונות עכשיו בMLRS, ודי נהנה - בעיקר בגלל האנשים.

בהתחלה הייתי די שבוז כי זה לא מה שרציתי, אבל ככה יצא וזה מה שיש. יש לי מזל שלא נשארתי בגדודים לדחוף פגזים, אבל באמת שבכל הגדודים ובשאר היחידות יש אחלה של סגל פיקודי, אחראי ודואג לחיילים שלו.

שבטה מקום די מבאס כשאתה צ'ונג, אבל מסתגלים אליו. האוכל סביר ואפילו די טעים מדי פעם. אבל שוב, הטירונות כלל לא משקפת את הצבא וכולם עוברים את זה. בבסיסי הקבע התנאים אמורים להשתפר פלאים

תותחנים זה החיל הכי מגוון בצה"ל. מי שרוצה סיירת יכול להגיע למיתר ששם ממה שראיתי יש אנשים שפיצים אחד אחד (ודי סנובים), MLRS שזה אחד הכלים הארטילריים הכי חזקים שצה"ל מחזיק היום ועלינו סומכים במצב מלחמה - אני אוהב את השילוב של ללמוד לתפעל משהו טכנולוגי (אני אהיה במרכז המבצעים הסוללתי) לבין להיות לוחם ולתפוס קווים וכל דבר שחי"ר עושים.

פחות קרבי לדעתי זה איכון, שם גם לומדים הרבה ויש מגמות שונות כמו תא"ט ומטאורולוגיה, עושים הרבה חישובים אבל עדיין לוחמים.

שאר הגדודים גם אחלה ויש שם אווירה טובה, עם כל התחרות בינינו יש לי המון כבוד אליהם ושמעתי אפילו שבמחזורים הקרובים הולכים להחליף את ה"דוהר" (התומ"ת) במשהו חדשני יותר.

קיצר, גמלא כבוד, ומי שלא - שביזות.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 20-05-2005 בשעה 23:06. סיבה: מחיקת פרט מסווג
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר