לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2005, 19:07
  Little_Devil Little_Devil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Israeli DF שמתחילה ב "יש לי שאלה בקשר לחליבת פרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Israeli DF
ידוע, כי פרה שלא חולבים אותה חווה כאבים בעטיניה. השאלה היא, מה עשו הפרות לפני שהאדם החל לחלוב אותם?
רעיון שעלה לי בראש הוא כי העגלים של הפרה הם אלו ש"רוקנו" את הפרה מחלב ומנעו ממנה כאבים אך לא נראה לי שהפרה יולדת עגל אחרי עגל..

אם כך, מה התשובה?

לא לא, תראה..
כיום בתעשיית החלב ישנה השבחת גזע, הפרות הושבחו גנטית כדי לייצר יותר ויותר חלב, למען האמת הפרה מייצרת חלב פי כמה וכמה באשר היא מייצרת בטבע. כמובן כל זה בכדי להעלות את הרווחים של התעשייה ולמכור יותר חלב..
הפרות במקרים מסויימים באמת חוות כאבים עצומים בעטינים כאשר לא חולבים אותן באותם רפתות, אבל זה רק משום שכמות החלב אצל הפרה כל כך גבוהה, הרבה יותר גבוהה ממה שהיא אמורה להיות, שהיא יוצרת לחץ עצום על העטינים, דבר שכמובן גורם כאב עז..
לאחר החליבה אני מאמינה שהפרה מרגישה הקלה יחסית, אך מיד לאחר מכן ייצור החלב נמשך ושוב גורם לכאב עז.. וחוזר חלילה.

"באמצעות "השבחה" הגדילו החקלאים את כמות החלב היומית הנשאבת מגופה של פרה לכ-40 ליטרים ויותר, בעוד שלפני עשורים ספורים שאבו מגופה של פרה לא יותר משמונה ליטרים חלב ביום. גופה של הפרה לא הותאם לשינוי, דבר המתבטא במחלות רבות, נכויות וכאבים. הלחץ העצום על העטין גורם לקריעת כלי-דם. כשגידי התלייה של העטין מתרפים - העטין צונח, הפטמות מזדהמות, ובצקות ודלקות עטינים מתפתחות במהירות. פטמות "מיותרות" עשויות להחריף תופעות אלו, ולכן הן נכרתות באמצעות מספריים חדים, ללא משככי כאבים."

מקור- http://www.anonymous.org.il/milk.htm

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2005, 20:10
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
פרה נותנת חלב?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Israeli DF שמתחילה ב "יש לי שאלה בקשר לחליבת פרות..."

סלח לי... אבל פרות לא נותנות חלב... פרות נותנות רק חרא. את השאר צריך לחלוב מהן...
תזכור את זה. זה חשוב בחיים.
בקשר לשאלתך, פרות מייצרות חלב כל עוד יש מי שיונק.... כך שמחכים שפרה תביא עגל לעולם, ואז אפשר
לחלוב אותה לנצח. הבעיה היא, שחייבים לחלוב ממנה חלב יום יום, אחרת היא לא תיתן יותר...
באמצעות פלאי הטכנולוגיה, וההנדסה הגנטית, הצליחו לגרום לכך שפרות יתנו יותר חלב, תוך כדי מחשבה
שתמיד תהיה צריכה או שתמיד יהיה מי שיחלוב אותן. אבל אם לא יהיה מי שיחלוב אותן... יש בעיה...

ישן 15-11-2005, 15:14

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "חחחחח...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ~M~
ד"א! הטענה שחלב בריא לאדם התערערה עקב התגלית החדשה שמראה שיש שם חלבון שדווקא סופג את הסידן!
ככה שאנו מאבדים יותר סידן ממה שאנחנו מקבלים...
ומה נשאר שם? לאקטז? חלקנו מאבדים את האנזים שמפרק אותו עם התבגרותנו...
שומן? לא בריא....
חלבונים? יש גם במקומות אחרים...
סה טו...

נ.ב.
ממתי אנחנו אוכלים מה שבריא ולא מה שטעים?!

נכון אנחנו, בני האדם, אוכלים המון דברים על פי הטעם ולא רק על פי הבריאות.. למה לא, אפשר להנות קצת אחרי הכל.
אני פשוט נגד הטענות של אנשים שאומרים שחלב הוא כל כך בריא, וכל כך טוב, והוא המקור היחיד הטוב לסידן וחלבונים, אז לפחות אתה יודע שזה לא כך..
יש גם דברים אחרים עם אותו סידן, אותם חלבונים, שלא כוללים התעללות מיותרת.. ובריאים יותר.
אנשים פשוט מקובעים בעבר וחיים על פי תפיסות שגויות, או יותר נכון לא מדוייקות, של העבר.

ישן 15-11-2005, 16:09

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "יש לי פתגם בשבילך..."

נכון, אבל אתם נהנים על חשבון אחרים.
על חשבון הפרות..
ובבקשה אל תגיד לי (כי כבר שמעתי את זה המון) "פרות נולדו כדי שנחלוב אותם", "פרות נולדו כדי לתת לנו חלב". כי.. פרות נולדו כדי לתת לעגלים שלהם חלב, פרות נולדו כדי לחיות בחופשי, כמונו.
יש המון דברים טעימים שאינם כוללים ניצול שכזה, אז למה לא לוותר קצת מעצמך, קצת מההנאה שלך, לטובת אלפי בעלי חיים אחרים? והם באמת סובלים, אתה, אתם, חייבים להבין, הם סובלים מהרגע הראשון שהם נולדים כאשר הופרדו בכוח מאימותיהם. למה? כדי שתאכלו לאכול איזה מעדן חלב, או איזה יוגורט, למה?

יש כל כך הרבה דברים אחרים, אפשר לחיות ולהנות גם בלעדיהם.

ישן 15-11-2005, 15:18

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "שטויות במיץ. לא הריון ולא נצחי."

מה אתה אומר?! וממתי אתה נהיית מבין??

את הפרות מרביעים בהזרעה מלאכותית אחרי כל המלטה, כי כאשר הפרה בהריון היא מייצרת יותר חלב כידוע, ובמקום שהעגל "יבזבז" את החלב היקר מעבירים אותו למכלאה אחרת, מבודד מכולם, שאותו מאכילים בבקבוק ומפטמים אותו. את הפרה ממשיכים לחלוב ולחלוב, וכאשר תפוקת החלב יורדת אחרי מספר חודשים שוב מכניסים אותה להריון.
הזכרים עוברים לפיטום ומשם למשחטה.
הנקבות לעמות זאת גדלות עד גיל מסויים ואז שוב, מרביעים אותן, לוקחים את העגלים, ושוב ושוב.

וזאת הכוונה שלי להריון נצחי.

יש כל כך הרבה אנשים לא מודעים.
תפתחו את העיניים ותראו מה הולך סביבכם, איך אתם מקבלים את החלב, את הבשר, את הביצים, את התהליכים אני בטוחה שאתם לא יודעים.
אז להבא במקום להגיד "שטויות במיץ" אני מציעה שתחקור קצת יותר ואז תדבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:31

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר