לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2005, 08:21
  usr19 usr19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05
שחזור BIOS , זוכרים ?

זוכרים את הבעיה שלי ?
לא היתה תגובה אז יכול להיות שהבעייה קשה מדי. חשוב לי לדעת אם יש פתרון לבעייה אחרת אני צריך להוציא 700 ש"ח על לוח אם חדש. אז הנה שוב בעייתי (ואיתכם הסליחה אם אני נודניק):

יש לי מחשב P3 . ה- BIOS שלו נידפק ואיני מצליח לזהות את סוג הלוח-אם או גירסת ה- BIOS (כדי להוריד מחדש מהאינטרנט). אין אפשרות להיכנס ל- SETUP. בהפעלת המחשב אני מקבל רק את המידע הבא על הלוח: Award BootBlock BIOS v1.0 . רכיב הBIOS על לוח האם מכוסה מתכת קירור כך שלא ניתן לקרוא ממנו מידע. על חלק מהרכיבים שבלוח מופיע הלוגו של PCPartner . הכתובית היחידה שמופיעה על הלוח עצמו הינה: ML 94V-0 E211079 0050 .
כיצד אפשר למצוא את הדגם המדוייק של הלוח ותוכנת ה- BIOS ?
האם יש תוכנת DOS שתוכל להציג את פרטי ה- BIOS של המחשב (המחשב כרגע מוכן רק לאתחל מדיסקט) ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-11-2005, 22:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
כן, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה את ההודעה שלך :-)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי usr19 שמתחילה ב "כבר שלושה ימים שאנו טוחנים את הבעייה"

CMOS checksum error זו בסך הכל הודעה שאומרת שה BIOS (התקין) מצא מידע לא תקין בזיכרון הנדיף שלו (זה שלא צורבים, אלא שתוכנו מוחזק על ידי סוללה). הדבר יכול לנבוע מהמון דברים (סוללה לא תקינה, בעיית מגע בין הסוללה לבין זיכרון ה CMOS, או משהו שתוכנה עשתה) - בכל מקרה - המידע אינו קריטי וה BIOS מאפשר לך להיכנס לאפשרות התכנות שלו ולשנות את המידע, ואז לשמור אותו בצורה תקינה. יכול להיות מאוד שמה שנדפק חסר תקנה, וזה יקרה בכל פעם שתכבה את המחשב, אבל עדיין, המחשב יהיה בר עבודה. זה לא אומר שה BIOS עצמו לא תקין. אם הכונן שלך לא מזוהה, יש סיכוי לא רע שהבעייה בכלל בכונן, או שלא ניסית IDE AUTO DETECTION מאז שזיכרון ה CMOS "שכח" את הגדרת הכונן הקשיח...

יותר מזה אין לי הרבה מה להגיד (חוץ מלהמליץ, בדיעבד, שלא תעשה משהו אם אינך בטוח שאתה יודע מה אתה עושה, בייחוד לא משהו שכולל בתוכו דריסה של משהו קיים )

ישן 20-11-2005, 16:55
  usr19 usr19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05
הבהרה לשמי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי usr19 שמתחילה ב "שחזור BIOS , זוכרים ?"

יכול להיות שאתה צודק בקשר לתקינות הביוס אבל שוב אני חוזר
אין אפשרות כניסה לsetup של הביוס (לא על ידי מקש הdel שהינו מקש הכניסה ) !! כשהמחשב עולה הוא אינו מציג את הגדרות המחשב . האופציה היחידה שהמחשב נותן זה חיפוש דיסקט הפעלה בכונן.
למחשב מחוברים שלושה התקנים: דיסק קשיח CD וצורב , בהפעלת המחשב עם דיסקט הפעלה עםדרייורים ל- CD (כגון דיסקט ההתקנה ל חלונות 98 המכיל את כל הדרייורים) - פעולה שעשיתי כמותה מאות פעמים בעבר- המחשב לא מכיר כלל את הדיסק (שניבדק במחשב אחר ונימצא תקין) וגם לא את הCD והצורב.
ניסיתי הפעלה של המחשב (לפני שאני דפקתי את הביוס עם העידכון השגוי) ללא כוננים ועם כל הכוננים ותמיד אותה הודעה והפנייה לכונן הדיסקטים .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:07

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר