לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2005, 20:29
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
לא יאומן !!!!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bagdad שמתחילה ב "21/11/2005 אירועי "הר וגיא" - מתקפת החיזבאללה בכפר רג'אר"

המוצב המדובר הוא מוצב "טוליפ" , מוצב שממוקם מול ראג'ר , וזהו משטח רק"מ של המוצב (מוצב הנמצא בגזרת העמק , שיחסית הייתה מאז ומתמיד גזרה שקטה ) . בעיקרון במוצבים ישנה סוללה שמגינה את המשטח לכיוון האיום , אבל עד כמה שאני זוכר , אין איום ישיר על המוצב מכיוון לבנון בצורת עיירה כזאת ואחרת , אלא מאחורי עיירה ראג'ר (כפר שחציו בלבנון וחציו בישראל , עוד סידור "מנצח" תוצרת האו"ם) שהעיירה מסתירה אותם (כמו למשל רב אל לואיזה) . כמה שאני זוכר , במוצב הזה לא תרגלנו בכלל ירי טילים (בתור שריונאים) , אלא רק התקפת פצמ"רים . מי שיודע אחרת מוזמן לתקן אותי .
בטנק עצמו אין אנשים . כנראה שבמקרה זה גם בכלל לא טנק שעושים בו שימוש (לא נכנס פה בנוהל קו , מי שיודע יודע) . ככה שאין מה לדאוג (וגם להקשיב יותר מדי לפרשני החדשות) , הצוות טנק של המוצב נמצא איפה שהוא נמצא .

מה שמעניין אותי זה מיפה יורים באמת את כל הטילים !!
בתור אחד שבילה זמן די רב במוצב הזה , אחד השקטים (וגם בתוך כפר ראג'ר) , אני באמת נדהם מהתמונות האילו . כנראה שגם אין כבר את הפינת טיפולים הנחמדה של המוצב ....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2005, 21:43
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "ככל הנראה כן"

לקסדת שיריונאים קוראים ג'נטקס (או לפחות מכנים אותה כך).
נומקס זה הכינוי (או שם החומר) שממנו עשויות הכפפות חסינות אש של השיריונרים.

ובקשר לקביעה שזה שריונר, אתה לא יכול להיות בטוח לגמריי מפני שאת הג'נטקס תוכל למצוא גם בנגמ"שים ובכלים אחרים, שבהם הלוחם בכלי נדרש לתקשר עם החוץ או עם לוחמים אחרים בפנים.

הנה הווידאו וכתבה של מעריב:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/011/195.html

נראה הטיל הראשון שבא בזווית שטוחה ופוגע בתובה טס לאט יותר וניתז מהטנק (או שזה רק המנוע שלו?)
הטיל השני שפוגע בצריח גם בא בזווית שטוחה אבל נראה שהוא מהיר יותר (אולי זה רק נראה כך בגלל שזווית הצילום השתנתה), והפיצוץ שלו חזק יותר.
הפגיעה השלישית (שיותר נראית כמו החטאה קצרה או פגיעה מקדימה במזקו"ם) באה ממה שנראה יותר כמו פגז או רקטה - בגלל המהירות, הזווית התלולה יותר והפיצוץ החלש יותר, יחסית לשניים הקודמים.

בסיפור השירות של יוסיפון (שקראתי בפורום הישן, אם יש בכלל שינויים מאז) הוא סיפר שהצליח לזהות טיל טאו בעת מעופו. האם מישהו יכול לזהות בווידאו את סוג הטילים שפגעו בטנק (תוך כדי התעלמות מהבירבורים של רוני דניאל)?
הדבר היחיד שאני דיי בטוח בו הוא שאלה לא היו סאגרים.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 22-11-2005 בשעה 21:46.
ישן 25-11-2005, 09:07
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

תשמע
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "בוודאות רואים טנק זז תוך כדי התקפת טילים- מטריד אותי שהצוות לא"

אז יכול להיות גם שבמידה וצוות אכן היה במוצב בזמן המתקפה (דבר שלי קשה להאמין עוד הפעם , אבל במידה וכן) , הצוות נתקע במוצב (לפי מה שהבנתי , המוצב פוצמר , ויכול להיות הוא פוצמר לפני התקפה על המשטח רק"מ) . ביינתיים המשטח הותקף (אגב , זה אני או שיכול להיות שירו שם גם במקלעים כבדים , משהו כמו 20 מ"מ , או איזה תול"ר ? בכל זאת מאוד מעניין אותי מאיפה בוצע הירי) , והטנק הריק . כשצוות ניצל את ההפוגה בפיצמור כדי לצאת למשטח והכנס לטנק (יכול להיות החיזבאללה ערכו את הסרט כדי להראות רצף של התקפה) , הם גילו שהצידוד כבר לא עובד , ואין טעם לירות מדוכות .
יכול להיות ויכול להיות ....
כמובן גם יכול להיות שהצוות פשוט נמצא בשוק .
ישן 07-12-2005, 04:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "התמונה נסרקה ע"י סירפד במקור"

כתבת:
ציטוט:
הטנק של אייל שמעוני

הטנק לא של אייל. זה טנק 2 של פלוגה ח'. של אסף שצקין. אייל היה על הטנק כטען עם צוות 2ב.
אסף היום הוא סמג"ד גדוד 75 שהטנקים שחוטפים בסירטון שייכים אליו.
המ"פ אז של פלוגה ח', דן נוימן, הוא מג"ד 75 היום.

ישן 23-11-2005, 10:10
צלמית המשתמש של White Lion
  White Lion White Lion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל White Lion שלח הודעה דרך AIM אל White Lion שלח הודעה דרך MSN אל White Lion
הסרטון פשוט מביש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bagdad שמתחילה ב "21/11/2005 אירועי "הר וגיא" - מתקפת החיזבאללה בכפר רג'אר"

שטייניץ: הפרסום החלקי מתרץ התגובה המאופקת

חוסר התאמה בין דיווחי צה"ל לצילומי החיזבאללה בנושא גודל הנזק אותו ספג הצבא במהלך ההתקפה על גבול הצפון שלשום. מצילומי וידאו שפורסמו אתמול בתחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, "אל-מנאר", עולה כי פעילי הארגון הצליחו לפגוע בצורה ישירה במוצבים, בטנקים ובכלי רכב נוספים של צה"ל.

למרות זאת, בתדרוך שהעביר מפקד אוגדת הגליל, סגן אלוף יניב אללוף, תוצאות הנזק כלל לא הוזכרו. כמו כן לא פורסם מספר הרקטות ופצצות המרגמה שנחתו במהלך המתקפה בשטח ישראל. לאחר התדרוף אף העיד אללוף עצמו כי במהלך הפעולה נגרם נזק משמעותי לציוד במוצבים. לדבריו, "מלבד כלי רכב וכלים ממוגנים נפגעו גם תשתיות של מים וחשמל".

יושב ראש ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, יובל שטייניץ, אמר הבוקר כי צה"ל הצניע את המידע המלא על עוצמת המתקפה כדי לנמק את תגובתו המאופקת: "לא ברור לי מדוע לא היו בכלי התקשורת דיווחים על כמות הנפילות ועוצמת ההפגזה שנחתה בשטח ישראל. זה בהחלט מעורר תמיהה, צריך לבדוק מה היו השיקולים. לדעתי בכל מקרה הייתה נדרשת תגובה אחרת". בדובר צה"ל דחו הבוקר את הטענות: "כל נסיון לייצר תמונה כאילו צה"ל לא העביר מידע מלא הינו מוטעה מייסודו", נמסר בתגובה, "עם גיבוש תמונת המצב המלאה, אלוף פיקוד הצפון, אודי אדם, כינס את התקשורת ומסר לה עדכון מלא בעניין".
ישן 23-11-2005, 11:35
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "אני רואה מוצב הרוס, טנק פגוע (שלא מספרי בדיוק עד כמה)"

מוצב פגוע, טנק פגוע ומשאית נשרפת. אני כבר רואה דורות שלמים של לוחמי חיזבאללה מחונכים במורשת המפוארת של המתקפה הזו. כיבוש מוצב החרמון היה השפלה, הסרטון הזה הוא תעמולה חסרת משמעות שחשיבותו לחיזבאללה מתקבלת אך ורק מאותם ישראלים שמתייחסים אליו כהשפלה. מה אתה חושב, שיש לנו טנקים מיוחדים שיכולים להתחמק מתחמושת נ"ט? משאיות עמידות באש? כך נראית לחימה, זה לא משפיל יותר או פחות, ככה זה נראה. מה תראה בסרט של החיזבאללה ? את גופות ההרוגים שלהם? את הגשר שחיל האויר השמיד בדרום לבנון? המוצבים שלהם שהותקפו? המטוסים הישראלים שטסים בשמי ביירות? צריך להפסיק להתרגש מכל שטות שיוצאת מאל-מנר, והדבר האחרון בהחלט שאנחנו צריכים לעשות זה לשלוף תגובות מהמותן ולהתחיל לתקוף רק לשם התגובה. לא תבוא מכך שום תועלת מלבד זו שהחיזבאללה יפיק.

ישן 23-11-2005, 17:28
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
בסופו של דבר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "הסרטון פשוט מביש"

אין פה כל השפלה. מטרת החיזבאללה בפעולה הזאת הייתה נסיון להצדיק את הקיום שלהם בזמן שסוריה מאבדת את אחיזתה בלבנון והארגון נמצא תחת איום של פירוק מנשקו. הכוונה פה הייתה לחטוף חיילים בפעולה מתוכננת ומאורגנת שבסופו של דבר הסתיימה בכמה מחבלים הרוגים, עוד כמה שברחו ובפצועים קל ונזק לציוד בצד הישראלי. אפשר להתווכח בלי סוף על למה כן או למה לא להשיב אש (מה שבכל מקרה קרה לאחר מכן)- העובדות מדברות בעד עצמן, הפעולה הזאת נכשלה.
בנוסף עצם זה שממשלת לבנון בקשה מישראל להפסיק את התגובות, רק מסרס עוד יותר את החיזבאללה.

זה מזכיר לי את הדיון שהיה פה על מקרה האיברהים אל אוול- פאשלה איומה של צה"ל- משחתת אויב הגיעה לטווח אש מחיפה ואף הצליחה לשחרר פגזים! ה"פאשלה" הזאת הסתיימה במקרה היחיד בהסטוריה המודרנית שבו כלי שיט קרבי הניף דגל לבן ובבונוס של משחתת חינם לחיל הים. אותי לפחות, מעניינות התוצאות של המקרים האלה ולא דיבורים על מה היה יכול להיות יותר טוב.
ישן 25-11-2005, 14:22
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
מידע...

טוב, כותבים פה המון המון דברים לא נכונים אז אני יכתוב קצת על מה שהיה תכלס..

קודם כול כתבו שלא השבנו אש.. השבנו אש.. איך שהתקיפו השבנו אש.. אני לא יכול לפרט אבל השבנו אש... שריון ארטילריה וחיל האויר למשל..

הטנקים שהותקפו.. בקשר לזה שקיבל 3 טילים היו בו אנשי צוות, איש לא נפגע..
רוב הטנקים הופצצו כאשר היו במשטח (מה שיש בסרטון) וביגלל זה לא יכלו להשיב באש מן הסתם.. לא היו בהם אנשי צוות.

הפגיעה במוצבים.. נפגעו כמה האמרים, מחסנים ושטויות כאלה.. מה שחשוב שהאנשים היו מוגנים ולא היו פגיעות רציניות.. וממש מטומטם להגיד שזה השפלה.. מה שהיה שם בעצם זה נסיון לחטיפה ופגיעה בחיילים.. מה שנגמר בקצת נזק לרכוש (לא משהו שקשה לטפל בו.. ולא משהו שגורם למוצב להפסיק לתפקד) וכמה מחבלים מתים.. ככה שאני רואה את זה כתבוסה של החיזבאללה..
אני לא יכול לכתוב מה בדיוק היה אבל באמת שאין לכם מה לחשוב יותר מדי על זה, בתכלס וביחסית.. הפגיעות אצלנו היו ממש כלום ואצלהם נהרסה כול הפעולה.. וגם כמה מוצבים.. ומחבלים מתים.
סה"כ הארוע הזה מושקע מצידם, ואל תחשבו שלחיזבאללה לא איכפת ממחבלים שלהם, זה לא איזה אירגון חרטה.. והם משקיעים המון בלוחמים שלהם וב"מבצעים" שלהם.. עובדה שהם מנסים אפילו להחזיר את גופות המחבלים.

הסרטון שלהם הם יכולים לדחוף אתם יודעים לאן..
ישן 26-11-2005, 18:57
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

בוא נעשה סדר בבלאגן בכל הקשור לסרטון ההוא

ציטוט:
הטנקים שהותקפו.. בקשר לזה שקיבל 3 טילים היו בו אנשי צוות, איש לא נפגע..
רוב הטנקים הופצצו כאשר היו במשטח (מה שיש בסרטון) וביגלל זה לא יכלו להשיב באש מן הסתם.. לא היו בהם אנשי צוות.

אנחנו עכשיו מדברים על מוצב טוליפ , זה שמופיע בסרט . איפה נמצאים האנש"צ ? במוצב ? או שזה טנק בנוהל קו , בלי אנש"צ ?
גם כן דיברנו על סרט יותר מורחב , בו טנק (הטנק הזה , או אולי זה מונטאז' כלשהו, או פשוט פרק זמן אחר ? ) גם אכן בשלב מסוים מתחיל לנסוע קדימה ואחורה , אך לא עושה כלום . במה מדובר ?

ציטוט:
שניים מאנשי הצוות באחד הטנקים שנפגעו היו איתי בקמ"ט עכשיו.
לפי מה שהבנתי הנהג נפגע מיד בתחילת התנועה, מה שמנע מהטנק לחלץ לאנשהו.
תוך כדי עמידה הטנק ירה לפחות 7 פגזים על מטרות שזיהה המט"ק (מי אמר שלא השיבו באש) ולאחר מכן עוד הספיק לחטוף RPG ומיד אחר כך טיל נ"ט, נדמה לי שפאגוט, לא בטוח.

רק הנהג נפצע, וגם, לא קשה מדי.

מדובר באיזה מוצב ? אם אתה מדבר על RPG , אני חושב שאפשר להוציא את טוליפ . גלדיולה ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני מניח שבגלל שהטנק היה במשטח אז לא היו לו מדוכות טעונות, אבל בסרטון גם לא רואים הפעלת מיסוך. אתה בטח לא הכתובת לשאלה, אבל איך זה שמוצב במקום רגיש שכזה נשלט בצורה כזאת?
לא ראוי שלפחות סביב המשטח תהיה חומת הגנה/מסתור/גדר נ"ט?

אהמ , למה מה זה מפריע שהמדוכות טעונות כאשר הטנק במשטח ? זה מבצעיות נטו , אין פה זמן למשחקי בטיחות . חוץ מזה , בקשר לטוליפ , הוא לא נשלט מלבנון ואף אין קו ירי ישיר כלשהו משטחו לשטח המוצב , כמו שכבר כתבתי (והסיבה שהייתי כל כך מופתע , ושאלתי מאיפה ירו) .
הירי אגב בוצע מתוך שטח ישראל , על גגו של אחד הבתים בראג'ר . זה אגב קצת פוסל אש לעבר מקורות הירי ...
ישן 08-09-2020, 08:19
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
מאמר בבלוג על הכוונת על נקודת הדמיון בין המתיחות בצפון לתקופת "הר וגיא"

משחקים על זמן: הסלמה בצפון עשויה להתרחש בכל רגע | מאת גל פרל פינקל
חלק מהמאמר מצורף

משחקים על זמן: הסלמה בצפון עשויה להתרחש בכל רגע | מאת גל פרל פינקל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המצב בגבול הצפון מזכיר מאוד את התקופה שטרם מלחמת לבנון השנייה. בינתיים צה"ל מעריך נכונה את כוונות חיזבאללה ונערך בהתאם. אבל האתגר, כפי שהוכח בשנה שקדמה למלחמה, הוא לעשות זאת לאורך זמן.
... ישנם קווי דמיון בין המתיחות הנוכחית בצפון לבין השנה שקדמה למלחמת לבנון השנייה. אוגדת הגליל, עליה פיקד אז תא"ל גל הירש, יוצא סיירת צנחנים, סיכלה אז שורה של ניסיונות חטיפה ותקיפה שערך ארגון הטרור לאורך הגבול.

בין היתר, העריך הירש שחיזבאללה ינסה לחטוף חייל בגזרת הר דב והציב שם כוחות מיחידות מובחרות. בסוף יוני 2005 נתקל שם כוח מיחידת מגלן בחוליית של הארגון, והרג מפקד שטח בכיר. מפקד מגלן דאז, סא"ל אמיר ברעם, יוצא הצנחנים שמפקד כיום על פיקוד הצפון, כתב בתחקיר שלאחר ההתקלות שגם לחיזבאללה "יש פנים ושמות, זה לא שד שיוצא מהקרקע, גם להם האנשים יקרים. פצועים והרוגים קשים להם ביותר". זו אבחנה שנותרה נכונה גם עתה.

גם בנובמבר 2005 הצליחו כוחות האוגדה לסכל ניסיון חטיפה סמוך לכפר עג'ר. כוח צנחנים מגדוד 202, בפיקוד המ"פ אלעד יעקובסון, ביצע הונאה טקטית, שאותה הגה הירש. הכוח מיקם את המארב מחוץ לפילבוקס שבכפר, והציב בו מטרות דמה. מפקד גדוד הצנחנים, סא"ל יניב אללוף (כיום תא"ל ומפקד אוגדת איו"ש), סיפר אז שהכוח זיהה ארבעה מפעילי הכוח המיוחד של חיזבאללה שהתגנבו לכפר ואחד הלוחמים, רב"ט דוד מרקוביץ', "ששמר על קור רוח יוצא דופן, קלע באש מאוד מדויקת על המחבלים והרג אותם".

אבל למרות הדריכות, החשיבה המקדימה והיערכות, ב־12 יולי 2006 הצליחו פעילי חיזבאללה לארוב לסיור של צה"ל, להרוג כמה מאנשיו ולחטוף שני חיילים, מהלך שהוביל לפרוץ מלחמת לבנון השנייה.

בראיון ל"מעריב", בשישי האחרון, סיכם אל"מ רועי לוי, יוצא חטיבת גולני, את כהונתו כמח"ט 300 שהסתיימה בעיצומה של המתיחות הנוכחית. לוי ציין שכאשר חדרה חוליית החיזבאללה להר דב לפני כחודש, הרמטכ"ל אביב כוכבי "קיבל החלטה לא להרוג אותם. בצדק".

ההחלטה נועדה לאפשר להם מוצא מהמשך המתיחות, מוצא שהארגון ככל הנראה בחר שלא לנצל. אמנם, כמאמר לוי, תמיד יהיה מי שימתח ביקורת על החלטות שכאלה, אבל "יש דברים אחרים שרואים מלמעלה. שלא רואים מהרמה הטקטית". מה גם שהמבקרים משוחררים לרוב מנטל האחריות. אבל יתכן גם שהריגת החולייה הייתה מבהירה לארגון שישראל לא תהיה סובלנית לפרובוקציות בגבולה הצפוני, וכדאי להביא גם את זה בחשבון.

עם זאת, קביעת לוי שבצה"ל קוראים את מהלכי חיזבאללה "כמעט כמו ספר פתוח", יש בה כדי להטריד. מוטב לאמץ את הגישה המאוזנת שהציג מפקד הפיקוד, האלוף אמיר ברעם, בראיון ל"הארץ" ביולי האחרון. "הערכת יתר מודיעינית של האויב וכוונותיו גרועה כמו הערכת חסר. אני מסתכל על האיום באופן ריאלי ונערך. המודיעין שלנו טוב, אבל אנחנו מתכוננים גם למצב שבו לא יהיה די מודיעין ונופתע. אני אף פעם לא רגוע: גם אם יהיה לנו את כל המידע, ייתכן שנעריך אותו בצורה שגויה", אמר אז ברעם.

בינתיים צה"ל מעריך נכונה את כוונות חיזבאללה ונערך בהתאם. האתגר, כפי שהוכח בשנה שקדמה למלחמת לבנון השנייה, הוא לעשות זאת לאורך זמן, ואם נכפית הסלמה להפעיל את הכוח נכון.

(מתוך הבלוג "על הכוונת", 7 בספטמבר 2020)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:57

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר