לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2006, 15:56
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
טיפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אחרי לגבעתי ! שמתחילה ב "עזרה בקשר לעמדת תצפית ..."

לא ששירתתי במוד"ש או משהו,אבל עברתי כמה אימונים צבאיים (כן,כן,מתנחל......) ופשוט נורא קשה לתכנן עמדת תצפית כשלא יודעים שום נתון על השטח......למשל מה שבד"כ צריך זה רשת הסוואה,אבל צריך לדעת מה הצבעים השולטים בשטח כדי להתאים את הרשת הסוואה אליהם. המרחק גם כן משתנה.....בשטח מישורי הרבה יותר קל לאתר את העמדה שלכם,ולכן היא צריכה להיות די רחוקה,וכתוצאה מזה גם צריך ציוד תצפית לטווח ארוך יותר,בשטח הררי,יותר קל להסתוות,ולכן אפשר לצפות ממרחק קצר יחסית. בעיקרון ציוד בסיסי של עמדת תצפית צריך להיות כמו כל ציוד שאתה לוקח למקום שבו אתה רוצה להישאר הרבה זמן,כלומר- מים בכמות של 3 ליטר לאדם ליום,אוכל מספיק,משהו כדי לחרבן בתוכו (בצבא משתמשים בד"כ בשקית בתוך קסדה),וכמובן אמצעי תצפית והסוואה-משקפת או כל דבר יותר משוכלל אחר,ואם יש מצלמה עם זום רציני,בכלל טוב. מבחינת הסוואה-רשת הסוואה שמתאימה לצבע השטח. מקווה שעזרתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2006, 18:36
  אחרי לגבעתי ! אחרי לגבעתי ! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
לגבי התצפית ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אחרי לגבעתי ! שמתחילה ב "עזרה בקשר לעמדת תצפית ..."

ל-צנחן 1 ....זה בדיוק מה שאני מבקש שתתנו קצת רקע לגבי "יש כללים בסיסיים לבניית עמדת תצפית, יש תו"ל ויש אמל"ח וכ"א נדרש ".........

פוטסה מי זה ???? אני יודע שזה לא טימור ....אייל ??? וד"א אנחנו לא מרמים קסטרו לא אסר על קבלת עזרה בפורמים ... והדפים שלנו מסריחים לא רשום שם כלום ויש חומר לא קשור על GPS ....

ולעומרי מי שנתן לנו את המשימה הזאת זה שלומי קסטרו מדריך אחרי לגבעתי(כבוד ! ) שמצעיד אותנו לקראת גיוסינו הקרב ובא במרץ ....

לא קיבלנו ממש תשובה אני אודה למי שיודע ומבין בנושא ויכול לעזור לנו ...

ישן 01-02-2006, 18:49

למבוגרים בלבד רק שתדע ...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "אשכרה מלמדים אותכם לבנות עמדות בשטות הזו?!"

אחי אתה ממש טועה זה לא שטות ....אנחנו יוצאים לסדרות שטח של 4 ימים ומבצע של יותר מ14 שעות שבהם אנחנו עוברים ניווטים, התגנבויות, מארב ,תצפיות על מבנים מסעות אלונוקות של 10ק"מ אחרי שלא ישנו למעלה מ-24שעות ...אימוני קרב מגע וגם כל מיני סדנאות של טהור הנשק(זה הדבר היחידי שזכרתי מסדנאה כי המרצה היתה כל כך שוווווווה של יכלתי להתרכז בהרצה שלה ... ) וגם היינו בהשבעה של גבעתי בכותל ביום חמישי האחרון אההה וכמובן גם עוזרים לקהילה צבענו את בית של הקהילה אתיופים בב"ש ..

לכל מי שרוצה לתרום בצבא ולהגיע לצבא עם ערכים אני ממש ממליץ להצטרף לפרוייקט אחרי לגבעתי ...לא רק שאתם מכירים את החברה שאיתם את תתנו את ה-3 שנים אלה גם תלמדו על עצמכם דברים שלא ידעתם וכמה אתם יכולים לספוג ולסבול והכי חשוב לעזור לאנשים שצריכים עזרה !!

ישן 02-02-2006, 08:25

מידע כמה סיבות ..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "בלי שום זלזול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמרי_הולך_לנחל
ודווקא אחרי לגבעתי זה תוכנית ההכנה לגיוס היחידה שאני מכבד ומעריך, ושוב, בלי טיפת זלזול, אבל למה לכל הרוחות אתה צריך ללמוד ניווט, ובמיוחד התגנבות כשאתה לפני גיוס, ובמיוחד לפני גיוס לחי"ר "רגיל"?
תן לי סיבה הגיונית אחת ואני יורד מזה...

עושים לנו אתזה בישביל הכיף שלנו ובישביל שנחווה חוויות כאלה ואחרות עם חבר'ה שאנחנו הולכים לשרת איתם 3 שנים שיהפכו לחברים הכי טובים שלנו בחים... ובישביל שנחשף לעולם הצבא עוד לפני שאנחנו אשכרה עולים על מדים ....

ישן 01-02-2006, 23:12
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
היגיון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי F15i שמתחילה ב "אנחנו לא חיילים, ובכל זאת..."

אני פשוט מציע לשבת ולחשוב בהיגיון בריא..........שאלות ותשובות.

שאלה:מה היעדים שאני רוצה להשיג כאשר אני מעמיד עמדת תצפית?
תשובה: 1.השגת מידע ויזואלי על האויב. 2.הסתתרות מפני האויב.

שאלה:מה הנתונים הבסיסיים הדרושים מעמדת תצפית כדי להגיע ליעדים אלה?
תשובה: 1.שיהיה קו ראיה ממנה אל האויב. 2.שהיא תהיה מוסתרת. 3.שלא תהיה במרחק רב מדי.

שאלה:מה אנחנו הולכים לעשות בעמדת תצפית?
תשובה: 1. לתצפת. 2.לאכול. 3.לשתות. 4.ללכת לשירותים. 5.לישון (במידה וזה הרבה זמן)

הגענו לזה שצריך בעמדה- הסוואה,אוכל,שתיה,אמצעי תצפית,משהו לסילוק הצרכים.

עכשיו פשוט תעברו אחד אחד על הדברים הרשומים,תראו איך אתם מסדרים אותם,ויש לכם פחות או יותר את הציוד.

בקשר לתפעול ובניית העמדה,תראו באיזה שטח אתם הולכים להיות,ותחליטו במקום.

ישן 02-02-2006, 11:05

ניווט ..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]בוקר טוב עמרי (שהולך..."

אנחנו לא רק לומדים ניווט אנחנו גם מתנסים בניווטים ....למשל במבצע שהיה לנו היינו צריכים לנווט לכמה נ''צ ולבסוף לבצע גניבת שק TNT (סתם שק חול עם סטיק לייט...) וכשכל המקום מוגן בפלח''ן גבעתי ואם תופסים אותנו אז הלך עלינו שם...

אני אישית ממליץ לכל מי שרוצה לתת שירות טוב בצבא ללכת לאחרי ולפרוייקט אחרי לגבעתי ...אם אתם רוצים לקבל עוד פרטים תפנו אליי בפרטי ואני אפנה אותכם גם למדריך הפרוייקט שלומי קסטרו הניג'גה האגדי ....אהה ועוד משהו מאוד חשוב !! אתם יכולים להצטרף לפרוייקט וזה לא ישפיע עליכם מבחינה של להגיע ליחידות אחרות יש לנו כמה חבר'ה בקבוצה שיש להם גיבוש מטכ''ל באפריל אבל הם מתגייסים איתנו במרץ ...אז ככה שגם אם נגיד עברתם גיבוש צנחנים אתם עדין יכולים להיות באחרי לגבעתי ולעשות את הסדרות ואת כל המסעות איתנו ...

ישן 02-02-2006, 11:20

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "שמע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמרי_הולך_לנחל
זה לא נקרא להתנסות בניווט... ניווט של כמה נ"צ זה ניווט בסיסי ביותר, שמעבירים אותו לכל חניך בביסל"ח.

אני מאד מעריך את התכנית הזו ספציפית, מכיוון ואני מכיר את חל מהנפשות הפועלות באופן אישי, ושם
התרומה לקהילה באמת גדולה. אבל עדיין אני רואה קבוצה של בני נוער, שלוקחים אותם ומשחקים איתם
נדמה - לי כל היום כאילו הם הולכים לעשות פעולות קומאנדו נועזות בעורף האוייב על בסיס יומי.

נו מה אתה מצפה שיקחו אותנו בהאמר יכסו לנו ת'עינים ויזרקו אייפשהו בשטח שלמדנו כולה כמה שעות לפני ושלפי זה נמצא את דרכינו ?? סמוך עליי שלא עשינו ניווט פשוט והשטח שבו עשינו הוא היה בהחלט שטח שמנווטים בו חטיבות מובחרות ...היינו בבסיס של הסיירות של גבעתי וכשהראנו להם את הניווט שלנו הם היו בשוק שאנחנו כמה חודשים לפני צבא יוצאים עם קשר +אלנוקה+25 ליטר של מים לבד שתבין אנחנו ניווטנו בלי עוזרים בלי כלום הדבר היחידי שהיה לנו זה הקשר אם נלך לאיבוד או משהו ...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר