לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2006, 18:00
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
מי שאמר שאין תשובה אינו יודע מה הוא סח:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "משמעות החיים, מהי ?"

ע"פ מיטב הבנתי משמעות החיים היא (כלומר חוץ מהתשובה 42):

האפשרות שניתנה לנשמה לקיים מצוות בגוף וע"י כך להעלות ניצוצות (=נשמות) קדושה לאחר שיחרורם
מהקליפה.

לכל אדם התיקון שלו כלומר המצוות אותן הוא צריכה לקיים ע"מ להגיע למקומו הראוי בגן עדן.
אולם כל המצוות הנוספות שלא שייכות לתיקון הפרטי שלו ואותן הוא מקיים נזקפות לטובת כל אותם האנשים משורש נשמתו (דוגמא אחת לזיהוי אנשים כאלה היא אנשים שהוא מכיר/ מתחבר מהר).

לאחר שיכלו כל הנשמות מהגוף (אותו המקום הנקרא "גוף") כלומר יבצעו את תפקידן יושלם עולם התיקון
(העולם בו אנחנו נמצאים) ויגיע לתכליתו ועל זה נאמר:
ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד - כלומר האות ו' בשם "ידוד" תהפך לאות י'...

הנושא רחב מאוד אבל מקווה שדייקתי בקווים הכלליים.
שא ברכה.

נ.ב.
ואם תשאל - "מהו אותו התפקיד אותו עלי לבצע?"
ובכן התשובה היא בשני תחומים:
1. מבחינת קיום מצוות - אלו הן המצוות בהן אתה נתקל בקושי הכי רב לקיים.
2. מבחינת לימוד תורה - התחום בתורה אליו אתה הכי הרבה נמשך.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 20-03-2006 בשעה 18:03.
חזרה לפורום
ישן 30-09-2006, 10:12
  נחום20 נחום20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06

שלום לכם!

היות וראיתי שכאן הדעות חלוקות, ושהפורום פתוח לכל איש להביע דעותיןו באופן חופשי, כי אני רואה פלורליזם משני הצדדים.

המשמעות של החיים,בתור יהודי גם אני שאלתי פעם ככה וכל אחד בטח שאל מהו המשמעות של החיים שלנו, חיפשתי משמעות תמיד כי אני הרגשתי תמיד כה בודד ועצוב, שום דבר לא סיפק אותי, מבחינת רוחניות הייתי ריק, ואבוד ועיוור הייתי.

ואז בעקבות השאלות הרבות, ה' פתח לי את הדלת, ה' גילה לי את המשמעות של החיים הזאת, ישוע המשיח!

ישוע בא כדי לתת לנו חיים בשופע ומשמעות רבה לחיינו. מתוך אמונה לישוע הגעתי למסקנה שהוא אותו אחד שנפשי חפצה.

ה' שלח אותו בדמות אדם כדי להביא לנו שלום נפשי ולא שלום פוליטי כפי שהעם חזה, זה נכון גם, וזאת יעשה באחרית הימים, ישוע יבוא בענני שמאיא ויגאל את עמו.- זה יהיה אותו ישוע שרוב עמנו לא החזיקו בו.
חזרה לפורום
ישן 30-09-2006, 10:52
  נחום20 נחום20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי נחום20 שמתחילה ב "שלום לכם! היות וראיתי שכאן ..."

שלום לכם!

היות וראיתי שכאן הדעות חלוקות, ושהפורום פתוח לכל איש להביע דעותיו באופן חופשי, אני אביע את דעתי גם. בתור יהודי גם אני שאלתי פעם ככה וכל אחד בטח שאל מהו המשמעות של החיים שלנו, חיפשתי משמעות תמיד כי אני הרגשתי תמיד כה בודד ועצוב, שום דבר לא סיפק אותי, מבחינת רוחניות הייתי ריק.

ואז בעקבות השאלות הרבות, ה' פתח לי את הדלת, ה' גילה לי את המשמעות של החיים הזאת, ישוע המשיח!. ישוע בא כדי לתת לנו חיים בשופע ומשמעות רבה לחיינו. מתוך אמונה לישוע הגעתי למסקנה שהוא אותו אחד שנפשי חפצה.

ה' שלח אותו בדמות אדם כדי להביא לנו שלום נפשי ולא שלום פוליטי כפי שהעם חזה, זה נכון גם, וזאת יעשה באחרית הימים, ישוע יבוא בענני שמאיא ויגאל את עמו.- זה יהיה אותו ישוע שרוב עמנו לא החזיקו בו.
חזרה לפורום
ישן 02-10-2006, 11:18
  kab.co.il kab.co.il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.06
משמעות החיים

"באמצעות חוכמת הקבלה ניתן לקבל תשובה אמינה לתהייה באשר למשמעות החיים. במשך דורות רבים הייתה הגישה לחוכמת הקבלה פתוחה ליחידי סגולה בלבד. דורות הלכו ודורות באו, ורק לנציגי הדורות האחרונים ניתנה אפשרות לקבל תשובה ממצה על השאלה העמוקה הזאת.

כיום הפכה חוכמת הקבלה מתורת הנסתר לתורה הנגישה לכל אדם בן זמננו, והיא מיועדת במיוחד לאלה שאינם מפסיקים לשאול את עצמם אותה שאלה ששאלו את עצמם בילדותם ובנעוריהם, לאלה אשר גם כשהתבגרו וזקנו עדיין שואלים את עצמם מהי משמעות חייהם ומהי משמעות החיים של כל האנושות, ושאלה זאת בוערת בקרבם ולא נותנת להם מנוח.

אותם אנשים המרגישים את השאלה הזאת בחדות יתרה מגיעים אל חוכמת הקבלה, מאחר שאינם מרגישים מסופקים ומלאים בחיי היומיום שלהם. אין הם מוגדרים כסובלים משיגעונות או כדיכאוניים, הם פשוט אינם מסוגלים להגיע בחייהם אלה למצב של נינוחות נפשית, והקבלה מסבירה את הסיבה לתופעה."

קטע מתוך הספר "אלף שאלה על קבלה" של הרב הד"ר מיכאל לייטמן.
חזרה לפורום
ישן 24-04-2007, 15:54
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
מהי משמעות החיים?

כמובן שניכר מכמה תגובות שכבר נכתבו כאן ששאלת המשמעות זוכה למענה אינדיווידואלי המשתנה מן הקצה אל הקצה.

יש מי שמשמעות חייו היא לעזור לאנשים במצוקה, ויש מי שמשמעות חייו היא להציק לאנשים.

כשאדם שואל "מהי משמעות החיים?" ומצפה לתשובה אחת ואמיתית, הוא יוצא מנקודת הנחה שהמשמעויות שבני האדם מוצאים לעצמם בחיים הן לא תמיד המשמעות שמי שנתן להם את החיים התכוון אליה, והוא בעצם רוצה לברר מהי המשמעות שלשמה נתן לנו בורא העולם את החיים. בהמשך אקרא למשמעות זו "המשמעות האמיתית", ביחס למשמעויות האישיות.

אדם ש'לא מאמין' בבורא, אינו מאמין שיש משמעות לחייו מלבד ההבל האישי והחולף שכל אחד ואחד בוחר בו.

כיצד ניתן לאמת את משמעות החיים האמיתית? (זו שבורא העולם התכוון אליה)

להשתמש בשכל והיגיון ללא נטיות או רצונות אישיים וכך להגיע לחיפוש אמיתי.

בחינת האפשרויות המוצגות, ולמרות שאין להן סוף - לפחות להתחיל.

כאחד שעבר את מסלול החיפוש ומצא מרווה לנפשו ביהדות, אמליץ למי שמעוניין לברר את משמעות חייו לעיין בכמה מאמרים המיוסדים על חכמת הקבלה - מאמרים פשוטים יחסית, ולהתפלל לאלקים שיזכה אותו לראות את האמת. בשונה משאר המשמעויות ה'רוחניות' שניתן למצוא בשוק, היהדות עם חכמת הקבלה רוחנית עד אין קץ אך עם זאת עומקה השכלי גדול לא פחות.

הקדמה לספר הזהר מאת בעל הסולם:
http://www.ashlagbaroch.org/Zohar/HakdamaZohar.pdf

פתיחה לחכמת הקבלה:
http://www.ashlagbaroch.org/Pticha/Pticha.pdf

כמובן שאני ממליץ להתרחק מבני ברוך ומיכאל לייטמן (שאליהם קישרו כמה הודעות לפניי). היהדות הרגילה והאמיתית לא זקוקה לשום שינוי, אלא שעיון קטן בחכמה עליה היא מיוסדת יכול להאיר את השכל. בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י ayedavid בתאריך 24-04-2007 בשעה 15:58.
חזרה לפורום
ישן 12-06-2007, 22:15
צלמית המשתמש של Mad_Tiger
  משתמש זכר Mad_Tiger Mad_Tiger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.02

בעזרת ה' יתברך

כמו שכבר אמרו לכל אחד יש משמעות אחרת לחייו.
ובקשר למציאת המשמעות רבי נחמן מספר על אדם אחד שחלם שבווינה יש איזה אוצר מתחת לאיזה גשר. הוא הוציא את שארית כספו, נסע למרחקים והגיע לאותו גשר. כאשר הוא עמד להתחיל לחפור שם, פתאום ראה אותו איזה חייל שחשד בו: "מה אתה מסתובב פה? מה אתה מחפש פה?" והוא ידע שאם הוא לא יגלה את האמת, אז יאשימו אותו שהוא מתכנן איזו מזימה או משהו כזה. אז הוא אמר לחייל: "אני אגיד לך את האמת, אני פשוט חלמתי חלום, שיש לי פה איזה אוצר, והוא נמצא מתחת לגשר הזה, אז באתי לחפור". אמר לו החייל: "נו, באמת, יהודי טיפש, מאמין לחלומות! אני גם חלמתי שבבית של שמרלה, באיזה כפר באוקראינה, יש אוצר מתחת לבית בחדר הימני שמה למטה, נו אז אני אאמין בזה?" וזה בדיוק הוא. הוא הוא אותו שמרלה ואת ביתו מתאר החייל. כמובן שהוא עזב את הגשר, חזר לביתו, חפר שם ומצא את האוצר. רבי נחמן אומר: האוצר הוא אצלך. אבל מה - לפעמים אנחנו צריכים לנסוע רחוק בשביל להבין שהכל קרוב. החיים שלי הם הרי כל כך סתמיים, לא ייתכן שיש לי אוצר בבית.

בגמרא הקדושה כתוב שכשהאדם נמצא בבטן אמו, מלאך מלמדו את כל התורה כולה ולפני לידתו משכיח ממנו אותה, ומסביר רבי נחמן בתורה קפ"ח בליקוטי מוהר"ן את הכוונה: "כי קודם שיוצא האדם לאוויר העולם, מלמדין ומראין לו כל מה שצריך לעשות ולעבוד ולהשיג בזה העולם" ולפני לדתו משכיחים ממנו את המשמעות לחייו.

להרחבה, אני ממליץ לקרוא את המאמר הזה, שמדבר על חיפוש אבדות, כלומר מציאת המשמעות לחיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
I'm not going to not live because of the fear of what could happen" - Laird Hamilton"

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר