לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2006, 10:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הרב הצבאי הבא: אבי רונסקי מאיתמר

www.ynet.co.il

אילן מרסיאנו וחנן גרינברג

שר הביטחון, שאול מופז, אישר היום (ב') את המלצת הרמטכ"ל, דן חלוץ, למנות את אלוף משנה במילואים אבי רונסקי לתפקיד הרב הצבאי ראשי. הרב רונסקי יחליף את תת אלוף ישראל וייס בעוד חודשים ספורים.

הרמטכ"ל התקשר לרב הראשי, הרב יונה מצגר, והודיע לו כי בחר את הרב אבי רונסקי לתפקיד הרב הראשי הצבאי הבא. על פי החוק, מחוייב הרמטכ"ל להודיע ליו"ר מועצת הרבנות הראשית על המינוי. הרב מצגר בירך על המינוי: "אני מאחל מעומק ליבי הצלחה רבה בתקווה לשיתוף פעולה פורה כפי שהיה בעבר בין הרבנות הראשית לרבנות הצבאית. אני בטוח כי ניסיונו הרבני יוסיף לו ערך מוסף להצלחתו בתפקיד הצבאי הרם".

הרב רונסקי נחשב ל"איש שטח". בעבר כיהן בתפקיד סגן מפקד חטיבת שיריון. ובאחרונה שימש כראש ישיבת "חיצים" באיתמר. הוא כתב ספרים רבים בנושא צבא והלכה, ופסיקתו נחשבת מקובלת על כל רבני ישיבות ההסדר והמכינות הקדם צבאיות.

(בלי פוליטיקה כבר אמרתי?)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2006, 11:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הרב הצבאי הבא: אבי רונסקי מאיתמר"

ראוי לציין שראש אמ"ש (לשעבר אכ"א), האלוף אלעזר שטרן, הודיע כבר ב16.2 על הבחירה ברונצקי לתפקיד. זאת לאחר שמבין המועמדים לתפקיד נותרו שניים: הרב יובל שרלו והרב רונצקי, אך הרב שרלו הודיע כי הוא מפסיק להתמודד ואינו רוצה בתפקיד.
כמו כן, מוזר שבידיעה מתעלמים מהעובדות שהרב רונצקי התנגד לסירוב פקודה בנושא ההתנתקות, שפסיקותיו בד"כ שמות את הצבא לפני ההלכה (כך לפחות חושבים הרבה רבנים שחולקים עליו) וכי הוא חוזר בתשובה ושירת בתפקידי לחימה (התחיל בפנימיה הצבאית בחיפה, אח"כ בסיירת שקד והתקדם עד לתפקיד סמח"ט בדרגת אל"ם).

אגב, אולי סוף-סוף מישהו יפתור את החידה שלי בזכות הידיעה החדשותית הזאת...

וסתם בשביל הכיף, למדתי אצל הרב רונצקי בעטרת כהנים ובמשך תקופה, בכל יום רביעי בלילה הייתה לנו חברותא משותפת ואחריה היינו נוסעים ביחד הביתה (הייתי ממשיך בטרמפים מצומת תפוח), בשאר רוב השבוע הרב היה נשאר בישיבה...

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 27-03-2006 בשעה 11:05.
ישן 27-03-2006, 11:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ראוי לציין שראש אמ"ש (לשעבר..."

עכשיו קראתי את הידיעה המתוקנת בYNET אך גם שם יש טעויות ובילבול בין הרב אל"ם אבי רונצקי לבין הרב אל"ם מוישי הגר (שגם שמו הוזכר כמועמד).

נקודה אחרת: מינוי של הרב רונצקי לתפקיד אולי יוביל לסוף התהליך של התנתקות החיילים הדתיים, בוגרי המכינות וישיבות ההסדר מהרבנות הצבאית.
בשנים האחרונות, כשחיילים דתיים נקלעו לשאלה הלכתית בנושא צבאי הם פנו לרבניהם מהישיבה/מכינה ולא לרבנות הצבאית. המכינה של ישיבת עטרת כהנים אף הקימה קו חם שהיה מאוייש 24 שעות כדי להשיב לשאלות. גם קו חם דומה שהקימה הרבנות הצבאית הראשית לא גרם לחיילים לפנות אליה אלא המשיכו לפנות אל רבניהם.
לאחר פטירת הרב גד נבון ציפו במכינות ובישיבות שימונה רב מחוץ למערכת (מקרבם) שיתן מענה לבעיה זו. החשש היה שימונה אחד מדור התא"לים של הרב"ץ שימשיך את הניכור בין החיילים לרבנות (גם אז הוזכרו כמועמדים הרבנים סא"ל רפי פרץ, אל"ם מוישי הגר, אל"ם אבי רונצקי והרב שרלו).
הרב וייס אמנם לא היה מדור התא"לים, אך נדמה שגם אם התאמץ לענות על הצורך, החיילים המשיכו לפנות אל רבניהם מחוץ לצבא.
אני מניח שמאחר והרבה מאותם רבנים התייעצו עם הרב רונצקי, הפנו את תלמידיהם אליו או לפחות פסקו כשיטתו. התמידים יפנו מעתה אל הרבנות הצבאית ולא אל ראשי הישיבות והמכינות שלהם.

ישן 27-03-2006, 22:00
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
זה די אזוטרי לדון בכך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ראש מנהלת השילוב הראוי זה..."

בפורום צבא וביטחון, אבל בכל מקרה, אולי הוא השתתף בהקמתה (בערך כמו כל אנשי החינוך באיתמר), אבל האיש מאחורי ומלפני הישיבה היה רב היישוב הרב נתן חי. (וכדי שזה יהיה -איכשהו- קשור לנושא, אתקן כבר עכשיו את כל אותן כתבות שייחסו לרב רונצקי גם את רבנות היישוב איתמר; אז לא, הוא לא).

לגבי מנהלת השילוב הראוי, בשנתיים האחרונות הוסיף הרב רונצקי (בצ', אם כבר אנחנו שקועים בנושא, לא בס') עוד ימי מילואים מעבר לשירותו הרגיל כרמ"ט, ובימים אלה הוא עסק בנושא ואף הסתובב בין בסיסי החילות הקרביים וערך שיחות עם חיילים דתיים וחילוניים.

אגב, הקמת מנהלת השילוב הראוי בכלל, מינוי רב ומתנחל בראשה בפרט, ופרסומן של שתי עובדות אלה בעיתונות, עוררה באורח לא מפתיע תרעומת מצד גורמי שמאל מובהקים, אבל לא ארחיב על הנושא כדי לא לגלוש לפוליטיקה, במיוחד בימים אלה. מי שרוצה, יכול לקרוא את פרוטוקול ישיבת ועדת הכנסת לקידום מעמד האשה, שעסקה בנושא, ובמהלכה נאמרו דברים די מדאיגים בעבור חיילים דתיים, ובמיוחד התכופפותם המוחלטת של נציגי אכ"א בפני נציגי הכנסת:
http://www.knesset.gov.il/protocols...2005-05-18.html

(אגב, מתוך הפרוטוקול, יושבי הפורום ישתעשעו במיוחד מקביעתו של איש אכ"א אבי זמיר שכתבה כלשהי של הכתב הצבאי יוסי יהושע אינה מדוייקת ב50% מדבריה, ואז ח"כ רשף חן תמה ברצינות גמורה שזהו "תקדים נדיר שהכתבה בעיתון לא מדוייקת"...)

_________

לגבי מינויו לרבצ"ר, התחזית שלי ששבע שנות הכיהון לא יסתיימו בשקט. הרב רונצקי איננו יס-מן כמו הרב וייס וקודמיו. אמנם הוא בא מתוך המערכת הצבאית ועל פני השטח לא צפויים עימותים, בצורה פנימית המצב שונה, ולאור חוסר ההבנה המוחלט בדרגים השונים בצה"ל ובכנסת בנושא מהותו ותפקידו של רב, צבאי או לא, ההתנגשות עוד תבוא.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 27-03-2006 בשעה 22:29.
ישן 27-03-2006, 22:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "זה די אזוטרי לדון בכך"

אלוף-משנה (מיל') הרב אביחי רונצקי – קורות חיים
הרב אביחי רונצקי נולד בשנת 1951, בחיפה.

בין השנים 1965-1969 למד בפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי בחיפה, מחזור ט"ו.

בנובמבר 1969 התגייס לצה"ל, והחל את שירותו בקומנדו הימי.

בשנים 1972-1974 שימש בתפקידים של מפקד מחלקה וסגן מפקד פלוגה בחטיבת הצנחנים.

בזמן מלחמת יום הכיפורים, שירת כמפקד פלוגה מבצעית בסיירת 'שקד'.

בשנת 1974 מונה למפקד פלוגה מבצעית של יחידה מובחרת.

בשנת 1975 מונה לתפקיד מפקד פלוגה בקורס חי"ר בבית הספר לקצינים.

תפקידיו במסגרת שירותו במילואים:

בשנת 1976 מונה למפקד פלוגת סיור ומודיעין בגדוד הסיור של אוגדת הבקעה.

בשנת 1980 מונה לסגן מפקד גדוד באוגדת אזור יהודה ושומרון.

בשנת 1990 עבר קורס מפקדי גדודים.

בשנת 1996 מונה לראש מטה חטיבת שומרון והועלה לדרגת אלוף-משנה.

מחוץ לשירותו הצבאי עסק בשנים 1975-1976 בהדרכת נערי רחוב מטעם עיריית ירושלים.

אלוף-משנה (מיל') רונצקי הוא בוגר ישיבת מרכז הרב והמכון להכשרת מורים ליהדות.

בשנת 1980 הקים את הישיבה באלון מורה ולימד בה כרב–מורה.

בשנים 1984-2006 כיהן כרב הישוב איתמר, וכן כראש הישיבה הגבוהה 'הסדר' באיתמר בשמונה השנים האחרונות.

לימד בישיבת 'עטרת כוהנים' במשך 12 שנים כמגיד שיעור.

בשנים 1998-2000 כיהן כראש המכינה הקדם צבאית בישוב יתיר בדרום הר חברון.

הרב רונצקי נשוי, אב ל-6 ילדים וסב ל-8 נכדים.

ישן 27-03-2006, 23:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "זה די אזוטרי לדון בכך"

נראה לי שחה"כ חן היה ציני.
לשמחתי זו ידיעה בעעיתון שלא הייתה לי יד או רגל בה... אמנם שלחתי חומר למערכת אך הודיעו לי שיוסי כבר כותב את הידיעה ואין צורך בחומר שלי.
וזה שרפי רשף משתתף בוועדה כח"כ... (זה אמור להיות חבר הכנסת רשף חן )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר