לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2006, 14:47
צלמית המשתמש של yohaim
  yohaim yohaim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.03
מצטער תפוחים,אבל אני חושב שכאן Kill Machine צודק.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "עקב חוסר היכולת העקבי שלך לציית לכללים הברורים של הפורום, אני לא ממש מצטער."

נאמר במפורש לא להעלות את שמה של החנות בגלל הנושא של אפשרות לתביעה משפטית כנגד "פרש",וכן לבקש ממך לא להכפיש פורומים אחרים,כמה לא מקצועיים שהם יהיו,זו לא סתימת פיות.
עם כל הכבוד לי אליך,ויש לי המון,אבל המון המון כבוד,אתה עדיין צריך לציית כמו כולם לנהלי הפורום.
עובדתית היה לך בעיות גם בפורום אחר,ששם בכלל נאסר עליך מלפרסם בכלל.
מכאן אתה רק צריך להסיק את המסקנות.
ותאמין לי שהמפסידים הגדולים מכך שאתה לא רוצה לפרסם יותר הם אנשים כמוני,שנכנסים לפורום על בסיס יום-יומי וניזונים מהידיעות שאתה מפרסם באופן ראוי להערצה כמו רעבים הזקוקים ללחם.
מקווה שתחזור בך,ותשוב אלינו בהקדם האפשרי!

נערך לאחרונה ע"י yohaim בתאריך 07-04-2006 בשעה 14:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2006, 22:41
  yonishtr yonishtr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
אני יודע שבכדי להמנע ממצב של תביעה אפשרית מנעתם
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "עקב חוסר היכולת העקבי שלך לציית לכללים הברורים של הפורום, אני לא ממש מצטער."

ממשתמשים לכתוב כל הודעה שקשורה לחנות הנ"ל, אך הודעתו של תפוחים הינה חיובית למדי, ואין בה שום חשש לתביעה מצד החנות.

מדוע לא לנהוג בכל הודעה בהתאם לתוכנה? האם הייתם מונעים מלהזכיר את המילה "מכונית" אם יצרן רכב מסויים היה מאיים בתביעה?.

ההודעה הספציפית של תפוחים הינה חשובה ביותר, כיוון שלראשונה נסללה התחרות בשוק הזכרונות האיכותיים בארץ.
האם נראה הגיוני שפורום חומרה יתעלם מצעד שכזה?
האם הפורום משרת את משתמשיו טם הוא מתעלם מתופעות חשובות שכאלו?

למה לא למנוע כל צייון לרעה של החנות, ולהשאיר את ההודעה בעוגן, ומי שירצה יותר פרטים יקבל אותם בערוץ הפרטי?
אישית בקניית מוצר כגון זכרון, של יצרן כגון OCZ,משתלם לי לרכוש את המוצר מאותה החנות.

נערך לאחרונה ע"י yonishtr בתאריך 07-04-2006 בשעה 22:45.
ישן 07-04-2006, 14:40
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
חופש ביטוי?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "עקב מגבלות על חופש הביטוי אני משהה את פעילותי באתר פרש"

חופש הביטוי לא כולל את הזכויות לקלל, לפגוע, או להשמיץ גופים או אנשים.

חסימתך מהאתר HWZONE נידונה בפורום זה למרות שאין קשר בין הפורומים, ובטח שהעניין לא קשור לחומרה, וגם אז האשכול ננעל. אני לא רואה בכך מידע חומרתי מעניין, אתה מוזמן לתקן אותי.
האשכול המקורי על חסימתך משם: (לאחר שהוא ננעל לא התלוננת על סתימת פיות)
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...8400#post651061

לגבי אייבורי:
האיסור לדון על הרשת הוא בחירתם של בעלי האתר. לאף משתמש אין זכות להעמיד אותם במצב של חשיפה לתביעה. אפילו אם לדעתך התביעה תכשל אתה לא תחסוך מהם את הערכאות המשפטיות ואתה לא תהיה זה שיצטרך להתייצב בבית המשפט. אם בעלי האתר החליטו להמנע מכך ע"י איסור על דיון בחנות חובתך כמשתמש במערכות שהם מתחזקים ומשלמים עבורם לכבד את דעתם, גם אם אינך מסכים איתה.

בנוסף, אני מאמין שגולש שנכנס לפרש ורואה אזהרה לגבי חנות כלשהי יכול להסיק מכך כמה דברים גם אם הם לא נכתבו במפורש.

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 07-04-2006 בשעה 17:07.
ישן 07-04-2006, 18:36
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

אתה מגזים ללא צורך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "הכל טוב ויפה, אם האתר קופץ לדום מכל איום אין טעם בקיומו"

זאת בחירה של בעלי האתר מתי ואיך להתייחס לאיומים.
עובדה היא שבפורום מתפרסמות הרבה ביקורות חיוביות ושליליות על חנויות שונות בארץ ומקרה כמו זה של אייבורי לא חזר.
ההחלטה בנושא לא שלי ולא שלך, כל אתר/פורום קובע את גבולותיו, ולא אתה אחראי על קביעתם.
אתה מוזמן לפנות לבעלי האתר בבקשה לשנות את החלטתם לאור הפסיקה שהצגת, אבל עוד שזה יקרה אשכולות על אייבורי ינעלו מייד, כי לא לך ולא לי יש זכות לכפות על בעלי האתר את דעתנו, גם אם היא שונה מדעתם.

לגבי האשכול שננעל:
הנעילה היא כיוון שהדיון בו היה על פרסומות ב-HWZONE שמובילות לאינטל.
בנוסף - לטעון שאתר אחר הוא מלוקק וכן שאתה חסום שם כי אתה "מדבר לא יפה על אינטל ובאופן כללי מקלקל כנראה את האווירה הטובה ואת חוזי הפרסום" היא השמצה של האתר, ללא סיבה מוצדקת, כפי שהסברתי בתגובה שאחריה נעלתי את האשכול.

מה הקשר בין פורום חומרה ב-FRESH לבין פרסומות באתר אחר? לדעתי לא קיים שום קשר, ולכן דין האשכול בדיוק כמו שאלה על תוכנה כלשהי -> אשכול שהדיון בו לא שייך לפורום ינעל.

אני לא חושב שיש מקום בפורום לכל מודעת פרסומת לאינטל שתמצא ברשת, ולא משנה באיזה אתר היא פורסמה. גם באתר של toms hardware יש פרסומת לאינטל...

ישן 07-04-2006, 14:49
  BiG Kahuna BiG Kahuna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.03
זה איום?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "עקב מגבלות על חופש הביטוי אני משהה את פעילותי באתר פרש"

סתימת פיות? אתה מלכלך על אתר מתחרה רק בגלל פרסומת שהוא לא בהכרח קשור אליה?
אייבורי איימו בתביעה. אתה מוכן לשאת בקנס במקום אתר פרש? לא? ככה חשבתי..
את מי בדיוק אתה מעניש בזה שאתה "משהה את הפעילות שלך בפורום"? גם בלעדיך ימשיכו לזרום מים בירדן ומי שירצה לדעת מה קורה בעולם החומרה ימשיך להתעדכן.

עשה טובה, אם תחליט לחזור לפעילות, אל תפתח על זה אשכול חדש- זה מוריד אשכולות חשובים יותר למטה..

נ.ב.
החברים amir_2006, רועי AZ וחזי פיפוש היקרים: אתם איתו ב-100%? מצויין- אתם מוזמנים להשהות גם את הפעילות שלכם פה.

נערך לאחרונה ע"י BiG Kahuna בתאריך 07-04-2006 בשעה 14:53.
ישן 07-04-2006, 16:56
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
יפה יפה...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "הוא לא מטריד, הוא צודק."

הגענו לזמנים טובים...אנשים שבאו זה מכבר מנפנפים להם גולשים ותיקים שעשו קצת בפורום.

בכל אופן...העובדה שזו זכותה של ההנהלה הראשית להמנע מ"להיכנס לתסבוכות משפטיות " עדיין אין זה אומר שתפוחים אינו צודק... זכותו של אדם לספר ולבקר חנות מסוימת ולהתריע ציבור קונים, אבל בלי לאמר במפורש "אל תקנו ממנה". טוב, אני נכנס פה לדקויות משפטיות שאני בספק אם יש מי שמבין בהם מתוקף אי היותו עו"ד.

סופ"ש טוב לכולם.

ישן 07-04-2006, 17:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז בוא ואומר לך משהו -
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "לא ייאמן..."

הפורום שלך פשט מזמן את הרגל...למעשה רק תפוחים עוד משאיר אותו בחיים. פורום שנשאלות בו אותן שאלות עשרות פעמים והולך סחור סחור סביב אותם נושאים, והצעות ההתייעלות שמועלות בו אינן מיושמות - בעיני זה פורום שפשט רגל...אבל לא זה הנושא כרגע.

שוב - אני מדגיש, שזכותם של ההנהלה הראשית שלא להיכנס לתסבוכות משפטיות מחד, עדיין אינה אומרת שאין זה סתימת פיות מאידך...

ישן 07-04-2006, 17:17
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
לא, סתימת פיות זה אם אני אחליט סתם למחוק את כל ההודעות שלך באשכול זה.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אז בוא ואומר לך משהו -"

כשאנחנו מזהירים מראש על נושאים מסויימים שהכותב יודע שסביר להניח שינעלו או ימחקו, זה לא סתימת פיות, זו פרובוקציה בהנהלה, כמו שמר תפוחים מאוד אוהב לנסח את זה.

פשט את הרגל? פעם אחרונה שבדקתי, פורום חומרה הוא הפורום הכי פורה בכל פורומי המחשבים... כל השאלות כמעט נענות, אם הן חוזרות על עצמן האשכול ננעל והשואל מקבל תשובה שעליו לערוך חיפוש בפורום, וכל ההמלצות שנתתם בעוגן לא היו ישימות כמו שהסברנו עשרות פעמים. כמו כן גם הת.ד. הפרטית של המנהלים פתוחה להצעות. אתה מעוניין להעלות סקר? אתה רוצה עוגן בפורום? אתה רוצה מדריך מסויים או מאמר? תבקש. אם אתה בעצמך מסוגל לכתוב מאמר, תבוא עליך הברכה, רק תאם עם אחד המנהלים למתן עוגן ולהעברה לארכיון.

זה שבעיניך זה פורום שפשט את הרגל זה מאוד נחמד, במיוחד כשזה בא מפיו של משתמש שטוען שהוא משתמש ותיק מבכירי הפורום...

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 08-04-2006, 14:48
צלמית המשתמש של comfort
  comfort comfort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.04
הוא אדיוט!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "הוא לא מטריד, הוא צודק."

ואם אתה חושב כמוהו אז כנראה שגם אתה...
עם כל הכבוד שאתה מנהל והכל אתה לא תורם חצי מתפוחים!
אותו דבר לגבי השאר ואתה יודע את זה.
למה שלא תגיע איתו להסכם במקום כל פעם לסתום לו את הפה
ולאיים ולנעול.
אחרי הכל לא אייבורי ולא HWZONE מחזיקים לך פה את האתר.

לגבי אייבורי אתה אולי צודק ...למרות שספק גדול אם הם יכולים לתבוע את האתר על
"השמצות" של משתמשים .הרי כולנו יודעים ש99% מ"ההשמצות" הן אמת לאמיתה.
זו כבר החלטה שלכם.
אבל אם זה הופך לשיטה שכל מילה רעה על חנות או אתר תגרור איום ומניעת שיח
אז מה זה שווה??

RLSF
אתה יודע בדיוק מה קרה עם תפוחים וHWZONE שאתה טוען שהוא משמיץ?
אולי זו באמת הסיבה?

הפורום הוא על מחשבים אבל אנחנו עוד לא מכונות כך שלא יקרוס פה שום דבר
אם תהיה סטיה קטנה מנושא החומרה!

נערך לאחרונה ע"י comfort בתאריך 08-04-2006 בשעה 15:04.
ישן 08-04-2006, 15:37
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

מה שהוא עשה זה להשמיץ, לא משנה איך תסתכל על זה.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "הוא אדיוט!"

אני לא מאמין שאם היה מדובר באתר אחר ההודעה הזאת היתה מתפרסמת בכלל. ההודעה הזאת הופיעה כאן רק כיוון שתפוחים מסוכסך עם האתר, וזה בפירוש אינו נושא לפורום חומרה.
אין לי שום דבר נגד תפוחים, אבל הפורום הזה לא מיועד לסגירת חשבונות של אף משתמש עם אתרים אחרים.
שיהיה ברור - אני מכבד אותו מאוד, אבל אין לאף משתמש זכות לעבור על חוקי הפורום שוב ושוב, גם אם הוא תורם מאוד לפורום הזה, אין בכך מתן היתר להשתלחויות חסרות בסיס עובדתי באתרים אחרים.

אין שום סיבה להאשים אותם בכך שיש פרסומת לאינטל באתר שלהם. הפרסומת הזאת מגיעה מרשת פרסומות שהם עובדים איתה, אתה מוזמן לבדוק את קוד האתר - הוא קורא לפונקציה שמחזירה פרסומת מתוך קבוצת פרסומות - לא פרסומת קבועה, ככה שהטיעון של תפוחים הוא הטעייה במקרה הטוב.

זו הסיבה בגללה האשכול ננעל.
פרסומות באתרים אחרים הן ממש לא עניין לפורום חומרה, ובטח לא טיעון לניגוח אתר אחר.

ישן 08-04-2006, 16:55
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "אשמח אם תראה לי את ההשמצה..."

האזהרה היתה עקב פרסומת של פנטיום 4 באתר ספציפי, ולא עקב המוצר עצמו. והנעילה איננה עקב האזהרה אלא עקב כך שהוא מנצל את הפרסומת להשמצת האתר בלי שום סיבה.
מטרת הנעילה איננה למנוע אזהרה נגד הפנטיום 4, אלא למנוע ניצול של האזהרה הזאת כדי לתקוף בלי סיבה אתר אחר.
אני מסכים שיש להזהיר נגד קניית פנטיום 4, אבל זה לא המקרה - תפוחים ניצל את הפרסומת (שאינה באחריות האתר), כדי לנגח את האתר - וזו השמצה.
פרסומת באתר אין משמעותה שהאתר ממליץ על המוצר, ואם אתה חושב כך אתה מוזמן להציץ ב-toms hardware, xbitlabs ו-anandtech, בכולם, שוד ושבר, יש פרסומות לאינטל. האם מכך אתה יכול להסיק ש:
1. האתרים האלה אוהדים של אינטל?
2. האתרים אינם אובייקטיביים?
אם התשובה שלילית עבורם, התשובה צריכה להיות שלילית גם עבור המקרה הזה.

כל פרסומת, לכל מוצר, איננה אובייקטיבית, ובכך לא שונה ענף המחשבים מעולם התוכנה/ההנעלה/המקררים/המזגנים וכו'.
להאשים אתר על כך שיש בו פרסומת היא האשמה קטנונית וקנטרנית מאוד.

ישן 08-04-2006, 20:27
מנהל פורום חומרה

אין שום קשר לאדם שאמרתי שהוא צדק, הדברים שהוא אמר נכונים...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "אל תדאג אני לא ממעיט בערכך או של מישהו אחר"

מה הקשר לותק של תפוחים?... אז תחשוב כאילו אני אמרתי את הדברים האלה, אני יותר ותיק מתפוחים, עכשיו זה בסדר?

זה שאתה חושב שהוא טיפש זה רק בגלל שאתה חולק עליו כאן, ממש כמו פוליטיקה... אני לא חושב עליו כלום, רק שהדברים שהוא אמר נכונים.

אין שום קשר עקיף למה שאמרתי, ושוב, אם אתה לא מבין את זה, לא נורא, אני מסתדר גם ככה.

אני שמח שאתה חושב ככה על המומחים והצלשי"ם, עכשיו אנחנו יודעים שלא כדאי לבזבז עליך את אחד הסימנים האלה אם תתרום לפורום מספיק. זה שהאותות האלה לא מעניקים לך כוחות על בפורום לא אומר שהם לא חשובים. זאת הכרה מצד המנהלים ומצד הפורום לתרומתו של משתמש.

ישן 08-04-2006, 21:39
מנהל פורום חומרה

לא צריך להיות פה שנתיים כדי להבין שיש תקנון וצריך לציית לחוקים שבו.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "אין קשר לותק של תפוחים אלה לתרומה שלו."

ואם אחרי שנתיים בנאדם מסויים עדיין לא מבין את זה, זאת בעיה קשה.
אתה טוען שמכיוון שאותו אחד לא נמצא פה אותו זמן כמו תפוחים אין לו זכות להגיב על הנושא ושהוא טיפש בגלל מה שהוא אומר, אז אמרתי שאם תחשוב שאני אמרתי את זה, כאשר לי יש יותר ותק מתפוחים, זה יעשה את זה בסדר? אין קשר לכמה זמן בנאדם היה פה בפורום ואף אחד לא אמר שלמי שיש יותר ותק יש תגובות יותר נכונות ויותר ענייניות.

הפורום אולי מפסיד, אבל הוא ימשיך להתקיים. תפוחים לא היחיד פה, יש כאן עוד הרבה גולשים רציניים שמשקיעים בפורום וכן מצייתים לחוקים... ואל תגיד לי מה אני מעריך ומה אני לא מעריך. אנחנו יודעים בדיוק מה קורה בפורום שלנו ולמי מגיע הערכה, תפוחים קיבל הערכה די והותר למרות שדרשתי ממנו כל כך הרבה פעמים בפרטי לציית לחוקים מסויימים בתקנון... הוא פשוט מצפצף.

ישן 08-04-2006, 22:18
מנהל פורום חומרה

אני צריך לצאת מהסרט של הותק?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי comfort שמתחילה ב "אתה לא מבין...או לא קורא....צא מהסרט של הותק."

ציטוט:
אם הוא היה פה והיה רואה את התרומה של תפוחים הוא לא היה עונה ככה

שוב: לא צריך ותק ולא צריך לראות את התרומה של תפוחים. תפוחים עצמו נתן קישורים לשני האשכולות שננעלו. כל מה שצריך זה לעיין באשכולות האלה, לעיין בתקנון ובהכרזה על אייבורי וניתן להסיק מיידית שתפוחים לא נהג כשורה. אין לזה שום קשר לותק, וגם אם משתמשים ותיקים אף יותר ממני היו כותבים הודעות כאלה בפורום הודעותיהן היו ננעלות.

טוב אני מרגיש שאני חוזר על עצמי, אתה ממשיך לדקלם את אותו נאום טפשי בלי להבין או בלי לקרוא את מה שאני אומר, אני אנסה להגיב לאנשים קצת יותר רציניים פה.

ישן 07-04-2006, 17:26
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
תפוחים

ראה, תפוחים, חבל על כל העימות.

הפורום הזה הוא פורום מקצועי. אני מניח שרבים כמוני קוראים פה באדיקות (אצלי זה על בסיס יומיומי, ואני מקפיד לקרוא כמעט כל הודעה חדשה ולעקוב אחרי שרשורים מעניינים), וחלקם גם כותב ומתכתב. אין חולק על כך שאתה אחד הכותבים הבולטים, ואחד מן הבודדים שמעשיר את עולם הפורום בידיעות ממקורות מגוונים, על נושאים רבים ברומה של הסביבה הטכנית / החומרתית.

מן הסתם, הכתיבה שלך באה ממקור של ידיעה ושל הבנה, המביא למקצועיות רבה ולצידה - גם לפרשנות ולכיוון חשיבה מסוים. הדבר הזה טבעי, כמובן, אך יש לשים לב לכך שלעיתים הוא מתבטא בנחרצות ובחוסר נכונות להתפשר ולהתדיין (לדוגמא, AMD מול Intel, נושא שבו לדעתך יש משקל רב מאוד בפורום, והיא נמצאת בקצה ספציפי של הסקאלה. אגב, במקרה זה אני מסכים איתך, אבל הבאתי את הדברים בכדי להדגיש את העובדה שבכל מקרה ראוי לקיים דיון).

ביטוי מסוים (ונוסף) לדעותייך ניתן היה לראות בעבר בחתימתך, בה הופיע מסר פוליטי די חריף (במקרה זה, הסכמתי עם המסר - אך לא עם המקום בו בחרת להביע אותו, קרי, פורום מקצועי וא-פוליטי). הצטערתי על הדברים, משום שחשבתי שאין להם מקום פה ושיש בהם בכדי לדחות אנשים מקריאת הודעותייך, שלדעתי מהוות נדבך חשוב בפורום.

בסופו של דבר, הפורום הזה נבנה, מתוחזק ומופעל ע"י קבוצה, שאוסרת דבר כזה או אחר על הכותבים בו. אני מקווה כי ברור לך שבנושא אותה חנות, לא מאהבת מרדכי הם מסרבים לאפשר פרסום הודעות על החנות. צדק המנהל כשכתב לך שמי שיקרא את דבר האיסור יבין מדוע הוא הוכרז, ויסיק את מסקנותיו. נדמה לי שאין פה "צנזורה" או חונטה מקצועית שמשליטה את דעתה, אלא ניסיון לצמצם ואף למנוע חשיפה לתביעה אפשרית (שכן, בסופו של דבר, הייתה פנייה להנהלת האתר בנושא, כך שחששם מוצדק). אפשר להילחם עד מחר ולטעון שהם מפחדים, מסרבים להילחם וכו', אבל אני מאמין שכוונתם למנוע פגיעה בפורום ובגולשים בו (שלא תמיד מודעים להקשר ההיסטורי של ויכוח כזה או אחר).

אני אמנם לא מותיקי הפורום, אבל עדיין מבקש לנצל במה זו ולקרוא לך לחזור ולשקול את עזיבתך הזמנית, ולו למעננו - הגולשים. חבל שתעזוב וחבל שבשל ריב כזו או אחר הפורום ייפגע.
ישן 08-04-2006, 19:55
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
מי אחראי להשמצות בפורומים? בעלי האתר או המשמיץ לכאורה?

על אחריותכם בלבד
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

לכלכתם בפורום? השמצתם ברשת בעילום-שם? אל תתפלאו אם התביעה בדרך. בית-המשפט פטר בשבוע שעבר את מפעילי האתרים מאחריות, והטיל אותה על הגולשים האנונימיים. האם המסכות יירדו?

מקור והידיעה במלואה
http://www.nrg.co.il/online/10/ART/967/621.html

הידיעה המקורית
http://www.haaretz.co.il/captain/pa...0&itemNo=691707

כלומר, כפי שאני טוען, לא הפורום אחראי אלא הכותב. וגם אם הפורום אחראי
אז מדובר בהודעה מסוימת שהצד הנפגע צריך לדרוש בפקס את הסרתה ורק
אם האתר מסרב להסיר אותה יש מקום לצעדים משפטיים.

הגישה המוזרה הזאת שאסור להתייחס לנושא מסוים חסרת תקדים. פורום
ממוחשב הוא העתק של הפרהסיה הציבורית לאינטרנט, כמו שלא יעלה על
הדעת להגביל את חופש הביטוי בכיכר העיר לא יעלה על הדעת לעשות דבר דומה
בפורום ציבורי, אומנם יש לו בעלים שנושאים באחריות (בוודאי כלכלית, לטוב
ולרע) אבל אין להם שום זכות לשים מגבלות לחופש הביטוי, אני ושאר חברי
הפורום (רובם המוחלט) איננו עובדים של בעלי הפורום ומחויבים לטובת
הכלל בלבד.

במקרה נכנסתי לאתר החנות הנ"ל, ראיתי כרטיסי זכרון של OCZ במחיר
חסר תקדים בישראל והחלטתי לפרסם זאת, הדבר הכי טבעי בעולם, יעלה
על הדעת שלא הייתי מפרסם זאת? למה?

לשים לב שההודעה שכתבתי הייתה בעיקרה חיובית כלפי החנות הנ"ל, אם
לבעלים של האתר יש סיכסוך אישי אם מאן דהוא מהחנות הנ"ל, זה לא מעניין
אותי ומן הסתם לא מעניין אף אחד אחר בפורום.

===

עבור "risf" - תוציא לך מהראש שיש לי סיכסוך אישי עם אתר כזה או אחר (אני לא
מכיר שם אף אחד באופן אישי) ואני לכאורה מתנקם בו, האתר הנ"ל מסיבות שאינני
יכול בוודאות לציין מה הן מלקק לאינטל/פנטיום 4 כאשר חסימה של מי שאומר את
האמת (לטעמי) על הפנטיום 4 הנורא היא עוד סממן לכך, כמו הפירסומת (שהינה
בעליל מטעה וגורמת נזק למי שמאמין לה) הנ"ל (שאולי היא באמת מקרית ואולי לא).

בכל מקרה דיבורים על השמצות נשמעים לי קצת מוזרים אלא אם כן הם היו באים
מפי דוברי האתר הנ"ל.

ישן 08-04-2006, 20:05
מנהל פורום חומרה

אתה לא מבין...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "מי אחראי להשמצות בפורומים? בעלי האתר או המשמיץ לכאורה?"

כל זה טוב ויפה, זה רק אומר שאנחנו נצא זכאים במשפט, זה לא אומר שאין להם זכות לתבוע.
לכל אחד יש זכות לתבוע כל אחד ו (שוב) מכיוון שזה הליך שעולה כסף, הנהלת פרש החליטה שלא להכנס למצב כזה...

להנהלת הפורום יש הזכות לעשות כל שהיא חפצה ברכושה, ושלא תטעה, פרש הוא רכוש של חמישה אנשים, הוא לא "שייך" לך. לאותם החמישה בשיתוף עם ההנהלה יש הזכות להחליט על כל נוהל שיחשקו במערכת הפורומים, במיוחד כזה שנועד להגן על הרכוש הזה מפני תביעה משפטית.

שוב, איימו עלינו בתביעה כי השמצנו את החנות, אז למה שנתיר לדבר עליהם דברים טובים? קל וחומר... מה גם שכתבת שם באותו אשכול עוד תגובה משמיצה, לא הכל היה מחמאות.

יש לך בעיה עקרונית לציית לכללים מוגדרים מראש. גם אם אתה צודק וכל גולשי הפורום יסכימו, אתה לא יכול על דעת עצמך לעשות מה שאתה רוצה בניגוד לחוקים. בדיוק כמו שבצבא גם אם אתה חושב שפקודה מסויימת היא לא חכמה במיוחד, אתה לא תלך ותעשה מה שבא לך, זו מסגרת ויש לה חוקים, ואתה צריך לציית לחוקים גם אם הם לא מוצאים חן בעיניך. יש לך בעיה עם החוקים? הת.ד. של כל המנהלים פתוח לדיון, אתה מוזמן. כמו כן גם פורום משוב פתוח לדיונים מעין אלו.

אתה מוזמן לחזור ולכתוב בפורום שוב כמה שיעלה על דעתך, כל עוד תעמוד בכללי הפורום. ההודעות שננעלו לך היו ננעלות לכל משתמש, אין פה שום דבר נגדך, יש חוקים ברורים וכולם חייבים לעמוד בהם.

ישן 08-04-2006, 23:14
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
לא אמרתי שיש משהו נגדי אפילו פעם אחת ולא ביקשתי זכויות
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אתה לא מבין..."

יתר (וגם לא היו לי כאלה מעולם), כל הטענות היו עקרוניות.

יש כאן שימוש נרחב מידי במילה "השמצה", ביקורת איננה
השמצה, אבל לכך אפשר להעזר במילון.

בכל מקרה, ש 5 הבעלים יתרמו לפורום (הוא שלהם), אני
לא חייב שום דבר לבעלים של פורום פרש ולמגבלות מוזרות
כאלה ואחרות.

אם אני רואה מוצר זול וטוב אני מפרסם אותו (וגם להיפך)
בלי שום חשבון לשום הנחייה או הוראה של "הבעלים של
האתר", כפי שאמרתי קודם, פורום (ולא משנה מי הבעלים)
הוא העתק של כיכר העיר, מגבלות לא הגיוניות על חופש הביטוי הינם בלתי נסבלות.

יכול להיות שהמצב בפורומים אחרים גרוע יותר, לא יודע,
לא בדקתי עדיין.

ישן 08-04-2006, 23:39
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "לא אמרתי שיש משהו נגדי אפילו פעם אחת ולא ביקשתי זכויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים
אם אני רואה מוצר זול וטוב אני מפרסם אותו (וגם להיפך)
בלי שום חשבון לשום הנחייה או הוראה של "הבעלים של
האתר"

אם אתה מראש מבטל כל הוראה או הנחיה, הרי שאתה דורש שהיא לא תחול עליך, משמע - אתה דורש זכויות יתר.

לא מענייני אם יש לך סכסוך עם אתר מסויים או שלא, והאם נחסמת בו או שלא. לא לגיטימי בעיניי להשתמש בפרסומת באתר כדי לנגח אותו. כי טיעון כזה יתאים גם כדי לנגח את toms hardware.

האשכול הזה מבחינתי (ואינני קשור ל-HWZONE, אם זה משנה), נראה לאחר קריאה כתקיפה של האתר תוך כדי הסתמכות על אויר. אם יש לך תלונות לגביהם שאתה יכול לגבות בבסיס עובדתי (ולא, פרסומת איננה בסיס עובדתי), אתה מוזמן לפרסם אותה, כפי שפרסמת בעבר.

באותה המידה יכולת להזהיר כנגד כל חנות ש"מעיזה" לפרסם מחשבים מבוססי פנטיום 4. אין מה לעשות, ענף הפרסום מעולם לא הצטיין באמירת אמת, ואין זה משנה באיזה תחום מדובר, וכל יצרן (אינטל, AMD, אבל גם חברות מכוניות, בגדים וקוסמטיקה) נוטה לפרסם את מוצריו ללא ציון הפגמים, זה רק דורש ממך כקונה בירור של כל העובדות לפני כן.

נ.ב.
הכינוי הוא rlsf (לא i, אלא l), ואפשר גם פשוט הראל.

ישן 09-04-2006, 00:31
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "כל מי שמפרסם את הפנטיום 4 לסוגיו השונים ראוי לגינוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים
במקרה נתקלתי בכך באתר הנ"ל אז ציינתי זאת, לגנאי, גם אם נניח שעשיתי
זאת בגלל יצר נקמנות, אז מה? מה קרה? איפה מרכיב "ההשמצה"?

זאת בדיוק הנקודה - מטרת הפורום הזה איננה לספק את יצר הנקמה של אף משתמש.
אתה מעוניין לנקום - בבקשה, תהנה, אבל לא כאן.

אולי השמצה היתה באמת מילה חריפה מדי, אבל ציון לגנאי לא עדיף עליה כל עוד שניהם ללא אחיזה במציאות. אתה מוזמן לבדוק שוב את הקוד באתר, אני כבר בדקתי - הוא לא מפנה במפורש לפרסומת זו, אלא לקבוצת פרסומות, לראיה - אם תעשה מספיק פעמים refresh תופיע פרסומת אחרת שם.

אין פסול בפירסום לפנטיום 4 כמו שאין פסול בפרסומות של חברת hyundai למכוניות שלה, למרות שהמכוניות של honda עדיפות.
המוצר הזה הוא מוצר לא מוצלח מיסודו מבחינת ארכיטקטורה, אבל עם קירור מתאים הוא יכול להתאים למספיק משימות בלי לשרוף שום דבר, למרות שזה יתבטא בעליה בתצרוכת החשמל הביתית...

לדעתך החלוקה כאן היא של שחור-לבן, AMD מול אינטל. לדעתי יש באמצע הרבה גוונים של אפור.

ישן 09-04-2006, 07:27
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "זכותך לחשוב כך, אני חושב שהפנטיום 4 הוא מוצר נפל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים

אתה מתעקש להדביק לי מסעי נקמה משום מה, אין כאן שום נקמה, בכל מקום שהייתי
נתקל בפרסומת הזאת הייתי מפרסם על כך הודעה משום שהפרסומת זועקת הטעייה
גם אם תטען לכמות מסוימת של שטח אפור.
.

כמו שכבר הסברתי, לא מעניין אותי אם ניסית לנקום או לא, מה שמפריע לי זה שהשתמשת בפרסומת כטיעון.
לפי אותו הגיון - ראיתי את הפרסומת במסנג'ר שלי, האם כיוון שהפרסומת הזאת מופיעה שם רצוי להפסיק מייד את השימוש במסנג'ר? ראיתי פרסומת לאינטל באתר toms hradware, האם עלי להניח מעתה ועד עולם שהאתר מלקק לאינטל ולכן הביקורות שם אינן מאוזנות?
אתה מבין את הבעייתיות בטיעון שלך? בגלל זה ננעל האשכול, אם יש לך טיעון טוב - יופי, אם הטיעון הוא פרסומת הרי זו דמגוגיה במקרה הטוב או הטעיה במקרה הרע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים

אתה מה שאתה כותב כאן, היית צריך לכתוב באשכול שנחפזת לנעול.
.

בכל האשכול הזה דברי נכתבו באותה רוח, נימוק הנעילה היה סיכום שלהם. אם לדעתך הנעילה היתה לא מוצדקת יכולת מלכתחילה לפנות בפרטי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים

לגבי קבוצת הפרסומות, אתה חושב שרק במקרה היא שם, אינני יודע ואין לי שום דרך
לדעת בוודאות, בכל מקרה היא מגוחכת ומטעה וראויה לגינוי, אני רק יודע שהאתר
חיפה על הפנטיום 4 עד כדי הרחקת מי שאמר על המעבד הזה את מה שחובה היה
לומר עליו.

בוודאות מדובר בקוד שמגיע ממקור אחר, לפי קוד ה-HTML של האתר. אחרת רענון של הדף לא היה פותח לך פרסומת אחרת...
בנוסף, בימינו, אין אף אתר שמפנה בקוד לפרסומת ספציפית - אין הגיון בכך, כי זה דורש הרבה מדי עבודה של תחזוקה שוטפת ללא סיבה טובה.

ישן 08-04-2006, 20:31
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אהלן תפוחים ,
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "מי אחראי להשמצות בפורומים? בעלי האתר או המשמיץ לכאורה?"

אני ממש מבין את עמדתך בנושא , הבעיה שאף אחד מבעלי האתר לא יבין.

אתה הוא זה שעומל להביא חדשות וסקירות חומרה , מנתח שווקים בעולם החומרה ומביא עדכוני מחרים ומוצרים חדשים שמתחרים בקודמהם.

כאחד שכזה אתה גם מצפה לשים את הדברים על השולחן ובעניינים מהותיים לדבר גם על הרע וגם על הטוב.

לדעתי אתה צודק במאה אחוז בעמדתך, ואל תצפה מהמנהלים להפגין דעה אחרת משל בעלי האתר,וזו נקודה חשובה מאוד וחבל על המאמצים שלך.(זה מאוד מוזר בעניי ,כאילו שהם מקבלים שכר על עבודתם -זהו שלא!! הם חופשיים להבעי דעה עצמאית אבל הם לא עושים את זה)

בכל אופן , יהיה חבל לי מאוד אם לא אוכל לקרוא את חדשותיך כאן , אבל זה יהיה הפסד של הפורום הזה יותר מאשר שלך.

חשוב מאוד להבין דבר אחד - האתר הזה נראה כאילו הוא ציבורי אבל הוא לא- זהוא אתר פרטי לכל דבר ולאף אחד כאן אין זכות לטעון לצדק או לאמת או לזכותו למשהוא.זה המצב ברוטר וזה המצב כאן.
בעלי האתר הטוב בעניהם יעשו - וזו זכותם המלאה.
כך יוצא שאתה צודק והם צודקים בדרכם שלהם אבל הם גם הפסידו וימשיכו להפסיד את הכותבים הטובים ביותר.

ישן 08-04-2006, 20:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה צודק!

אבל, אם אתה עוזב - מי יהיה הפסנתרן בבית הזונ... הזה??

סליחה על הבוטות, אבל אין דרך אחרת מלתאר לך כמה הפורום הזה צריך את חזרתך והמשך כתיבתך הברוכה...

בקיצור עזוב אתרים בזויים שלא ראויים לדיון, ולא מעניין אותי הולכות שולל למינהן. אנחנו יודעים טוב מאוד את האמת ואתה מעביר לנו אותה ללא כחל וסרק.

אז שים הכל בצד והיות ואתה עושה את מלאכתך ללא רווח ואינטרס ואנחנו שנשכרים - תחזור!

ישן 09-04-2006, 05:50
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
תפוחים

אני יודע שזמן רב לא כתבתי בפורום, ומאוד ייתכן שמשתמשים רבים כאן אפילו לא יודעים מי אני... אבל אני מקווה שאתה זוכר,ולמרות שהיו בינינו (ובטח עדיין יש) חילוקי דעות בתחומים רבים אני מקווה שתתעלה על הפן האישי (והציבורי) של הוויכוח הנוכחי ותחליט למרות הכל לציית לחוקי הפורום ולהמשיך להיות שותף פעיל.
אני משתדל להיכנס לפורום מדי פעם כשמתאפשר לי ונהנה לקרוא את העידכונים שלך ואני חושב שאתה תורם מאוד. כמו רבים מ"וותיקי הפורום" (פתאום זה נהיה לא פוליטיקלי קורקט להשתמש בביטוי הזה :-)), לכולנו יש זמנים בהם אנו יכולים לתרום יותר וזמנים בהם היכולת לתרום קטנה יותר (שזהו לצערי מצבי הנוכחי). אבל, וזו עובדה, אין משתתף שאין לו תחליף (כפי שאני יודע :-)) ואיום בעזיבה או עזיבה ממש אינם משרתים אף מטרה, ולוויכוח על כמה נכון או לא נכון להיכנס לעימות משפטי עם מי שמאיים על הפורום יש מקום, אבל לא פה בפורום חומרה... בנוסף לכך, אני בטוח שאין מגמה מצד המנהלים לגרום להקטנת התרומה של מישהו מחברי הפורום ע"י גרימה לעזיבתו...
אחרי כל ההקדמה הזו, אני מסכים עם כל הסיבות שהמנהלים נימקו מספר פעמים באשכול הנוכחי לגבי הדרך בה הם נהגו. אני חושב שהגיע הזמן לשים את הויכוח הזה מאחוריך ולהמשיך להשפיע בעשיה ותרומה, אותה תרומה שרבים מחברי הפורום מאוד מעריכים אותך עליה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר